×

Sondazh

Cmendim keni per tattoo

me pelqejn
49 (63.6%)
nuk me pelqejn
28 (36.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 60

Votimi mbyllet: 07-02-2106, 07:28:15

Tatuazhet

Tatuazhet

· 510 · 88876

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#225 ne: 25-04-2007, 11:25:05
He moj ti se dolem nga tema :D po ja se futem prape ne teme une,e qe thoni ju aty ne Crystal beach gjithe femrat me tatuazhe dhe me piercing jane,kane qejf cunat tja shikoje trupin LOL   :P

 • Postime: 4008
 • Gjinia: Femer
SwEeTNeSs
#226 ne: 25-04-2007, 11:28:18
uuaaa duan cunat ato eh? :P

Moj, me merr mua heres tjeter qe do shkosh atje. :P


P.S Kur ke ndermend te na besh nje vizite ketej nga ne? :D

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#227 ne: 25-04-2007, 14:05:20
Keto dite do interesohem per vizen  :engjell:

Po ty cfare tatuazhi te pelqen te besh?  :D

 • Postime: 4008
 • Gjinia: Femer
SwEeTNeSs
#228 ne: 25-04-2007, 14:30:21
E thashe pak me siper... Lexo ke faqa 11 se atje e kam shkruajtur. ;)

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#229 ne: 25-04-2007, 14:36:20
hahaha po ti lule je vete moj ca te duhet lulja  :D  :perqafim :perqafim

 • Postime: 4008
 • Gjinia: Femer
SwEeTNeSs
#230 ne: 25-04-2007, 14:43:39
Po e kam qef nje rose te vockel. :-[

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#231 ne: 29-06-2007, 03:17:11
Ku i dihet edhe mbase i bëj 2... kishe gjë ti?  :P


P.S eurogina.. kot për kuriozitet çfarë tatuazhi ke ?  :)

kam nje zemer te hapur dhe ne mes vertikalisht esht nje trendafil.... dhe e kam len te hapur se kam mendu qe kur te martohem do vendos inicialet te mia dhe te burrit brenda ke zemra tani per tani e kam te hapur...esht shum nice.

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#232 ne: 29-06-2007, 15:16:17
kam një zemër të hapur dhe ne mes vertikalisht esht një trëndafil.... dhe e kam len të hapur se kam mendu qe kur te martohem do vendos inicialet te mia dhe te burrit brenda ke zemra tani për tani e kam të hapur...esht shum nice.

Ngjan i bukur tatuazhi jot Eurogina. Me pelqen edhe ajo ideja e inicialeve me vone, por mendoj ta besh mbazsi te kesh disa vjet martese me burrin, se jetes s'i dihet kurre. :)

 • Postime: 2287
PetritKola
#233 ne: 07-07-2007, 00:36:02
E njoha nje shqiptar ne vend te huaj vetem nga tatuazhi qe kishte, Perkrenaren e Skenderbeut.

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Te tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica behen pishman qe i kane bere.

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#234 ne: 07-07-2007, 03:07:27
E njoha një shqiptar në vend të huaj vetëm nga tatuazhi qe kishte, Perkrenaren e Skenderbeut.

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Të tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica bëhen pishman qe i kanë bërë.
Shume e drejte dhe e vertete. Kete kam thene edhe une me siper.  :)

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#235 ne: 07-07-2007, 08:16:23

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Të tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica bëhen pishman qe i kanë bërë.

NUK JAM PLOTESISHT DAKORT. Une mendoj se tatuazhet patriotike kane me shume vlera dhe jane mjaft te rendesishme dhe sentimentale per personat qe i kane, mgjth kjo s'do te thote qe nje simbol tjeter, nje imazh tjeter i tatuazhuar eshte pak, apo do t'i ike vlera, moda, koha, apo ku ta di une. Une e di qe ka dhe njoh shume njerez qe kane shume tatuazhe qe kane kuptim dhe vlere personale per ta. Pra, kjo varet nga njerezit. :)

 • Postime: 2287
PetritKola
#236 ne: 08-07-2007, 20:51:29
Elegance,

Ne flasim per te pergjithshmen. Per disa munde te kete kuptim edhe vetvrasja por eshte e vecante.

Tatuazhi qe une permenda kishte kuptim edhe i qendronte kohes edhe per mua edhe per shumicen e shqiptarave.

Mendoje se 99% e atyre qe kane bere tatuazh patriotike kurre nuk behen pishman per to.
Mendoje se shumica e tatuazhve te tjera me kohen do te shoqerohen me nje ndjenje deshperimi, pendimi... ndaj edhe industria e heqjes se tatuazheve eshte shume e zhvilluar.

Edhe nje here une diskutoje shumicen e rasteve.

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#237 ne: 08-07-2007, 22:17:06
Elegance,

Ne flasim për te pergjithshmen. Për disa munde te këtë kuptim edhe vetvrasja por është e veçantë.

Tatuazhi qe unë përmenda kishte kuptim edhe i qëndronte kohës edhe për mua edhe për shumicen e shqiptarave.

Mendoje se 99% e atyre qe kanë bërë tatuazh patriotike kurrë nuk bëhen pishman për to.
Mendoje se shumica e tatuazhve te tjera me kohën do të shoqerohen me një ndjenjë deshperimi, pendimi... ndaj edhe industria e heqjes se tatuazheve është shumë e zhvilluar.

Edhe një herë unë diskutoje shumicen e rasteve.

Po mire, te kuptoj. Shumica ashtu eshte. Dhe shume mire bere qe diskutove dhe dhe mendimin tend. Edhe une mendimin tim thashe. Nuk te kundershtova, jo. :)

Hajde, me te mira, Petrit!

 • Postime: 6735
 • Gjinia: Femer
erlehta
#238 ne: 09-07-2007, 20:25:39
Tatuazhet sa me te vegjel (ne madhesi) te jene, duken edhe me bukur.
Jane disa tipa qe mbulojne nje pjese te trupit me tatuazhe, ta shpifin. Ne uni para disa ditesh pash nje vajze qe ne shpine kishte si tatuazh nje alamet qeni :D
Oh Zot, thashe me veten time..deri ku kane arritur shijet  dhe preferencat.

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#239 ne: 20-03-2008, 17:00:21
dje sapo bera nje tatuazh  where my hip bone is.
shum nice...
DOONA
#240 ne: 20-03-2008, 17:23:30
aha tatoot jan fanaz....diqka qe mgjeps jan nmpod edhe in lum aj qe ka   :engjell:

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#241 ne: 29-04-2008, 16:00:29
Une mendoj se nese dikush vendos qe te kete nje figure apo nje te shkrojtur ne trupin e tij, do ishte mire qe te ishe dicka teper domethenese per te. Une kam menduar qe te bej tatuazh inicialet e vllait, sepse ai eshte njeri qe dua me shume ne kete bote  :perqafim
Mendoj se do e bej tani se shpeji, suprize per ditlindjen e tij.  :)

 • Postime: 3
fiorela
#242 ne: 30-04-2008, 21:33:44
mua me pelqejne shume tatuazhet.kam shume qejf 1 reptil te kyci i kembes ose 1 diell tek kyci i dores.por kam shume frik te bej tatu

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#243 ne: 01-05-2008, 00:38:36
Unë mendoj se nëse dikush vendos qe te këtë një figure apo një te shkrojtur ne trupin e tij, do ishte mirë qe te ishe diçka tepër domethenese për te. Unë kam menduar qe te bëj tatuazh inicialet e vllait, sepse ai është njeri qe dua me shumë ne këtë botë  :perqafim
Mendoj se do e bëj tani se shpeji, suprize për ditlindjen e tij.  :)


ku do e besh???? beje aty ku e bera un

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#244 ne: 01-05-2008, 09:18:18
Deri me sot s'kam bere ndonje tatuazh, megjithese s'jam 100% kunder. Qe para nja 6-7 vjetesh e kam dashur te pakten nje tatu. por aq sa e kam deshiruar nje, aq edhe me shume s'e kam dashur. Mos harrojme qe eshte dicka shume permanente. Dhe bashkohem me patrioten time te dashur Lepurushen se duhet te mendohesh shume mire perpara se ta besh tatuazhin dhe te jete dicka me shume kuptim dhe domethenie per ty. Gjithashtu jam kunder inicialeve apo emrave te partnereve, bashkeshorteve, te dashurve, etj. Nga njera ane keto lloj tatuazhesh jane "puthja e vdekjes" per nje lidhje por seriozisht nuk shprehet dashuria ashtu aman. LOL

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#245 ne: 12-05-2008, 02:30:03
ky esht tatuazhi im i fundit qe kam ber


 • Postime: 9
 • Gjinia: Femer
...dona...
#246 ne: 12-05-2008, 22:46:50
mu me doket pirsingi ma hishum...

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#247 ne: 14-05-2008, 16:50:25
ky esht tatuazhi im i fundit qe kam berShume i bukur. Po kur e bere kete ti me motra?
mishel
#248 ne: 14-05-2008, 18:28:18
urrej tatoo qe bejne meshkujt me iniciale femrash apo gjera qe kujtojne se do i kene gjithe jeten. nuk do imagjinoja te isha une apo dicka nga une tatoo tek nje mashkull qe tashi eshte me femer tjeter hahahaha ne pergjithesi i urrej tatuazhet. tek vetja asnjehere po as tek ata qe kam perreth nuk do me pelqenin.

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer
eurogina
#249 ne: 14-05-2008, 20:18:34
Shumë i bukur. Po kur e bërë këtë ti me motra?

kam koh qe e kam ber dmth para se te veja ne greqi