×

Pranvere/Vere 05 - Spring/Summer 05

Pranvere/Vere 05 - Spring/Summer 05

· 14 · 1915

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 11-03-2005, 19:42:38
Cila eshte moda e stines qe sapo vjen dhe veres se ketij viti? Cilat jane tendencat ne te veshur gjate muajve te ngrohte te vitit? Pergjigjet le t'i leme ketu.

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#1 ne: 11-03-2005, 20:03:44
Perdite nga nje tem te re Ú MAX.......s'po marrim fryme :D

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#2 ne: 11-03-2005, 20:04:35
...........

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#3 ne: 11-03-2005, 20:10:36
............

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#4 ne: 11-03-2005, 20:11:14
............

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#5 ne: 11-03-2005, 20:12:36
..............

[attachment[/attachment]

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#6 ne: 11-03-2005, 20:13:30
.............

[attachment[/attachment]

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#7 ne: 11-03-2005, 20:31:37
Na thoni dhe ndonje shpjegim me fjale per moden, jo vetem foto!

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#8 ne: 11-03-2005, 20:42:30
Pse nuk thua ti ndonje shpjegim per moden........meqe je kaq i apasionuar :occ

Apo vetem hap temen ti....i fut dhe nja dy foto e jemi ne rregull :DAteher.....ja dhe shpjegimi........


Para dy javesh ne Milano u zhvillua dhe java modes Pranver-Vere 2005........
Merrnin pjese dhjetera stiliste.......duke filluar nga emrat e medhenj te modes e deri tek stiliste me pak te njohur ne evrope.......
Pervec linjave kryesore.........cd o stilist i rendesishem dihet qe ka dhe nje linje secondare........qe nuk eshte pak e rendesishme por thjesh nuk ka perkujdesjen e nje linje principale.....
Te tilla per shembull jane si.....
Giorgio Armani- Emporio Armani
Versace- Versus (Donatella Versace)
Dolce & Gabbana ( D&G)
Roberto Cavalli- Just Cavalli......etj

Mund te them se kete vit kemi pranvere-veren e ngjyrave dhe luleve te larmishme........ma teriale si mendafshi etj..........
Vitet 60-70-80.........pra rikthimi i modes se dikurshme ka vite qe po riperpunohet dhe po rihidhet ne treg nga te medhenjt e modes.....por kete vit mund te themi qe esht akoma me i theksuar.......
Kepuce e sandale te rrumbullakosura e jo me maje........taka te trasha dhe ne forme "nallanesh" etj.......

Para nje jave.......u zhvillua dhe java e modes ne Paris ku dihet qe stilistet te cilet marrin pjese jane kryesisht anglez.....francez dhe japonez......
« Editimi i fundit: 20-03-2005, 19:46:34 nga Alda »

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#9 ne: 11-03-2005, 20:44:57
............

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 11-03-2005, 20:48:29 nga Alda »

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#10 ne: 20-03-2005, 18:56:48
.............

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 20-03-2005, 19:35:21 nga Alda »

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#11 ne: 20-03-2005, 19:38:00
Nje nga ngjyrat qe dominojne ne passerela e ne vitrinat e dyqaneve te modes kete Pranver-Vere 2005 jane e gjelbra.....jeshile ngjyre bari apo jeshile ne te kalter.....
Gjithashtu kemi perseri kete pranvere ngjyren roze te celet e verdha etj.......

Nje tjeter ngjyre teper e preferuar....eshte dhe ngjyre ari apo floriri......etj etj....

Gjithsesi gjeja qe bie me teper ne sy kete pranver-vere 2005 eshte nje eksplozion ngjyrash se bashku....lule me ngjyra te ndezura etj......

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 21-03-2005, 13:51:51 nga Alda »

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#12 ne: 06-10-2007, 19:24:03
Po ve re ne shume tema nga keto te modes qe rrobat, modelet apo stilet qe doni te na tregoni s'jane me ketu fotot, jane bere Delete. Atehere pse te mos i fshijme fare keto tema, se disa prej tyre fundja u perkasin viteve te kaluara?! Une mendoj se duhen bere delete, se fundja jane tema shume te vjetra e te paplota e ku s'do te shkruhet me tek to, se ja psh ketu behet fjale per Moden e Pranveres dhe Veres 2005 (pra perpara 2 vjetesh). Sikurse Moda qe eshte dhe duhet mbajtur gjithmone e re, e kohes, dmth "fresh", ashtu edhe temat mbi Moden, mendoj une. :) Thjesht nje mendim, me ktheni pergjigje moderatore. Faleminderit.

 • Postime: 7048
 • Gjinia: Femer
erlehta
#13 ne: 10-10-2007, 03:43:43
pune nderrim serverash  do jete  :D