×

Sondazh

Cmendim keni per tattoo

me pelqejn
49 (63.6%)
nuk me pelqejn
28 (36.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 60

Votimi mbyllet: 07-02-2106, 07:28:15

Tatuazhet

Tatuazhet

· 510 · 88962

 • Postime: 274
tom
#100 ne: 20-01-2005, 03:27:56
nji pershendetje nga tom per hatixhen..ku je grupo....un kom 12 tatoo,te gjitha ne krahe........ mu bofshin 100..

 • Postime: 462
 • Gjinia: Femer
jersey_gurl
#101 ne: 04-02-2005, 21:55:19
100 tu bofshin tom.....
edhe mua me pelqejne shume tatuazhet por jo ne veten time....tek te tjeret duken me bukur.....
....kam shume deshire te kem nje po nuk tundohem kollaj.... :pafshim

 • Postime: 2495
 • Gjinia: Femer
leni
#102 ne: 08-02-2005, 17:02:19
Pershendetje  grupit  te TATUAZHET :lule


Tom sa  tatuazhe    tu bene  qenke  nje grup  me Hatixhen       mire shume    ju uroj tju shtohen sa me shume  vetem ne fyture   mos beni  ;) :pafshim

 • Postime: 12210
Lefter
#103 ne: 08-02-2005, 17:14:31
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!
Ao te dytat (te beli) i kam fiksim... :-*

 • Postime: 19
Bjork
#104 ne: 27-02-2005, 09:54:05
Tatuazhet i kam shume qef (gjithsesi mendoj qe tek femra nuk duhet te jene te shumte ose teper te ekzagjeruar). Vete nuk kam (fatkeqsisht) se jam akoma ca e frikesuar te bej nje (njerez te ndryshem me kane dhene versione te ndryshme rreth dhimbjes se shkaktuar nga tatuazhi). Gjithsesi, une kam shume deshire te kem nje tatuazh tek pjesa e prapme e qafes (emrin tim te shkruar ne kinezshe), nje tek kavilja dhe nje ne fund shpine. Tomi si thua, a behet lal  ;)? Nje tjeter fiksim qe kam eshte nje piecieng nen buze. Buzet i kam goxha mishtore dhe pjesa e poshtme e buzes me nje piercing them se do ngjante lezetshem.

 • Postime: 4421
 • Gjinia: Femer
Alda
#105 ne: 27-02-2005, 10:03:36
Zemer, varet se ku e ben, nuk esht dhembje qe s'durohet....., po ta besh ne gjoks.....te dhemb shume.....po ta besh ne bark.....te dhemb ca......po ta besh ne shpatulll apo tek mesi......nga mbrapa.....si pickime te vogla.....

Vetem se kush ben tatuazh duhet ti pelqej shume......te jet i/e vendosur kur e ben.....

Nje metode e mire per te mos patur pasigurira...se ndoshta pas ca kohesh i del nga qefi.....eshte qe te mos mendohet shume per ta zgjedhur....e te shohi mijera kataloge........por nder te parat figura qe i pelqen te zgjedhi......

 • Postime: 22966
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#106 ne: 27-02-2005, 11:48:17
Personalisht me duket shume seksi kur nje femer ka nje tatuazh ne pjesen fundore te kurrizit, qe kombinuar me nje pale tanga del ideale dhe perfekte :D Gjithashtu dhe perpara ne fund te barkut diku anash nje tatuazh i vogel do dilte perfekt. Por dhe dicka e vogel te kyci i kembes, eshte po ashtu shume terheqes. Vete nuk kam as dhe nje tatuazh!


http://www.albanian-tattoo.com/
« Editimi i fundit: 27-02-2005, 23:26:26 nga M A X »

 • Postime: 4421
 • Gjinia: Femer
Alda
#107 ne: 27-02-2005, 17:26:20
Une kam nje ne fondoschiena (tek mesi)
« Editimi i fundit: 27-02-2005, 18:20:13 nga Alda »

 • Postime: 22966
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#108 ne: 27-02-2005, 23:19:49

 • Postime: 274
tom
#109 ne: 09-03-2005, 22:16:14
Tatuazhet i kam shume qef (gjithsesi mendoj qe tek femra nuk duhet te jene te shumte ose teper te ekzagjeruar). Vete nuk kam (fatkeqsisht) se jam akoma ca e frikesuar te bej nje (njerez te ndryshem me kane dhene versione te ndryshme rreth dhimbjes se shkaktuar nga tatuazhi). Gjithsesi, une kam shume deshire te kem nje tatuazh tek pjesa e prapme e qafes (emrin tim te shkruar ne kinezshe), nje tek kavilja dhe nje ne fund shpine. Tomi si thua, a behet lal  ;)? Nje tjeter fiksim qe kam eshte nje piecieng nen buze. Buzet i kam goxha mishtore dhe pjesa e poshtme e buzes me nje piercing them se do ngjante lezetshem.
bohen the?bohen ne ti gezosh..ne qofte se e ke me qejf nje tatoo mos e mendo dhimbjen...le qe ska per te te dhem fare..nigjo tomin qe i ka krahet plot me tatoo....

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#110 ne: 09-03-2005, 22:25:26
Nuk te dhemb thote Tomi ...te cpo tjetri me gjilpone me si nuk te dhimka....gati me i prish mendjen goces botes ky :)

 • Postime: 4460
 • Gjinia: Femer
*Ena*
#111 ne: 09-03-2005, 22:29:48
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  8) :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum :lalala :hahaha :D

Po ca t pelqen ty o berni ???
Se deri tani asgje spo te pelqen
Ti sikur je 50 a 60 vjec jo sikur je 21

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#112 ne: 02-04-2005, 19:11:52
pershendetje... Complimentat e mia z.Tom per tattu qe ke jane shume te bukura..
Sic e kam shpreh dhe ne ca tema tjera me pelqen te provoj ne kete jete gjithcka ...mos e merrni per ters ...Pra cdo gje qe esht e bukur dhe cdo gje deri ne ate kufirin qe i takon...Per vete i pelqej tatto pak e jo shume e varet ne cilat vende behen ...
Psh ne stinen e veres i bej nga ato qe jane nga tre muaj pra jo permanent....me pelqen ti shikoj e ti bej ne vete...por sme pelqen ti kem pergjithmon pasi kam frik se nje dit do pendohem ,,ndaj perdor keto tjeret te cilet  zgjasin 90dite...

Respect   nga thug girl

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#113 ne: 11-05-2005, 04:36:24
si se paskam pa ket temen un

thug girl shum bukur ke fol per mua sme duket e arsyeshme dhe e moralshme te ket femra tatuazh dhe me e keqja se femnat e kan qefin tek prapanica aty kan qef me i be dmth ne vende eksituese per djemt, un jam kundra tatuazheve per vajzat,  po si more cfar bejn djemt duan dhe vajzat te bejn cigare djemt cigare vajzat alkol djemt alkol vajzat tatto djemt tatto vajzat , vajza mbajeni vendin si femer dhe mos ndiqni boten e jashtme per kto gjera .

un per vete e kam nje tatto ne gjoks nje panter te bukur duke prit gjahun e saj

 • Postime: 851
iShUlLi
#114 ne: 11-05-2005, 06:00:43
Pershendetje per te gjithe ata qe kan qejf te bejne te ashtuquaturen Totuazhe..
E kam fjlalen per ne shqiptaret, se ne popujt e tjere ka gjera edhe me te cuditshme.
Shqiptaret deri pra ca vitesh as nuk e kan ditur cfar do te thote nje gje e tille, dhe ne asnje menyre nuk e mendonin nje gje te tille si mode. Por c'far po shohim, njerez me totuazhe nga me te ndryshmet vazhdojne duke realizuar deshirat  ose duke thyer kurreshtjen qe ata kane per nje gje te tille. Pra meqenese ne bote eshte shume e perhapur dhe qe ka pasur nje ritje interesimi te madh tek rinia, edhe tek neve jane ritur kerkesat per nje pamje te ndryshme dhe me interesante.
Ngjarje te tilla tashme shume te perhapura jane pare si shume te çuditshme dhe pak creasy. Megjithate kjo tregon se pikturimi i trupit dhe berja e vrimave ne te gjitha pjeset e trupit eshte forme shume interesante e shprehjes se krijimtarise, shpikjes dhe deshira per nje gje te re e te vecante njerzore. Gje qe ndikon shume ne shendetin e njeriut dhe vecanerisht kur behen ne ambjente te papastra.
Por megjithate duke mos qenete vetëdijshem nga pasojat qe mund te kene, vazhdojne duke realizuar deshirat e tyre qe bazohen ne te ashtuquajturen "mode".
Stalone thot qe te mos e bejne femrat une po them qe eshte njelloj edhe per meshkujt.    ;)

 :)

 • Postime: 1031
 • Gjinia: Femer
ThuPka
#115 ne: 11-05-2005, 12:39:34
un cik vras doren uleras me te madhe e jo me te me shpojn me gjith ato gjilpera pupupu iki per... ne moment  lol
jam shum dakort me mendimin e Stalones dhe Ishullit puc puc te dyve  ;)

 • Postime: 27105
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#116 ne: 12-05-2005, 03:28:24
un cik vras doren uleras me te madhe e jo me te me shpojn me gjith ato gjilpera pupupu iki per... ne moment lol
jam shum dakort me mendimin e Stalones dhe Ishullit puc puc te dyve ;)

Sa me paske ngjajtur mua edhe un shume frike i kam nuk pij dot ilacet e jo te shpoj trupin me gjera te kota  Jojo:

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#117 ne: 12-05-2005, 21:24:09
Ishulli nuk eshte e vertet qe shqiptaret nuk e kane njohur tatuazhin...ne kohen e enverit mbaj mend une djemt benin tatuazhe kur shkonin ushtare ....zakonisht ne kra por ka patur edhe nga ata qe e kane bere ne dore ne mes gishtit te madh dhe atij tregues....por atehere nuk kishin teknologjine e sotme dhe i benin me gjilpere qe e digjnin ne flake dhe e ngjyenin ne boje ....pra ka qene vetem per meshkujt per te treguar se u kthyen burra nga ushtria ....
Une personalisht mendoj se tatuazhi tek nje femer i humbet disi feminilitetin dhe delikatesen e saj ne nje fare menyre megjithese nuk e mohoj tek disa femra ngjajne shume bukur...ama mashkulli mendoj se ngjan seksi kur ka nje tatuazh por jo shume te tepruar....
Gjithsesi mua me dhemb per vete dhe nuk e boj sikur te plasin robt ...une ca te bej kur semurem po keshtu kot pse me iku petlla mu ...une mire qe kam c'pu brimat e veshve edhe ato nuk me mori leje njeri se  mi beri edukatorja kopshtit pa me pyt mu hic :D

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#118 ne: 14-05-2005, 13:28:17
lisa  ;) ;)

 • Postime: 29
 • Gjinia: Mashkull
Big Bobi
#119 ne: 16-05-2005, 01:16:47
Do me pelqente te kisha vallaj, po per tani skam ndonje plan me bere gje

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#120 ne: 16-05-2005, 09:53:48
Stalone pse ma luan sycken djale ke ndermend te besh ndonje tatuazh :)

 • Postime: 851
iShUlLi
#121 ne: 16-05-2005, 10:38:17
Lisa pershendetje,
Une nuk e di se sa qarte jam shprehur por e kisha fjalen per totuazhet e frikshme dhe te vecanta qe rinia e sotshme po i ben ne vendet me te ndryshme te trupit duke filluar nga vetullat, veshet, hundet, buzet, prapanica edhe paranica  LOL
Eshte e vertete qe ushtaret e asaj kohe benin totuazhe por jo ne kete menyre por ata i benin ne krah ose ne dore dhe ne raste shume te vecanta ne gjoks duke treguar force dhe egersi qe (ti e the edhe vete per te treguar se u kthyen
burra) qe me te vertete i fitonin ne ate kohe pra e tregonon nepermjet Shqiponjes, Gjarperit, Ujkut, Luanit, Thikes etj etj..
Qe ishte shume normale per ta dhe ne asnje menyre nuk e konsideronin mode. Kurse persa i perket teknologjise eshte ajo menyre qe u vepronte ne ate kohe
po perdoret edhe sot pra duke lyer gjilperen me boje dhe duke e futur ne mishin e trupit.  :)

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#122 ne: 18-05-2005, 07:51:56
une vdessssssssssssssss ss per tatuazhe :D (ishallah nuk e lexon stallone kete se me mbyti :( )
me pelqen te kem nje tatuazh ne kavilje. nje tatuazh te vockel ndonje koke luani ;)

 • Postime: 5966
SmiLey
#123 ne: 18-05-2005, 08:11:52
Edhe une kam gati nje vit qe po mendohem te bej nje te vockel paksa me poshte e anash kerthizes apo ne ndonje vend tjeter te fshehte :-[
Por s'po vendos dot mor aman :P


p.s., I like it soooo much when summer comes n I c it on other girls... I get a bit jealous, coz I want one too :X
Tough to decide, huh ;-)  It will be easier if I toss a coin ....looooooool

 • Postime: 163
 • Gjinia: Mashkull
cooldancer
#124 ne: 24-05-2005, 13:19:52
ja disa tatoo

 

Cilat janë teknikat për të hequr tatuazhet

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 17-11-2010, 23:56:22
nga M A X