×

..........Unaza............

..........Unaza............

· 10 · 3577

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
ne: 29-11-2005, 08:09:25
.................Un aza ..............

 • Postime: 2805
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#1 ne: 29-11-2005, 08:21:35
___________________ ______________-

 • Postime: 3096
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#2 ne: 11-06-2007, 20:41:54
Unaza te bukura

 • Postime: 1580
sorelina
#3 ne: 05-07-2007, 17:05:59
...

 • Postime: 1580
sorelina
#4 ne: 05-07-2007, 17:07:22
...

 • Postime: 1580
sorelina
#5 ne: 05-07-2007, 17:07:54
...

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#6 ne: 05-07-2007, 17:15:28
Unaza eshte nje nga bizhute e mia te preferuara, ndoshta edhe me e preferuara fare. Mund te them qe vathet dhe unazat me pelqejne me se shumti. Njehere e nje kohe, le te themi 2-5 vjet me pare i mbushja duart me unaza, mbaja 2-4 unaza per dore. Por sot kam kuptuar qe minimaliteti tregon shume me teper, sidomos kur vjen puna tek unazat. Pak a sakte si te thuash. Madje me kane pelqyer edhe unazat ne gishtat e kembes dhe mbaja 1 ose 2 (1 ne secilen kembe), shpesh, ne kohe Vere. Keto akoma me pelqejne, sidomos me sandale apo shapka kur je e nxire nga plazhi, me minifunde, fustane, etj. Kane lezet dhe jane seksi. Por as Veren qe kaloi dhe as kete Vere s'kam vendosur ndonje. Ne fakt unazat e toes me kane humbur te gjitha, duhet te blej ndonje te re. Gjera vogelima fare ato, humbin kollaj.  :P

Tani zakonisht mbaj 2-3 unaza total. Psh ne doren e majte ne gishtin e marteses kam unazen e dasmes qe perbehet nga nje rreth floriri dhe nje rreth tjeter me nje diamant te vogel por te bukur, ne mes. Ne gishtin paralel te dores tjeter kam nje unaze qe eshte rreth argjend dhe eshte me nje gur shume te madh jade, gur ne forme vezake e kapur si tip merimange me tela siper. Eshte unaze moderne por edhe klas nga ngjyra qe ka dhe lloji u gurit pra jade. Eshte perfekt per Veren dhe shkon me shume ngjyra. Kam nja 2 jave qe e kam vene ne gisht dhe gjithnje marr komplimenta per kete unaze. Keto jane edhe unazat e mia per momentin.

 • Postime: 7051
 • Gjinia: Femer
erlehta
#7 ne: 09-07-2007, 20:31:05
Madje me kanë pëlqyer edhe unazat ne gishtat e këmbës dhe mbaja 1 ose 2 (1 ne secilen këmbë), shpesh, ne kohe Vere. Këto akoma me pëlqejnë, sidomos me sandale apo shapka kur je e nxire nga plazhi, me minifunde, fustane, etj. Kane lezet dhe janë seksi. Por as Veren qe kaloi dhe as këtë Vere s'kam vendosur ndonjë.

Unë nuk i preferoj unazat ne gishtin e kembes ndërsa një zinzhir te lehtë(argjend ose flori me zbukurime te vogla) e pëlqej shumë dhe i mbaj vetëm gjatë veres.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#8 ne: 10-07-2007, 19:56:00
Une per vete i kam bezdi unazat,rralle i ve vetem ne ndonje okazion te vecante  :D pastaj me keto gishta te vogla qe kam une vetem unazat e bebeve me bejne LOL LOL

 • Postime: 3096
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#9 ne: 05-09-2007, 19:32:58
Uauuuu
 

sa planete kan unaza

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:19:32
nga InfoZ