×

Sondazh

Cmendim keni per tattoo

me pelqejn
49 (63.6%)
nuk me pelqejn
28 (36.4%)

Numri i anetareve qe votuan: 60

Votimi mbyllet: 07-02-2106, 07:28:15

Tatuazhet

Tatuazhet

· 510 · 88966
Lucent
#25 ne: 20-08-2004, 20:51:12
nuk te pelqen kjo ty berno  :???Ah mer cun keto tatute ke ky veni mu ma heqin fare trunin :D

msoje mer pak edhe bernin se nuk e dika ca esht lezeti  :D

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#26 ne: 20-08-2004, 21:01:48
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
une e kam ma poshte Bernie!!!!!!!!!!!!!!
e kam ne kepuce!!!!!!!!!!
do ta shohesh?
po duhet te ta rras kepuce ballit se s'ke si e sheh ndryshe!!!!!!!!!!
milanisti
#27 ne: 20-08-2004, 21:05:08
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
une e kam ma poshte Bernie!!!!!!!!!!!!!!
e kam ne kepuce!!!!!!!!!!
do ta shohesh?
po duhet te ta rras kepuce ballit se s'ke si e sheh ndryshe!!!!!!!!!!


Mos u nxeh shum se nuk te thashe gje te keqe!!!!!!!!!!!!! Paska dhe ne kepuce tatuazhe se dikam un dhe i gjuhet cunit me Kepuce ballit nuk ke pak gjenah qenke kriminele ti yllo.

 • Postime: 39
 • Gjinia: Femer
LoTe^EnGjeLLi
#28 ne: 23-08-2004, 16:42:57
Une e kam te ai vendi si tek foto, po tattoo im eshte me i vogel dhe eshte ne te djathte...

Bobooo---tani do me vrase fare Berni se i kishte inat  :zjarr :lalala :hahaha

 • Postime: 1288
 • Gjinia: Femer
QueeN
#29 ne: 31-08-2004, 01:26:45
Un per vete nuk i dua fare tatuazhet nuke di pse e sidomos tek femrat me duket shum dirty :-\ por per meshkujt ta ket vetem nje diku por ne mase te caktuar dmth te vockel eshte mire
 P.S i dashuri im e ka shenjen EE  dmth etno engjujt ne krahun e majte dhe kjo sme pengon por sikur te kishte sikur te tomit me kishte ardhur keq bile edhe vetem ta shikoja
  :(
milanisti
#30 ne: 12-09-2004, 18:39:32
David Beckam.

 • Postime: 6540
 • Gjinia: Femer
MistreciaTironse
#31 ne: 28-09-2004, 13:44:38
Tatuazhet,me pelqejne por jo ne trupin tim.
Me pelqejne tatuazhet qe ne dukje jane te vogla por qe mbartin kuptim te madh.
Ka ca njerez qe mbushin trupin,sikur po i vizatojne me laps e neser hiqen prap,kjo gje me duket anormale.
milanisti
#32 ne: 20-10-2004, 13:38:55
Tatuazhet, dy të infektuar me hepatit B.
Dy persona janë prekur nga Hepatiti B, (verdhëza e shfaqur në format më të rënda) ndërkohë që sipas mjekëve, ata e kanë marrë virusin nga tatuazhet e bëra në pjesë të ndryshme të trupit. Nisur nga kjo mjekët kanë dhënë alarmin që të rinjtë t’u largohen tatuazheve të bëra në mënyrë artizanale, pasi në të kundërt, numri i personave të prekur nga kjo sëmundje e rëndë do të rritet ndjeshëm. Të dy personat e infektuar janë të seksit mashkull. â€Å“Në fillim më pëlqeu vendosja e figurave të ndryshme në pjesë të dukshme të trupit por më kushtoi shtrenjtë, duke më rrezikuar seriozisht shëndetin, por dhe në të holla. Unë qëndrova 20 ditë në spitalin infektiv”,- tha për gazetën një nga pacientët e prekur, i cili dha vetëm inicialet, E. D, 20 vjeç. Pacienti i prekur nga virusi, banor i lagjes â€Å“Çlirim”, thotë më tej se pasioni për tatuazhin e çoi tek një person në lagje, që pikturon në duar, në krah apo në shpatull, ditën e lindjes, koka gjarpri, figura abstrakte vajzash si dhe figura të ndryshme. Ai tregon se në fillim stampisti i tatuazheve të pikturon me laps figurën që t’i pëlqen dhe më pas fillon të stampon figurën në lëkurë me bojë dhe me një gjilpërë. Kështu veproi dhe në trupin e 20-vjeçarit E. D, por që i kushtoi shtrenjtë. Ai kujton se pas disa ditësh filloi të ndiente një këputje të trupit, iu pre oreksi dhe fytyrën e kishte të verdhë. Ishin njerëzit e shtëpisë ata që e detyruan që të shkonte për vizitë tek mjeku, kur dhe rezultoi i prekur nga hepatiti B. Një javë pas shtrimit të 20-vjeçarit në spital, sipas mjekëve, erdhi dhe një person tjetër i prekur nga e njëjta sëmundje. Shefi i pavionit të spitalit infektiv, mjeku Petraq Ceca, tha për gazetën se pacienti ishte nga e njëjta lagje me 20-vjeçarin E.D. â€Å“Sapo e vizitova të sëmurin ai rezultoi i prekur nga hepatiti B. Edhe ky pacient iu nënshtrua një terapie intensive prej 21 ditësh”,- tha mjeku Ceca. Të dy pacientët i kanë bërë tatuazhet tek i njëjti person, por ata kanë nguruar të tregojnë emrin e â€Å“piktorit”, i cili nëse do të vazhdojë të punojë në këtë mënyrë do të të sjellë me dhjetëra të sëmurë në spital; tha më tej mjeku Ceca. Duke përfunduar ai vë në dukje se â€Å“nuk them që të rinjtë të ndalin pasionin për tatuazhet, por dua t’iu them atyre që të largohen nga mënyrat artizanale të këtij lloji”.

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#33 ne: 21-10-2004, 04:41:11
Mua do me Pelqente nje A e vockel fare ne kembe!
Te kyci!

 • Postime: 274
tom
#34 ne: 26-10-2004, 03:29:01
boje rrusho boje se emrin tim do kesh tatoo...

e po kur e bo tatoon me gjilpon te mbeshjellme me pe si ne vitin 1 ku mos infektohesh..tatoot bohen kshu o njerez .....
shkohet ke ustai ke ai qe ka maru shkoll per ket pune...

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
« Editimi i fundit: 26-10-2004, 03:38:39 nga tom »

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#35 ne: 26-10-2004, 04:32:36
Rrusho pse A e ke emrin ti?
Apo ndonje shkronje????????
Une kur ta bej do e bej te ustai se s'e besoj se ketu ka gjilpere me pe..........
:D
Lucent
#36 ne: 26-10-2004, 13:44:50
angie pse se bo nje L kshtu duket me mire ne ty :D

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#37 ne: 26-10-2004, 14:31:32
Jo se eshte shume e thjeshte L!
2 viza ka!
:p
Lucent
#38 ne: 26-10-2004, 15:04:58
mund ta zbukurosh me lule :D

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#39 ne: 26-10-2004, 15:10:21
jo,me mire ti ve edhe nje shkalle aty afer!!!
:D
:P

 • Postime: 2434
 • Gjinia: Femer
Amela
#40 ne: 29-10-2004, 05:58:12
Mua me pelqejne tatuazhet..por te ishin te perkohshem se ndryshe boo katastroffff
S'mund te arrij te imagjinoj nje plake me nje tatuazh ne krah, shpatull apo ke kurrizi...SKANDAL !!

Dicka sezonale qe mund te hiqet kur ke qejf do ishte nice
si ky ktu psh....

[attachment[/attachment]
milanisti
#41 ne: 29-10-2004, 06:01:25
Mua me pelqejne tatuazhet..por te ishin te perkohshem se ndryshe boo katastroffff
S'mund te arrij te imagjinoj nje plake me nje tatuazh ne krah, shpatull apo ke kurrizi...SKANDAL !!

Dicka sezonale qe mund te hiqet kur ke qejf do ishte nice
si ky ktu psh....

i Bukur ky tatoja po dhe juve besoj se ju pelqen kjo lloj tato qe ke vendosur ti se kur nxirrni barkun jashte ju gocat ju duket dhe tatuazhi ne kete vend looooooooool.

 • Postime: 2434
 • Gjinia: Femer
Amela
#42 ne: 29-10-2004, 06:04:41
po me pelqen...po ksaj i thone shif me sy e plas me zemer
kshu eshte kur s'ta mban me e be tatoon me ter mend duke mendu te ardhmen ;)

 • Postime: 1289
 • Gjinia: Femer
Zhade
#43 ne: 04-11-2004, 14:38:39
po me pelqen...po ksaj i thone shif me sy e plas me zemer
kshu eshte kur s'ta mban me e be tatoon me ter mend duke mendu te ardhmen ;)

Kur te vish ne Shqiperi Amela e bejm bashke taton  <)> <)>

 • Postime: 1288
 • Gjinia: Femer
QueeN
#44 ne: 05-11-2004, 01:50:34
Edhe mu me pelqen te bej nje por jo ne bark... do e kisha bere ne fund te shpindes nje G te vockel ose nje gaforre ;) por te perkohshme

 • Postime: 2279
 • Gjinia: Femer
LinaVL
#45 ne: 05-11-2004, 01:55:24
Mua edhe sikur te me pelqenin tatuazhet nuk e bei dot sepse un kam frik te cpohem.
Kur shikoi gjilpera me ze frika edhe ngri e tera.
« Editimi i fundit: 08-11-2004, 04:35:13 nga LinaVl »

 • Postime: 1667
 • Gjinia: Femer
Dirrtygirl
#46 ne: 17-11-2004, 12:55:47
mua me pelqejne me shume piercing...
milanisti
#47 ne: 02-12-2004, 05:42:21
milanisti
#48 ne: 02-12-2004, 05:43:04


milanisti
#49 ne: 02-12-2004, 05:44:10


 

Cilat janë teknikat për të hequr tatuazhet

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 17-11-2010, 23:56:22
nga M A X