Zerion

Zeri yt => Moda | Estetika => Teme e nisur nga: Ωμέγα ne 06-05-2004, 01:41:32

Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Ωμέγα ne 06-05-2004, 01:41:32
Ne pjesen me te madhe te rasteve tatuazhet perdoren per qellime estetike, pa njohur simboliken e tyre. Disa tatuazhe simbolizojne djallin apo gjerat e tjera satanike, mjaft te tjera jane me te lehta dhe kane motive romantike. Vipat e njohur me tyre Madonna dhe Cher, mbajne tatuazhe me motive indiane dhe kjo lidhet me religjionin e tyre. Shume te tjere qe besojne ne astrologji vendosin simbolin e henes apo diellit, per te qene ne ndikimin e tyre. Ne Japoni tifozeve u keshillohet qe tatuazhet ti mbulojne pasi ne kulturen vendase tatuazhet jane te lidhura me kriminalitetin. Perdorimi i tatuazheve jo rralle perdoret krejt rastesisht. Nje prej risive te modes, e ashtuquajtura "Fifteen", hodhi ne treg dy vjet me pare xhinset me belt e zhvendosur, ku tatuazhet dhe pirsing ishin pjese e menuse qe zgjidhinin personat qe ndiqnin kete mode. Nder figurat me te hasura te tatuazheve, jane trendafili, zemra dhe dielli qe jane simbol i dashurise, ndersa tatuazhe me motive te tilla si : gjaku, thika dhe gjarpri percjellin mesazhe satanike. Zonat me te preferuara per ngjizjen e tatuazheve mbeten, kurrizi, gjoksi, krahu, vithet apo zona te tjera me te ndjeshme, qe kane gjithashtu edhe rrezik me te madh nga infeksionet.

albachat.ch
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 11-08-2004, 14:12:17
ja disa nga tatoo e mija..

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 11-08-2004, 14:14:07
..................

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: redman ne 11-08-2004, 15:21:10
mua ma shpifin.Une them se nuk ka kuptim qe njeriu te perpiqet te terheqe vemendjen ne kete menyre.(mbushni koken o njerez,eshte me afatgjate)
Dhe do tu thoja te gjithe te rinjve (meshkujve) te heqin dore.
Ne fakt do te kisha qejf qe femra ime ta kishte nje tatuazh te vockel...tek shpatulla , vithjet,tek pulpa kembes ..ose dicka e tille..dicka fine dhe per te shenuar ndonje pervjetor.  :love:
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 12-08-2004, 01:45:07
ej po sikur ajo femra jote do te kerkonte dhe ty te kishe nji tatoo a do ta boje apo jo?kapi ne kto 2 te tjerat..jon persmari..hajt tung :pafshim

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Zhade ne 14-08-2004, 10:53:19
Ua  Mami Top - Albania  :P Sa ta Shpifkan keto  :lalala :lalala
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 14-08-2004, 14:06:31
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Zhade ne 14-08-2004, 14:16:04
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...

Pse mos jam cep Rrushi un qe me thua rrusho  ;) Do me besh dhe mua nje Tatuazh
po e dua te vockel dhe me ndonje vend te bukur lol  :D :lalala
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 14-08-2004, 18:25:33
Disa Tattoo

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LoTe^EnGjeLLi ne 15-08-2004, 00:35:36
Tatuazhet une personalisht i kam jashte mase qejf.
Vete kam vetem nje, ne fund te kurrizit kam nje flutur. Nuk eshte shume e madhe, just gets the idea.
Tek meshkujt me duket me e 'pranueshme' qe te kene shume tatuazhe, ndersa tek femra nje them se mjafton, dhe mos jete i madh por dicka fine, femerore dhe sensuale  :D

Tomiiiiii..vektha per tattoo-te e tyve una o zhoooooot Mpppppuqqqqq nga Baby_Birba  :lalala :puth

Kalofshi mire te gjithe.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 15-08-2004, 07:48:19
hihihihi..tu shpifen ty rrusho?ska gje..mua me pelqejn shum..po bohem gati te boj dhe nji tjeter...

Pse mos jam cep Rrushi un qe me thua rrusho  ;) Do me besh dhe mua nje Tatuazh
po e dua te vockel dhe me ndonje vend te bukur lol  :D :lalala
ca tatooje do o tkeqen tomi..a do te te le nji shenje te vockel ke qafa ose me noi ven tjeter... :puth
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 15-08-2004, 07:52:52
birba ca bo ti yvo...si mer paske i flutur tatoo  ti ne sma ke thon muve?ta mash men :perqafim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Zhade ne 16-08-2004, 05:33:27
Pse kam ndermend te bej Qafen me Tatuazhe un  :detari Nuk me ka lene mendja per budalliqe te kota nje dua po te shpatulla lol  :D :D :P
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 16-08-2004, 05:35:31
mir mo tkeqen ta bo tomi ku te dush ti..ec se ska per te te dhem shum...

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Zhade ne 16-08-2004, 05:44:00
Ku e ke shtepin ti mo apo me mire ku je tashi se un jam larg shum ne Japoni po pate mundesi dil nje xhiro kendej nga lagja ime dhe ben nje rruge e dy pune  :hahaha 8) :pafshim :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Solist ne 16-08-2004, 06:53:21
Une personalisht i kam qef per ate cfare perfaqaojne se tatuazhet jane nje ndjenje nje deshire apo edhe nje kujtim. Personalisht nuk i kam bere per bindje fetare. Sic e thashe edhe me lart idealet gjithkush i zbaton sic i kupton.  :)
Me pelqejne tatuazhet e David Beckham.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.body-piercing-jewellery.com%2Facatalog%2FGalleries%2FTattoo%2520Piercings%2520Celebrities%2Fimages%2Fbeckham.jpg&hash=fa3cde9dd741c959e7928103054c685f)

ka shkruar Brooklyn qe eshte emri i djalit te pare se ne brooklyn e mori vesh qe do behej baba.  :occ
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: MistreciaTironse ne 17-08-2004, 04:08:44
Vertet Solist?Sa e lezetshme kjo qe the,hera e pare qe e degjoj.Po ne Brooklyn c'donte ai?lol
Bravo Beckham <>
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: lepurushja ne 18-08-2004, 01:24:54
tek shpina e Beckham'it me pelqen me shum Jezuzi i kryqezuar (i ngjan shum 1 punim te Dali't)
Persa i perket emrave nuk me terheqin aspak,po ashtu edhe iniciale te dashurve..me duket dicka shum koti... ><
ka te drejte hapesi i temes qe Tatuazhi eshte me shum terheqes kur ka 1 kuptim me te,ose 1 histori aq te madhe saqe ka shtyer ate person ta beje.
Une per vete kam 1 pellumb te vogel,kete e kam bere per 2 arsyje.
1- menrya sesi eshte bere pellumbi eshte ne 1 kend fluturimi(dmth duke fluturar).Me pelqente qe cfare do lloj tatuazhi te beje doja qe te kisha levizje/atmosfere (movement)qe e lidh pak ashum me 1 pjese te personalitetit tim qe kam
2-Ajo mesiper me nxjer mua tek pika e 2te,arsyja qe bera pellumb(ose me mire shpend)duke qene spice shum e lire/pavarur...perseri e lidh me pjese te karakterit tim.
Duke qene person shum e apasionuar mbas artit,piktures,mendoj qe tatuazhi eshte 1 menryre tjeter qe arti modern ekspresohet sot.Por ama nuk jam dakort qe trupi te perdoret leter vizatimi.Njoh shum njerez qe akoma po bejne tatuazhe sot dita dites,edhe so vjeri 1 kohe ku nuk do kete lekure pa 1 tatuazh siper,sado arti siper lekures eshte shum magjeps(bukur)ajo shum e madhe arti i humb bukurin origjinale atij trupi. :'(
 :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 19-08-2004, 17:57:20
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  8) :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum :lalala :hahaha :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lucent ne 19-08-2004, 18:02:22
nuk te pelqen kjo ty berno  :???

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henna-tattoos-kits.com%2Fimages%2Fphotos%2Flowerbk.jpg&hash=f0efa6afb8da43364a4ad27223b441a5)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 19-08-2004, 18:05:05
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: lepurushja ne 20-08-2004, 01:14:16
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum
lol me vjen cudi pasi shum meshkuj e gjejne shum sexi,ose terheqesi tatuazhin aty poshte tek kurrizi (si ajo fotoja mesiper) :P
po nga ty qenkam e siguruar una nuk merkam ndonje plumb  :zjarr pasi nuk e kam aty... :D(shpetova) :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 20-08-2004, 01:16:08
mua me pelqejne djemt te kene nje tatuazh jo shume te madh dhe jo ne vend te dukshem nuk e di por me jep pershtypjen se i ben me sentimentale per vete jo nuk do ta beja nje te tille e pse te cpohem kot une cti bej kur jam semure por ta bej kot jo kurre....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 20-08-2004, 01:43:23
nuk te pelqen kjo ty berno  :???

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henna-tattoos-kits.com%2Fimages%2Fphotos%2Flowerbk.jpg&hash=f0efa6afb8da43364a4ad27223b441a5)

Ah mer cun keto tatute ke ky veni mu ma heqin fare trunin :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 20-08-2004, 04:47:35
..........

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lucent ne 20-08-2004, 20:51:12
nuk te pelqen kjo ty berno  :???

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.henna-tattoos-kits.com%2Fimages%2Fphotos%2Flowerbk.jpg&hash=f0efa6afb8da43364a4ad27223b441a5)

Ah mer cun keto tatute ke ky veni mu ma heqin fare trunin :D

msoje mer pak edhe bernin se nuk e dika ca esht lezeti  :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 20-08-2004, 21:01:48
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
une e kam ma poshte Bernie!!!!!!!!!!!!!!
e kam ne kepuce!!!!!!!!!!
do ta shohesh?
po duhet te ta rras kepuce ballit se s'ke si e sheh ndryshe!!!!!!!!!!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 20-08-2004, 21:05:08
Oj  angeldeviled ke si kjo fotoja katu larte qe vuri Lucenti ti Tatuazh e kam llafen dhe apo nuk i ben tatuazhet aq poshte ti. :detari :occ
une e kam ma poshte Bernie!!!!!!!!!!!!!!
e kam ne kepuce!!!!!!!!!!
do ta shohesh?
po duhet te ta rras kepuce ballit se s'ke si e sheh ndryshe!!!!!!!!!!


Mos u nxeh shum se nuk te thashe gje te keqe!!!!!!!!!!!!! Paska dhe ne kepuce tatuazhe se dikam un dhe i gjuhet cunit me Kepuce ballit nuk ke pak gjenah qenke kriminele ti yllo.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LoTe^EnGjeLLi ne 23-08-2004, 16:42:57
Une e kam te ai vendi si tek foto, po tattoo im eshte me i vogel dhe eshte ne te djathte...

Bobooo---tani do me vrase fare Berni se i kishte inat  :zjarr :lalala :hahaha
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: QueeN ne 31-08-2004, 01:26:45
Un per vete nuk i dua fare tatuazhet nuke di pse e sidomos tek femrat me duket shum dirty :-\ por per meshkujt ta ket vetem nje diku por ne mase te caktuar dmth te vockel eshte mire
 P.S i dashuri im e ka shenjen EE  dmth etno engjujt ne krahun e majte dhe kjo sme pengon por sikur te kishte sikur te tomit me kishte ardhur keq bile edhe vetem ta shikoja
  :(
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 12-09-2004, 18:39:32
David Beckam.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Forf.at%2F040912-78353%2Fbeckham_tatoo_popup_b_a.jpg&hash=70a83ed87869dbba745d9c893d38c2b8)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: MistreciaTironse ne 28-09-2004, 13:44:38
Tatuazhet,me pelqejne por jo ne trupin tim.
Me pelqejne tatuazhet qe ne dukje jane te vogla por qe mbartin kuptim te madh.
Ka ca njerez qe mbushin trupin,sikur po i vizatojne me laps e neser hiqen prap,kjo gje me duket anormale.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 20-10-2004, 13:38:55
Tatuazhet, dy të infektuar me hepatit B.
Dy persona janë prekur nga Hepatiti B, (verdhëza e shfaqur në format më të rënda) ndërkohë që sipas mjekëve, ata e kanë marrë virusin nga tatuazhet e bëra në pjesë të ndryshme të trupit. Nisur nga kjo mjekët kanë dhënë alarmin që të rinjtë t’u largohen tatuazheve të bëra në mënyrë artizanale, pasi në të kundërt, numri i personave të prekur nga kjo sëmundje e rëndë do të rritet ndjeshëm. Të dy personat e infektuar janë të seksit mashkull. â€Å“Në fillim më pëlqeu vendosja e figurave të ndryshme në pjesë të dukshme të trupit por më kushtoi shtrenjtë, duke më rrezikuar seriozisht shëndetin, por dhe në të holla. Unë qëndrova 20 ditë në spitalin infektiv”,- tha për gazetën një nga pacientët e prekur, i cili dha vetëm inicialet, E. D, 20 vjeç. Pacienti i prekur nga virusi, banor i lagjes â€Å“Çlirim”, thotë më tej se pasioni për tatuazhin e çoi tek një person në lagje, që pikturon në duar, në krah apo në shpatull, ditën e lindjes, koka gjarpri, figura abstrakte vajzash si dhe figura të ndryshme. Ai tregon se në fillim stampisti i tatuazheve të pikturon me laps figurën që t’i pëlqen dhe më pas fillon të stampon figurën në lëkurë me bojë dhe me një gjilpërë. Kështu veproi dhe në trupin e 20-vjeçarit E. D, por që i kushtoi shtrenjtë. Ai kujton se pas disa ditësh filloi të ndiente një këputje të trupit, iu pre oreksi dhe fytyrën e kishte të verdhë. Ishin njerëzit e shtëpisë ata që e detyruan që të shkonte për vizitë tek mjeku, kur dhe rezultoi i prekur nga hepatiti B. Një javë pas shtrimit të 20-vjeçarit në spital, sipas mjekëve, erdhi dhe një person tjetër i prekur nga e njëjta sëmundje. Shefi i pavionit të spitalit infektiv, mjeku Petraq Ceca, tha për gazetën se pacienti ishte nga e njëjta lagje me 20-vjeçarin E.D. â€Å“Sapo e vizitova të sëmurin ai rezultoi i prekur nga hepatiti B. Edhe ky pacient iu nënshtrua një terapie intensive prej 21 ditësh”,- tha mjeku Ceca. Të dy pacientët i kanë bërë tatuazhet tek i njëjti person, por ata kanë nguruar të tregojnë emrin e â€Å“piktorit”, i cili nëse do të vazhdojë të punojë në këtë mënyrë do të të sjellë me dhjetëra të sëmurë në spital; tha më tej mjeku Ceca. Duke përfunduar ai vë në dukje se â€Å“nuk them që të rinjtë të ndalin pasionin për tatuazhet, por dua t’iu them atyre që të largohen nga mënyrat artizanale të këtij lloji”.

Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 21-10-2004, 04:41:11
Mua do me Pelqente nje A e vockel fare ne kembe!
Te kyci!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 26-10-2004, 03:29:01
boje rrusho boje se emrin tim do kesh tatoo...

e po kur e bo tatoon me gjilpon te mbeshjellme me pe si ne vitin 1 ku mos infektohesh..tatoot bohen kshu o njerez .....
shkohet ke ustai ke ai qe ka maru shkoll per ket pune...

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 26-10-2004, 04:32:36
Rrusho pse A e ke emrin ti?
Apo ndonje shkronje????????
Une kur ta bej do e bej te ustai se s'e besoj se ketu ka gjilpere me pe..........
:D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lucent ne 26-10-2004, 13:44:50
angie pse se bo nje L kshtu duket me mire ne ty :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 26-10-2004, 14:31:32
Jo se eshte shume e thjeshte L!
2 viza ka!
:p
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lucent ne 26-10-2004, 15:04:58
mund ta zbukurosh me lule :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 26-10-2004, 15:10:21
jo,me mire ti ve edhe nje shkalle aty afer!!!
:D
:P
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Amela ne 29-10-2004, 05:58:12
Mua me pelqejne tatuazhet..por te ishin te perkohshem se ndryshe boo katastroffff
S'mund te arrij te imagjinoj nje plake me nje tatuazh ne krah, shpatull apo ke kurrizi...SKANDAL !!

Dicka sezonale qe mund te hiqet kur ke qejf do ishte nice
si ky ktu psh....

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 29-10-2004, 06:01:25
Mua me pelqejne tatuazhet..por te ishin te perkohshem se ndryshe boo katastroffff
S'mund te arrij te imagjinoj nje plake me nje tatuazh ne krah, shpatull apo ke kurrizi...SKANDAL !!

Dicka sezonale qe mund te hiqet kur ke qejf do ishte nice
si ky ktu psh....

i Bukur ky tatoja po dhe juve besoj se ju pelqen kjo lloj tato qe ke vendosur ti se kur nxirrni barkun jashte ju gocat ju duket dhe tatuazhi ne kete vend looooooooool.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Amela ne 29-10-2004, 06:04:41
po me pelqen...po ksaj i thone shif me sy e plas me zemer
kshu eshte kur s'ta mban me e be tatoon me ter mend duke mendu te ardhmen ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Zhade ne 04-11-2004, 14:38:39
po me pelqen...po ksaj i thone shif me sy e plas me zemer
kshu eshte kur s'ta mban me e be tatoon me ter mend duke mendu te ardhmen ;)

Kur te vish ne Shqiperi Amela e bejm bashke taton  <)> <)>
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: QueeN ne 05-11-2004, 01:50:34
Edhe mu me pelqen te bej nje por jo ne bark... do e kisha bere ne fund te shpindes nje G te vockel ose nje gaforre ;) por te perkohshme
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 05-11-2004, 01:55:24
Mua edhe sikur te me pelqenin tatuazhet nuk e bei dot sepse un kam frik te cpohem.
Kur shikoi gjilpera me ze frika edhe ngri e tera.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Dirrtygirl ne 17-11-2004, 12:55:47
mua me pelqejne me shume piercing...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 02-12-2004, 05:42:21
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart1091_2.jpeg&hash=97def9592b4cced64d709654c0e316df)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 02-12-2004, 05:43:04
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart2906_1.jpeg&hash=d7c4a52afb932e7011a05b155e16a54a)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart3274_1.jpeg&hash=2407cb2fca3683898b21ac3e0751bd5f)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 02-12-2004, 05:44:10
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart3046_2.jpeg&hash=fb1da8860f033bb92270facfe646bb60)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart3050_1.jpeg&hash=4c5026470d60949a48b8abcbc0d51871)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 02-12-2004, 05:45:27
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.azerinet.com%2Fimg%2Ftatu%2Fart3268_1.jpeg&hash=492ff7614f0713a56fc1470a267c4dc4)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D34117&hash=5e4855161ede0a5b1444fbebd85e1072)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 02-12-2004, 05:47:33
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D869&hash=e60a8a7c6e2a31f4b1249d33ef968458)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D872&hash=85917071d8cfaee7601d862b85b8ab8c)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D873&hash=452df67d80fa5a77b9cc6d203a032b1d)

Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 02-12-2004, 05:49:09
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D869&hash=e60a8a7c6e2a31f4b1249d33ef968458)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D872&hash=85917071d8cfaee7601d862b85b8ab8c)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.forumihorizont.com%2Fattachment.php3%3Fs%3D%26amp%3Bpostid%3D873&hash=452df67d80fa5a77b9cc6d203a032b1d)


O Berni keto 3 tatuazhet e fundit Shqipetar jan ata qe i kan kan?

Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 18:48:52
jo Lina jane Kineze!
:D
mua nuk me pelqejne keto ekzagjerimet!
Dicka e vogel po!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 18:49:41
ketu po postoj simbolet KANJI,
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fimages%2Fsite%2Fcommon%2Fen%2Fimage%2Fimagewrap.img%3Fpicture.image.url%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fmembers%2F560079%2Fuploaded%2F001.jpg%26amp%3Bpicture.width.max%3D470&hash=b2b634e0cc844580acd6255ea6297daf)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 18:50:40
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fimages%2Fsite%2Fcommon%2Fen%2Fimage%2Fimagewrap.img%3Fpicture.image.url%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fmembers%2F560079%2Fuploaded%2F002.jpg%26amp%3Bpicture.width.max%3D470&hash=69c771cdebfbcd5d52b5576b66283a19)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 18:51:10
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fimages%2Fsite%2Fcommon%2Fen%2Fimage%2Fimagewrap.img%3Fpicture.image.url%3Dhttp%3A%2F%2Fwww.tattoosinsilver.com%2Fmembers%2F560079%2Fuploaded%2F003.jpg%26amp%3Bpicture.width.max%3D470&hash=b185489a33615224ddc180e666d7232b)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 18:51:54
E di se qenkan shume..........
per me teper click ne http://www.tattoosinsilver.com/site/560079/page/251254
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: sulltani ne 02-12-2004, 19:20:41
mua me pelqejne po nuk i bej se e kam te ndaluar.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 02-12-2004, 19:23:26
ta keput gruaja veshin po pate ndonje shenje e...............
:P
Ne fakt njoh shume persona qe nuk i bejne per arsye besimi!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lefter ne 02-12-2004, 23:53:55
Tatoo eshte menyra e jetes,nje mik i imi gati gati tere trupin e ka me insekte e gjarpna,kur e shof veres mendon se je ne jurassic park,e jo qe shef njeri.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: sulltani ne 03-12-2004, 00:07:54
po ad per arsye besimi.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 03-12-2004, 04:41:00
e kom ene un nje tatoo me shkronja kineze.. kom shkrujt...... CUN PERSMARI...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: leni ne 07-12-2004, 04:00:22
TATUAZHET  gjeja me e nevertshme per mua !!!!!!!!!

Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 07-12-2004, 04:38:09
mua tek djemte leni me duket dicka shume joshese por gjithmon jo te ekzagjeruara...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 07-12-2004, 05:05:43
I vetmi tatuazh qe mua me pelqen tek meshkujt jane ato he shpin edhe ne kra.
Po po e bejne 1 tatu ne krah huhet te ken pak muskui se per ndryshe nuk shkon.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 07-12-2004, 06:12:36
un kom shum tatoo..po sbesoj qe e kom tepruar me tatoot qe kom....po mendoj qe te boj edhe nje tjeter tashti shpejt.... hajt pra shnet...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 07-12-2004, 10:36:40
ene ca do na besh ti efendem....pa hajde njehere edhe na trego ato qe ke ne ven tasaj ftyre te bukur qe ke ne avatar na ve cdo jane nga nje tatuazh te trupit tend ;) apo pune qe nuk bohet :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 08-12-2004, 04:18:20
akoma se kom vendos se car do boj.....e di ca ti rusho..po pres deri nga janari ne po te mor ne ty me vete kur ta boj..ec e shif iher se ndoshta te del frika ne bo dhe ti noi gjo te vogel.....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 08-12-2004, 06:23:24
a thu t'jesh aq i zoti te me prishesh mendjen....si veshtire mendoj se une nuk e kam lene nga frika pa e bere nje ;) e megjithate shofim :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 11-12-2004, 05:09:06
e shof un qe po tu prishka menja....hajt se kom per ta bo un dhurate....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 11-12-2004, 20:02:22
mendja kokerr gruri ooo Tomo ;) :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 11-12-2004, 22:36:49
TATUAZHET  gjeja me e nevertshme per mua !!!!!!!!!


shif shif leni sa e ashper..ishalla bi ne dashuri me no njonin qe ka tatoo :D urimi im per vitin e ri ..
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: leni ne 12-12-2004, 00:35:41
shif shif Tomi lol  po tatuazhet sme pelqejne por mos me qaj hallin , se syt ne balle i kam ishalle te bie ty ndonje me tatuazhke edhe beheni binjak per se mbari urim per krishlindjet :lule
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 12-12-2004, 02:28:24
Lene Leni ate muhabet se Tomin do ta marr une per burre :D dhe une jam pa tatuazhe keshtuqe :??? po mesiper sikur tha se do me prishe mendjen ta shikojme sa do ja arrije :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 12-12-2004, 02:37:50
jo binjak o leni, dashnore thuaj :occ ej ne fakt ajo e imja e ka nji tatooazhke ke kyci i komes...a e di sa i shko apo jo...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 12-12-2004, 08:31:56
Ueeee Ueeee plasi oree ke tradheton ti mo muve re mire mire ta gadis une ty sa te te fus ne shtepi :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 12-12-2004, 21:05:54
hahahahaha .e di o rrusho ca mpret ,pranej jom tu i gezu ne kto dit 't   e funit beqar.... :puth
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 12-12-2004, 21:24:54
hajt mo bej qef sa je beqo se ta gadis une ty...maje dhe ca ate shalthaten dhe hec se vi ja fus une shqelmin :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 14-12-2004, 03:31:30
hallall ta boft zoti...mos harro,vish ato cizmet me majuc....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 14-12-2004, 05:48:03
ke mo ato qe nuk mi ke ble ti akoma...apo i ke lon per nishonet ;) :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 15-12-2004, 01:25:54
jo mo tkeqen tomi se ste blej un ty cizme me majuc.. ku i dihet mvje dhe mu rradha me von si puna asaj shalthates...sdu me ja bo gropen vetes :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: leni ne 15-12-2004, 03:34:30
Tom  mbase  ajo shprehja ime  GJEJA ME E NEVERITSHME PER MUA ESHTE  TATUAZHI    mos te ofendoj,  nganjeher   nuk i mendojme fjalet qe flasim por  per kete kerkoj falje  :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 15-12-2004, 04:05:53
ska gjo ti rrusho..sme ngel hatri mua me ty.. :perqafim...fundi fundit ti mund te kesh dhon mendimin tat dhe ska noi gjo te keqe..
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 15-12-2004, 05:10:53
Tomo po te futa ne dore nuk te qis mo lali po do jesh aq i zoti  te vish te dora ime pa ;) :)
Leni nuk i mbet hatri Tomit jo po e pata pelqy un aq ka rendesi :P :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 15-12-2004, 14:13:04
ku di gjo un o tkeqen tomi... per i zoti esht shpejt me thon, po un e di qe jom icick i turpshem ...
po no i gjo  te re spo morim vesh ..a ka bo no njoni noi tatoo apo keni ngel me te vjetrat..ene ju qe si pelqeni tatoo spo shani hic...shani  pra se na bohet qejfi... :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 27-12-2004, 06:19:17
Keto tatuazhe jan per Tom se ai i pelqen shum.

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 05-01-2005, 00:13:30
Une per veten time kam 2 tatuazhe ne trupin tim ! perderisa i kam vene me pelqejne edhe kur ua shoh te tjereve me pelqejne ....

Qejfe Qejfe kjo dynja :)

Kalofshi mire .
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 05-01-2005, 03:15:02
Une per veten time kam 2 tatuazhe ne trupin tim ! perderisa i kam vene me pelqejne edhe kur ua shoh te tjereve me pelqejne ....

Qejfe Qejfe kjo dynja :)

Kalofshi mire .Hatixhe po ku i ke tatuazhet, ne qoftese deshiron ma thuai.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 05-01-2005, 21:22:13
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 05-01-2005, 21:26:12
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!


Mund do ti shof une tatuazhet ty?  :detari  :detari

 :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 05-01-2005, 21:39:31
 :)   :perqafim  :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 05-01-2005, 21:42:53
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!

Si cun Haram dukesh me tatuazhet mua sme pelqejn femrat me tatuazhe i urrej shum :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 05-01-2005, 22:20:53
Berni urrej sa  te mundesh!  :hahaha :lalala

Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: leni ne 05-01-2005, 23:06:10
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!

Si cun Haram dukesh me tatuazhet mua sme pelqejn femrat me tatuazhe i urrej shum :)


 ;) <>
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 06-01-2005, 01:29:14
Berni urrej sa  te mundesh!  :hahaha :lalalaMua me pelqejn Femrat serioze jo ato me tatuazhe dhe ato qe pijn cigare ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 06-01-2005, 02:27:26
Berni good luck  :hahaha

kush te tha  te me pelqesh ty ???   :lalala :???
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: milanisti ne 06-01-2005, 02:40:56
Berni good luck  :hahaha

kush te tha  te me pelqesh ty ???   :lalala :???

As un ste thash qe te pelqej ty po e pata fjalen keshtu me pelqejn gocat e thjeshta.

E lejm me kaq kete muhabet se zgjat e zgjat nuk mbaron fundi :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Hatixhe ne 06-01-2005, 02:45:40
 <> <> per Bernin  :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 07-01-2005, 01:25:12
Berni urrej sa  te mundesh!  :hahaha :lalalaMua me pelqejn Femrat serioze jo ato me tatuazhe dhe ato qe pijn cigare ;)
Kur do rritesh ti aman? Tatuazhi as duhani nuk percakton femren!
MOS U MESO ME PARAGJYKIME SE JE AKOMA I RI! :'(
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 20-01-2005, 03:27:56
nji pershendetje nga tom per hatixhen..ku je grupo....un kom 12 tatoo,te gjitha ne krahe........ mu bofshin 100..
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: jersey_gurl ne 04-02-2005, 21:55:19
100 tu bofshin tom.....
edhe mua me pelqejne shume tatuazhet por jo ne veten time....tek te tjeret duken me bukur.....
....kam shume deshire te kem nje po nuk tundohem kollaj.... :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: leni ne 08-02-2005, 17:02:19
Pershendetje  grupit  te TATUAZHET :lule


Tom sa  tatuazhe    tu bene  qenke  nje grup  me Hatixhen       mire shume    ju uroj tju shtohen sa me shume  vetem ne fyture   mos beni  ;) :pafshim
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lefter ne 08-02-2005, 17:14:31
yeah no prb.

1 e kam ne shpatull (back)

tjetrin tek beli (back)  :) :P

bye!
Ao te dytat (te beli) i kam fiksim... :-*
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Bjork ne 27-02-2005, 09:54:05
Tatuazhet i kam shume qef (gjithsesi mendoj qe tek femra nuk duhet te jene te shumte ose teper te ekzagjeruar). Vete nuk kam (fatkeqsisht) se jam akoma ca e frikesuar te bej nje (njerez te ndryshem me kane dhene versione te ndryshme rreth dhimbjes se shkaktuar nga tatuazhi). Gjithsesi, une kam shume deshire te kem nje tatuazh tek pjesa e prapme e qafes (emrin tim te shkruar ne kinezshe), nje tek kavilja dhe nje ne fund shpine. Tomi si thua, a behet lal  ;)? Nje tjeter fiksim qe kam eshte nje piecieng nen buze. Buzet i kam goxha mishtore dhe pjesa e poshtme e buzes me nje piercing them se do ngjante lezetshem.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Alda ne 27-02-2005, 10:03:36
Zemer, varet se ku e ben, nuk esht dhembje qe s'durohet....., po ta besh ne gjoks.....te dhemb shume.....po ta besh ne bark.....te dhemb ca......po ta besh ne shpatulll apo tek mesi......nga mbrapa.....si pickime te vogla.....

Vetem se kush ben tatuazh duhet ti pelqej shume......te jet i/e vendosur kur e ben.....

Nje metode e mire per te mos patur pasigurira...se ndoshta pas ca kohesh i del nga qefi.....eshte qe te mos mendohet shume per ta zgjedhur....e te shohi mijera kataloge........por nder te parat figura qe i pelqen te zgjedhi......
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 27-02-2005, 11:48:17
Personalisht me duket shume seksi kur nje femer ka nje tatuazh ne pjesen fundore te kurrizit, qe kombinuar me nje pale tanga del ideale dhe perfekte :D Gjithashtu dhe perpara ne fund te barkut diku anash nje tatuazh i vogel do dilte perfekt. Por dhe dicka e vogel te kyci i kembes, eshte po ashtu shume terheqes. Vete nuk kam as dhe nje tatuazh!


http://www.albanian-tattoo.com/
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Alda ne 27-02-2005, 17:26:20
Une kam nje ne fondoschiena (tek mesi)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 27-02-2005, 23:19:49
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fus.i1.yimg.com%2Fus.yimg.com%2Fi%2Fmesg%2Femoticons6%2F38.gif&hash=e1f40148b707a7a55e40d36ba7aadf0e)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: tom ne 09-03-2005, 22:16:14
Tatuazhet i kam shume qef (gjithsesi mendoj qe tek femra nuk duhet te jene te shumte ose teper te ekzagjeruar). Vete nuk kam (fatkeqsisht) se jam akoma ca e frikesuar te bej nje (njerez te ndryshem me kane dhene versione te ndryshme rreth dhimbjes se shkaktuar nga tatuazhi). Gjithsesi, une kam shume deshire te kem nje tatuazh tek pjesa e prapme e qafes (emrin tim te shkruar ne kinezshe), nje tek kavilja dhe nje ne fund shpine. Tomi si thua, a behet lal  ;)? Nje tjeter fiksim qe kam eshte nje piecieng nen buze. Buzet i kam goxha mishtore dhe pjesa e poshtme e buzes me nje piercing them se do ngjante lezetshem.
bohen the?bohen ne ti gezosh..ne qofte se e ke me qejf nje tatoo mos e mendo dhimbjen...le qe ska per te te dhem fare..nigjo tomin qe i ka krahet plot me tatoo....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 09-03-2005, 22:25:26
Nuk te dhemb thote Tomi ...te cpo tjetri me gjilpone me si nuk te dhimka....gati me i prish mendjen goces botes ky :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: *Ena* ne 09-03-2005, 22:29:48
Edhe mua nuk me pelqejn fare keto tatuazhet se di pse  8) :) kur shoh te tjeret me tatuazhe i kam shum inat apo disa femra qe i kane mbrapa kurrizit afer prapanices :occ :occ ma shpifin fare mjaft se nuk kam ndonje pistolete se do ja fusja ndonje plum :lalala :hahaha :D

Po ca t pelqen ty o berni ???
Se deri tani asgje spo te pelqen
Ti sikur je 50 a 60 vjec jo sikur je 21
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Thugette_Girl ne 02-04-2005, 19:11:52
pershendetje... Complimentat e mia z.Tom per tattu qe ke jane shume te bukura..
Sic e kam shpreh dhe ne ca tema tjera me pelqen te provoj ne kete jete gjithcka ...mos e merrni per ters ...Pra cdo gje qe esht e bukur dhe cdo gje deri ne ate kufirin qe i takon...Per vete i pelqej tatto pak e jo shume e varet ne cilat vende behen ...
Psh ne stinen e veres i bej nga ato qe jane nga tre muaj pra jo permanent....me pelqen ti shikoj e ti bej ne vete...por sme pelqen ti kem pergjithmon pasi kam frik se nje dit do pendohem ,,ndaj perdor keto tjeret te cilet  zgjasin 90dite...

Respect   nga thug girl
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: STALoNE_TIRoNC ne 11-05-2005, 04:36:24
si se paskam pa ket temen un

thug girl shum bukur ke fol per mua sme duket e arsyeshme dhe e moralshme te ket femra tatuazh dhe me e keqja se femnat e kan qefin tek prapanica aty kan qef me i be dmth ne vende eksituese per djemt, un jam kundra tatuazheve per vajzat,  po si more cfar bejn djemt duan dhe vajzat te bejn cigare djemt cigare vajzat alkol djemt alkol vajzat tatto djemt tatto vajzat , vajza mbajeni vendin si femer dhe mos ndiqni boten e jashtme per kto gjera .

un per vete e kam nje tatto ne gjoks nje panter te bukur duke prit gjahun e saj
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iShUlLi ne 11-05-2005, 06:00:43
Pershendetje per te gjithe ata qe kan qejf te bejne te ashtuquaturen Totuazhe..
E kam fjlalen per ne shqiptaret, se ne popujt e tjere ka gjera edhe me te cuditshme.
Shqiptaret deri pra ca vitesh as nuk e kan ditur cfar do te thote nje gje e tille, dhe ne asnje menyre nuk e mendonin nje gje te tille si mode. Por c'far po shohim, njerez me totuazhe nga me te ndryshmet vazhdojne duke realizuar deshirat  ose duke thyer kurreshtjen qe ata kane per nje gje te tille. Pra meqenese ne bote eshte shume e perhapur dhe qe ka pasur nje ritje interesimi te madh tek rinia, edhe tek neve jane ritur kerkesat per nje pamje te ndryshme dhe me interesante.
Ngjarje te tilla tashme shume te perhapura jane pare si shume te çuditshme dhe pak creasy. Megjithate kjo tregon se pikturimi i trupit dhe berja e vrimave ne te gjitha pjeset e trupit eshte forme shume interesante e shprehjes se krijimtarise, shpikjes dhe deshira per nje gje te re e te vecante njerzore. Gje qe ndikon shume ne shendetin e njeriut dhe vecanerisht kur behen ne ambjente te papastra.
Por megjithate duke mos qenete vetëdijshem nga pasojat qe mund te kene, vazhdojne duke realizuar deshirat e tyre qe bazohen ne te ashtuquajturen "mode".
Stalone thot qe te mos e bejne femrat une po them qe eshte njelloj edhe per meshkujt.    ;)

 :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ThuPka ne 11-05-2005, 12:39:34
un cik vras doren uleras me te madhe e jo me te me shpojn me gjith ato gjilpera pupupu iki per... ne moment  lol
jam shum dakort me mendimin e Stalones dhe Ishullit puc puc te dyve  ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Berni ne 12-05-2005, 03:28:24
un cik vras doren uleras me te madhe e jo me te me shpojn me gjith ato gjilpera pupupu iki per... ne moment lol
jam shum dakort me mendimin e Stalones dhe Ishullit puc puc te dyve ;)

Sa me paske ngjajtur mua edhe un shume frike i kam nuk pij dot ilacet e jo te shpoj trupin me gjera te kota  Jojo:
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 12-05-2005, 21:24:09
Ishulli nuk eshte e vertet qe shqiptaret nuk e kane njohur tatuazhin...ne kohen e enverit mbaj mend une djemt benin tatuazhe kur shkonin ushtare ....zakonisht ne kra por ka patur edhe nga ata qe e kane bere ne dore ne mes gishtit te madh dhe atij tregues....por atehere nuk kishin teknologjine e sotme dhe i benin me gjilpere qe e digjnin ne flake dhe e ngjyenin ne boje ....pra ka qene vetem per meshkujt per te treguar se u kthyen burra nga ushtria ....
Une personalisht mendoj se tatuazhi tek nje femer i humbet disi feminilitetin dhe delikatesen e saj ne nje fare menyre megjithese nuk e mohoj tek disa femra ngjajne shume bukur...ama mashkulli mendoj se ngjan seksi kur ka nje tatuazh por jo shume te tepruar....
Gjithsesi mua me dhemb per vete dhe nuk e boj sikur te plasin robt ...une ca te bej kur semurem po keshtu kot pse me iku petlla mu ...une mire qe kam c'pu brimat e veshve edhe ato nuk me mori leje njeri se  mi beri edukatorja kopshtit pa me pyt mu hic :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: STALoNE_TIRoNC ne 14-05-2005, 13:28:17
lisa  ;) ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Big Bobi ne 16-05-2005, 01:16:47
Do me pelqente te kisha vallaj, po per tani skam ndonje plan me bere gje
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Lisa ne 16-05-2005, 09:53:48
Stalone pse ma luan sycken djale ke ndermend te besh ndonje tatuazh :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iShUlLi ne 16-05-2005, 10:38:17
Lisa pershendetje,
Une nuk e di se sa qarte jam shprehur por e kisha fjalen per totuazhet e frikshme dhe te vecanta qe rinia e sotshme po i ben ne vendet me te ndryshme te trupit duke filluar nga vetullat, veshet, hundet, buzet, prapanica edhe paranica  LOL
Eshte e vertete qe ushtaret e asaj kohe benin totuazhe por jo ne kete menyre por ata i benin ne krah ose ne dore dhe ne raste shume te vecanta ne gjoks duke treguar force dhe egersi qe (ti e the edhe vete per te treguar se u kthyen
burra) qe me te vertete i fitonin ne ate kohe pra e tregonon nepermjet Shqiponjes, Gjarperit, Ujkut, Luanit, Thikes etj etj..
Qe ishte shume normale per ta dhe ne asnje menyre nuk e konsideronin mode. Kurse persa i perket teknologjise eshte ajo menyre qe u vepronte ne ate kohe
po perdoret edhe sot pra duke lyer gjilperen me boje dhe duke e futur ne mishin e trupit.  :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: MONSTER girl ne 18-05-2005, 07:51:56
une vdessssssssssssssss ss per tatuazhe :D (ishallah nuk e lexon stallone kete se me mbyti :( )
me pelqen te kem nje tatuazh ne kavilje. nje tatuazh te vockel ndonje koke luani ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: SmiLey ne 18-05-2005, 08:11:52
Edhe une kam gati nje vit qe po mendohem te bej nje te vockel paksa me poshte e anash kerthizes apo ne ndonje vend tjeter te fshehte :-[
Por s'po vendos dot mor aman :P


p.s., I like it soooo much when summer comes n I c it on other girls... I get a bit jealous, coz I want one too :X
Tough to decide, huh ;-)  It will be easier if I toss a coin ....looooooool
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: cooldancer ne 24-05-2005, 13:19:52
ja disa tatoo

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg177.echo.cx%2Fimg177%2F4225%2Falbaniafitor5vx.jpg&hash=3ebaf86c80e36dfbacb7baab517767c7)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: cooldancer ne 24-05-2005, 13:21:57
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg229.echo.cx%2Fimg229%2F6487%2Fprishtinali0ni.jpg&hash=461c0ef40b59c2148726fbef1a110b9c)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg229.echo.cx%2Fimg229%2F935%2Ftattoo77fe.jpg&hash=f21265d3bbdb225b5e5e011785745327)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: cooldancer ne 24-05-2005, 13:27:27
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg229.echo.cx%2Fimg229%2F122%2Falban7pz.jpg&hash=c1fa9c2b8514167023dea4cd527d35b9)


kjo bjonde e ka tatuazhin "naser" emrin e mashkullit te saj i cili eshte shqiptar.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg229.echo.cx%2Fimg229%2F1457%2Falbannn2dp.jpg&hash=d4145b6c2df6f0936c1cd3ea38c1da84)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: STALoNE_TIRoNC ne 24-05-2005, 14:32:57
Stalone pse ma luan sycken djale ke ndermend te besh ndonje tatuazh :)
e kam ber qe u befsha lemsh ca te bej me ama ate qe kam e kam te bukur
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: STALoNE_TIRoNC ne 24-05-2005, 14:34:35
une vdessssssssssssssss ss per tatuazhe (ishallah nuk e lexon stallone kete se me mbyti
me pelqen te kem nje tatuazh ne kavilje. nje tatuazh te vockel ndonje koke luani ;)
boje boje po ta majti  :@ :@LOL
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Aida ne 24-05-2005, 15:56:52
cka do ti beje bjondja tatoos nese e len naseri dhe gjen nje bjonde tjeter?  :P

ju pershendes
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: cooldancer ne 26-05-2005, 14:44:07
Ketu eshte per te folur per tatuazhet e jo per te bere chit chat. Postimet qe jane thashetheme dhe qe largojne temen nga qellimi i saj do te fshihen ne cdo rast. Dhe KUJDES ME OFENDIMET!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Aida ne 30-05-2005, 08:52:26

Kur isha njeher e vogel qe vajta ne Vlore, pash qe fshataret i benin nje stam ne b...th lopave,..dmthn si tatuazh lopave qe te dalloheshin e mos te ngatroheshin me lopt e fshatarit tjeter.....

kshuqe populli shkret e ka shpikur per hall.......pastaj me te zjuarit fare e kan ber per mod......pff....pik z e zez.....po ecen e njeriu ne gjurmat e kafshes.miss bukur e ke shkrujt :D !
tatoo eshte edhe pune e shijes dikush i preferon e dikush jo.
mua personalisht ajo tatoo e asaj vajze me emrin naser ne pjesen e poshtme te shpines sme pelqejti! ku ka garancion se lidhja e tyre eshte e perhershme ? pastaj edhe ja vendon vehtes nje "stam" si e quan ti qe te tregoje se "prone" e kujt eshte.
ne rast se e ndron partnerin se thjesht lidhja deshton dhe nuk funksionon, si do ta ndjeje ai tjetri vehten me nje femer qe mban emrin e tjeterkujt ne trup?
dashuria e sinqert ndaj dikujt mund te shprehet edhe ndryshe mjafton emrin e personit ta mbajsh ne zemer  ;) por ky eshte mendimi im personal shpresoj se ska keqkuptime dhe se nuk ndjehet kush i ofenduar nga shkrimi im. une nuk do te kisha bere kurr nje tatoo!

ju pershendes  :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Berni ne 17-06-2005, 09:12:34
Hmmmmmmmmmmmmmmm

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: TajroncMeShonC ne 19-06-2005, 05:28:08
Tatuazhet jan gjo e bukur po duhet ti bosh icik me tru ene te dish ku ti bosh qe te shkojn ene te dalin tamom. Un kom nermen me e bo nji ke krahu tshofim.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ..::xhan xhan::.. ne 19-06-2005, 16:50:17
Mua tatuazhet me pelqejn te cunat shume. nuk e di pse por sme pelqejn tek gocat

(?). une vete kurr skam per te verur nje nga qe sme pelqej e dyta nga dhimbja  :-[ ha

 ha ha. po kur cunat i kan ato, i preferoj shume shume :D ha ha

pershendetje
xhan-xhan
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 19-06-2005, 18:34:40
pse moj dreq te dhembkan ty?? hajde se i themi atit xhaxhit ta m'pije vendin edhe marrim nga nje te dyja.  :P mbase ne ndonje vend qe mos te na duket. LOL  :P
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 17-07-2005, 23:58:54
 :P :P :P tatu

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 18-07-2005, 00:08:39
Une bera nje tek qafa.  :-[
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: MONSTER girl ne 18-07-2005, 03:27:40
ta gezosh :D ne dasem tani ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 18-07-2005, 11:36:56
Une bera nje tek qafa. :-[


 :O Un nuk te besoi per vete.  Jojo:
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 18-07-2005, 15:00:18
:O Un nuk te besoi per vete. Jojo:
As une s'e besoj :o
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 18-07-2005, 16:24:19
As une s'e besoj :o

Ai eshte "a good boy", eshte e pamundur te ket ber nje tatuazh.
E per me teper ta ket ber ne qaf.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 18-07-2005, 22:03:21
Ai eshte "a good boy", eshte e pamundur te ket ber nje tatuazh.
E per me teper ta ket ber ne qaf.
Mos ia fut kot edhe ti e...
Ca lidhje ka te qenurit Good boy me tatuazhin. Une thashe nuk e besoj se dua ta shoh :D :D

Gjumash na e co i foto... ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 19-07-2005, 09:30:51
Mos ia fut kot edhe ti e...
Ca lidhje ka te qenurit Good boy me tatuazhin. Une thashe nuk e besoj se dua ta shoh :D :D

Gjumash na e co i foto... ;)

Duam Foto, Duam Foto, Duam Foto, Duam Foto
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: zeshkane ne 25-07-2005, 17:22:50
Mua do me pelqente dicka ne kembe (pran kyqit) .. nje lule psh ....

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: zeshkane ne 25-07-2005, 17:28:44
E bukur dhe kjo .. po sme pelqen vendi ku e ka bere ...

[attachment[/attachment]
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: MONSTER girl ne 26-07-2005, 03:39:23
mua do me pelqente nje tatuazh si i JOVANOTTIT gjys hene dhe gjys diell :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 04-08-2005, 09:22:34
E bukur dhe kjo .. po sme pelqen vendi ku e ka bere ...
Mua s'me pelqeka fare mi... ca eshte ajo shqiponje ... Ewwww nuk e di pse nuk me terheqka fare fare...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 04-08-2005, 09:34:50
E ka gabuar vendin ai, se nuk behet shqiponja afer prapanices.  :@

Po do ta besh beje tek krahu i majt ose mbrapa shpatulles e jo aty!

Ajde njerezi koti keta!
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 04-08-2005, 09:43:07
E ka gabuar vendin ai, se nuk behet shqiponja afer prapanices. :@

Po do ta besh beje tek krahu i majt ose mbrapa shpatulles e jo aty!

Ajde njerezi koti keta!
Ate foton nuk na e cove ti.... :-[
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 10-08-2005, 14:42:56
Mua me pelqejne tatuazhet por te jene te vogla  psh nje trendafil ne shpatull :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 11-08-2005, 08:55:07
Xhemla ime do qe une te kem nje tatuazh ne fund te shpines :)  Muahhhhhhhhhhhhhhhh h
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 13-08-2005, 10:27:06
Une e dua nje ketu... po jo kete qe ka kjo
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdemoni.ca%2Falbums%2Ftattoos%2Faak.jpg&hash=c62d9efd29847c968846020cf1db4ee2)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: zeshkane ne 14-08-2005, 16:07:44
E ka gabuar vendin ai, se nuk behet shqiponja afer prapanices. :@

Po do ta besh beje tek krahu i majt ose mbrapa shpatulles e jo aty!

Ajde njerezi koti keta!

E pra .. ate vendi sa te shpifur e ka gjetur .. ai mishi ter vija e celulite  Jojo: :@ Tek shpatulla shkon me shum ajo shqiponja ... po eshte shum cute ...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: arbias ne 26-08-2005, 12:03:50
Ju pershendesh juve

Nje dit merre me mend nje djal Kishte bÚr ne te gjith fetyren nje tautazh vertet me terqethi trupin
Un per vete i urrej gjerat qe i vishen trupit kinse per  zbukurim
A ka ma mir te jesh i paster si loti pa asnje shybel
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-09-2005, 11:09:16
Tatu  :P :P :P
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 28-09-2005, 13:38:04
Uaaa LinaVL paska te njejten ikone si unee....

Nejse mua tatuazhet me pelqejne shume dhe e kam nje por nuk jua tregoj dot foton se eshte ne nje vend sekret :-[ sshhhh....
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: "@D@" ne 30-09-2005, 09:31:20
Edhe mua me pelqejne tatuazhet por jo shume te egzagjeruar.

Kam kohe qe mendohem te bej nje por dua qe te kete nje kuptim dhe nje vlere te vecante qe mos te behem pishman pastaj mbasi ta bej.

Vendin e kam vendosur, tani pres te me mbushet mendja se jo per gje por kam nje tatoo shop as 20 metra nga shtepia dhe saher kaloj aty me kujtohet se kam per te bere nje tatoo :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 30-09-2005, 13:06:09
Une kisha qejf nje engjell pas qafe.. por s'jam e sigurte dhe nuk e di a mund te jete i demshem per shendetin aty..  :(
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Berni ne 30-09-2005, 13:08:32
Une kisha qejf nje engjell pas qafe.. por s'jam e sigurte dhe nuk e di a mund te jete i demshem per shendetin aty.. :(

Po ku shihet nga floket pas qafes ai ?
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: AngelDeviled ne 30-09-2005, 13:12:54
Po ku shihet nga floket pas qafes ai ?
Nuk e kam qejf te duket lal se po ta doja ashtu e beja ne balle!
Nuk eshte e thene qe tatuazhet te behen ku ti shikojne te tere.... ku nuk behen... :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 30-09-2005, 18:59:31
Uaaa LinaVL paska te njejten ikone si unee....

Nejse mua tatuazhet me pelqejne shume dhe e kam nje por nuk jua tregoj dot foton se eshte ne nje vend sekret :-[ sshhhh....


Ina pse ma ke vjedhur Avatarin ti mua?  :(

Ku e ke ti moi e uruar tatuazhin?
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 01-10-2005, 10:59:15
Nuk ta kam vjedhur Lina...ej po edhe emrin e paskemi pothuajse njelloj...damn

Nejse tatuazhin se them dot se ku e kam.....only for my bf's eyez ;)

Te kjo tema te gjith thone e dua nje dhe asnje nuk doli qe e ka.....goca t'mira ju shqiptaret  ^o)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: Elektra ne 02-10-2005, 12:53:23
Shume dirty keto tatuazhet,nuk i adhuroj hic. :@
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 04-10-2005, 11:26:52
Nuk ta kam vjedhur Lina...ej po edhe emrin e paskemi pothuajse njelloj...damn

Nejse tatuazhin se them dot se ku e kam.....only for my bf's eyez ;)

Te kjo tema te gjith thone e dua nje dhe asnje nuk doli qe e ka.....goca t'mira ju shqiptaretDoni te shikoni tatuazhin tim juve.  
Ja ku e keni.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg150.imageshack.us%2Fimg150%2F2950%2Fpicture44rs.jpg&hash=6c700fb7b9de65bd31cc0980f074ab11) (http://imageshack.us)


PS: Tatuazhi eshte i imi po e pata vetem per 1 jav, eshte nga ato pikturat qe ngjit ne trup.  :P Jo per gje po un nuk jam e kaluar nga truri te kem nje tatuazh ne trupin tim per ter jeten.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 04-10-2005, 16:14:42
Ohhhh e cfare do te thote kjo?? :O Qe ato qe e kan ne trup per jeten kane kaluar nga truri?Kta duhet te kene nje si pune "policy" ktu te  Zeri Yt kunder ofendimeve Jojo:
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ParisNOTheHilton ne 04-10-2005, 18:36:49
nuk eshte ofendim ai, as sharje ajo qe tha LinaVl. She simply meant to say:
If you don't stand for something, you will fall for anything ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 04-10-2005, 21:47:22
Huh??? Stand for what?? And what did i fall for..? :O
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ParisNOTheHilton ne 04-10-2005, 23:30:38
jo mi zemer se nuk e kam me ty. thash per LinaVl, ajo beson ne ate qe beson dhe mos e gjyko, ashtu sic nuk i gjykojme ne ata qe bejne tatuazhe edhe pse mund te mos na pelqejne (I'm talking in general  :P), I don't really care much about them
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 05-10-2005, 11:22:57
Ina un nuk te shava ose ofendova gje ty.
Un thjeshte thash qe nuk jam un e cmendur te bei nje tatuazh.
Jo per gje por un jam pul kur vin fjala te cpohesh ne gjilpere.
Edhe nje gje tjeter mua nuk me pelqen te kem ne trup dicka permanente.Hi ParisNOTheHilton   perq :-*
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ParisNOTheHilton ne 05-10-2005, 17:00:43
Hi back! me thirr po ke nevoje per backup forces,
haha just kidding!......
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: dorieta ne 05-10-2005, 17:26:52
un vdes te kem tatuazh ne vetull, nje shoku im e ka dhe ma heq trunin. aj i bsb ka "nje milion" tatuazhe
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 05-10-2005, 18:34:24
Ne vetull??? Oh aty po qe duhet te dhembi.....ok pra mqs asnje njeri nuk me paska shara as ofenduar ndihem me mire tani.....hahahhah dhe sa per dieni nuk te dhembin fare une kam edhe piercing dhe asnjeri nga ty nuk me ka dhimbur....sa per fallso ja ku e kam edhe une nje...
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 05-10-2005, 21:12:19
Si fallso qe eshte duket nice.  :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ParisNOTheHilton ne 05-10-2005, 21:21:45
I actually like that one too Ina
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 05-10-2005, 22:26:05
Thank you Lina dhe Paris muah.. :-* :-*
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: ParisNOTheHilton ne 08-10-2005, 16:11:08
asgje mi zemer :)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 09-10-2005, 15:45:47
Thank you Lina dhe Paris muah.. :-*

Ska gje Ina.  ;)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: arbias ne 09-10-2005, 16:04:13
PÚr qkak nje tautazhi qÚ e kishte ba nje vajz u ndava dhe ajo qe ishte me keq ishte se familjarisht ishum njoftu dhe pÚr ket tautazh s deshta me ja pa kurr syt aspak sjam pishman  

gjdo njeri e ka trupin e vet dhe me te mund tÚ ben gjdo gje Por ne qofse esht diqka kundra familjes kundra zotit dine se Úshte gabib  a po gje e keqe ju lutem mos me keqkuptoni Po edhe nje gje desha tjav them qe shum me dhemb disa gjera  qe kan te bejn me karakterin e juv  beni) por disa qe karakterizojn poshtroj edhe te tjeret mos i bani fjalen e kam per tautazhe shqiponja dhe flamuri te mos totuvaten ne Mbrapanic theky Don arbas.
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:42:35
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F817%2Fisabella8cn.jpg&hash=c148505db2860714ef224ee555effeb6) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:43:17
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F217%2F03vs.jpg&hash=672616ae104a52f03d047e06d06d2f4e) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:45:15
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F5543%2Fcentroschiena8vw.jpg&hash=f089f3a676a70ce9d4cb1bcbbae2dbca) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:45:56
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F4574%2Fcimg00029mq.jpg&hash=11aa377c561849fbc1386cc9f4c86a47) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:46:23
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F6270%2Ffoto022hk.jpg&hash=e19e43d495d276fab116fcfcada0f1ce) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:47:03
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F8461%2Filmiotatoo0uz.jpg&hash=9738193f7d11ef3be4d5671506306c21) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:48:11
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F844%2Fvarie2kv.jpg&hash=51c4ee0838d04c66ee9f1fa1274c53a7) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:48:28
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F6684%2Fmiotattoo1zf.jpg&hash=d6bebffcd7cf06052bffc19b450f7608) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:49:04
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F1294%2Fimag00121ok.jpg&hash=ddfe4bf5a18ded19baf53d1a4e29a726) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 13:49:37
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg303.imageshack.us%2Fimg303%2F8495%2Fdany511kf.jpg&hash=888a88999eed6e4fdf592886d12f41ae) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: iNa :) ne 21-10-2005, 13:50:41
Asnje nga kto nuk me pelqeka pervec ktij te parafundit
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 23:55:40
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F7784%2F11ik.jpg&hash=9c38816bb47f06284270a9587fa08b22) (http://imageshack.us)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F8783%2F28ri.jpg&hash=b704a9ebfe7cd4d4124b37e89c884c90) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 23:56:32
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F3784%2F39wn.jpg&hash=dc0e8f6b46a3c6179eb30ecac2f300f1) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F4123%2F40cp.jpg&hash=711d64583e4120fb627e4e743c4406b2) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 23:57:55
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F84%2F52ja.jpg&hash=4d98a4386f54dcbbc5662f470f45418f) (http://imageshack.us)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F1284%2F177wv.jpg&hash=8433325760c805b9a50246f9fc24a46b) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 21-10-2005, 23:58:56
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F4112%2F227qn.jpg&hash=9bb67cfa70788a87c03813e365db3033) (http://imageshack.us)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F4435%2F234ll.jpg&hash=1dd390311a4f6c12fc88f284e540d9af) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:00:12
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F1421%2F219mn.jpg&hash=4b717e49b421701724e04c421698602d) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F8056%2F181wc.jpg&hash=a51b265d99feddef6ded3c0fc08690bb) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:01:32
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F6486%2F198jg.jpg&hash=ea4721997d0d63b26f3aee8f082cf8be) (http://imageshack.us)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F7066%2F202bp.jpg&hash=7b6f86e99f171b993a0e9adf896ef55a) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:05:41
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F4180%2F111cd.jpg&hash=84463e4e7989e744d4b060d163744824) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F3010%2F129ji.jpg&hash=6271b301b6be3c946faff1cc26e503be) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F7158%2F139ci.jpg&hash=9dd6883b20327291f10180636704496b) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F5401%2F140hi.jpg&hash=370284fe3ebbd95ef7b9a94cfe64b436) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F8610%2F152uf.jpg&hash=78ba8fc9cf677dad36548e4722266a7e) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F2706%2F162ur.jpg&hash=026380633b27756ab5515d541d417025) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:07:39
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F5478%2F77xq.jpg&hash=605f5767a6ddda123fa929fdfc371b74) (http://imageshack.us)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F1295%2F240gl.jpg&hash=5991b93d5d13416d18d5c842a6183a99) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:08:14
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F8668%2F87fg.jpg&hash=68ba6f3e704b25e9b0f5823572e595c0) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:08:57
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F269%2F91is.jpg&hash=4abd4951790d69995465a816b5bae883) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:09:38
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F1444%2F105io.jpg&hash=bc5a95e3d80097094a4d8ab0cb5f1173) (http://imageshack.us)
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: LinaVL ne 22-10-2005, 00:09:59
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg467.imageshack.us%2Fimg467%2F8231%2F62dc.jpg&hash=b040fef9fdef34dd1037e2ee0cef9b53) (http://imageshack.us)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Lefter ne 03-04-2006, 15:41:24
E pash kete model te tauazhit,smujta te qendroj pa ju treguar..Se une per vete mbeta i magjepsur.... ;)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: vins ne 21-04-2006, 09:10:02
ju jap fjalen se ju do tregoj tatuazhet  e mia qe i kam ne shpatull ne krah ne gjoks dhe ne shpatull afer qafes..........
dhe fotot e tjera qe i kam gati per tu bere.......
tatuazhet e juaaja ishin te bukura por te mite jane pak me te bukura  ..........
 nga vins elbasan..
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: vins ne 21-04-2006, 09:12:07
ju jap fjalën se ju do tregoj tatuazhet  e mia qe i kam ne shpatull ne krah ne gjoks dhe ne shpatull afër qafes..........
dhe fotot e tjera qe i kam gati për tu bërë.......
tatuazhet e juaaja ishin te bukura por te mite janë pak me te bukura  ..........
 nga vins elbasan..
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 22-03-2007, 09:16:36
Nuk besoj se do ndodhi por nqs ndonjehere do kem nje tatuazh te perhershem ne trupin tim,do vija ose emrin e vllait ne shpine,ose shqiponjen shqiptare.Me shume do me pelqente e para. Budalliqet e tjera,dhe gjerat e ekzagjeruara si lule,trendafila,shpata gjarperinj etj nuk me pelqejne aspak.Jam e sigurt qe vjen nje dite e te merziten (keto qe permenda me lart)  ;) e pastaj shkojne e paguajne miljona per ti hequr.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Berni ne 26-03-2007, 04:20:52
Une kam ven re ketu ku jam,se Gocat kane pothuajse te gjitha tatuazhe,po i bejn skandal fare dhe nuk i shkojn  ^o)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 26-03-2007, 10:49:35
Me ka shku menja me e ba nji tatuazh..  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: PetritKola ne 26-03-2007, 18:45:12
Më ka shku menja me e ba nji tatuazh..  :D

Pse nje? Be dy!
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Capkenja ne 27-03-2007, 09:21:36
Dua tatuazh :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 28-03-2007, 06:44:24
un kam 1 tatuazh

nje posht barkut

tani do bej shqiponjen mbrapa ke shpatulla
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 28-03-2007, 10:37:54
Pse një? Be dy!

Ku i dihet edhe mbase i bëj 2... kishe gjë ti?  :P


P.S eurogina.. kot për kuriozitet çfarë tatuazhi ke ?  :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: PetritKola ne 07-04-2007, 20:58:46
Ku i dihet edhe mbase i bëj 2... kishe gjë ti?  :P

Pse dy? Be tre. :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 15-04-2007, 19:31:28
Pse dy? Be tre. :D

Jo tre se s'ka me lezet... pastaj kjo puna tatuazhit është si pune droge.. sa me shumë te besh aq me shumë te kërkon trupi...kështu qe s'kam ndërmend te behem "freak"

 :pafshim
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 24-04-2007, 08:23:46
Crystal, edhe une nje dite do beja tatuazh se shkova me nje shoqe e cila po bente nje. Por me erdhi ne mendje fytyra e mamit kur e pa edhe thashe lere fare. :D :D

Po kur te shkosh ti, me merr edhe mua... mbase nderroj mendje. :D Une nje te vockel fare dua.. :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 24-04-2007, 10:18:01
Po mire mi ti beje me ndonje vend qe nuk ta shef jotem..pse ku do me e ba ti ne ball eh? LOL
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 24-04-2007, 12:16:44
Po mirë mi ti beje me ndonjë vend qe nuk ta shef jotem..pse ku do me e ba ti ne ball eh? LOL
LOL
Po kur te shkoje ne plazh si i behet :P

Nafije motra po ti cfare tatuazhi te pelqen te besh?
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 24-04-2007, 22:38:43
Une kam qef ndonje flutur mbrapa kurizit edhe nje lule te vogel ke gjoksi... aty afer dmth :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Syrgjyn ne 25-04-2007, 00:37:14
Po kur te shkoje ne plazh si i bëhet :P

Se s'po me rrihet pa te pyetur: Pse, me mamin shkon ne plazh ti? :P :d
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: sorelina ne 25-04-2007, 06:43:56
Ne pergjithesi me pelqejne tatuazhet por jo te jete i perhershem se pastaj te behet si dicka monotone e te merzitet.
 Mua do me pelqente te beja nje tatuazh ne pupul te kembes. Stili indian i tatuazheve me pelqen, dhe ndoshta kur ta bej nje dite nje tatuazh  nje nderthurje e ketij stili sdo ishte keq.
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 25-04-2007, 10:05:00
Se s'po me rrihet pa te pyetur: Pse, me mamin shkon ne plazh ti? :P :d
Epo edhe me familjen kam shkuar,edhe me shoqerine.   :engjell:


Apo ska ca plazhe te mira ketu ku jam une...  :P
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 25-04-2007, 10:26:47
Ku ne Kanada moj??? :D LOL LOL Aty te thahet byca. :D LOL LOL
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: CrYsTaL TeaRs ne 25-04-2007, 10:31:21
Liqenin e kan plazh kto te Kanades LOL
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 25-04-2007, 11:16:30
Ku ne Kanada moj??? :D LOL LOL Aty te thahet byca. :D LOL LOL
O Nafije se kupton qe e thashë me ironi :D ne Kanada ka disa plazhe te mira,por fatkeqësisht jo ne provincen ku jetoj unë por ne provinca te tjera  si p.sh. ne PEI dhe ne Nova scotia  :)
Megjithëse ne Toronto vetëm  ne një pjesë te vogël te bregdetit te liqenit mund te bëhet plazh. Pastaj vera është shumë e nxehte këtu,tamam si ne Shqipëri,te paktën dy vera qe kam kaluar këtu unë kanë qenë shumë te nxehta.

Crystal,
Ne provincen ku jam unë plazhi me i mirë qe kam shkuar quhet Crystal Beach   :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 25-04-2007, 11:19:42
oooo pse prandaj e ka vene nickname ashtu Crystal?? :D Ah c'eshte ajo c'eshte. :PO Lepurushe, avash se mos mbytesh moj, e te keqen, ate bej. :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 25-04-2007, 11:25:05
He moj ti se dolem nga tema :D po ja se futem prape ne teme une,e qe thoni ju aty ne Crystal beach gjithe femrat me tatuazhe dhe me piercing jane,kane qejf cunat tja shikoje trupin LOL   :P
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 25-04-2007, 11:28:18
uuaaa duan cunat ato eh? :P

Moj, me merr mua heres tjeter qe do shkosh atje. :P


P.S Kur ke ndermend te na besh nje vizite ketej nga ne? :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 25-04-2007, 14:05:20
Keto dite do interesohem per vizen  :engjell:

Po ty cfare tatuazhi te pelqen te besh?  :D
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 25-04-2007, 14:30:21
E thashe pak me siper... Lexo ke faqa 11 se atje e kam shkruajtur. ;)
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 25-04-2007, 14:36:20
hahaha po ti lule je vete moj ca te duhet lulja  :D  :perqafim :perqafim
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: SwEeTNeSs ne 25-04-2007, 14:43:39
Po e kam qef nje rose te vockel. :-[

Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 29-06-2007, 03:17:11
Ku i dihet edhe mbase i bëj 2... kishe gjë ti?  :P


P.S eurogina.. kot për kuriozitet çfarë tatuazhi ke ?  :)

kam nje zemer te hapur dhe ne mes vertikalisht esht nje trendafil.... dhe e kam len te hapur se kam mendu qe kur te martohem do vendos inicialet te mia dhe te burrit brenda ke zemra tani per tani e kam te hapur...esht shum nice.
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Elegance ne 29-06-2007, 15:16:17
kam një zemër të hapur dhe ne mes vertikalisht esht një trëndafil.... dhe e kam len të hapur se kam mendu qe kur te martohem do vendos inicialet te mia dhe te burrit brenda ke zemra tani për tani e kam të hapur...esht shum nice.

Ngjan i bukur tatuazhi jot Eurogina. Me pelqen edhe ajo ideja e inicialeve me vone, por mendoj ta besh mbazsi te kesh disa vjet martese me burrin, se jetes s'i dihet kurre. :)
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: PetritKola ne 07-07-2007, 00:36:02
E njoha nje shqiptar ne vend te huaj vetem nga tatuazhi qe kishte, Perkrenaren e Skenderbeut.

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Te tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica behen pishman qe i kane bere.
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 07-07-2007, 03:07:27
E njoha një shqiptar në vend të huaj vetëm nga tatuazhi qe kishte, Perkrenaren e Skenderbeut.

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Të tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica bëhen pishman qe i kanë bërë.
Shume e drejte dhe e vertete. Kete kam thene edhe une me siper.  :)
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Elegance ne 07-07-2007, 08:16:23

Tatuazhet me tema patriotike qendrojne. Të tjerat ne pergjithsi i zhvlereson koha dhe shumica bëhen pishman qe i kanë bërë.

NUK JAM PLOTESISHT DAKORT. Une mendoj se tatuazhet patriotike kane me shume vlera dhe jane mjaft te rendesishme dhe sentimentale per personat qe i kane, mgjth kjo s'do te thote qe nje simbol tjeter, nje imazh tjeter i tatuazhuar eshte pak, apo do t'i ike vlera, moda, koha, apo ku ta di une. Une e di qe ka dhe njoh shume njerez qe kane shume tatuazhe qe kane kuptim dhe vlere personale per ta. Pra, kjo varet nga njerezit. :)
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: PetritKola ne 08-07-2007, 20:51:29
Elegance,

Ne flasim per te pergjithshmen. Per disa munde te kete kuptim edhe vetvrasja por eshte e vecante.

Tatuazhi qe une permenda kishte kuptim edhe i qendronte kohes edhe per mua edhe per shumicen e shqiptarave.

Mendoje se 99% e atyre qe kane bere tatuazh patriotike kurre nuk behen pishman per to.
Mendoje se shumica e tatuazhve te tjera me kohen do te shoqerohen me nje ndjenje deshperimi, pendimi... ndaj edhe industria e heqjes se tatuazheve eshte shume e zhvilluar.

Edhe nje here une diskutoje shumicen e rasteve.
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: Elegance ne 08-07-2007, 22:17:06
Elegance,

Ne flasim për te pergjithshmen. Për disa munde te këtë kuptim edhe vetvrasja por është e veçantë.

Tatuazhi qe unë përmenda kishte kuptim edhe i qëndronte kohës edhe për mua edhe për shumicen e shqiptarave.

Mendoje se 99% e atyre qe kanë bërë tatuazh patriotike kurrë nuk bëhen pishman për to.
Mendoje se shumica e tatuazhve te tjera me kohën do të shoqerohen me një ndjenjë deshperimi, pendimi... ndaj edhe industria e heqjes se tatuazheve është shumë e zhvilluar.

Edhe një herë unë diskutoje shumicen e rasteve.

Po mire, te kuptoj. Shumica ashtu eshte. Dhe shume mire bere qe diskutove dhe dhe mendimin tend. Edhe une mendimin tim thashe. Nuk te kundershtova, jo. :)

Hajde, me te mira, Petrit!
Titulli: Re: Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 09-07-2007, 20:25:39
Tatuazhet sa me te vegjel (ne madhesi) te jene, duken edhe me bukur.
Jane disa tipa qe mbulojne nje pjese te trupit me tatuazhe, ta shpifin. Ne uni para disa ditesh pash nje vajze qe ne shpine kishte si tatuazh nje alamet qeni :D
Oh Zot, thashe me veten time..deri ku kane arritur shijet  dhe preferencat.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 20-03-2008, 17:00:21
dje sapo bera nje tatuazh  where my hip bone is.
shum nice...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DOONA ne 20-03-2008, 17:23:30
aha tatoot jan fanaz....diqka qe mgjeps jan nmpod edhe in lum aj qe ka   :engjell:
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 29-04-2008, 16:00:29
Une mendoj se nese dikush vendos qe te kete nje figure apo nje te shkrojtur ne trupin e tij, do ishte mire qe te ishe dicka teper domethenese per te. Une kam menduar qe te bej tatuazh inicialet e vllait, sepse ai eshte njeri qe dua me shume ne kete bote  :perqafim
Mendoj se do e bej tani se shpeji, suprize per ditlindjen e tij.  :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: fiorela ne 30-04-2008, 21:33:44
mua me pelqejne shume tatuazhet.kam shume qejf 1 reptil te kyci i kembes ose 1 diell tek kyci i dores.por kam shume frik te bej tatu
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 01-05-2008, 00:38:36
Unë mendoj se nëse dikush vendos qe te këtë një figure apo një te shkrojtur ne trupin e tij, do ishte mirë qe te ishe diçka tepër domethenese për te. Unë kam menduar qe te bëj tatuazh inicialet e vllait, sepse ai është njeri qe dua me shumë ne këtë botë  :perqafim
Mendoj se do e bëj tani se shpeji, suprize për ditlindjen e tij.  :)


ku do e besh???? beje aty ku e bera un
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Elegance ne 01-05-2008, 09:18:18
Deri me sot s'kam bere ndonje tatuazh, megjithese s'jam 100% kunder. Qe para nja 6-7 vjetesh e kam dashur te pakten nje tatu. por aq sa e kam deshiruar nje, aq edhe me shume s'e kam dashur. Mos harrojme qe eshte dicka shume permanente. Dhe bashkohem me patrioten time te dashur Lepurushen se duhet te mendohesh shume mire perpara se ta besh tatuazhin dhe te jete dicka me shume kuptim dhe domethenie per ty. Gjithashtu jam kunder inicialeve apo emrave te partnereve, bashkeshorteve, te dashurve, etj. Nga njera ane keto lloj tatuazhesh jane "puthja e vdekjes" per nje lidhje por seriozisht nuk shprehet dashuria ashtu aman. LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 12-05-2008, 02:30:03
ky esht tatuazhi im i fundit qe kam ber


Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ...dona... ne 12-05-2008, 22:46:50
mu me doket pirsingi ma hishum...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 14-05-2008, 16:50:25
ky esht tatuazhi im i fundit qe kam berShume i bukur. Po kur e bere kete ti me motra?
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: mishel ne 14-05-2008, 18:28:18
urrej tatoo qe bejne meshkujt me iniciale femrash apo gjera qe kujtojne se do i kene gjithe jeten. nuk do imagjinoja te isha une apo dicka nga une tatoo tek nje mashkull qe tashi eshte me femer tjeter hahahaha ne pergjithesi i urrej tatuazhet. tek vetja asnjehere po as tek ata qe kam perreth nuk do me pelqenin.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 14-05-2008, 20:18:34
Shumë i bukur. Po kur e bërë këtë ti me motra?

kam koh qe e kam ber dmth para se te veja ne greqi
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Aida ne 15-05-2008, 11:57:29
ky esht tatuazhi im i fundit qe kam ber
Supozoj qe ke bere inicialin tend dhe te fejuarit apo? :)
A ben ta dime ne cfar vendi e ke fsheh? :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Aida ne 15-05-2008, 12:04:32
urrej tatoo qe bëjnë meshkujt me iniciale femrash apo gjëra qe kujtojnë se do i kenë gjithë jetën. nuk do imagjinoja te isha unë apo diçka nga unë tatoo tek një mashkull qe tashi është me femër tjetër hahahaha ne përgjithësi i urrej tatuazhet. tek vetja asnjëherë po as tek ata qe kam përreth nuk do me pëlqenin.

Nuk me pelqejne as mua, une psh tek vehtja nuk do ta kisha bere kurre nje tatoo qe nuk del.
Vitin e kaluar nje shoqja ime e indise me beri tatoo me henna, ishte e bukur dhe interesante dhe e mira doli pas ca kohesh.
Tash nje dite me tha perseri te shkoj, tha qe ka nje motiv te bukur per te ma zbukuruar barkun LOL


Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: eurogina ne 15-05-2008, 13:15:33
Supozoj qe ke bërë inicialin tënd dhe te fejuarit apo? :)
A bën ta dimë ne cfar vendi e ke fsheh? :P


po...
posht barkut e kam
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Elated ne 30-05-2008, 22:14:17
E kam te vështirë te shikoj lezetin apo bukurine e tatuazhit tek lekura e lemuar e femres. Sikur e maskulon.

Tek mashkulli...Dio mio...  :-[
Por jo ta tejkalojne, mjafton një. 
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Belinaa ne 30-05-2008, 22:18:18
I dua shume tatuazhet,por e keqja eshte qe friksohem shume,nese do e beja do e beja aty te fundi i barkut ose dikund te fund te shpines.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Triology ne 14-06-2008, 13:20:25
un do bej shqiponjen tek qafa po te vogel jo shum te amdhe  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ZUZUNA ne 14-06-2008, 14:00:07
Mua me pelqejen... kam dy  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ajlaa ne 14-06-2008, 17:54:32
tatuazhet me pelqejne shume dhe kte vere do bej nje diell tek kyci i kembes dhe nje tjeter tek gishti
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 15-06-2008, 09:28:58
 :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Charlie ne 15-06-2008, 11:45:43
tatuazhet me pëlqejnë shumë dhe kte vere do bëj një diell tek kyci i këmbës dhe një tjetër tek gishti


Edhe une shume goca kam pare ne Tirane qe kan kete tatuazh tek kyci i kembes :D se di pseeep.S. Mua nuk me pelqen te vej tatuazh po kur sho tek gocat eksitohem icik :D :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ZUZUNA ne 15-06-2008, 13:53:38
Carlie une njerin e kam ne vend te pa dukshem :D :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 15-06-2008, 22:23:59
:D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Charlie ne 15-06-2008, 22:28:13
Carlie unë njerin e kam në vend te pa dukshëm :D :P

Dhe ku eshte ai vendi i padukshem ? :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Charlie ne 15-06-2008, 22:28:48
:D

Ehh praa ...thone nje fjale .." Sa te rrosh do mesosh " :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: titi10 ne 15-06-2008, 22:34:58
me dhe pa tatuazh ju te dy keni lindur per njeri tjetrin
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 15-06-2008, 22:41:38
:D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: titi10 ne 15-06-2008, 22:45:12
ku aman :perqafim,emrin e charlit
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Triology ne 16-06-2008, 15:35:01
do beja emerin e njeres  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 17-06-2008, 09:54:41
eehh une asgje ,,,kam ndryshu mendje,,, :D
Titulli: Cmendim keni per tattoo ju pelqejn,keni ber apo keni frik??
Postuar nga: roland08 ne 10-07-2008, 16:23:25
tattoo
Titulli: Cmendim keni për tattoo ju pelqejn,keni ber apo keni frik??
Postuar nga: ßåßy ღ ne 10-07-2008, 16:27:44
Une nuk kam por do ta beja nje me gjithe qef,,,nja trendafil do ta beja ne zogun e kembes,,, :D
Titulli: Cmendim keni për tattoo ju pelqejn,keni ber apo keni frik??
Postuar nga: roland08 ne 10-07-2008, 16:48:54
Unë nuk kam por do ta bëja një me gjithë qejf,,,nja trëndafil do ta bëja ne zogun e këmbës,,, :D
shpresoj qe ta besh sepse eshte dicka qe sa her e shikon aq me shum t pelqen
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: chekevara ne 11-07-2008, 10:55:31
Me pelqejne, kam nje, por nuk me pelqen kur egzagjerohet..
per mua nje tatuazh shpreh nje vler, nje sentiment, nje veqori te shpirtit apo karakterit, qe me ane te tatuazhit arrin ta shprehesh ne "siperfaqe", por nje gje e tille duhet te jete mire e menduar, sepse po te behesh pishman pastaj.....
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ZUZUNA ne 13-07-2008, 12:44:32
Une e kam ber nji ne vend qe nuk duket :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Dallga ne 20-07-2008, 01:14:37
Te stamposh trupin gjithandej sme pelqen, nje (ose edhe dy) jane goxha terheqes. Me pelqejne tek te tjeret, por jam shume frikacake te bej nje per vete lol
Titulli: Cmendim keni për tattoo ju pelqejn,keni ber apo keni frik??
Postuar nga: Charlie ne 20-07-2008, 11:32:41
Unë nuk kam por do ta bëja një me gjithë qejf,,,nja trëndafil do ta bëja ne zogun e këmbës,,, :D


Beje me siper diku sepse atje nuk te shef askush :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 20-07-2008, 11:35:03
:D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Hektori ne 23-07-2008, 22:25:13

  Edhe une e kame.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Aida ne 29-11-2008, 20:17:14
Pash pak para ne TV se momentalisht ka dal nje cmenduri, tatoo ne sy!!!

Mire e lexuat, ka njerez qe sjane te kenaqur me pamjen e tyre dhe bejne tatoo ne sy duke rrezikuar edhe te verbohen sepse nje levizje e gabuar e humb te pamurin. Madje ka raste edhe nga infekcione ta humbin te pamurin. :S


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Finternetakias.gr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2008%2F02%2Ftattoo-eye-2.jpg&hash=7d7b8699c99d162b231af5791904a7a8)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.technovelgy.com%2Fgraphics%2Fcontent07%2Feyeball-tattoo.jpg&hash=852e6f15b98d6e53fe20c02a119e2b88)

Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 29-11-2008, 22:11:03
Aida, e pash edhe une kete rast ne TV.........e tmershme.
Po thuj ti se, a jane keta persona ndonjehere te kenaqur me veten e tyre se   hmmmjo))..... Jane per te ardhe gjynah.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 02-12-2008, 20:17:03
Ma shpifi  :S
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: gjennti ne 02-02-2010, 11:38:39
a mund te me tregoni ndokush se a behen tatuazhet ne prishtin..ne cilin lokacion edhe sa mund te kushtojn (p.sh nese  e bejm nje shqiponje ne krah.)

tung tung kalofshi mir
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 20-02-2010, 13:08:08
Kam pasur nje ne qafe dhe ate 3 vjet :D
Por tash jeta me beri te ndryshoje per disa gjera :D, keshtu qe e hoqa
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 20-02-2010, 13:51:40
..nje te vockel fare fare e kam dhe une ne kycin e dores. :) dhe nuk e kam ne plan ta heq :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 20-02-2010, 18:16:09
dreamm, kam xhelozi ndaj teje :P .
Nejse une sic e shkruajta dhe me lart, puna me detyroje ta heq :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 20-02-2010, 19:51:54
..nje te vockel fare fare e kam dhe une ne kycin e dores. :) dhe nuk e kam ne plan ta heq :D

Te kyci i majte do doja dhe une nje, po s'vendos dot cfare! Pres diten qe gjera te medha te ndodhin, e te jene te rendesishme per tu stampuar ne lekure! :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Loadingg ne 23-02-2010, 01:07:55
un per vete nuk do te bej tatuazh asnjeher
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 23-02-2010, 01:21:27
Zhgabën e kam fiksim ta bëj :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 23-02-2010, 01:22:05
Zhapikun une... LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 23-02-2010, 01:23:55
jo po nepërkën :P :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 23-02-2010, 01:27:53
ho me se spo tallem

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.fairydustfaces.com%2Fgecko_s.jpg&hash=ca77c1c3c5f2c136ef1ca77e90ee2b6e)

LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 23-02-2010, 01:31:07
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.skinartlecce.it%2Fpublic%255Cjapanese%255Cserpente.jpg&hash=f7cab2469a6cee3b519874757dfc8bc1)  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 23-02-2010, 01:32:35
jo po... :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftattoos-and-art.com%2Fwp-content%2Fgallery%2Fcherry-blossom-tattoos%2Ftattoo_3_3_large.jpg&hash=a3d20e740dec9bf096aa38902cd6cf0c)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 23-02-2010, 01:36:47
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.albanianmtv.net%2Ffiles%2Fphotos%2F6f4922f45568161L.jpg&hash=9d2ba3a56cbb2db6cf2a160ddec720c1)

pak më të qartë  :D :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Misss ne 24-02-2010, 20:53:56
Te kyci i majte do doja dhe une nje, po s'vendos dot cfare! Pres diten qe gjera te medha te ndodhin, e te jene te rendesishme per tu stampuar ne lekure! :D

Edhe mua do me pelqente ta beja nje tatoo...qe te shprehte dicka nga jeta ime...dmth nje rast ose nje gezim te madh...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 24-02-2010, 21:39:41
Edhe mua do me pelqente ta beja nje tatoo...qe te shprehte dicka nga jeta ime...dmth nje rast ose nje gezim te madh...

Nje shoqja ime ka bere inicialin e vet, te mamit dhe te babit, e bindur se s'do behet pishman kurre qe e ka bere kete tattoo... edhe ka te drejte mendoj! :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Misss ne 24-02-2010, 23:12:06
Yesss Wind....ate po thoja dhe une!  ;)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Oqeani ne 25-02-2010, 08:27:25
Tatuazhet ! hmmmmm: Gjeja me pa lidhje qe mund ti shkaktosh trupit tend.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Zara ne 05-03-2010, 12:17:21
Tatuazhet ! hmmmmm: Gjeja me pa lidhje qe mund ti shkaktosh trupit tend.
PAjtohem.Nunk ka nevoje te viztohesh nese deshiron te shprehesh menyren e jetes tende.Me udket pak e palogjikshme.
Nuk e di a keni degjuar per kete,ka nje emision televiziv "Miami Ink" dhe "LA Ink" objekti i te cilave eshte tatuazhi.Atje shkojne lloj lloj njerezish per te cilet tatuazhi qe kerkojne ka nje simbolike per jeten e tyre,mirepo sipas mendimit tim per te treguar kete nuk ka nevoje te vizatohesh.Eshte ndotje e trupit.
Po postoj nje fotografi te tatoo artistes se emisionit.
Ajo ka tatuazhe ne te gjithe trupin perfshire edhe fytyren dhe gishtat
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Zara ne 05-03-2010, 12:19:29
..
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 14:47:42
Te kyci i majte do doja dhe une nje, po s'vendos dot cfare! Pres diten qe gjera te medha te ndodhin, e te jene te rendesishme per tu stampuar ne lekure! :D

une se kam pasur kurre idene e germave..
vete kam nje note  muzikore..te nderthurur me 3 zemra te vockla..
shume e lezetshme eshte..te pakten keshtu me duket mua.. :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 05-03-2010, 14:50:35
une se kam pasur kurre idene e germave..
vete kam nje note  muzikore..te nderthurur me 3 zemra te vockla..
shume e lezetshme eshte..te pakten keshtu me duket mua.. :D

Ma do mendja se interesant do jete ky i yti, po rinia ketej, i ka mbushur kycet me celesa soli... :( kete qe doja une ma moren... :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: zajmina ne 05-03-2010, 14:51:56
sme pelqejn  fare
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 14:55:03
Ma do mendja se interesant do jete ky i yti, po rinia ketej, i ka mbushur kycet me celesa soli... :( kete qe doja une ma moren... :P

LOL sorry to dissapoint U...:D edhe une per celes soli kisha idene..por me pelqeu me shume kjo kur me vune ne preher nje liber te stermadh :D plot piktura te ndryshme..
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 05-03-2010, 15:01:51
Hmm... Ketej eshte me mire ta skicosh vete tattoo-ne... :-[
Gjithsesi po i jap vetes kohe per te vendosur cfare dhe ku kam qejf te bej! :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 15:04:35
Hmm... Ketej eshte me mire ta skicosh vete tattoo-ne... :-[
Gjithsesi po i jap vetes kohe per te vendosur cfare dhe ku kam qejf te bej! :D

Good On U..and gd luck :engjell:
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 05-03-2010, 15:07:51
Good On U..and gd luck :engjell:

TY! :D  perq
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: pantera gri ne 05-03-2010, 20:55:03
 Pershendetje forumi!me pelqen shume nje tatuazh po nuk di se si ta bej....? mund te me jepni ndonje ide?...do doja ta kisha ne gisht tatoon...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 22:16:55
Pershendetje forumi!me pelqen shume nje tatuazh po nuk di se si ta bej....? mund te me jepni ndonje ide?...do doja ta kisha ne gisht tatoon...

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2psg0zs.jpg&hash=9b296091cdb1bfb5ed2415fbf914a8ae)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 05-03-2010, 22:19:10
Shume i bukur ky, dreamm.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 22:20:53
Aaaa kete e kisha fiksim..ama eshte sh. girly :P :) :)

Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 05-03-2010, 22:22:30
Edhe ne kembe nje i vogel me pelqen ........aty ku fillojne gishtat deri te zogu i kembes diku.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 05-03-2010, 22:25:50
hmmm  ne vere kur ke sandalka te bukura..me ngjyra te celura..kushedi sa bukur do dukej nje i tille :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 05-03-2010, 22:30:31
Ehe, te njeten mendoj dhe une .........duket shume bukur :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: pantera gri ne 09-03-2010, 21:18:16
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2F2psg0zs.jpg&hash=9b296091cdb1bfb5ed2415fbf914a8ae)
thnx per idene dreamm me pelqen shume nje i tille... ;)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 10-03-2010, 14:46:55
E ngjajshme si kjo me pelqen mua


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.timowuerz.com%2Fgallery%2Ftattoos%2Ffuss.jpg&hash=be228f63b0e5daa24cf62b027b791985)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 10-03-2010, 14:49:03
.......ose si kjo


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.lefteyefans.de%2Ftattoolefty3.jpg&hash=06dae75557bc9004816cbf89ed2dc48e)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 10-03-2010, 14:55:36
..........ose kjo


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.magicneedle.ch%2Fde%2Fincludes%2Fmygallery%2Fimages%2F1%2Ffuss_tribal_1.jpg&hash=5f8a39de7a828d962d40158ff3de70c6)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 10-03-2010, 15:50:05
..kjo e fundit qenka sh. e lezetshme( thjeshte dhe bukur) :)..ouchhh .. sic duket sapo e paska bere..sepse duket akoma e skuqur rreth e rrotull. :D

.. kjo kemba spo me duket sh. simpatike LOL ama tatooo greatt  :P :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 10-03-2010, 15:54:04
Ehe, sigurisht sapo i eshte bere tatazhi ka bere edhe foton, duket nga skuqja.......... edhe mua me pelqeu ky i fundit me shume ........ndersa po zgjodha miss kemba, do i zgjedh ato qe jane cift :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 10-03-2010, 23:56:05
i adhuroj tatoo dhe kam dy.njerin e kam tek gjoksi i majte dhe tjetrin tek kavilja.
se shpejti do bej dhe nje te trete tek fundi i shpines :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 23-03-2010, 06:55:04
Tatuazhet ne kembe jane shume te dhimbshme kam degjuar.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 25-03-2010, 18:00:06
Nje i ngjashem do me pelqente, por mungon guximi...

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.checkoutmyink.com%2Fassets%2Fphotos%2F0163%2F8333%2FDSCF2113_large.JPG%3F1259418155&hash=3c0f3d24adcf859041df9dbe3c8c0677)

ose

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.checkoutmyink.com%2Fassets%2Fphotos%2F0181%2F4194%2Fbelle_vie_large.jpg%3F1264958649&hash=074a2aaf8fc921192de510dfabf01511)

Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 25-03-2010, 20:14:10
keshtu pak a shume dua ta bej se shpejti vetem se ne vend te kryqit dua nje engjell......

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fcrosstattoosdetails.files.wordpress.com%2F2009%2F11%2Fcross-tattoos-for-girls.jpg&hash=4a31bf70298f2d19dfa525da982db7ec)Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 25-03-2010, 20:18:51
 :) :) :) :) :)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F_ZH5sp1oAsA4%2FSSgxWlA2fvI%2FAAAAAAAAJjM%2FzCrcI1KLYNw%2Fs400%2Flower-back-tattoo-sexy-girls-85213_f520.jpg&hash=04e2b74cdda79fcb85248b3abd9dd204)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: myvela dervishaj ne 26-03-2010, 03:03:24
I URREJ ATA NJERZ ME TATUAZHE hmmmmm:
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 26-03-2010, 15:26:09
I URREJ ATA NJERZ ME TATUAZHE hmmmmm:

Urime! :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 26-03-2010, 19:05:09
I URREJ ATA NJERZ ME TATUAZHE hmmmmm:

sikur sme duket normale te thuash urrej ata qe kane tatuazhe.thjesht nje zgjedhje e jona per te bere dicka qe ne na pelqen,por te thuash urrej eshte fjale e madhe.nese nje mik apo miku juaj do deshironte te bente nje tatuazh cdo benit ju? do e urrenit apo sdo e kishit pjese te shoqerise suaj.e drejte eshte te thuash pelqen apo jo  tatuazhet ,por jo qe urren .......
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: myvela dervishaj ne 26-03-2010, 19:19:29
Ndoshta jam shprehur ashper por tatuazhet nuk jane te mira per trupin, nuk e tregon njeriun serioz.keta te rrijn duan te terheqin vemendjen me keto vizatime ne trup.varet nga tipi i njeriut.ma do mendja edhe vet prinderit e ketyre nuk do e kishin deshire te transformonin trupin me vizatime te shumellojeshme me ngjyra,por qefi ha dhe kumbulla. ZOTIe ka krijuar njeriun pa te meta ne trup ,pse keta bejne transformime per te zbukuruar trupin.trupin e zbukuron mendja e shendoshe.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 26-03-2010, 19:21:48
Sky...kjo "Believe" po me pelqeka shume...:)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 26-03-2010, 23:00:22
Ndoshta jam shprehur ashper por tatuazhet nuk jane te mira per trupin, nuk e tregon njeriun serioz.keta te rrijn duan te terheqin vemendjen me keto vizatime ne trup.varet nga tipi i njeriut.ma do mendja edhe vet prinderit e ketyre nuk do e kishin deshire te transformonin trupin me vizatime te shumellojeshme me ngjyra,por qefi ha dhe kumbulla. ZOTIe ka krijuar njeriun pa te meta ne trup ,pse keta bejne transformime per te zbukuruar trupin.trupin e zbukuron mendja e shendoshe.

me fal por kete pjesen mendja e shendoshe zbukuron trupin ...se kuptoj shume.do thoja nese une personalisht nuk pelqej dicka ne fizikun tim,nuk mund te bej nje nderhyrje plastike vetem sepse jam e zgjuar?dhe kjo zgjuarsi me mbulon difektet?pffffffff.....perso nalisht e shoh si koncept te gabuar.gjithkush ka te drejte te beje me trupin e tij ate cka do,sikurse une bej nje tatuazh sepse me pelqen ta bej dicka te tille,sikurse une bej nje nderhyrje plasike sepse dua te ndihem mire me veten time.e vertete qe bukuria e shpirtit eshte e rendesishme ,por dhe fiziku jo me pak.dola paksa nga tema,por thjesht per te kuptuar qe sot e kesaj dite me vjen mire qe ekzistojne te tilla gjera qe shume personave i japin sodisfaksion....... .
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: kengaime ne 27-03-2010, 00:44:53
Nje i ngjashem do me pelqente, por mungon guximi...

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.checkoutmyink.com%2Fassets%2Fphotos%2F0163%2F8333%2FDSCF2113_large.JPG%3F1259418155&hash=3c0f3d24adcf859041df9dbe3c8c0677)

ose

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.checkoutmyink.com%2Fassets%2Fphotos%2F0181%2F4194%2Fbelle_vie_large.jpg%3F1264958649&hash=074a2aaf8fc921192de510dfabf01511)Me pelqejne keto dyja
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 27-03-2010, 20:04:45
Ndoshta jam shprehur ashper por tatuazhet nuk jane te mira per trupin, nuk e tregon njeriun serioz.keta te rrijn duan te terheqin vemendjen me keto vizatime ne trup.varet nga tipi i njeriut.ma do mendja edhe vet prinderit e ketyre nuk do e kishin deshire te transformonin trupin me vizatime te shumellojeshme me ngjyra,por qefi ha dhe kumbulla. ZOTIe ka krijuar njeriun pa te meta ne trup ,pse keta bejne transformime per te zbukuruar trupin.trupin e zbukuron mendja e shendoshe.

Zoti e krijoi njeriun pa vrima te veshet e une jam e bindur se ju si femer i keni shpuar dhe mbani vathe. ;) Gjithashtu ju sikurse gjithe bota, visheni, ne kundershtim me Zotin qe e krijoi njeriun lakuriq...
E rende te urresh dike per zgjedhjet e tij, apo jo? Sidomos kur keto zgjedhje nuk demtojne askend!...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 27-03-2010, 20:06:30
Sky...kjo "Believe" po me pelqeka shume...:)

Po bere te dytin, thone se duhet te nxitosh per te tretin! :D
(U dashkan numer tek tattoo-te gjithmone...)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: nisa ne 03-04-2010, 18:26:32
i urrej te gjith ata qe kan bere qe duan te bejne tatuazhe. un nuk dua ta ndryshoj krijimin e Zotit tim ,
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: nisa ne 03-04-2010, 18:29:08
honest me vjen te vjell nga trupi yt  qe do ta kesh me at tatuazh  qe ke ne foto
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: nisa ne 03-04-2010, 18:54:29
nuk ka asgje te keqe te urresh diqka qe nuk te pelqen dhe qe e di se eshte GBIM i madh. nuk ethem nga mendja ime kete po nga ajo qe kam lexuar.por injorantat shum gjera nuk i din dhe perhapin shum dukuri te shemtuara ne shoqeri nje shok a shoqe e imja nuk mund te jet e till dhe prandaj un me at qe them nuk ofendoj shoqerin time i urrej te pa diturit qe merren me gjera te kota. I URREJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJ
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 03-04-2010, 19:17:35
nuk ka asgje te keqe te urresh diqka qe nuk te pelqen dhe qe e di se eshte GBIM i madh. nuk ethem nga mendja ime kete po nga ajo qe kam lexuar.por injorantat shum gjera nuk i din dhe perhapin shum dukuri te shemtuara ne shoqeri nje shok a shoqe e imja nuk mund te jet e till dhe prandaj un me at qe them nuk ofendoj shoqerin time i urrej te pa diturit qe merren me gjera te kota.
 I URREJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJ

E MOREM VESH, MOS BERTIT! :@

Urrejtja qofte me ty se e paske me qejf! hmmmmm:
Po te lutem beji nje nder shoqerise e gjithe atyre qe e kane Zotin ne shpirt, e mos e permend me emrin e tij, per negativitetin tend!
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 16-05-2010, 20:06:49
honest me vjen te vjell nga trupi yt  qe do ta kesh me at tatuazh  qe ke ne foto


hahhahahhahahhaha.. sa me vonese e paskam pare kete postim.kushedi do jete akoma duke vjelle kjo shoqja  LOL LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: TATU ne 16-05-2010, 20:10:14
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.lowerbacktattoodesigns.co.uk%2Fit%2Fimages%2Flower%2520back%2520tattoos%2520tribal.jpg&hash=68ec8b7537104a5b0b83c26961f03055)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 16-05-2010, 20:16:26
Kam nje tatuazh...jo i dukshem per te gjithe  ;)

Ps: Po me pelqeka  ky tatuazhi lart.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 12-08-2010, 00:57:33
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2Fnormal_19538_1373549817650_1198938057_1082700_5254631_n.jpg&hash=32dbe4dbe6966f5e9f3a0e6db6a06b8c)

Vera rikthen në vëmendje pasionin për tatuazhet. Zbulimi i pjesëve të trupit, për disa njerëz nuk mund të kuptohet pa pikturat në mish.

Tashmë është mjaft e përhapur kjo tendenca tatu në Shqipëri, por stina e nxehtë shërben si një stimul për të zotëruar një të tillë, që më së miri mund të jetë i ekspozueshëm në këtë kohë.

“Në verë ka shumë kërkesa se në dimër. Është e trefishuar si punë”, është shprehur Armand Jaho, tatuator.

Dëshira për tatuazhe nuk i njeh me kufijtë e moshës, seksit jo e jo. Madje sipas tatuatorëve, thuhet se femrat janë më të prirura drejt kësaj tendence.

“Që nga fëmijët 12-13 vjeç që kërkojnë tatuazhe të përkohshëm, duke nisur tek ata 18 vjeç që kërkojnë të përhershme”, tregon Armandi.

Megjithatë, dallimin e manisë kolektive për tatuazhesh, e bëjnë vetë shijet.

“Janë shumë në modë simbolet, të vogla të thjeshta. Një tatuazh i vogël mund të rrijë shumë mirë kudo që ta vendosësh”, pohon Armandi.

Figura të çuditshme, piktura të njerëzve të dashur, simbole apo objekte të çfardoshme, mund të zënë vend pa droje në qafë, shpatull, kraharor, këmbë e kudo, të gjitha janë të preferuara.

E pavarsisht teprimeve, asnjë zgjedhje për ata që i dashurojne tatuazhet, nuk mbetet jashtë kohe. Top Channel
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 12-08-2010, 00:58:29
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10062%2Fnormal_Ladies-Wallpapers_0004.jpg&hash=0c5c28de99db18c043cc903e2e435fa5)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10063%2Fnormal_Woman_in_black_thong_bikini_with_tattoo_and_wearing_bracelets_and_wrist_cuff.jpg&hash=4a8a242cfd1236bc071e6adffca1f532)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10062%2Fmegan-fox-picture-4.jpg&hash=684ed6a61f2537dcc2d47ac514c05745)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-08-2010, 08:20:28
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flower-back-tattoos.net%2Fwp-content%2Fuploads%2F2008%2F02%2Fsexy-lower-back-tattoo1.jpg&hash=799db0147f6e3eb8f6e1e47280fd3e54)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-08-2010, 08:31:53
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.trvldesk.com%2FTahitiImages%2FWomenBikini.jpg&hash=cba74f50c70e316eca60d023ea23e0d7)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-08-2010, 08:35:10
 ^o)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages1.fanpop.com%2Fimages%2Fimage_uploads%2FRealistic-Tattoo-tattoos-1186345_750_563.jpg&hash=ee1d8bdc6349476cc5cf9958c270c142)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 12-08-2010, 08:36:47
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.zodiacsignsastrology.us%2Fzodiac-signs-pictures%2Ftaurus-zodiac-tattoos.jpg&hash=9509cf40395c58c3028839ec0036f7ba)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 13-08-2010, 22:51:54
^o)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages1.fanpop.com%2Fimages%2Fimage_uploads%2FRealistic-Tattoo-tattoos-1186345_750_563.jpg&hash=ee1d8bdc6349476cc5cf9958c270c142)

Shume e llahtarshme kjo  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 13-08-2010, 22:57:53
kushedi sa e dhimbshme duhet te kete qene kjo... :S

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc03.deviantart.net%2Ffs30%2Ff%2F2008%2F075%2F5%2F3%2Ftattoo_by_meghanmargarita.jpg&hash=77a7b40a061b4328d11687d2ee80b58e)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 13-08-2010, 23:04:32
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc08.deviantart.net%2Ffs71%2Fi%2F2010%2F111%2F1%2F0%2FDrew__s_tattoo_by_Oldboy1985.jpg&hash=8d08873de9e552b436b89c933cfd3228)

awww.....
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BabyGirlⓋⓛⓅ ne 13-08-2010, 23:05:19
Kto ropt ka lujt mench me kto tatut kush e di sa helmim boje ka mor ntrup kjo
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 13-08-2010, 23:07:12
E mi mire, se nje jete kemi... :P

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc07.deviantart.net%2Ffs28%2Fi%2F2010%2F201%2F7%2F1%2FMy_Tattoo_by_Bink_A_Dot.jpg&hash=42b8545b228c30972140d57b8f5971d2)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BabyGirlⓋⓛⓅ ne 13-08-2010, 23:13:29
Citim nga: &#1109;&#961;&#1103;&#953;&#951;g &#1109;&#1082;&#1091; ne 13-08-2010, 23:07:12
E mi mire, se nje jete kemi... :P

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc07.deviantart.net%2Ffs28%2Fi%2F2010%2F201%2F7%2F1%2FMy_Tattoo_by_Bink_A_Dot.jpg&hash=42b8545b228c30972140d57b8f5971d2)


vallai si kjo pa pare me mthon hajde nuk e bej kurr
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 13-08-2010, 23:14:20
Bohhh cfare zbori i ben dynjaja trupit 
Po si nuk u dhimbset xhanem  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BabyGirlⓋⓛⓅ ne 13-08-2010, 23:17:02
Bohhh cfare zbori i ben dynjaja trupit 
Po si nuk u dhimbset xhanem  :D

kujt ti dhimbset moj ketyre qe jan si dem loool Kto jan te cpum gjithandej hahahahahahahahahaa
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 13-08-2010, 23:18:43
vallai si kjo pa pare me mthon hajde nuk e bej kurr

ja do beje nje te vogel si kjo ndoshta... :P
prape tattoo ngelet... :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc07.deviantart.net%2Ffs28%2Ff%2F2008%2F182%2Fc%2Fe%2FRose_tattoo_by_DreamPhotographySyd.jpg&hash=4f30606bf68381eb6844943fd41ba0ad)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BabyGirlⓋⓛⓅ ne 13-08-2010, 23:25:04
Citim nga: &#1109;&#961;&#1103;&#953;&#951;g &#1109;&#1082;&#1091; ne 13-08-2010, 23:18:43
ja do beje nje te vogel si kjo ndoshta... :P
prape tattoo ngelet... :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc07.deviantart.net%2Ffs28%2Ff%2F2008%2F182%2Fc%2Fe%2FRose_tattoo_by_DreamPhotographySyd.jpg&hash=4f30606bf68381eb6844943fd41ba0ad)

kjo po ka lezet eshte normale jo si ato  crazy fare :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 13-08-2010, 23:50:56
Une e  kam bere nje te madh, do ua tregoj sapo te kthehem nga pushimet :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 14-08-2010, 00:16:45
a tjua tregoj dhe un tatun timin :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 14-08-2010, 00:34:03
per Titin :d

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pixhostr.com%2Fimage-C939_4C65C83F.jpg&hash=8f3ef8467cbd6702a546d055b818f564) (http://www.pixhostr.com/share-C939_4C65C83F.html)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 14-08-2010, 08:10:58
kam frik se esht zone e ndaluar dhe shperthej kur shikoj kshu gjerash..:P..po sa tmadhe e paska lulen e mudhages kjo..:D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Berni ne 22-08-2010, 04:18:15
Meshkujt joshen nga tatuazhet e femrave

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pixhostr.com%2Fimage-FFAB_4C7088CD.jpg&hash=45a49b58d14ac0c58d0dd759d8251f46) (http://www.pixhostr.com/share-FFAB_4C7088CD.html)

Po kjo është shumë e vërtetë, pavarësisht deklaratave se disa meshkuj i urrejnë tatuazhet. Një studim i realizuar në lidhje me këtë çështje ka konkluduar se pothuajse 40% e tyre, mendojnë se tatuazhet e fshehura në parakrahun e një femre janë shumë seksi,ndërkaq 46% e tyre, pëlqejnë tatuazhet në shpinë. Kurse një grup tjetër prej 28% pëlqejnë tatuazhet në kyçin e këmbës. Përgjigjja unanime ishte: tatuazhi duket seksi në trupin e një femre.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 06-09-2010, 19:30:09
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi56.tinypic.com%2F1ffneg.jpg&hash=32b397e32c115ba9cdec7a6233755b76)

Eshte dicka qe e ke fiksim deri diten kur e ben ate, me pas nuk te ben me pershtypje.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 13-11-2010, 22:14:24
Ouchhh Arjol...sa dhimbje paske kaluar tii me gjithe kete shqiponjeeee ^o) :D :D

Ti je apo jo?? :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 13-11-2010, 22:49:55
Po une jam ;), 7 ore dhimbje ishnin :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 13-11-2010, 22:52:46
lol une dy cm kam bere nje ne dore..dhe me ka dhembur edhe nja 5 dite me pas :D

Shume bukur duket kjo jotja. :) :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 14-11-2010, 01:31:53
Une s'kam guxim, se e di cfare dua te bej... Po kam frike se pendohem! :(
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 14-11-2010, 01:45:11
Mos e bej është gjëja më e mirë ;), tani varet se ku do që ta bësh :D  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 14-11-2010, 01:46:48
Pse mos ta bej? Je bere pishman ti? :(
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 14-11-2010, 01:50:02
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi56.tinypic.com%2F1ffneg.jpg&hash=32b397e32c115ba9cdec7a6233755b76)

Eshte dicka qe e ke fiksim deri diten kur e ben ate, me pas nuk te ben me pershtypje.

s'besoj se je ti ketu
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 14-11-2010, 01:52:34
haha lol, është diçka që të fiksohet deri ditën që e bën më pas thua më mirë mos ta kishja bërë, mora gjithë atë bojë kot në trup "dhe unë që thoja pse nuk shkruan stilolapsi LOL":P
Nëse me të ver8 :D do bëje por gjëj vendin e përshtatshëm ;) se do të lindin dyshime me veten që ta bëje diku në një vend tjetër të trupit :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 14-11-2010, 01:53:06
lol shej nëse jam un ça bëhet? :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 14-11-2010, 01:54:33
Varet cfare quan ti vend te pershtatshem... parimisht vend i pershtatshem per te mos u bere pishman do ishte nje vend jo i ekspozueshem... :P po une e dua te kyci dores! Gjithsesi... do e mendoj akoma! :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 14-11-2010, 01:55:49
se thashe me kuptim te keq fundja vendimi yt por se di sbesoj te jete i perhershem e po ta kesh bere ti

une kam bere 1 te qafa kur dua te me duket mbledh floket kur shkoj ne zyre i leshoj vend me perfekt ska :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 14-11-2010, 01:57:31
hec e bëje atehre mos e mendo më :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 14-11-2010, 02:00:17
Shej po pe dikë që ka eagle në shpatulla jam unë :D, gjithsesi është përgjithmon ;)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 14-11-2010, 02:07:13
ti mor cun se kishe vetem te shpatulla por te gjithe kurrizi ... mos ke te besh gje me keta tifozat kuq e zi ti :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-02-2011, 22:23:15
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg143.imageshack.us%2Fimg143%2F6259%2F16570818581963144772313.jpg&hash=b77a33f81d7c33c1e84fbf0610b0e0dc)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg834.imageshack.us%2Fimg834%2F2702%2F67897081.png&hash=bcf24518b1f418c7ed457fc642c84848)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-02-2011, 22:25:15
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg222.imageshack.us%2Fimg222%2F3753%2F49455637.png&hash=cc3ba08f0ba5daa779a09fda3208687d)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg842.imageshack.us%2Fimg842%2F8532%2F62288955.png&hash=16f69ea3d084e2e77164d9fc2dcf023f)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 25-02-2011, 23:20:46
Sa e bukur qenka ajo me fluturat.... :) :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 26-02-2011, 08:13:29
Shume fine..me pelqejne edhe mua
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 27-02-2011, 10:05:34
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg695.imageshack.us%2Fimg695%2F9440%2F72784176312289049792164.jpg&hash=f108d50ad5d54709087f5ec92ba4ad29)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: +ERELA+ ne 11-03-2011, 13:07:25
ky eshte tattoo im :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: +ERELA+ ne 11-03-2011, 13:14:29
ka dhe tattoo ekstreme si keta psh :
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 08-06-2011, 01:20:22
Pak për modë dhe pak për të krijuar një imazh ndryshe, tatuazhet dhe piercing janë gjithmonë e më shumë të përhapur. Quhen ndryshe dhe "body-art", ose "arti i trupit", një mënyrë për të shprehur kreativitetin që na karakterizon

Mania e tatuazheve, Europa e shqetësuar

Tatuazhet dhe piercing-u, janë përdorur vazhdimisht nga kultura të ndryshme. Në kohët e lashta, për disa popuj tatuazhet shërbenin si hajmali kundër shpirtrave të këqinj dhe rreziqeve. Disa të tjerë i përdornin për kurimin e sëmundjeve.

Në shoqëritë tribale, piercing dhe tatuazhet përdoreshin si shenjë hierarkie, për të përcaktuar rangun në të cilin bënin pjesë anëtarë të ndryshëm të një tribuje.

Shenjat, materiali dhe pozicionimi i tatuazheve janë karakteristika, të cilat identifikojnë secilin klan. Madje dhe martesat midis të rinjve duhet të kryheshin vetëm me anëtarët, të cilët mbanin shenjat e klanit tjetër.

Egjiptianët e kanë filluar këtë traditë që nga vitet 4000-2000 para erës sonë. Detarët europianë, të cilët udhëtonin drejt ishujve të Polinezisë, janë impresionuar nga tatuazhet që mbanin gratë dhe burrat.

Duke filluar nga viti 400 para erës sonë, japonezët i përdornin tatuazhet jo vetëm si ornamente dhe objekte që lidheshin me besimin fetar, por dhe si mjete për identifikimin dhe ndëshkimin e kriminelëve. Në fund të shekullit të XIX, tatuazhi u përhap gjerësisht në familjen mbretërore në Angli dhe në shtete të tjera.

Ashtu si tatuazhi edhe piercing ka një histori më vete. Ai është përdorur shpesh në radhët e familjeve mbretërore, nga ushtarët romakë dhe faraonët egjiptianë, si shenjë guximi dhe burrërie.

Në kulturën orientale, koncepti i tatuazheve pothuajse nuk pranohej, për shkak të kristianizmit. Ndërsa para disa viteve, tatuazhet konsideroheshin si forma më antike dhe origjinale e shprehjes së krijimtarisë njerëzore dhe ishin karakteristikë e një kategorie të caktuar njerëzish si ushtarë, kriminelë, anëtarë bandash etj. Në ditët e sotme, ato po përdoren nga të gjithë njerëzit dhe shihen si një fenomen modern, që po përhapet me ritme të shpejta sidomos në radhët e të rinjve.

Vite më parë, për pikturimin e tatuazheve përdorej kënaja, e cila konsiderohej nga specialistët si mjeti më i sigurtë. Ditët e sotme përveç kënasë kanë hyrë në përdorim dhe materiale të tjera. Përsa i përket kohëzgjatjes së tatuazheve ende ekzistojnë probleme.

Dëshirat momentale i detyrojnë shpesh të rinjtë të bëjnë tatuazhe të përkohshme, por ka patur raste që efekti i këtyre tatuazheve ka zgjatur më tepër se disa muaj, ndryshe nga ç'mund të kenë premtuar tatuatorët. Megjithatë, pavarësisht këtyre problemeve, numri i të rinjve, të cilët kanë dëshirë të ndërmarrin iniciativa të tilla me trupin e tyre, sa vjen dhe rritet...

Përgatiti: KLARITA BAJRAKTARI
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 08-06-2011, 15:52:19
kam 4 do bej dhe te tjere po kur te kem lek :D           Mjepni nje mendim ca me bo??   do e boj te krahu  meqe e kam Tmodh :D
Titulli: : Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 27-08-2011, 13:29:50
Ku e ke shtepin ti mo apo me mire ku je tashi se un jam larg shum ne Japoni po pate mundesi dil nje xhiro kendej nga lagja ime dhe ben nje rruge e dy pune  :hahaha 8) :pafshim :pafshim
:S :S :S
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 27-08-2011, 15:42:35
SA FIKSIM EKAM QE DIKUSH TE BEJ NJE TATOO PER MUA... TME DEDIKOJE DICKA...

TIP NJE TRIBAL NE SHPIN...ME EMRIN TIM...UFAFAFAF ....SA ENDRRA SHOF DHE UNE....

PO SDO BENIN KEQ TA MERNIN NE KONSIDERAT TE TJERET MENDIMIN TIM..PRA TI DEDIKONI TE DASURIT TE ZEMRES NJE TATOO.... :XX :love: :XX
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 27-08-2011, 20:50:03
pyeta 10 po bera si desha vet :D             I bera 5 tatuazhe me kismet do bej te 6-tin vetem per ty nansy :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 29-08-2011, 16:42:11
uauauau epo me ne fund doli nje qe mendoka per mua...hahhah pra ti nore...po te pakten bej dicka te bukur.hahahah  :P :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 29-08-2011, 16:51:35
Emrin tend po me thuaj cfare do ti tjeter te bej! se mund ta ndrroj ngaqe jane tatuazhe nga ato qe bin te cumcakizat :D :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 29-08-2011, 22:52:13
hahaha po meqe qenka puna kshtu nore, po te sjell nje list me opsione se cfar te besh si tatoo.... LOL LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 19:47:03
Emrin tend po me thuaj cfare do ti tjeter te bej! se mund ta ndrroj ngaqe jane tatuazhe nga ato qe bin te cumcakizat :D :D


Ta jap emrin?  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 30-08-2011, 21:12:09

Ta jap emrin?  :D
po te njoh une ty ti je vajza e bedrijes :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 21:14:49
po te njoh une ty ti je vajza e bedrijes :D


OOH kush me erdhi Norja  :D Nga bordhe zotrote?  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 21:17:59
po sikur ishte per mua ai tatoo nore,,, sa shpejt me trradhetove... :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 21:21:11
Nensy mos na u xhelozo tashi kot LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 21:32:06
hahah po pra se nore po me mbante me kimet.. se me ka ofruar mirse ardhjen  ipari.... :perqafim :perqafim
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 21:33:40
Po pse u genjeve kaq shpejt ti?  :D Kodosh qeka tregu LOL  mu sme ka uru hic LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 21:37:12
hahah epo  ka perfitu me duket se isha me ereja une ktu.....po do me shohi se kush jam...do ja nxi syun.hahahah  grushtsyve))  apo s'bej dhe palester....hahahah ha o nore mos u tremb o burr se jam shume ebrisht per te tilla gjera.... :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 21:38:17
E hongri norja as mu as ty LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 21:40:48
hahah   epo mir ti behet kur donte dy pernjeher :P :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 30-08-2011, 21:44:41
Epo dy kunguj nen nje sqetull nuk mbahen Nore  :D more vesh o derzi LOL

Hajde zgjidh e merr mua apo Nansyn? LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 21:47:24
epo mir mir jo keq nore me dy pretendente shpejt eshpejt...edhe me alternativa pale hahaha :D :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 30-08-2011, 21:58:19
kam dy vajza ne mehalle .. jane si xhevairi rralle .. Njera lule tjetra gonxhe .. nisi zemra te gjemonte....nje jaran me dy sevda. .  kesaj i thone bela. .  njera zjarre e tjetra prush. .  kush do te me sherroj kush!  :P :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 30-08-2011, 22:10:11
ncncncn pu pu ca cuni kemi poet ....  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 30-08-2011, 23:00:22
talent i fshehur ky ishte vec fillimi po mund te vazhdoj me tutje! :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: +ERELA+ ne 31-08-2011, 10:37:31
kam dy vajza ne mehalle .. jane si xhevairi rralle .. Njera lule tjetra gonxhe .. nisi zemra te gjemonte....nje jaran me dy sevda. .  kesaj i thone bela. .  njera zjarre e tjetra prush. .  kush do te me sherroj kush!  :P :D

hahahahah sa kam qeshur te m arrte e mira ty ishalla :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gjumashi ne 31-08-2011, 11:23:01
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F_bsgyqhbgd-c%2FTGbWECu2S3I%2FAAAAAAAAAJM%2Fih9zFXqXUBE%2Fs1600%2Fmanchester-united-football-tattoo-0131.jpg&hash=38c0ba42d4dafa61751fa0b5874a57fb)

Kjo eshte Tatuazh i mire :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: +ERELA+ ne 31-08-2011, 11:31:06
uau vertet ???? une jam me chelsea-n :D :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 02-09-2011, 00:00:58
Tatuazhet mund të shkaktojnë kancer

Duhani, alkooli, rrezet e diellit dhe celulari janë treguar si disa nga shkaktarët e kancerit, por tashmë lista është shtuar me tatuazhet.

Studimet e fundit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës tregojnë se gjenden kimikate toksike në bojën e tatuazheve, të cilat janë kancerogjene.

Rreth 45 milionë persona në SHBA kanë të paktën një tatuazh në trupin e tyre dhe shkencëtarët thonë se nuk mund të thonë me siguri nëse boja është e rrezikshme apo jo.

“Nuk e dimë përbërjen e bojrave që përdoren dhe nuk mund të themi se sa të rrezikshme janë për shëndetin”, thotë Joseph Brawn i universitetit të Bostonit. /top channel
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 02-09-2011, 00:03:06
Kisha ne plan te beja edhe 2 te tjere :D ti coja ne 3, por me mire lere fare  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 02-09-2011, 00:04:33
me 2  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 02-09-2011, 00:09:03
Arjol bo krahun e modh iher pastaj bo i tatuazh :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 04-09-2011, 21:11:31
Arjol bo krahun e modh iher pastaj bo i tatuazh :D

Lopsi qe na fleti Tironse :P

Ore macok krahut tim i vin anes ti  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Nore ne 06-09-2011, 12:06:28
mos bej dallime se dhe ti nga fshati e ke prejardhjen po nga ai fshati qe ha pula gur ama :P              me ate krah qe ke je per te libri gines :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 11-09-2011, 22:18:18
Me duhet te ta tregoj vitin tjeter se sa te madh e kam krahun :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi56.tinypic.com%2Fb7z3uf.jpg&hash=4d257fc21ac65dde1510d5626dc125f2)

Ky po qe eshte tato
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 11-09-2011, 22:22:58
Ku e gjete ket mo?  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 11-09-2011, 22:27:48
Eshte 1 faqe ne Fb albanian eagle tattoos dhe  atje jane postuar shume tatuazhe ne lidhje me shqiperin
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: *Niku* ne 11-09-2011, 22:33:00
kam 2  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 11-09-2011, 22:44:56
E pra thashe edhe une nga doli ky me gjithe kete shqiponje  :D

Ne fakt eshte e ekzagjiruar si tatuazh. Mua me pelqejne dhe kam nje  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 11-09-2011, 22:49:34
E pra thashe edhe une nga doli ky me gjithe kete shqiponje  :D

Ne fakt eshte e ekzagjiruar si tatuazh. Mua me pelqejne dhe kam nje  :P
Ke dhe nuk e tregon? :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 11-09-2011, 23:02:01
Ti Arjol ke tatuazh/e?

Po mendoj te bej dhe une nje :D  hmmmmm:
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 11-09-2011, 23:05:37
Ke dhe nuk e tregon? :D

S'eshte puna aty se se tregoj. Une edhe mund te genjej por mendoj se eshte intime puna e nje tatuazhi. S'eshte per tu mburrur. Tatuazhi ka nje domethenie te rendesishme per njeriun qe e ben. Une mendoj qe e kam bere ta ndaj vetem me nje person.  :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 11-09-2011, 23:17:44
Per mua ishte thjesht 1 fiksim asnje domethenie me shume, madje doja ta fshija pas 10 ditesh qe e kisha bere :D, ok pra mos na e trego nese eshte dicka kaq shume intime dhe personale :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 11-09-2011, 23:21:17
endrrimtare, nje shpjegim te lutem: tatuazhi eshte intim apo ne vend intim? Apo te dyja bashke. Thjeshte kurioz :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: M A X ne 13-09-2011, 14:42:10
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2Fnormal_Albanian_Tattoo_sexy.jpg&hash=48f349d3a353d9b971b1542a2e3bd1a2)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2FAlbanian_Tattoo_per_vajza%7E0.jpg&hash=5e6aacb9523049a98fd40c157a950189)

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2Ftatuazh_shqiponje_anazh_kurrizit%7E0.jpg&hash=ef702900ffe5b5f3c2d8e31673605003)

http://www.galsh.com/pic-3041-Albanian-Tattoos-Tatuazhe-Shqiptare.html (http://www.galsh.com/pic-3041-Albanian-Tattoos-Tatuazhe-Shqiptare.html)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 03-12-2011, 16:07:52
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galsh.com%2Falbums%2Fuserpics%2F10001%2Fnormal_Albanian_Tattoo_sexy.jpg&hash=48f349d3a353d9b971b1542a2e3bd1a2)

Sa te bukur e paska kjo. :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 09-12-2011, 12:25:15
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=e62a3cc47f948faa0e3ab6a34ef185d3)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 12:36:32
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F-EalpoAaAe7g%2FTnIE9_pbIAI%2FAAAAAAAAANw%2FNmxEuWFo1I4%2Fs1600%2FNeck-Tattoos-for-Girls-11.jpg&hash=4f6dcd5a1265da09d8202a2dbc576e10)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 12:37:56
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.tattoosdesigns-for.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2011%2F05%2Fgirl-neck-tattoo-designs.jpg&hash=9127e22c2a64a737351b88d277a6df1b)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 12:38:41
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc08.deviantart.net%2Ffs47%2Ff%2F2009%2F177%2F2%2F3%2FNeck_tattoo_by_Only_one_feeling.jpg&hash=9c0cbb0afb9c1292025c213f2e643687)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 09-12-2011, 14:04:48
shej cke bere mi??? ke bere tatu???..... ^o)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BVDGF ne 09-12-2011, 14:56:45
shej cke bere mi??? ke bere tatu???..... ^o)
Nuk eshte Shej se ajo ska ata vathet  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 14:58:18
shej cke bere mi??? ke bere tatu???..... ^o)

Ceshtje ditesh e kam vendos
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 09-12-2011, 15:03:22
ik or dreq....je mire edhe pa to...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: BVDGF ne 09-12-2011, 15:04:57
Ceshtje ditesh e kam vendos
ci do ama se pas 1 viti do kerkosh ta heqesh prape.
Jane ca tatuazhe tek patatina,ngjite nxirre merakun dhe ja  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Lurra ne 09-12-2011, 16:00:14
Nuk më pelqejne tatuazhet...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 16:02:43
ci do ama se pas 1 viti do kerkosh ta heqesh prape.
Jane ca tatuazhe tek patatina,ngjite nxirre merakun dhe ja  :D

e provova dhe me pelqeu LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: intrigadoravet ne 09-12-2011, 16:23:59
un i kam ber pes te till :D nga prilli do ti shtoj edhe dy vdes per tatut
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 09-12-2011, 17:51:51
dhe ca ke bere tatoo?
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: intrigadoravet ne 10-12-2011, 16:05:45
dhe ca ke bere tatoo?
tribale 2 cop ne te dy krahet nje kok tigri ne gjoks krahu djatht dhe dy gjysma zemrash nga te duja duart mes gishtit te madh dhe gishtit tregues
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 10-12-2011, 17:01:38
tribale 2 cop ne te dy krahet nje kok tigri ne gjoks krahu djatht dhe dy gjysma zemrash nga te duja duart mes gishtit te madh dhe gishtit tregues

me ato zemrat ja ke fut kot :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: vullkani ne 10-12-2011, 17:10:23
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.tattoodonkey.com%2Fpics%2Fs%2Fe%2Fsergey-rikhter-wolf-tattoo-mjpg-o-c-tattoodonkey.com.jpg&hash=b1c3ff7aab3458ecbb2d9b5ecfdbbe1e)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: intrigadoravet ne 10-12-2011, 18:31:55
me ato zemrat ja ke fut kot :P
pse?? ndahet zemra ne dy pjes njera qan e tjetra qesh
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 11-12-2011, 19:09:37
 :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 21-12-2011, 18:52:33
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=e62a3cc47f948faa0e3ab6a34ef185d3)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 21-12-2011, 20:01:20
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=e62a3cc47f948faa0e3ab6a34ef185d3)
E ke marre me qera?  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 21-12-2011, 21:01:17
E ke marre me qera?  :P
kush tha,,,eshte i imi mo... :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: DiniL ne 21-12-2011, 21:05:04
Ta gezosh, ideja ishte e gjitones?  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 28-12-2011, 11:38:30
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.pacificislandtravel.com%2Ffr_polynesia%2Fabout_destin%2Ftatoo.44.jpg&hash=67146819a9b0561c56d43c12c4287d6a)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 28-12-2011, 13:38:20
mos me thuaj qe kete tatu ke bere LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 28-12-2011, 16:23:03
:P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 24-01-2012, 22:21:06
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg814.imageshack.us%2Fimg814%2F4431%2F39617234739700529019112.jpg&hash=17d86e380e3fa116d21ab501b3ed1dc9)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 24-01-2012, 22:21:34
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg41.imageshack.us%2Fimg41%2F921%2F30020226257573712103222.jpg&hash=4463b0988113ca04ecfb651b41bc7740)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: vullkani ne 24-01-2012, 22:22:46
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.2tattoodesigns.com%2Ftattoopics%2Fwings%2Fwings_tattoo_35.jpg&hash=8ff8ce1223656c035a90f80c991b1564)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: whitesnake ne 25-01-2012, 08:52:36
Kam bere logon e whitesnake  ne shpatullen e djathte :) ne moshen 17 vjecare (gjimnaz) dhe s'jam penduar qe e kam bere, sepse e kam adhuruar kete grup dhe vazhdoj ta adhuroj  :) per muziken qe bejne dhe per rrymen muzikore qe ata perfaqesojne  :)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 25-01-2012, 10:26:08
na trego 1 foto :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: SweetAntonia ne 25-01-2012, 11:28:03
Une jo.. :(
Kam deshire ta bej tek pulsi i dores por me ka thene babi ta pres kyqin e dores fare LOL

Fiksim kam nje ne shpatull si tip dallendyshe, shkrim, ose luleradhiqe sikur fryn era :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 25-01-2012, 14:30:49
ja sapo e bera nje...
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F&hash=e62a3cc47f948faa0e3ab6a34ef185d3)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 25-01-2012, 15:06:19
nga ato qe ikin prape?
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 31-01-2012, 22:40:07
Peace..Love..Music

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg831.imageshack.us%2Fimg831%2F3167%2F42519333767319626334213.jpg&hash=c21b988fc73a8f9143b8d27fe897ab80)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 31-01-2012, 22:41:20
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg703.imageshack.us%2Fimg703%2F5114%2F38188030330913303308213.jpg&hash=6f9169537ad311c891e9855fae5a4a98)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 31-01-2012, 22:42:13
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg51.imageshack.us%2Fimg51%2F4663%2F40313634202193582846813.jpg&hash=ccbab495ade8a911f9b92933c4058619)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 31-01-2012, 22:42:34
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg545.imageshack.us%2Fimg545%2F452%2F40642933487262987673213.jpg&hash=3efd7dde67eeeca0b0666500d28f1d72)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: whitesnake ne 28-02-2012, 15:27:35
na trego 1 foto :P

Me ka humbur fotoja  me thene te drejten :(
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Lorisa L ne 14-03-2012, 15:24:40
 :trendafili :trendafili :love:
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: whitesnake ne 15-03-2012, 13:47:36
:trendafili :trendafili :love:

Nuk po t'mor vesht fare une ty, a ke bo tatuazh 2 trendafila a si?  :D  :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 18-04-2012, 23:07:04
:D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F1.bp.blogspot.com%2F_QF-H5oxJgVs%2FSjgs0GqOITI%2FAAAAAAAABrI%2FKJTBhgV1dcM%2Fs400%2Fstars.jpg&hash=7677a8ebfd7ad30aa3ca1bedacf1982a)

Ouchhhh  ^o) ^o) ket s'do e beja kurre. ^o)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 18-04-2012, 23:30:00
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg641.imageshack.us%2Fimg641%2F7066%2F53412433475297990767721.jpg&hash=33b54fb71c2c7c6f47f6fb29cdc38307)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 19-04-2012, 10:25:43
E kam nje po se them se ku. :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: whitesnake ne 19-04-2012, 10:27:05
E kam nje po se them se ku. :P

Perpiqu njehere edhe ti  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 19-04-2012, 10:28:16
S'kam pse te perpiqem. Ve imagjinaten ne pune. Kaq pak mjafton. :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: whitesnake ne 19-04-2012, 10:33:25
Ondrre po se besova edhe une kam tatuazh whitesnake ne vend te lezetshem dhe ekzotik  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 19-04-2012, 10:34:31
Po mire mo. Qefe qefe kjo dynja. S'thashe gje une. :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: cafuné ne 19-04-2012, 14:37:40
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffc07.deviantart.net%2Ffs70%2Ff%2F2012%2F006%2Fb%2Fb%2Fviveros_by_rashel_ua-d4ljisb.jpg&hash=9bd9c9c7fc6157db2f7050382ceb73a6)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: RootlessTree ne 22-04-2012, 19:26:32
(https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/374134_393668330664497_204950246202974_1275118_764094261_n.jpg?dl=1)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: dreamm ne 22-04-2012, 22:03:58
Kur shkoi ne shpi kjo vajza, i bertiten prindet per kete qe kishte bere. Qe te dilte nga situata, tha se kishte kerkuar vetem nje yll te vockel, por e kishte zene gjumi te poltroni dhe tatuisti kishte shfrytezuar rastin per t'ja vizatuar gjithe fytyren. :D U be e madhe kjo historia para ca kohesh...

Ajo gjilpera kur te futej ne mish rrezik te zgjon edhe nese je i vdekur...le me nese je ne gjume.. :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 23-04-2012, 10:53:12
Tatuazhet me pelqejne, por jo ne trupin tim...
nuk dua te njollos lekuren time me figura, per te cilat do mund edhe te pendohesha nje dite...
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 23-04-2012, 13:39:52
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.favim.com%2Forig%2F20%2Fbirds-girl-tattoo-Favim.com-204629.jpg&hash=341692128bcd3eca7c3c46e8c975b00b)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 23-04-2012, 13:48:01
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F_b-t7ySCLOq4%2FSqP5Ie-IFyI%2FAAAAAAAALeA%2FNCCMEatoGlQ%2Fs400%2Ftattoo%2Bbirds.jpg&hash=0ed016d0e9aa3c1b0f5139724030e30b)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 23-04-2012, 19:21:12
Tatuazhet, rreziqet dhe kujdesi ndaj tyre

Tatuazhet mund të  jenë në trend më shumë se kurrë, por mos e merrni edhe lehtësisht këtë punë! Është mjaft e rëndësishme që të njiheni me rreziqet dhe të kuptoni masat parandaluese, si dhe hapat për mirëmbajtje.

Ju mund të jeni pronar i një tatuazhi brenda disa orësh, por mos lejoni që kjo t’ju pengoj që të mendoheni mirë para se të vendosni për këtë art të përhershëm në trupin tuaj. Nëse ju ndërmerrni hapa për t’a mbrojtur veten nga rreziqet e mundshme, atëherë ajo që sot ju duket moderne ka më pak gjasa të bëhet shkaktar për pendimin tuaj të mëvonshëm.

Si bëhen tatuazhet
Shumica e njerëzve nuk dinë se si bëhet tatuazhi. Tatuazhi është një shenjë ose vizatim i përhershëm në lëkuren tuaj, me pigmente që injektohen përmes gjilpërave nën shtresën sipërfaqësore të lëkurës suaj. Më shpesh, artistët e tatuazheve përdorin një makinë dore e cila vepron ngjashëm me makinën e qepjes, me një apo më shumë gjilpëra që shpojnë lëkurën vazhdimisht. Me çdo shpim, gjilpërat lëshojnë ngjyrë. Ky proçes i cili bëhet pa anestezi dhe që mund të zgjasë disa orë për tatuazhe të mëdha, shkakton gjakderdhje të vogël dhe dhembje.

Njihuni me rreziqet
Tatuazhet prishin integritetin e lëkurës, që do të thotë se infeksionet dhe komplikimet e tjera të lëkurës janë të mundura. Rreziqet specifike përfshijnë:

-Reagime alergjike
Ngjyrat që përdoren për tatuazhe, veçanërisht ngjyra e kuqe, mund të shkaktojë reagime alergjike të lëkurës, duke shkaktuar skuqje dhe kruarje në vendin e  tatuazhit. Kjo dukuri mund të paraqitet edhe disa vite pas tatuazhit.

Infeksionet e lëkurës
Tatuazhet mund të shkaktojnë infeksione lokale bakteriale, që karakterizohen me skuqje, dhimbje dhe mbledhje të qelbit.

-Sëmundjet e gjakut
Nëse pajisja që përdoret për tatuazh është e kontaminuar me gjak të infektuar, ju mund të merrni ndonjë sëmundje të gjakut, duke përfshirë hepatitin B, hepatitin C, tetanusin dhe HIV-in, virusin që shkakton sidën (AIDS). (LajmeShqip.com)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: ßåßy ღ ne 28-04-2012, 09:45:09
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg267.imageshack.us%2Fimg267%2F6200%2F38066527022082302195410.jpg&hash=098432e4bcdd87191930a7abf7c09ff5)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 02-05-2012, 11:39:33
kam deshire te bej nje tatu tek dora me inicialet e femijve dhe dikujt te dashur shume per mua
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erionmuca ne 02-05-2012, 15:57:35
kam deshire te bej nje tatu tek dora me inicialet e femijve dhe dikujt te dashur shume per mua

Ide shum e mir, vetem gjej nai rob te hajrit qe di te bej mir tatuazhe.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 02-05-2012, 16:00:11
Ide shum e mir, vetem gjej nai rob te hajrit qe di te bej mir tatuazhe.

ate do mendoj te gjej apo sjam edhe dhjakse une nga dhimbjet...po do bohem trime se te kam shok ty LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erionmuca ne 02-05-2012, 16:17:32
:)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 02-05-2012, 16:18:09
:)

apo te pres gjer te vish ti e te me damkosesh me nai age ???? LOL LOL
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erionmuca ne 02-05-2012, 16:19:33
Aha, Erioni nuk merr vesh nga keto pune (tatuazhet). Po re ne doren time un te boj lomsh dhe te bej nai zhgaravine ne krah.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 02-05-2012, 16:35:53
jo rrofsh flm shume...skam men me u shkarravit  :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 02-05-2012, 22:56:06
Vetem trend nuk jane tatuazhet. Njera kishte si tatuazh nje peme, rrenjet ne thember te kembes dhe deget i pershkonin krahet  :D (nene me dy femije tjetra)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erionmuca ne 02-05-2012, 23:00:52
E ca ka te keqe ketu? Ka dal nai ligj qe kur je nene nuk duhet me pas tatuazhe?
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 03-05-2012, 06:10:09
me eshte fut keq kjo ideja e tatus.....qe do ta bej do ta bej
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erlehta ne 03-05-2012, 21:37:25
E ca ka te keqe ketu? Ka dal nai ligj qe kur je nene nuk duhet me pas tatuazhe?
Sigurisht qe nuk ka asgje te keqe. Deshira  dhe zgjedhja eshte e te gjitheve.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 03-05-2012, 21:53:01
e ndava mendjen..do e bej ne pjesen e bredshme te kycit te dores se majte. Do shkruaj emrin Eni me germa dore.....mendoni qe do dali bukur????
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: erionmuca ne 03-05-2012, 21:56:02
Po, por gjej ndonji Font interesant.

http://www.dafont.com/ (http://www.dafont.com/)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 03-05-2012, 21:59:19
rrofsh se me duhej nje e tille qe tia coj gati atij palles qe do ma bej..
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 03-05-2012, 22:16:51
ja aty do e bej sweety....del bukur aty
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 03-05-2012, 22:29:35
do e bej [er se gjati...qe mos prek damaret se kam si frike
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Misss ne 04-05-2012, 00:53:39
Shume bukur del. Kujdes damaret. :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fgirltattooshop.com%2Fwp-content%2Fuploads%2Fgirl-tattoos-on-the-wrist-1.jpg&hash=2029dbea414d2b46a606ffa7b10f6615)

Kujt mund tja thuash ate shprehje? Se ne ate forme ajo eshte e hapur ndaj interpretimeve!

Une nqs do beja ndonjehere do beja dicka shuuuume domethenese dhe ne ndonje vend qe nuk e shoh!  ;)
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 04-05-2012, 07:47:09
Kujt mund tja thuash ate shprehje? Se ne ate forme ajo eshte e hapur ndaj interpretimeve!

Une nqs do beja ndonjehere do beja dicka shuuuume domethenese dhe ne ndonje vend qe nuk e shoh!  ;)

une i kam patur tmerr tatu-t.....por nuk di pse dua te gdhend emrin e saj ne nje pjese te dukshme.

Me dmth se kaq???
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: endrrimtare ne 14-06-2012, 09:56:59
Me pelqen te bej nje. Por do e beja vertete nqs dikush ma aprovon si ide. Jo dikush kshu rastesisht por njeri dmth :D
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Mishel............... ne 14-06-2012, 11:45:38
E bera dhe me pelqen shume....ma ka zbukuro doren :P
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gerti1 ne 14-06-2012, 19:47:48
Me pelqen te bej nje. Por do e beja vertete nqs dikush ma aprovon si ide. Jo dikush kshu rastesisht por njeri dmth :D

Beje !
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gerti1 ne 10-07-2012, 17:29:33
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F25.media.tumblr.com%2Ftumblr_m4ejoloKAU1r7efxmo1_500.jpg&hash=6f21c28cc771e5313456a0c2f6bc5047)

Lame.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gerti1 ne 10-07-2012, 17:32:54
Isha n'merak t'madh a po m'jepje Like ti! :D

Like.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gerti1 ne 10-07-2012, 17:48:09
You should have used attached function first. Stop hotlinking.

Retard.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Gerti1 ne 10-07-2012, 17:56:11
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F25.media.tumblr.com%2Ftumblr_m6p814aMgz1qh74w9o1_500.jpg&hash=4c96ab999892eeb18701ae28d3a0b4d2)

Like.
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: NENSY ne 27-07-2012, 14:44:59
do me pelqente nje dedikim, dicka e vogel, e jo te pikturoj nen lekure...dicka ku mund te pendohem...jo.....
Titulli: Tatuazhet
Postuar nga: Shej ne 26-09-2012, 13:24:42
(https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/422039_402447863103811_206555157_n.jpg)