×

Sondazh

Cmendim keni per tattoo

me pelqejn
49 (63.6%)
nuk me pelqejn
28 (36.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 75

Votimi mbyllet: 07-02-2106, 07:28:15

Tatuazhet

· 510 · 87786

Tatuazhet

· 510 · 87786

 • Postime: 398
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
ne: 06-05-2004, 01:41:32
Ne pjesen me te madhe te rasteve tatuazhet perdoren per qellime estetike, pa njohur simboliken e tyre. Disa tatuazhe simbolizojne djallin apo gjerat e tjera satanike, mjaft te tjera jane me te lehta dhe kane motive romantike. Vipat e njohur me tyre Madonna dhe Cher, mbajne tatuazhe me motive indiane dhe kjo lidhet me religjionin e tyre. Shume te tjere qe besojne ne astrologji vendosin simbolin e henes apo diellit, per te qene ne ndikimin e tyre. Ne Japoni tifozeve u keshillohet qe tatuazhet ti mbulojne pasi ne kulturen vendase tatuazhet jane te lidhura me kriminalitetin. Perdorimi i tatuazheve jo rralle perdoret krejt rastesisht. Nje prej risive te modes, e ashtuquajtura "Fifteen", hodhi ne treg dy vjet me pare xhinset me belt e zhvendosur, ku tatuazhet dhe pirsing ishin pjese e menuse qe zgjidhinin personat qe ndiqnin kete mode. Nder figurat me te hasura te tatuazheve, jane trendafili, zemra dhe dielli qe jane simbol i dashurise, ndersa tatuazhe me motive te tilla si : gjaku, thika dhe gjarpri percjellin mesazhe satanike. Zonat me te preferuara per ngjizjen e tatuazheve mbeten, kurrizi, gjoksi, krahu, vithet apo zona te tjera me te ndjeshme, qe kane gjithashtu edhe rrezik me te madh nga infeksionet.

albachat.ch
« Editimi i fundit: 11-12-2004, 05:14:49 nga Gjumashi »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#1 ne: 11-08-2004, 14:12:17
ja disa nga tatoo e mija..

[attachment[/attachment]
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#2 ne: 11-08-2004, 14:14:07
..................

[attachment[/attachment]
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 331
redman
#3 ne: 11-08-2004, 15:21:10
mua ma shpifin.Une them se nuk ka kuptim qe njeriu te perpiqet te terheqe vemendjen ne kete menyre.(mbushni koken o njerez,eshte me afatgjate)
Dhe do tu thoja te gjithe te rinjve (meshkujve) te heqin dore.
Ne fakt do te kisha qejf qe femra ime ta kishte nje tatuazh te vockel...tek shpatulla , vithjet,tek pulpa kembes ..ose dicka e tille..dicka fine dhe per te shenuar ndonje pervjetor.  :love:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#4 ne: 12-08-2004, 01:45:07
ej po sikur ajo femra jote do te kerkonte dhe ty te kishe nji tatoo a do ta boje apo jo?kapi ne kto 2 te tjerat..jon persmari..hajt tung :pafshim

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 12-08-2004, 01:46:16 nga tom »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1289
 • Gjinia: Femer
Zhade
#5 ne: 14-08-2004, 10:53:19
Ua  Mami Top - Albania  :P Sa ta Shpifkan keto  :lalala :lalala
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#6 ne: 14-08-2004, 14:06:31
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...
« Editimi i fundit: 14-08-2004, 14:09:03 nga tom »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1289
 • Gjinia: Femer
Zhade
#7 ne: 14-08-2004, 14:16:04
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...

Pse mos jam cep Rrushi un qe me thua rrusho  ;) Do me besh dhe mua nje Tatuazh
po e dua te vockel dhe me ndonje vend te bukur lol  :D :lalala
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Gjumashi
#8 ne: 14-08-2004, 18:25:33
Disa Tattoo

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 14-08-2004, 18:32:32 nga Gjumashi »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 39
 • Gjinia: Femer
LoTe^EnGjeLLi
#9 ne: 15-08-2004, 00:35:36
Tatuazhet une personalisht i kam jashte mase qejf.
Vete kam vetem nje, ne fund te kurrizit kam nje flutur. Nuk eshte shume e madhe, just gets the idea.
Tek meshkujt me duket me e 'pranueshme' qe te kene shume tatuazhe, ndersa tek femra nje them se mjafton, dhe mos jete i madh por dicka fine, femerore dhe sensuale  :D

Tomiiiiii..vektha per tattoo-te e tyve una o zhoooooot Mpppppuqqqqq nga Baby_Birba  :lalala :puth

Kalofshi mire te gjithe.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#10 ne: 15-08-2004, 07:48:19
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...

Pse mos jam cep Rrushi un qe me thua rrusho  ;) Do me besh dhe mua nje Tatuazh
po e dua te vockel dhe me ndonje vend te bukur lol  :D :lalala
ca tatooje do o tkeqen tomi..a do te te le nji shenje te vockel ke qafa ose me noi ven tjeter... :puth
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#11 ne: 15-08-2004, 07:52:52
birba ca bo ti yvo...si mer paske i flutur tatoo  ti ne sma ke thon muve?ta mash men :perqafim
« Editimi i fundit: 15-08-2004, 07:54:31 nga tom »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1289
 • Gjinia: Femer
Zhade
#12 ne: 16-08-2004, 05:33:27
Pse kam ndermend te bej Qafen me Tatuazhe un  :detari Nuk me ka lene mendja per budalliqe te kota nje dua po te shpatulla lol  :D :D :P
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#13 ne: 16-08-2004, 05:35:31
mir mo tkeqen ta bo tomi ku te dush ti..ec se ska per te te dhem shum...

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 16-08-2004, 05:38:45 nga tom »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1289
 • Gjinia: Femer
Zhade
#14 ne: 16-08-2004, 05:44:00
Ku e ke shtepin ti mo apo me mire ku je tashi se un jam larg shum ne Japoni po pate mundesi dil nje xhiro kendej nga lagja ime dhe ben nje rruge e dy pune  :hahaha 8) :pafshim :pafshim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1650
Solist
#15 ne: 16-08-2004, 06:53:21
Une personalisht i kam qef per ate cfare perfaqaojne se tatuazhet jane nje ndjenje nje deshire apo edhe nje kujtim. Personalisht nuk i kam bere per bindje fetare. Sic e thashe edhe me lart idealet gjithkush i zbaton sic i kupton.  :)
Me pelqejne tatuazhet e David Beckham.ka shkruar Brooklyn qe eshte emri i djalit te pare se ne brooklyn e mori vesh qe do behej baba.  :occ
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6540
 • Gjinia: Femer
MistreciaTironse
#16 ne: 17-08-2004, 04:08:44
Vertet Solist?Sa e lezetshme kjo qe the,hera e pare qe e degjoj.Po ne Brooklyn c'donte ai?lol
Bravo Beckham <>
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 30
lepurushja
#17 ne: 18-08-2004, 01:24:54
tek shpina e Beckham'it me pelqen me shum Jezuzi i kryqezuar (i ngjan shum 1 punim te Dali't)
Persa i perket emrave nuk me terheqin aspak,po ashtu edhe iniciale te dashurve..me duket dicka shum koti... ><
ka te drejte hapesi i temes qe Tatuazhi eshte me shum terheqes kur ka 1 kuptim me te,ose 1 histori aq te madhe saqe ka shtyer ate person ta beje.
Une per vete kam 1 pellumb te vogel,kete e kam bere per 2 arsyje.
1- menrya sesi eshte bere pellumbi eshte ne 1 kend fluturimi(dmth duke fluturar).Me pelqente qe cfare do lloj tatuazhi te beje doja qe te kisha levizje/atmosfere (movement)qe e lidh pak ashum me 1 pjese te personalitetit tim qe kam
2-Ajo mesiper me nxjer mua tek pika e 2te,arsyja qe bera pellumb(ose me mire shpend)duke qene spice shum e lire/pavarur...perseri e lidh me pjese te karakterit tim.
Duke qene person shum e apasionuar mbas artit,piktures,mendoj qe tatuazhi eshte 1 menryre tjeter qe arti modern ekspresohet sot.Por ama nuk jam dakort qe trupi te perdoret leter vizatimi.Njoh shum njerez qe akoma po bejne tatuazhe sot dita dites,edhe so vjeri 1 kohe ku nuk do kete lekure pa 1 tatuazh siper,sado arti siper lekures eshte shum magjeps(bukur)ajo shum e madhe arti i humb bukurin origjinale atij trupi. :'(
 :pafshim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
milanisti
#18 ne: 19-08-2004, 17:57:20
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  8) :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum :lalala :hahaha :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Lucent
#19 ne: 19-08-2004, 18:02:22
nuk te pelqen kjo ty berno  :???

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
milanisti
#20 ne: 19-08-2004, 18:05:05
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 30
lepurushja
#21 ne: 20-08-2004, 01:14:16
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum
lol me vjen cudi pasi shum meshkuj e gjejne shum sexi,ose terheqesi tatuazhin aty poshte tek kurrizi (si ajo fotoja mesiper) :P
po nga ty qenkam e siguruar una nuk merkam ndonje plumb  :zjarr pasi nuk e kam aty... :D(shpetova) :pafshim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#22 ne: 20-08-2004, 01:16:08
mua me pelqejne djemt te kene nje tatuazh jo shume te madh dhe jo ne vend te dukshem nuk e di por me jep pershtypjen se i ben me sentimentale per vete jo nuk do ta beja nje te tille e pse te cpohem kot une cti bej kur jam semure por ta bej kot jo kurre....
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 22181
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#23 ne: 20-08-2004, 01:43:23
nuk te pelqen kjo ty berno  :???Ah mer cun keto tatute ke ky veni mu ma heqin fare trunin :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 274
tom
#24 ne: 20-08-2004, 04:47:35
..........

[attachment[/attachment]
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super