×

Pudra e femijeve, perdoreni kunder plakjes

Pudra e femijeve, perdoreni kunder plakjes

· 3 · 564

  • Postime: 18283
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 18-01-2011, 14:54:09
Bumi i papritur i pudrës për fëmijë
Pudra që përdoret për të ruajtur lëkurën e butë të foshnjeve nga infeksionet, është shndërruar në produktin më të kërkuar të femrave për të luftuar plakjen, ishte zbulimi i publikuar sot në “Daily Mail”.
Ndonëse është krijuar për një qëllim tjetër, pudra për fëmijë po errëson produktet e tjera kozmetike dhe kremat specifikë, ndërsa shitjet e tij janë rritur në mënyrë të ndjeshme në botë.

Pudra po bëhet gjithmonë e më popullore midis nënave, pasi është vërtetuar se ajo mund të ndihmojë në vonimin e shfaqjes së efekteve të plakjes. Ndërkohë, prodhuesi më i madh i pudrës në Britani, bëri me dije se gjatë 2010-s, ka shitur sasinë që normalisht duhet të konsumohej në 14 vjet.

  • Postime: 6882
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 26-01-2011, 21:26:43
Cfare marketingu  :D
Ne Austri nenave te reja nuk u keshillohej te perdornin puder tek bebushat e tyre( veten kremra), ndoshta kjo gje u keshillohet dhe nenave ne vende te tjera...megjithate pudraxhinjte e kane gjetur serish nje zgjidhje  :D
Prishtina123123
#2 ne: 03-04-2011, 12:18:43
Une pas depilimit perdori puder (ai i Bubchenit me ka pelqyer me se shumti). Ska me mire, nuk dalin puqrat, nuk skuqet lekura...super...