Zerion

Zeri yt => Moda | Estetika => Teme e nisur nga: Vogelushja Korcare ne 05-05-2007, 09:02:14

Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 05-05-2007, 09:02:14
Kjo është zgjidhja e vetme për të qenë moderne. Stilistët e kanë rikthyer minifundin në të gjitha versionet.

Tashmë nuk ka më dyshim. Është rikthyer fuqishëm moda e viteve’60. Ka se kush dëshmon për këtë. Jo vetëm stili i
veshjeve të ëmbla, i dizenjove me pika rozë dhe lule të vogla, i modeleve të fustaneve me mëngë të fryra dhe këpucëve me lule dhe fjongo, por edhe rikthimi i minifundit, i lindur në Londër në po ato vite, duke shënuar një revolucion të vërtetë në veshjen e asaj kohe. Tashmë duket se ka ikur koha kur dilema e një zgjedhjeje të vështirë para gardërobës kalohej me një palë xhinse
bojëqielli dhe me një t-shirt. Që nga Armani, Chanel, Emilio Pucci, Chloe, të gjithë janë në një mendje: këtë vit duhet minifundi. Prandaj këtë sezon i kanë bërë modelet të parakalojnë mbi pasarela vetëm me fustanet shumë gisht mbi gju.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galeriashqiptare.net%2Falbums%2Fuserpics%2F10067%2Fdaniela02.jpg&hash=90f88334d4400415def12f52689150c1)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 06-05-2007, 15:51:43
vdes për minifundet xhins ose fundet e shkurtra si model ushtaraku qe vishen me cizme :love: :-[
me zor pres të vij e shtuna dhe e diela, se kur dal paradite dhe është kohe e mirë ia lyj fenë fundeve te shkurtra qe kam LOL boll mo rrimë gjithë javen kreko ne pune, we should loosen up a bit :P
me pëlqen shumë shumë moda e këtij viti qe ka dal, me këto fustanet aq delikate dhe mjaft femerore... sikurse xhaketat nga lloje-lloje ndac ne ngjyrë sikurse ne prerje e material... por dhe kemishat e fundet me te vërtetë fantastike dhe mjaft praktike :urra:
I love fashion :-x
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 22:10:00
Un s'para vesh shumë minifunde.. por ato qe kam jan afersisht si këto me poshtë  ;)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fg-images.amazon.com%2Fimages%2FG%2F01%2FShopbop%2Fmedia%2Fimages%2Fproducts%2Fchipp%2Fchipp1023010222%2Fchipp1023010222_201x396.jpg&hash=8b2d90264792c477402764a0ab8de116)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fec1.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F31XttPUmw4L._SX288_.jpg&hash=170ec7366b42ccc8604d5c5fbfc8b3ef)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fec1.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F31BMFSGek7L._SX288_.jpg&hash=f455e8ce36f8c0bd77f3deccd9ce29b8)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.guess.com%2FStyleImages%2FY72R7507-RAA-RF.jpg&hash=d48e92f22d61be0c23c6759f0d14d231)

Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 22:59:47
Une vdes per minifunde, mbaroj. Me pelqejne shume, sidomos ato te ngushtat (pak a shume si ato qe ka vendosur Crystal me poshte). Mund te them qe kur kam qene adoleshente dhe tani ne te njezetat e mia (sidomos madje qekur kam mbushur 19-20 vjec) kam veshur, dhe vesh gjithmone, shpesh minifunde! Ne fakt edhe me shkojne se kam kembe te gjata, te mira, elegante por edhe te mbushura sa duhet (me thone qe kam pupla shume te bukura, madje me kane thene plot cuna dhe goca qe i kam kembet si shishe shampanje  :-[). Plus qe minifundet jane shume femerore, seksi por edhe shik. Nuk ka per tu dale moda kurre, madje hyjne akoma me shume ne mode, duke krijuar modele, prerje dhe forma te reja mini-fundesh cdo stine e sezon neper pasarela, nga gjithe stilistet pak a shume. Ketu, kete Pranvere/Vere pervec minifundeve te ngushta dhe sa me te shkurtra (tip "Mod", apo si ne vitet 60-te - O Zot sa klas!!) kane dale shume ne Mode edhe minifundet rrethore si umbrella apo si kerrpudha, qe jane shume femerore dhe elegante mendoj une. Ka qe parvjet ne Vere gjithashtu qe minifundet sportive me materiale tutash dhe me modele si funde tenisi jane shume ne Mode dhe mua edhe keto me pelqejne shume, dhe vesh te tilla (si per perdita, apo kur dua te vishem sportive)!

Persa i perket kembes, varet nga vendi, sezoni dhe stili im, i kam veshur mini-fundet edhe me sandale, edhe me kepuce te mbyllura pumps, edhe me Mary Jane's, edhe me stiletto apo taka shume te larta fine, edhe me atlete te vogla te lezetshme femerore (te lehta), edhe me shapka me nje gisht, edhe me kepuce te mbyllura shesh dmth flats. Natyrisht ne raste speciale, minifundet i vesh gjithnje me stiletto, apo me sandale/kepuce te mbyllura me taka te larta, psh si ketu (P.S. Kjo eshte fotoja ime, minifundi sic e kam veshur me taka.)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg488.imageshack.us%2Fimg488%2F810%2Fhotttlegsstandingro9.jpg&hash=1e304bd7f5e798f0b059225996c4adac) (http://imageshack.us)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 23:15:04
uueee t'keqen e shales  :-[  :D Si poc i paske, marshalla.. po ngrije aparatin icik me lart LOL

Moj un kam te njëjtat sandale por te zeza  :P
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 23:21:56
uueee t'keqen e shales  :-[  :D Si poc i paske, marshalla.. po ngrije aparatin icik me lart LOL

Moj un kam te njëjtat sandale por te zeza  :P


Ku i ke blere sandalet e tua te zeza moj?! C'fare marke jane?!


Une do te vendos te tjera foto me minifunde, sic i vesh une, apo c'fare kepuce/sandale/cizme vesh me to (sipas rasteve)!! Sapo kam bere krop plot foto qe t'i sillja tek kjo teme pikerisht! Madje (per te mos marre sy) i kam ruajtur me mashallah keto foto ne pc-ne time. ;)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 23:28:04

Ku i ke blere sandalet e tua te zeza moj?! Ç'farë marke janë?!


e di qe i kam blere ne DSW po me then t'drejten s'po me kujtohet marka.. po pertoj me shku e kontrollu ne dollap se po vete ora 1:30 e nates LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 23:30:11
Ja edhe disa foto te tjera sesi unë Eleganca i vesh minifundet, me ç'farë kepucesh (stiletto zakonisht) i vesh, etj. Ehh ç'të bëj, me pëlqejnë shumë minit, prandaj. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg266.imageshack.us%2Fimg266%2F605%2Fmashallahkembetrm8.jpg&hash=f158ff4722b1b594e0fbd70a5bd68245) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg101.imageshack.us%2Fimg101%2F1745%2Fmashallahkembet1uq5.jpg&hash=b7e73c62a3492f22e74f535cb91c1c4c) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg101.imageshack.us%2Fimg101%2F9936%2Fmashallahkembet3zq8.jpg&hash=f404a29476313eea9d9c8876c5380375) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg266.imageshack.us%2Fimg266%2F1549%2Fmashallahkembet4ks9.jpg&hash=d609b5f6ebd706d8bfdc917f3ffaac7d) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg513.imageshack.us%2Fimg513%2F3705%2Fmashallahkembet5bs0.jpg&hash=d0413b1996ba949b1fb860ad2cc4a17f) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg513.imageshack.us%2Fimg513%2F7954%2Fmashallahkembet6us2.jpg&hash=a9b83f75717147b765fba4eb45461393) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg266.imageshack.us%2Fimg266%2F816%2Fmashallahkembet7zs4.jpg&hash=9d19c7c10f8240d8c590a6bf993995fd) (http://imageshack.us)P.S. Këto janë të gjitha fotot e mia. ;) Mos i vidhni! :P (Jo për gjë po i kam edhe kembet e bukura hahahaha LOL.)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 23:32:05
e di qe i kam blere ne DSW po me then t'drejtën s'po më kujtohet marka.. po përtoj me shku e kontrollu ne dollap se po vete ora 1:30 e nates LOL

Hej, sandalet tona do te jene te ngjashme por jo identike. Te miat (beige) jane lekure suede dhe jane nga "Banana Republi". Une blej shume gjera prej atje, sidomos funde, fustane, kemisha, pardesy dhe sandale/kepuce. Their shoes are gorgeous and they last a lot, though they usually cost over $100. Nejse, ja pra ku vendosa edhe foto te tjera me disa nga minit e mia. Te pelqejne?!
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 23:38:18
eeehh c'me bërë me hap dollapin LOL te mijat jan nga Charles David (I love his shoes) ngjajn shuuume me ato qe ke veshur ti. Shumë kombinim te mirë paske bërë, po do ishte mirë të kishe treguar gjith trupin se imazhin qe kam krijuar për ty tani është "shalet" Sa herë te shoh emrin Elegance, do me kujtohen shalet  :D LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Berni ne 07-05-2007, 23:48:56
Shikoni pak gocat e forumit,kane ber gare kush vesh minifundet me te shkurtra :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galeriashqiptare.net%2Falbums%2FBukuroshe%2F28_2.jpg&hash=2473e106d82de8304a570aacf62c998e)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 07-05-2007, 23:50:08
eeehh c'me bërë me hap dollapin LOL te mijat jan nga Charles David (I love his shoes) ngjajn shuuume me ato qe ke veshur ti. Shumë kombinim te mirë paske bërë, po do ishte mirë të kishe treguar gjith trupin se imazhin qe kam krijuar për ty tani është "shalet" Sa herë te shoh emrin Elegance, do me kujtohen shalet  :D LOL

Hahahaha me shkrive. Mire do ishte te me kujtoje thjesht si Kembet apo Legs sesa shalet. ;)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 07-05-2007, 23:53:13
Shikoni pak gocat e forumit,kanë ber gare kush vesh minifundet me te shkurtra :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galeriashqiptare.net%2Falbums%2FBukuroshe%2F28_2.jpg&hash=2473e106d82de8304a570aacf62c998e)

Si u gdhive ti mirë? Direkt menjen te minifundet ti..s'të ka dal gjumi akoma  :P


P.S. kush goce nga forumi eshte ajo me atë bark, me celsat ne qaf? LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Berni ne 08-05-2007, 00:03:32
Po ti cfar ben zgjuar me kete ore :D Eleganca eshte ajo me celsat me barkun jashte LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 00:09:26
Ja edhe disa minifunde te tjera sipas stilit te Elegances. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg266.imageshack.us%2Fimg266%2F9638%2Fmashallahkepucetmq0.jpg&hash=0f1917ccc34d29642a9e749c1fc7ac1e) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg266.imageshack.us%2Fimg266%2F5896%2Fmashallahkepucet1sv7.jpg&hash=fd2f3d19c9cc6bb92e25400108f2491e) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F6667%2Fmashallahkembet7lq4.jpg&hash=33721a7bac71211d21e944704f7ae328) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F8412%2Fmashallahkepucet2ph5.jpg&hash=d75f486438e4c3f5cf1413a8750f5680) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F241%2Fmashallahkembet9ab8.jpg&hash=cf9f84a8d0d414fdf564cea0d955ac89) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F2307%2Fmashallahkembet10mx7.jpg&hash=22b089f03b484fca3e9a8ad07b7d5157) (http://imageshack.us)


This is one of My Modeling Pictures. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F1219%2Fmashallahkembet8ko1.jpg&hash=3d1a9af6a2e8f22a16aaf67930de4456) (http://imageshack.us)

Keshtu moj Lepurushe, besoj se e kuptove shume mire qe une Eleganca vdes per mini-fundet. Ne nje jave te ngrohte Pranvere/Vere per shembull mund te them qe i vesh perafersisht 2 here ne jave. ;) Nejse, minifundet per ne vajzat jane bere, sidomos nese jemi te gjata dhe i kemi kembet e mira dhe elegante (why not?!) ;) He cila nga minifundet ju pelqen me shume?! :) :P

Ju Puth Goca (ty Lepurushja Korcare, Kristalinen & Smajlin - te trija qe vishni minifunde dhe dukeni bukur.) :perqafim :puth :lule
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 08-05-2007, 00:10:32
Po ti cfar bën zgjuar me këtë ore :D Eleganca është ajo me celsat me barkun jashtë LOL

ncuq nuk është Eleganca ajo... si ka ashtu shalet Eleganca, ajo i paska kamt e shtremta LOL shifja kamen e djathte hahahaha
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 08-05-2007, 00:14:01
Ja edhe disa minifunde te tjera sipas stilit te Elegances. :)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F6667%2Fmashallahkembet7lq4.jpg&hash=33721a7bac71211d21e944704f7ae328) (http://imageshack.us)
Ty te fillonka emri me shkronjen "A" po e shof te canta  :D  :P
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 00:16:52
ncuq nuk është Eleganca ajo... si ka ashtu shalet Eleganca, ajo i paska kamt e shtremta LOL shifja kamen e djathte hahahaha


Une i kam kembet me te mira se te asaj Nafijes qe me ka thene Berni moj (o Berni, jo per gje po une s'e kam as stilin me bark perjashta more cun LOL) dhe sa per canten mos u genje nga canta - se s'do te thote qe eshte e imja. ;) Une kisha dale me dy shoqe ate dite. Tek fotoja qe vecove ti ishim ulur e po hanim akullore prane nje shatervani and ohh I am all in pink (hint hint edhe canten e kam pink. ;))
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 00:42:36
bobobooo cbehet ketu..?. :-[.u ndeza keq une.ehh pse hyra edhe une ketu. :S.me gjeni nje cope akulli tani se u pa puna
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 00:49:01
bobobooo cbehet këtu..?. :-[.u ndeza keq unë.ehh pse hyra edhe unë këtu. :S.me gjeni një cope akulli tani se u pa puna

Po c'te duheshe ty ore derbardhe! Eh kurioziteti ka vrare tigrin. LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 00:52:58
Po ç'të duheshe ty ore derbardhe! Eh kurioziteti ka vrarë tigrin. LOL
te keqen e kembeve ty Eleganca. ;).ooo ZOT sa te mira i paske moj,te marrte e mira te marrte :perqafim
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 00:57:08
te keqen e kembeve ty Eleganca. ;).ooo ZOT sa te mira i paske moj,te marrte e mira te marrte :perqafim


Shume, Shume, Shuuuuuuuuuuume Faleminderit. E di qe kam kembe te mira  :-[ pa ngjare as shume as pak modeste e them kete. Me ka bekuar Zoti ne kete departament mendoj une. ;) Shume Faleminderit edhe njehere. Cili eshte minifundi yt i preferuar, cuni?!

:lule
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 01:02:23

Shumë, Shumë, Shuuuuuuuuuuume Faleminderit. E di qe kam këmbë te mira  :-[ pa ngjare as shumë as pak modeste e them këtë. Më ka bekuar Zoti ne këtë departament mendoj unë. ;) Shumë Faleminderit edhe njëherë. Cili është minifundi yt i preferuar, çuni?!

:lule
ehhhEleganca,une hutohem me teper tek kembet dhe harroj fare te shoh minifundet.. ;)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 01:04:41
ehhhEleganca,unë hutohem me tepër tek kembet dhe harroj fare te shoh minifundet.. ;)

Kujdes mos u huto shume. Dhe sa per minifundet i kam te bukura gjynaf qe s'i shikon. LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 01:06:20
Kujdes mos u huto shumë. Dhe sa për minifundet i kam te bukura gjynaf qe s'i shikon. LOL
nje radhe tjeter do i shoh edhe ato,por tani do shoh vetem kembet gjith diten :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 08-05-2007, 01:08:14
një radhe tjetër do i shoh edhe ato,por tani do shoh vetëm kembet gjith ditën :D

Kujdes se ketej nga ne eshte akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e dites jane me rrezik. :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 01:15:42
Kujdes se këtej nga ne është akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e ditës janë me rrezik. :D
te keqen e kembeve o Eleganca,lum si ai qe i ka afer ato kembe :perqafim
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 08-05-2007, 01:39:50
Nga te gjithe minifundet e shkurter qe kam me i bukuri eshte ai qe me ka bere dhurate Rebelja Mistrece..eshte theki fare...apo sdo nje gisht lart dhe hopa dalin breket ne shesh te burrave !

Do ti bej dhe une foto ndonje dite dhe do ta postoj.Eshte xhins dhe modeli ekstra fare...
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 01:43:59
Nga te gjithë minifundet e shkurter qe kam me i bukuri është ai qe më ka bërë dhurate Rebelja Mistrece..është theki fare...apo sdo një gisht lart dhe hopa dalin breket ne shesh te burrave !

Do ti bëj dhe unë foto ndonjë ditë dhe do ta postoj.Është xhins dhe modeli ekstra fare...
hheee te keqen beje sa me shpejt,xhan te kam..po shiko beje 1 foto  me minifund sic eshte(2 gisht te jete sic the,mos genje)dhe 1 foto tjetr hiqe fare se dua te shoh se cfar modeli dhe ngjyre i ke ato :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 08-05-2007, 01:47:11
hheee te keqen beje sa me shpejt,xhan te kam..po shiko beje 1 foto  me minifund siç është(2 gisht te jetë siç the,mos genje)dhe 1 foto tjetr hiqe fare se dua te shoh se cfar modeli dhe ngjyrë i ke ato :D
Mire mire shiko endrra me sy hapur ti ate pune bej... LOL LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 01:49:14
Mirë mirë shiko endrra me sy hapur ti atë pune bëj... LOL LOL
pse nuk do e mbash llafin. hmmmmm:.?..mos u bej genjeshtare tani :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 08-05-2007, 02:07:58
pse nuk do e mbash llafin. hmmmmm:.?..mos u bëj genjeshtare tani :D
Jo mo llafin do e mbaj...vetem se do bej vetem foton e dyte ate ku ta heq fare qe te tregoj modelin e te brendshmeve !
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 08-05-2007, 10:26:53
Jo mo llafin do e mbaj...vetëm se do bëj vetëm foton e dytë atë ku ta heq fare qe te tregoj modelin e te brendshmeve !
une kam nje mendim me te avancuar Capkene..me mire hiq edhe ato te brendshmet,dhe dergo me foto ato te perbrendshmet. :-[ ;)..po nisi me kujdes se po i merr njeri rruges ato fotot e te piu e zeza :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 09-05-2007, 14:44:05
unë kam një mendim me te avancuar Capkene..me mirë hiç edhe ato te brendshmet,dhe dërgo me foto ato te perbrendshmet. :-[ ;)..po nisi me kujdes se po i merr njeri rrugës ato fotot e te piu e zeza :D

C'behet ketej more aman?! Ahh s'dashke pak ti williams jo. :d :P S'te mjaftuan minifundet dhe kembet e zonjushave ty. Dashke t'i shikosh me te brendshme e pa te brendshme fare?! LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Lisa ne 09-05-2007, 22:33:11
Fotot shume te kendshme Eleganca ...kembet vertet te bukura .....(pervec asaj fotos me geta te kuqe  :D megjithese foto duhet pare e tera se keshtu aha ) Gjithsesi mendoj se te gjitha fotot jane te se njejtes vajze pasi shikoj nje menyre te ngjashme ne mbajtjen e gishtave te kembes .....Nejse pak rendesi ka ketu po flasim per minifundet .....
Me pelqyen zgjedhjet e tua ....
Une personalisht nuk vesh shume shume minifunde edhe pse me shkojne shume ....nuk e di perse jam gjithmon e parehatshme me ato dreqka ...ndoshta ngaqe jam cik by*h levizur dhe dua te jem e lire ....
Por me pelqejne sidomos stilet qe kam pare .....
Une personalisht nese vesh minifunde aq te shkurtra si ne foto i kerkoj te mos jene aspak le te themi klasike ti vesh me geta apo ku di une ....i zgjedh shume te rrebelosura  .....preforoj xhinsin sidomos me te qepura e me te cara ...ngjyra te errta me nuanca te ndryshme .....sepse nuk para i perdor per te dale mbasditeve apo mbremjeve ...
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: M A X ne 10-05-2007, 01:56:04
Ne Shqiperi vura re se ka nje tendence shume te perhapur ku femrat veshin minifunde apo pantallone te shkurtra me geta te zeza, ndersa ketej ne perenndim s'e kam vene re ende nje tendence te tille, te pakten jo ne mase si ne vendin tone.
Jane shqiptaret ne pararoje te modes keshtu?!
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SteriOtipi B ne 10-05-2007, 02:49:08
Këtu ne Shqipëri te huajt pak a shumë habiten me tendencen e veshjeve qe shohin. :)

Sidomos me veshjet e karakterit provokues qe mbajne te rinjte, mjafton te kalosh ne Bllok (Tiranë) dhe do shohësh minifunde e lloj soj gjërash te tjera shumë moderne dhe me shije.

Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 05:02:06
Nice legs Elegance :) but not all the miniskirts though :P
sorry, por mua disa me duken teper te ngarkuara :-[ këtu i paskemi shijet ndryshe me sa shoh :D
për guston time (e theksoj) minifundet e ngushta kanë lezet te jenë te thjeshta e pak me tepër te sofistikuara... jo kaq te ngarkuara ne material cope, prerje, punimi apo dhe geta (?)
ah nëse janë xhins, atëherë tek xhinsi kanë lezet punimet e shumta, si lulet e precinat :) Gjithesesi, dhe unë jam si Lisa, ne mbrëmje s'para i vesh.. jam diku me e rezervuar, preferoj te vesh diçka me klasike dhe deri ne gju... ndërsa për një "day out" paradite apo për shopping kam qejf fundet e shkurtra (ama vetëm kur koha e mirë e lejon, se përndryshe tha s'ftohtit LOL)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 05:09:15
Ne Shqipëri vura re se ka një tendence shumë te perhapur ku femrat veshin minifunde apo pantallone te shkurtra me geta te zeza, ndërsa këtej ne perenndim s'e kam vënë re ende një tendence te tillë, te paktën jo ne masë si ne vendin tonë.
Janë shqiptarët ne pararoje te modës kështu?!

OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: erlehta ne 10-05-2007, 05:28:32
Mua me pëlqejnë minifundet dhe kam shumë te tillë, por nuk i vesh shpesh.. Ne plazh po, nuk ka dite pa veshur nje te tille.
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: kengaime ne 10-05-2007, 05:41:37
I pelqej minifundet, por si preferoj dhe aq shume, sepse se ndjej veten te lire e te qete ne to.Me shume i vesh ne ndonje mbremje te vecante si dhe det. Nuk i pelqej aq shume veshjet shume te ngarkuara, me shume pelqej thjeshtesine. Megjithate jetoj me moton " jeto dhe leri tjeret te jetojne "
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 05:52:50
Megjithatë jetoj me moton " jeto dhe leri tjerët te jetojne "

ndersa une me ate... "jeto dhe leri te tjeret te kuriozojne/fantazojne" :P LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: U.J.K.U ne 10-05-2007, 06:00:25
Bo bo sa qejf i keni koment ju femrat :P

Lerini llafet po pervishjuni punes e na tregoni shpejt ca shale te bukura, por mos harroni te kene minifund siper eee :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 08:14:02
Fotot shumë te këndshme Eleganca ...kembet vërtetë te bukura .....(përveç asaj fotos me geta te kuqe  :D megjithëse foto duhet pare e tera se kështu aha ) Gjithsesi mendoj se të gjitha fotot janë te se njejtes vajzë pasi shikoj një mënyrë te ngjashme ne mbajtjen e gishtave te këmbës .....Nejse pak rëndësi ka këtu po flasim për minifundet .....
Me pelqyen zgjedhjet e tua ....
Unë personalisht nuk vesh shumë shumë minifunde edhe pse me shkojnë shumë ....nuk e di përse jam gjithmon e parehatshme me ato dreqka ...ndoshta ngaqë jam çik by*h levizur dhe dua te jem e lirë ....
Por me pëlqejnë sidomos stilet qe kam pare .....
Unë personalisht nëse vesh minifunde aq te shkurtra si ne foto i kerkoj të mos jenë aspak le të themi klasike ti vesh me geta apo ku di unë ....i zgjedh shumë te rrebelosura  .....preforoj xhinsin sidomos me te qepura e me te cara ...ngjyra te errta me nuanca të ndryshme .....sepse nuk para i perdor për te dalë mbasditeve apo mbremjeve ...

Po sigurisht qe foto jane te se njejtes vajze moj, sepse jane fotot e mia, kembet e mia. :d Oj kjo! :P Dhe sic e shef une i vesh mino-fundet, i vesh goxha, megjithate jo aq sac vesh fustanet, pantallonat capri. Pervec mini-fundeve, edhe fundet verefe i vesh se edhe keta me pelqejne shume. ;)

Tani edhe mua me pelqejne fundet (mini) te rrebelosura apo pak si punk, me copa-copa, ngjyra-ngjyra, te cara, te grisura, ndonje te arnuar, etj. sidomos nese jane xhins. ;) Kam nja dy te tilla xhins. Por sic e vure re stilin tim, preferoj me shume fundet elegante edhe pse mund te jene mini. Sa per foton me geta te kuqe: it takes guts to wear such a thing, trust me! :D I Kam veshur ato geta me nje fustan mini te zi, babydoll dress, nga ata qe kane dale shume ne Mode tani me menge te gjera si zile apo si kova. :)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 08:21:43
Nice legs Elegance :) but not all the miniskirts though :P
sorry, por mua disa me duken tepër te ngarkuara :-[ këtu i paskemi shijet ndryshe me sa shoh :D
për guston time (e theksoj) minifundet e ngushta kanë lezet te jenë te thjeshta e pak me tepër te sofistikuara... jo kaq te ngarkuara ne material cope, prerje, punimi apo dhe geta (?)
ah nëse janë xhins, atëherë tek xhinsi kanë lezet punimet e shumta, si lulet e precinat :) Gjithesesi, dhe unë jam si Lisa, ne mbrëmje s'para i vesh.. jam diku me e rezervuar, preferoj te vesh diçka me klasike dhe deri ne gju... ndërsa për një "day out" paradite apo për shopping kam qejf fundet e shkurtra (ama vetëm kur koha e mirë e lejon, se përndryshe tha s'ftohtit LOL)


S'ka problem. "Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;) Ka plot gjera te tjera (sidomos tek ato postimet qe vendos ti tek tema "Veshje" qe une edhe ti perputhemi ne mendim me stilet, modat, etj. Nejse, me vjen cudi ama sesi fundet e mia te duken kaq te ngarkuara. I vetem fund qe mund ta quaja sadopak (ndonje cike) te ngarkuar, eshte ai qe eshte komplet me gure te ndritshem dhe normal ate e kam veshur me rast special - Naten e Vitit te Ri. Funet e mia xhins, fundet ngjyre bezhe (khaki), madje edhe fundet roze jane shume te thjeshta si ne model/prerje, edhe si cope.

Sa per getat, nuk ka lezet te veshesh minifunde pa geta ne kohe Dimri mendoj une. Ka raste kur une vesh geta qe jane ngjyren e lekures (sikurse eshte keshtu ne nja dy foto, paska se s'duken ;)) por ama keto getat e erreta, apo me patterns te ndryshme, getat e trasha tipike te Dimrit, vetem ne Dimer mund te vishen qe te kene lezet, prandaj edhe une per mot te ftohte i kam veshur. Mua me pelqejne shume keto dhe me shkojne, keshtuqe pse jo! :)P.S. Te kam kthyer pergjigje tek tema e Veshjeve, sidomos per ato fundet qe ke vendosur, aty qe me pelqyen mjaft. ;)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 09:26:08
"Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;)

Pikerisht! Une kam ime me qe me ka bere koken, qe ma njeh dhe stilin tim te te veshurit, e kur vjen puna me blen nganjehere sa gjera qe me vjen me plas nga inati LOL Ja pra keshtu e dashur, thjesht shpreha opinionin tim per ato minifunde te vendosura, se dhe ti per t'i pare neve i vendose pse jo :D
S'kam deshire te marr rolin e kritikes se artit per cdo minifund, ndaj po e le me kaq :)


p.s. Flm, ja po shkoj t'i hedh nje sy temes tjeter :)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 09:28:28
Bo bo sa qejf i keni koment ju femrat :P

Lerini llafet po pervishjuni punës e na tregoni shpejt ca shale te bukura, por mos harroni te kenë minifund sipër eee :D

hajde ti fjale-pak e pune-shumë :P shpejt pervishju ene ti punës me na tregu diçka tjetër joshese LOL
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: M A X ne 10-05-2007, 16:11:05
OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P

Per mua mode eshte ajo qe ndiqet ne mase nga njerezit e nje vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re une tek ne ka nje qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modes (nga populli).
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 16:44:01
OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P

Ke te drejte qe Moda s'ka dale nga Shqiperia apo nga Tirana vecanerisht, por nga ato qytete qe permende ti. Megjithate, me dukesh pak e ashper me kete postimin tend, se pavaresisht se ti vete nuk banon ne Shqiperi, i perket Rinise Shqiptare dhe qe te thuash qe Rinia Shqiptare s'ditka me duket pak paradoksale - mendimi im ky, mos e merr per keq. Gjithashtu nuk eshte e vertete qe sajohen me mallin e vjeter, stock. Te pakten ata e ato qe njoh une nuk veprojne aspak keshtu Jojo:. Vajzat qe njoh une dhe shoqet qe kam ne Tirane e ndjekin Moden - po flas Moden Evropiane, ate me tendenca Parisiane apo Italiane. :) Ato vishen gjithmone shume bukur e me gusto, ke qejf t'i shikosh.

Ketu te kenaqin syte pasarelat ne pergjithesi sic permende edhe ti Fashion TV, por le te themi ate qe eshte, gjysma e veshjeve neper to jane shume dramatike dhe komike, s'mund t'i veshesh jashte qofte edhe me ndonje sebep shume special. ;) Mua kohet e fundit kane filluar te me pelqejne shuuuuuuume Marc Jacobs, Nina Ricci (sidomos me ate main designer qe ka Oliverin - i preferuari i Reese Witherspoon), Michael Kors dhe Dona Karan. Dhe sigurisht gjithmone me ka pelqyer Channel, Tom Ford (sidomos me Gucci), Valentino, Versace, Badgley Mischka, Dolce & Gabanna (madje kam edhe nja dy fustane nga keta stilistet: D&G) dhe Elie Saab (kjo e fundit ben ca fustane mbremjesh kryeveper).
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 17:02:02
Për mua mode është ajo qe ndiqet ne masë nga njerëzitë e një vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re unë tek ne ka një qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modës (nga populli).

Une iu pergjigja kesaj pyetje... duke nenkuptuar qe JO, nuk jane ne pararoje te Modes, tendencat qe ti ke pare nuk sjellin rryme te re ne moden qe eshte por dhe do te jete (?)

Janë shqiptarët ne pararoje te modës kështu?!

dhe s'e kuptoj, njehere shprehesh se ato qe vure re s'i ke pare akoma te perhapen ne West... e tani shprehesh se kane tendence me te perafert ata drejt modes se fundit, me shume se vendet ku eshte djepi i modes... boh (?)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 10-05-2007, 17:23:57
Ke te drejtë qe Moda s'ka dalë nga Shqipëria apo nga Tirana veçanërisht, por nga ato qytete qe permende ti. Megjithatë, me dukesh pak e ashper me këtë postimin tënd, se pavarësisht se ti vete nuk banon ne Shqipëri, i përket Rinise Shqiptare dhe qe të thuash qe Rinia Shqiptare s'ditka me duket pak paradoksale - mendimi im ky, mos e merr për keq.

Unë shpreha atë qe kam pare me sytë qe kam. S'marr asnjë gjë për keq, dont you worry :)
Por juve ju duket gjithmonë sikur unë komentoj ashper, sikurse kam folur me te drejtë dhe për sjelljen jo te hijshme te rinise atje... dhe ju me pas jeni kundervene se gjoja nuk sillet aq keq, nuk vishet me pa-finese.. etj. Por ama po të kisha cituar shumë shkrime qe vertiten nëpër forum, ku diku thoni diçka tjetër e me pas kur del ndonjë lajm gazetash, ama c'vini komentoni për ato... jo po si janë katandisur kështu, jo po si arsyetojne e sillen kështu ;)
Unë i qëndroj një tablloje përshkrimi, s'di ta ndryshoj sipas artikullit, ok?
Po, unë jam rritur, dhe jam edukuar një pjesë te mirë ne atë vend, but let me tell you this... edhe kur kam qenë nxenese e studente ne atë vend, njerëz deri tek mësues me kishin zili e me shihnin me endje sesi vishesha e sa pastër kujdesesha për vetveten... s'kam vesh ndonjë xhinse me thek si te alabakeve qe vishnin gocat atëherë vetëm me josh meshkujt, s'kam vesh ato tutat e shpifura ngjyra-ngjyra si gabelt... por isha me tepër ne stil si vajzë kolegji (nëse me kupton c'dua te them). E pastër, dhe mjaft e rregull ne atë qe vishja.

Gjithashtu nuk është e vërtetë qe sajohen me mallin e vjetër, stock. Të paktën ata e ato qe njoh unë nuk veprojnë aspak kështu Jojo:. Vajzat qe njoh unë dhe shoqet qe kam ne Tiranë e ndjekin Moden - po flas Moden Evropiane, atë me tendenca Parisiane apo Italiane. :) Ato vishen gjithmonë shumë bukur e me gusto, ke qejf t'i shikosh.

Sajohen qe ç'ke me te! Nuk e di sa herë shkon ne Shqipëri, dhe nëse ke dal dyqaneve? A nuk e ke vënë re se përveç nja 4-5 dyqane me numerim ne te gjithë Tiranen, te tjerat pothuajse kanë te njëjtin mall turk, grek apo kinez? A nuk e ke vënë re qe është mall skarco dhe mbi të gjitha way out of fashion?
Kam dashur te bleja një pale sandale m.q.s. kur shkova papritmas një shoqja ime u fejua (pa patur mundësinë te informohesha me pare qe nga UK), ty mbase te duket absurde.... por pa ekzagjerim kam dal 3 ditë plot, kryq e terthor nëpër te gjithë Tiranen te bleja një pale sandale verore për fustanin tim... and guess what?! I find NOTHING! Ndoshta jam shumë picky, por di qe kam një shije mjaft te holle (dhe ata qe me njohin personalisht e dinë këtë). S'gjeja sepse le një herë qe i kishin me taka shumë te larta, por të gjitha tepër te renduara me gura, me punime dhe për me tepër hiç fine :S
U detyrova dhe i kam vesh me shapka me take disi te ulet, por dhe këto i kisha nga këtu.

Unë e di qe ka femra qe mbahen dhe qe vishen mirë atje, por janë shumë te pakta. Kam jetuar edhe jetoj akoma ne mes te Tiranës, atje ku bëhen pasarelat e modës (d.m.th. tek Bllokui famshem), edhe o e bëjnë moden atje gocat, o s'e bëjnë gjekundi tjetër ... mua 2-3 mund te me pëlqenin, edhe te me besosh... ato qe mbahen dhe bien ne sy, janë femra qe me te vertete kane gusto apo qe kane pare botë me sy, dhe qe rrobat nuk i blejne të gjitha nëpër butiqet e Tiranës por diku gjetke... si Viene, Rome a Bari, apo dhe Athine :)

Këtu te kenaqin sytë pasarelat ne përgjithësi siç permende edhe ti Fashion TV, por le të themi atë qe është, gjysma e veshjeve nëpër to janë shumë dramatike dhe komike, s'mund t'i veshesh jashtë qoftë edhe me ndonjë sebep shumë special. ;)

Shiko, sikurse hyn ne dyqan dhe nuk te pëlqen gjithçka sa shet, ashtu është dhe me stilistet qe shfaqin modelet e tyre dhe qe ne i shohim ne Fashion TV. Unë nuk thashë, as nenkuptova se çfarë shihet e jepet ne këtë kanal, medoemos është për t'u veshur për çdo person... do ishte budallek :O
Por aty ka plot veshje mjaft te bukura, punime e prerje, ku njeriu dhe pse s'ka mundësi t'i blej... merr një ide se çfarë është ne mode, dhe se çfarë mund t'i shkoj ATIJ/ASAJ (jo modeles) me shumë pershtat ;)
Unë dhe Lekë te kisha për te blere gjithë fustanet e Valentinos, me sinqeritet te them qe s'do t'ia bleja të gjitha... sepse jo të gjitha i pershtaten tipit apo gustos time. Besoj se jam treguar shumë e qartë tani! :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 10-05-2007, 17:51:08
Po shume e qarte ishe treguar. Jam dakort me ty qe ka plot qe vishen sikur eshte karnavale apo shume me lajle-lule dhe malli persa i perket cilesise ne pergjithesi eshte me i mire gjetke si ne ato qytetet Evropiane qe permende ti, por edhe ne Amerike e ne Kanada. Sidomos ketu ne USA nese i blen gjerat edhe neper butika disi te mira e jo aq te lira, malli eshte aq cilesor sa s'e ke idene. Jo me kot une bej plot shopping tek bebe, Express, The Limited, Banana Republic, Gap, Marciano, Jessica McClinctock, White House/ Black Market, Ann Taylor si edhe (njeqike me pak) tek Cache & Macy's --- per veshjet fantastike qe kane, kane qejf duart qe t'i kapin ato materialet e tyre, ta ndieje trupi mendafshin e tyre, te provoje stilet e tyre me tendenca Parisiane sidomos persa i perket bebe, Marciano & Cache, por edhe veshje cilesore per perdite si nga Gap apo The Limited. ;) (Mund t'i gjesh websitat e ketyre dyqaneve online, e dashur, ose beji google keto marka/butika nese je kurioze apo te kesh idene se ku i blej gjerat une. ;))

Une habitem me ato qe ndodhin atje, pra veprimet qe bejne njerezit (vrasje, vetevrasje, grabitje, prostitucion - keto vertet me shokojne e me terrorizojne se fundja ate vend e kam kombin tim dhe prej andej kam ardhur) dhe zakonisht per keto flas me cudi, jam pakez e ashper ne kuptimin e kritikes konstruktive te fjales, etj. Keto gjera te keqija qe vazhdojne te ndodhin ne Shqiperi me habisin, sikurse jam habitur kur kam vajtur ne Shqiperi per here te pare pas disa vjetesh qe kisha ketu sepse te rinjte e ndiqnin shume Moden dhe (gjithmone sipas mendimit tim) visheshin me lezet e me gusto, apo sic u shkonte apo u rrinte mire, por edhe kishte perjashtime, si jo! Tek rruga "Myslym Shyri" psh gjen disa dyqane me gjera fantastike, dhe atje kam blere edhe une ndonje veshje apo sandale per veten (me vjen keq ta pohoj por do jesh ca si shume picky si tip, ne lidhje me mos-gjetjen e sandaleve qe kerkoje, per 3 dite qe kerkove hahaha). Megjithate, sikurse the edhe ti une dallohesha gjithnje ne veshje nga Shqiptaret e atjeshem, jo se isha jashte Modes apo se ndiqja ndonje mode tjeter ta zeme, por thjesht dukesha ne pergjithesi me stilin tim qe jetoja jashte, gjithashtu dalloheshin edhe veshjet (ne shumicen e rasteve), sikurse edhe kepucet, sandalet, etj.

Nejse se po bejme gazeta sot edhe ti edhe une bashke. Te kujtohet kur po beje shaka me heret qe "sexy" eshte emri yt i dyte dhe "drop-dead gorgeous" eshte i treti, ne te vertete (jo me shaka) Fashion Icon apo Fashion Plate eshte nick-name apo pseudonimi im qe ma kane dhene mua shoqet, si te Shqiperise, edhe te Amerikes. Prandaj mendoj une jam edhe kaq opinionuese ndaj gjerave qe kane te bejne me Moden, une. ;) Dhe, meqe ra fjala, edhe pse fizikisht zor se te njoh kam pershtypjen se je si Sexy (kete s'e mohoj asnje cike, asnje here, ti je tip seksi moj femer dhe nese ta mohon ndonjeri kete qenka 200% qorr/e), ashtu edhe Drop-Dead Gorgeous SmiLey. (Ta mban te me dergosh nje foto?! LOL)

:puth :lule nga E.
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Lisa ne 11-05-2007, 16:16:20
Une nuk i lexova fije per pe postimet tuaja se vallahi paskeni shkrujt shume por pergjithsisht bashkohem disi me Smiley-n

Me c'fare kam pare une ne tirane me koka jane ato qe veshin rroba te mira si cilesi dhe te kombinuara plotesisht me shije......
Kur del ne xhiro ne Tirane mund te ta zene syrin shume vajza sepse ne jemi Shqipetare jemi te bukura vet :D Por jo nga veshja e tyre ...
Pergjithsisht Shqiptaret nuk kursejne te blejne rrobat e trupit , por malli qe shitet ne dyqanet e Shqiperise mos ma krahasoni me mallrat qe shiten ketu ......
Konkretisht u futa ne nje dyqan qe eshte andej nga blloku ka nje tabel te madhe Mallra amerikane Gap etj etj ........Te shikosh ca kishte brenda ato bluzat qe ketu shiten ne Clerance me 5-15 $ atje me nga 60-70 $ bluzja
Me u habit njeriu shkret nje kanatjere pambuku nga Gap bente 30 Mije lek qe as ne Gap nuk e blen aq
Atje shiten mallrat skandaloze nga Rainbow apo Rave Girl gjera qe njerzit i gjejne ketu shume me ulje  (imagjino aq te lira i gjejne sa nxjerrin edhe bileten e avjonit por edhe fitim te majme )
Per te mos filluar nga mallrat Turke ........
E bukur per to eshte nese eshte dekolte ...e bukur per to eshte nese vetem modelin e ka si te modes ...e bukur per to eshte te jet e ngusht dhe flashi ...
Ato veshin c'fare kane se nuk mund ti veme dot faj plotesisht ...sepse edhe djemve u pelqen ti shikojne ashtu.....
Por te mos flasim per te bukuren dhe per cilesoren ne Shqiperi.....se nuk egziston ...
Dhe dakort them ka dhe femra qe te mebtet vertet syri por jane me kokrra vetem ato qe e bejne pazarin ne Itali apo diku tjeter....Jo ne shqiperi .....
Sepse te jemi realist shumica e shqiptareve nuk i shikojne dot dyqanet e butiket ne shqiperi dhe jo me te blejne dicka aty ...
Mua me duhej nje fustan kur isha ne Tr para 2 vjeteve dhe nga nuk kam kerkuar nuk gjeta asgje te fisme te mire dhe te bukur ....harroje cmimin me erdhi gjynah te harxhoja parate
Ama te gjithe dine te vishen bukur se paraja te bo as ne shume gjera por puna eshte qe jane te kufizuar ne mode ....
Te pakten nje te mire e kane ne shqiperi ...ja bejne qefin vetes  ....dhe e mbajne veten ...as floket nuk pertojne ti bejne as thonjte ...nuk i mbetet gje mangut
Ndonjehere mendoj se ndoshta ato nuk kane kete mode qe kemi ne por e shijojne ate qe kane me shume se ne .........

P.S Per te gjitha keto qe thashe futini vet nga nje Minifund nga prapa se tema per ato ben fjale meduket :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 12-05-2007, 04:40:01
Shyqyr qe fole ne ti mi Lise, se ju duket sikur po ekzagjerojme gjërat :P

Elegance, unë po kerkoja sandale për fustanin tim, e jo te komshiut. Edhe derisa kërkon diçka matchy, sigurisht qe dhe zgjidhja perkufizohet ne baze te fustanit, apo s'është kështu ;)
Tani, s'e di për çfarë dyqanesh më flet tek Myslym Shyri mi goc, se atje përveç Geraldines qe shet fustane nusesh e Geox qe shet këpucë italiane (por qe ta mat koken me fije peri, se 250 euro bënin një pale sandale aty) te tjerat janë - merre me long se mishi maroi LOL Le njëherë qe ishin shumica te gjithë me majuc ne këto dyqane qe thu ti.... moda e përpara 2 vjetësh por dhe ikelit, jo lekure, për të mos folur për punimet koti qe kishin sipër apo taken aspak te fisme. Unë kerkoja diçka me te sofistikuar e me fine se këto, ndaj mos u habit ti ;)
Në Tiran 5 dyqane me numerim janë te mira, njeri qe quhet Rocococco dhe është mu tek Blloku (i cili është i vetmi qe mua me pëlqen dhe me te vërtetë mund te gjesh diçka te hajrit atje), një është përballë Drejtorise se Tiranës, një tjetër mu në fund te pallateve moskate tek rruga e Tajvanit përballë (d.m.th. icik me poshtëë Pergoles), një afër Carlsberg-ut, e nja 2 te tjera janë tek ETC-ja (European Trade Center). Të gjitha këto qe përmenda cmimet i kanë me Euro, edhe te me besosh, s'janë aspak te lira... unë futesha dhe habitesha sepse ne Londer, qe tek e fundit e dinë te gjithë qe është një nga kryeqytetet me te shtrenjta ne botë, por ama për një kanatiere te paguash 120 euro, mua s'më kanë lënë mend... se këtu firmë te mirë edhe e gjen për £50. Atje 3 herë qe kam qenë, vetëm një pale pantallona si model francez kam blere, e s'kam harxhu pak për to, jo, por me pelqyen shumë dhe nga inati qe s'bleva asigjo gjekundi i mora :d

Sa për ato brandet qe me tregove, s'ditke gjo me sa shoh, por disa prej tyre i kena dhe ne ne UK, por unë pëlqej firma te tjera me shumë :)

Hajt kalofshi te gjithë një fundjave te këndshme, qofshi me minifunde apo me fustane :P :lule :pafshim
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 13-05-2007, 06:45:47
Po se mos ketej nga jetojme ne neper Evrope plasen te gjitha femrat duke ndjekur moden....keto ta shpifin vetem me ato brima te cpuara neper hunde e neper goje..e mos te flasim se vishen pa pike shije..lajle lujle..Femrat shqiptare kudo qe jane kujdesen jashtezakonisht per veshjen e tyre..mundohen me ato leke qe kane te bleje dicka qe ja vlen dhe jo si femrat evropiane apo te botes nje jeshile nje e kuqe nje portokalli..skane pike shije ne veshje.

Moden ne bote e ndjekin ato qe merrem me te apo qe ja kane haberin..po ato te thjeshtat as qe e vrasin mendjen ci ze dora ne mengjes ato veshin...

Femrat shqiptare ne Shqiperi me pelqejne(pavarisht se vishen vend e pa vend me veshje pak jo te pershtatshme per ambjentit)por tregojne kujdes per veshjet..ka lezet vishen e paster..keto me canta te zhgryera kur shkojme te hame dreke ketu studentet ne Gjermani fiuu e hedhin canten ne toke pa pike meraku !

Ne kurse te gjuhes qe kam njohur..ka pasur shume te huaj angelz amerikan franzez cte duash..dhe te nje gjelle ishin..nuk tregon kujdes per veshjet !
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Berni ne 14-05-2007, 22:48:36
Po se mos këtej nga jetojme ne nëpër Evrope plasen të gjitha femrat duke ndjekur moden....këto ta shpifin vetëm me ato brima te cpuara nëpër hunde e nëpër goje..e mos të flasim se vishen pa pikë shije..lajle lujle..Femrat shqiptare kudo qe janë kujdesen jashtezakonisht për veshjen e tyre..mundohen me ato Lekë qe kanë te bleje diçka qe ja vlen dhe jo si femrat evropiane apo te botës një jeshile një e kuqe një portokalli..skane pikë shije ne veshje.


Te drejte ke per veshjet qe bejn jane skandal fare nuk dine me u veshur,pavarsisht se vishen te thjeshta keto blejn disa gjera qe te neve as te harixhijt nuk i marrim  :D Cdo femer qe vishet bukur neper shtetet europiane eshte o shqiptare ose boshnjake.
Shqiptaret edhe pse nuk e kane buxhetin me te mire se europianet per rrobe shpenzojn shume,nuk i bejn leket Vodka,birre,wiski etj etj
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Belinaa ne 16-05-2007, 09:44:59
Minifune te bukura me pelqejne shume
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Belinaa ne 16-05-2007, 09:48:24
edhe keto shume te bukura sidomos ky i fundit i kuq
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 16-05-2007, 18:51:20
Shume te bukura keto minifundet. Une rralle vesh minifunde,sepse edhe une si Lisa jam tip qe leviz shume dhe nuk ndjehem rehat me minifund  :D Me pelqejne shume ato te Baby Phat jane fantastike fare  :-[
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 22-05-2007, 12:50:19
une ketu shoh vetem kembet. ;).se nga minifundet nuk marr vesh gje :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 22-05-2007, 14:02:17
Ja dhe keto te tjerat.Une kam nje si ai i bardhi dhe nje si ai i ziu me rrip,po nuk i kam veshur asnjehere deri tani LOL i mbaj per bukuri ne garderobe LOL  :P
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 22-05-2007, 14:09:24
Hajde, ka lezet tema e Mini-fundeve! Une te Shtunen qe kaloi per My Birthday Party vesha nje mini-fustan. Ishte shume mini ama (ky qe kam ne avatar), ngjyre floriri. Te te behet qejfi lepurushe, se ta kemi mbushur temen me minifunde dhe kembe (une per vete kam vendosur te miat njehere). Tani, nga fundet qe ke vendosur ti me poshte, me pelqejne me shume ai i pari ngjyre bezhe/khaki, i treti hot pink, dhe i katerti qe este si nje grixho xhins. ;)

Dreqi ta marre une kaq shume i pelqej minifundet dhe me shkojne, saqe edhe kur u martova, nje nga fustanet qe nderroi nusja :P ishte fustan i bardhe mini (fustan nuseje ama, sec kujtuat ju! LOL)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Lisa ne 22-05-2007, 20:55:18
o eleganca po ti diku ke thene qe nuk je e martuar .....
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 23-05-2007, 01:34:33
Une spo e nxjerr ate minifundit qe kam veshur sot se me del kofsha per selamet..kofshe e bardhe e vogel..sa te terbohen demat ketej me mire po rru suste :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 23-05-2007, 14:45:27
Unë s'po e nxjerr atë minifundit qe kam veshur sot se me del kofsha për selamet..kofshe e bardhe e vogël..sa te terbohen demat këtej me mirë po rru suste :D
pse moj kush te tha te nxjerresh minifundin,hajde nxjerr ato kofshet se me kane thene qe i ke te mira :D
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: SmiLey ne 23-05-2007, 15:17:09
2 minifunde për plazh :P

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg91.imageshack.us%2Fimg91%2F2956%2F28005639ox7.jpg&hash=a57756e1273e14c58f516f6a1ad58bb5)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg63.imageshack.us%2Fimg63%2F6074%2Fcc91medyd5.jpg&hash=d23b214ebf0e52dea18eadb14fd9a4ef)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Lisa ne 23-05-2007, 19:05:05
une e kam nje si ky i fundit me roze i joti Smiley po identik fare vetem se ne vend te rozes eshte blu me pika te bardha .....dhe ka si pantallona te shkurtra fare poshte ...
Une e kam nga Nike dhe e kam bler kur luaj tenis ....me rri shume bukur
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Elegance ne 23-05-2007, 21:16:12
o eleganca po ti diku ke thënë qe nuk je e martuar .....

Une nuk e kam thene kurre kete gje. E kam mbajtur sekret statusin tim si e martuar, ne fillim, kur kam hyre ne forum, pra as e kam pohuar dhe as e kam mohuar, Nejse...


P.S. Lise, me pelqen shume avatari i ri. ;)
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: Capkenja ne 24-05-2007, 13:28:49
2 minifunde për plazh :P

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg91.imageshack.us%2Fimg91%2F2956%2F28005639ox7.jpg&hash=a57756e1273e14c58f516f6a1ad58bb5)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg63.imageshack.us%2Fimg63%2F6074%2Fcc91medyd5.jpg&hash=d23b214ebf0e52dea18eadb14fd9a4ef)
Citim nga: wiliams

link=topic=37251.msg508077#msg508077 date=1179924327
pse moj kush te tha te nxjerresh minifundin,hajde nxjerr ato kofshet se me kanë thënë qe i ke te mira :D

Fundet te bukur te dy,ai i pari me pelqeu me shume !

Wili,kofshet e mia lale i shef vetem njeri se jo per gje per te i kam,i kam te vogla po ama te bukura na marshalla LOL LOL

Lere kur i prek,spo vazhdoj me se do dal nga tema e minifundeve.

Une pelqej vetem minifunde xhins te vesh,jane sportiv i vesh ne vere me shapka verore apo atlete,dhe vdes ti vesh cik te ngushte pas vitheve.
Titulli: Re: Minifundet !
Postuar nga: wiliams ne 24-05-2007, 14:11:31


Wili,kofshet e mia lale i shef vetëm njeri se jo për gjë për te i kam,i kam te vogla po ama te bukura na marshalla LOL LOL

Lere kur i prek,s'po vazhdoj me se do dal ...lakuriq :-[ :-[
....hahahahahaaa shpirt je Capkene (jo per mua moj por per ate them..) :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-10-2008, 01:07:26
Vdes per mini.. :) :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Emira ne 10-10-2008, 16:13:15
Edhe une vdes per minifunde...kur i vesh ne pune...gezohen cunat e punes dhe me falin cdo lloj gabimi  :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 14-10-2008, 19:50:48
Na moj gra, cbeni keshtu se i cmendet burrat e botes LOL LOL
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-08-2010, 10:10:13
Keta jane disa qe i kam une..dhe i adhuroj.. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic.letsbuyit.com%2Ffiler%2Fimages%2Fuk%2Fproducts%2Foriginal%2F126%2F12%2Fmabel-acid-wash-studded-mini-skirt-12612825.jpeg&hash=71a17212b4ba591005017e2131fe76b2)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcdn3.ioffer.com%2Fimg%2Fitem%2F825%2F694%2F26%2FP49ysKMJwr0OEn6.jpg&hash=e60ac082532ee1a9bd9a7a77e96df2ec)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.shopchicks.com%2Fwp-content%2Fphotos%2Fforever21_ruffled_linen_mini_skirt_1.jpg&hash=25b69e5a1e3728f74e304fee9e8262b8)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.kinkigerlinki.com.au%2Fimages%2Fteal-mini-skirt-F.jpg&hash=272434b046d863c4ece76cce9d4cddc4)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-08-2010, 10:11:16
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.hiddengarments.cn%2Fwp-content%2Fuploads%2F2009%2F09%2Fsweet-revenge-mini-skirt-in-black.jpg&hash=76ec6c1b22b2cc49bfb02321f8694492)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-08-2010, 10:12:03
Ngjyra ime e pref purple..
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Brentiani ne 25-08-2010, 10:13:03
Keta jane disa qe i kam une..dhe i adhuroj.. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.shopchicks.com%2Fwp-content%2Fphotos%2Fforever21_ruffled_linen_mini_skirt_1.jpg&hash=25b69e5a1e3728f74e304fee9e8262b8)


/quote]
 :love:
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-08-2010, 10:14:49
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F_B6J6nGs6VwA%2FSlyH1g4uUcI%2FAAAAAAAAY1M%2FkeF3ezBmxyY%2Fs320%2FDenim%2Bmini%2Bskirt%2Bat%2Bforever21com.jpg&hash=0381d8efdb9641415b07ae640d43e223)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: erlehta ne 25-08-2010, 22:39:21
Me pelqejne shume dhe i mbaj shume. Vetem kur punoja  Jojo:
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Nore ne 25-08-2010, 22:50:41
 hmmmmm:
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: h75 ne 26-08-2010, 00:10:37
si mund te jete nje fustan edhe mini edhe fund
nejse, mua me pelqejne femrat me minifunde,por me shume me pelqejne ato pa minifunde
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: M A X ne 10-08-2011, 01:15:20
Po fustanet e shkurter futen te minifundet  ^o) :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2Frobe-courte-ete.jpg&hash=f5a50ab0bbecbfa3db6bb196ec3e8cde)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-08-2011, 12:50:11
Minit jane ne bel e poshte.. :P
..une i pelqej shuuuume...edhe i vesh shpesh.. :d


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fblack-skirt.com%2FBlack-pinstripe-mini-skirt.jpg&hash=0e363e1f8743933b33e38d9e8f5e9f1c)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-08-2011, 12:52:02
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.rch-shop.com%2FWebRoot%2FStore13%2FShops%2F61322737%2F4A40%2FBDB8%2FB1C1%2FF1C1%2F5DAA%2FC0A8%2F2935%2FD1E5%2FK131-a.jpg&hash=e57b9d8189726b9f9959f2dcfb8a7cc3)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-08-2011, 12:54:15
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimagecache.asos.com%2Finv%2FU%2F23%2F42%2F646297%2FPurple%2Fimage1xl.jpg&hash=4f4ee58301609ebf9c7ea5b29f7a80f3)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-08-2011, 13:01:12
Keta jane disa qe i kam une..dhe i adhuroj.. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcdn3.ioffer.com%2Fimg%2Fitem%2F825%2F694%2F26%2FP49ysKMJwr0OEn6.jpg&hash=e60ac082532ee1a9bd9a7a77e96df2ec)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.shopchicks.com%2Fwp-content%2Fphotos%2Fforever21_ruffled_linen_mini_skirt_1.jpg&hash=25b69e5a1e3728f74e304fee9e8262b8)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.kinkigerlinki.com.au%2Fimages%2Fteal-mini-skirt-F.jpg&hash=272434b046d863c4ece76cce9d4cddc4)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: dreamm ne 04-05-2013, 21:28:06

...thjesht, paster, bukur.. :)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F9v83sy.jpg&hash=f76a94ab933e0e11a02c99e7289982cc)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Pasion ne 04-05-2013, 22:03:50
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F241%2Fmashallahkembet9ab8.jpg&hash=cf9f84a8d0d414fdf564cea0d955ac89)

Ma e m'pelqen kjo ngjyra e bardhe :D!
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: dreamm ne 04-05-2013, 22:05:11
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F241%2Fmashallahkembet9ab8.jpg&hash=cf9f84a8d0d414fdf564cea0d955ac89)

Ma e m'pelqen kjo ngjyra e bardhe :D!

Posi, ke sy te kapshem...ngjyrat e hapura gjithmone duken bukur ne te shkurtra.. :)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 04-05-2013, 22:40:26
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F241%2Fmashallahkembet9ab8.jpg&hash=cf9f84a8d0d414fdf564cea0d955ac89)

Ma e m'pelqen kjo ngjyra e bardhe :D!
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg406.imageshack.us%2Fimg406%2F241%2Fmashallahkembet9ab8.jpg&hash=cf9f84a8d0d414fdf564cea0d955ac89)

Ma e m'pelqen kjo ngjyra e bardhe :D!
Kjo eshte dhe anetare e forumit o Pasion.
Eleganca. :engjell:
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Pasion ne 04-05-2013, 22:46:21
më: 08-05-2007, 00:09:26

Me leje te saj e solla ne forum foton :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 10:48:26
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcdn2.blogs.babble.com%2Ffamecrawler%2Ffiles%2Fkatie-and-suri_3%2F86959pcn_holmes03.jpg&hash=298c7339a2b5d4e201f13c9649bc81fb)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 10:52:01
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsugarmixtape.co.uk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F10%2FInfluence-Bird-Print-Mini-Skirt.jpeg&hash=718698b1ad67086c83ff8cea3a29d374)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 10:53:57
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.fashionunion.com%2Fcontent%2Febiz%2Ffashionunion%2Finvt%2Fwskm0062dem%2Fwskm0062_dem_large.jpg&hash=d123d7f651448e80a60d9f6f5be21da8)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 10:54:48
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcdn.yoox.biz%2F35%2F35185739pw_12_f.jpg&hash=48f899d8051cd5d68ed51f958629e72f)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: erlehta ne 05-05-2013, 12:07:32
Duhet te kesh edhe trupin, kembet e bukura qe te shkojne keto lloj fundesh. Sheh disa me shale si shkopinj xhezi e disa si lopa...OMG  :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: Pasion ne 05-05-2013, 14:44:50
Si lopa?? :S :D

Jo te gjithe kane trupin per to :) por ne disa syte s'hiqen dot ;)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpics.ricardostatic.gr%2F14_695002452_Big%2Fgynaikeia-rouxa%2Fmodato-gunaikeio-mini-forema-me-dantela-2013.jpg&hash=59537c8944a5c2ff9d749312ce37e2c5)
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 22:32:57
Duhet te kesh edhe trupin, kembet e bukura qe te shkojne keto lloj fundesh. Sheh disa me shale si shkopinj xhezi e disa si lopa...OMG  :D
Po ashtu eshte vallai, :D
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: flutur ne 05-05-2013, 22:34:10
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcdn2.blogs.babble.com%2Ffamecrawler%2Ffiles%2Fkatie-and-suri_3%2F86959pcn_holmes03.jpg&hash=298c7339a2b5d4e201f13c9649bc81fb)

kjo me mire ti kishte mbuluar ...i paska si trungje peme
Titulli: Minifundet !
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-05-2013, 22:45:04
Kjo fiks i ka ne krahasim me disa qe ju duket vetja ydh :D