×

Ngjyrat e modes sot!

Ngjyrat e modes sot!

· 25 · 4652

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 21-04-2004, 23:43:39
Moda e stines qe sapo hyri ka hyre dhe me ngjyrat e saj. Po te shihni neper rruge, vitrina dyqanesh apo ne ambjente te tjera publike, do te vereni se tani po mbizoterojne gjithmone e me shume ngjyrat e forta qe fillojne nga portokallia e deri tek e gjelberta e forte braziliane.

To be continued....

 • Postime: 283
ita
#1 ne: 03-05-2004, 02:05:49
mua pe  vetene ime   ngjyra dreq e verdh  roze   jeshile dreq
  ngjyra qe mund te bej kombinime  
 i dua te gjitha

 • Postime: 39
mammasita
#2 ne: 05-05-2004, 21:51:12
e zeze dhe e verdhe  :'(

 • Postime: 39
 • Gjinia: Femer
LoTe^EnGjeLLi
#3 ne: 15-08-2004, 00:59:07
Ehhh ngjyrat...jam dakort qe gjate stines se veres te mbizoterojne ngjyrat pasi normal, eshte stina e gjallerise. Por nje gje nuk kuptoj, ne tirane paska dale mania e kontrastit pa gusto fare.

Kam pare nje dite... nje goce te veshur me pantallona jeshile te ndezura ( lime green), bluza ishte ciklamine ( pink) jashte mase e ndezur, kepucet or sandalet whatever they were, ishin gurkali dhe canta qe portokalli.

Ok..i mean Fine, u like colors but Helloooooooooooooo ... me gjej nje kombinim ketu  >< Dhe keshtu jane shumica ketu, se ca me veshin disa ngjyra qe mire qe nuk iu shkojne, por as i kombinojne me njera tjetren.

But ya know..mendje mendje kjo dynja. :???

 • Postime: 1288
 • Gjinia: Femer
QueeN
#4 ne: 04-09-2004, 19:12:37
pse ti engjull a duhet patjeter kombinuar ngjyrat e veres??? sme duket normale sepe nje njeri i thjeshte ndoshta i ka te gjitha me forme dhe eshte shum i pasur po vesh qka te doj ajo/ ai sepse nuk i intereosn se kushe shiqon por i pelqen vetvetja se si ndihet ne too  :occ se paku un mendoj kshtu

 • Postime: 14
zonjusha
#5 ne: 05-09-2004, 18:58:48
gjithmone ne stinen e vres mbizoterojne ngjyrat si edhe ne veren qe sapo lam pas ku ngjyrat e theksuara apo flash(e verdhe, roze, bizele, portokalli...etj) ishin ne mode mendimi im eshte se duhet te dish te luash me ngjyrat dhe te mos e teprosh me ato ...
psh; je e veshur me te verdha e zem,  kjo eshte nje ngjyre e theksuar dhe duhet thyer pak ne kete rast mund te marim shume miredicka te bardhesi cante te bardhe gjithashtu dhe sanlalet apo bijoute ,  po ne te shumtat raste ndodhe klunderta ...
gjithsesi ky ishte mendimi im te gjith mendoj se e dine vet se cfare eshte me e mire per ta ...

ok  ju pershendes shume
xxx

 • Postime: 50
Elbasanllija
#6 ne: 09-09-2004, 14:42:57
un mendoj se ngjyrat me ne mod ajo ashtu sic te shkojn, por qe po perdoren me shum tashi jan e verdha , roz.

 • Postime: 39
 • Gjinia: Femer
LoTe^EnGjeLLi
#7 ne: 14-09-2004, 01:53:00
Arta ... spo them qe te gjithe kane mundesine per tu kombinuar, por nuk eshte vetem ceshtje ekonomike por dhe ceshtje gustoje...

Mua sme pelqen psh qe te vesh ngjyra qe nuk shkojne fare me njera tjetren...ty apo dikujt tjeter i pelqejne?! Good 4 u...menje menje kjo dynja,menja menjes nuk i ngja.

Buh Bye.

 • Postime: 1031
 • Gjinia: Femer
ThuPka
#8 ne: 11-05-2005, 12:45:12
portokalli , jeshile, verdhe, dhe pink  ;)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#9 ne: 13-05-2005, 00:06:27
portokalli , jeshile, verdhe, dhe pink ;)

Qenka njesoj si ketej nga Austria :)

 • Postime: 1031
 • Gjinia: Femer
ThuPka
#10 ne: 13-05-2005, 08:08:40
 ;) asxe nuk ndlyson me ne dydy ole  :P ;)

 • Postime: 43
 • Gjinia: Femer
jonalife
#11 ne: 18-05-2005, 16:43:42
mua me pelqen e zeza . po sivjet po mbahen ngjyra te celta...

 • Postime: 17
 • Gjinia: Femer
Elita AA
#12 ne: 05-02-2006, 13:17:51
Kohet e fundit po me pelqen shume e gjelberta si dhe ngjyra kafe

 • Postime: 1
gonna
#13 ne: 07-02-2006, 03:21:51
Ndersa mua me pelqen e kalterta e qelt dhe e verdha

 • Postime: 5949
SmiLey
#14 ne: 18-02-2006, 10:07:26
Si ngjyrë me tepër po dominon jeshilja këtë sezon dimri. :)
Gjithë nuancat e saj janë ne mode... and I love it :-x
Por dhe bluja (navy blue) nuk është mbrapa, edhe kjo me pëlqen shumë :-[

 • Postime: 313
 • Gjinia: Mashkull
"RaGAzZo Di MaRe"
#15 ne: 25-02-2006, 20:22:07
tani ne mars e zeza si mafioz

 • Postime: 5949
SmiLey
#16 ne: 04-03-2006, 09:37:35
Aman, po e zeza si ngjyre nuk ka mode ore... ajo vishet me cdo kohe e cdo stine (?)
Vec te mos behet bajate ne te veshur, se zet i kam robt qe dine te veshin vetem te zezen ne gjithcka. Duken si njerez te palare, njerez te fshehte...si ne karakter por dhe difekte trupore ;)
Ah po, eshte simbol i gjendjes serioze apo respektit ne disa evenimente, por jo hiq e vish te zezen... sikur u shua bota per ngjyra :P

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#17 ne: 14-03-2006, 06:17:12
Aman, po e zeza si ngjyrë nuk ka mode ore... ajo vishet me çdo kohe e çdo stine (?)
Veç të mos bëhet bajate ne te veshur, se zet i kam robt qe dinë te veshin vetëm te zezen ne gjithçka. Duken si njerëz te palare, njerëz te fshehte...si ne karakter por dhe difekte trupore ;)
Ah po, është simbol i gjendjes serioze apo respektit ne disa evenimente, por jo hiç e vish te zezen... sikur u shua bota për ngjyra :P


ka moj shpirt ka, per gjera tjena serioze, si nuk ka Jojo:

 • Postime: 6
jilda
#18 ne: 18-04-2006, 12:27:35
Ngjurat e mia te preferuara jan e kafta dhe jeshile e mbyllur. Ne qytetin tim (ne tetove) me se shumti preferohen e kafta,jeshilja dhe portokallja me disa kombinime te vogla.

 • Postime: 11
adia
#19 ne: 27-06-2006, 21:51:23
e bardha
Capkenja
#20 ne: 29-06-2006, 04:31:06
Ku di une une vesh cfare te me pelqej! Po kafe dhe e bardha me pelqejne me shume !

 • Postime: 150
 • Gjinia: Femer
Perla
#21 ne: 29-06-2006, 08:45:43
Ndersa une i pelqej shume jeshilen dhe portokallen,jane apo nuk jane ne trend,mua keto me pelqejn.

 • Postime: 5949
SmiLey
#22 ne: 01-07-2006, 04:16:49
uaaaa per kete vere ka dal jeshilja (të gjitha nuancat e saj, por me tepër ajo si e lehtë :urra:), portokallia, ajo si ngjyrë qumështi por dhe e bardha :engjell:... sikurse dhe e rozta e hapur (si bebe :X). Se fundmi, kam ble një kostum (xhakete e fund roze)... awww me than qe dukem si karamele :P :-[

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#23 ne: 24-03-2007, 08:58:05
Sot data shenon 24 Mars 2007 dhe ngjyrat e Pranveres, konkretisht, ketu ne Shtetet e Bashkuara ku une jam, jane: Jeshilja (qe nga me e ndezura dhe me e celura, deri ne jeshilen e lehte fare si mente apo bizele qumeshti); Bezha, Kafeja, E Bardha, E Kaltra dhe Roza e celur fare, roze shume e hapur qe duket si mos-ngjyre (pra ivory pink dhe baby pink). :) Ja keto. Une vete bleva nje pardesy shuuuuuume te bukur, mendafsh, me rrip ne mes, cope Pranvere pra, ne kete nuancen e lehte fare te rozes. Eshte shume e bukur. :) Eshte nga bebe. O Zot sa e adhuroj ate dyqan. ;) Ka rroba fantastike edhe shume femerore, ama edhe nje cike te shtrenjta jane. :)

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#24 ne: 25-08-2007, 01:01:16
Sot data eshte 24 Gusht dhe per momentin disa nga ngjyrat me te Kohes dhe qe i takojne Modes, ngjyrat e para te fillimit te Vjeshtes dhe fundit te Veres (pra) jane kafja, bezha, roza e embel (por jo shume e celur, roze normale) dhe ngjyra korale apo si boje pjeshke. Gjithashtu ne Mode ka dale shume edhe e Kuqja qe nga Qershia deri ne te kuqen si Ciklamine apo te kuqen si Vere. Jane shume ne mode edhe kombinimet bardh-e-zi, sidomos neper fustane, pulovera, kostume, cana dhe kepuce. Kudo qe te hedhesh syte neper dyqane keto jane ngjyrat qe dominojne me shume, si tek dyqanet me sportive si Gap, Old Navy, J.Crew, edhe tek ato  elegante si H&M, Forever 21, Banana Republic, Ann Taylor apo ato luks dhe trendy si bebe, Guess, Express, etj, etj.
 

si te kombinojme ngjyrat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 20:51:19
nga InfoZ
Si të kombinojmë ngjyrat?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-04-2020, 16:38:05
nga M A X
Ngjyrat e pranverës, një udhëtim përmes artit

Nisur nga dreammRubrika Kultura

Postimi i fundit 03-05-2012, 11:45:37
nga dreamm
Ngjyrat - Të emërtohesh sipas ngjyrave

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 01-02-2012, 00:17:02
nga M A X
Ngjyrat e fytyres se njeriut

Nisur nga ZaraRubrika Pikturë

Postimi i fundit 07-09-2011, 18:15:45
nga Zara