×

Veshje!

Veshje!

· 314 · 69187

 • Postime: 6734
 • Gjinia: Femer
erlehta
#200 ne: 10-05-2007, 05:49:09
O Smiley po na hap pune moj.... :D

Ky fundi roze me ate gjethkat qenka hata...Per kete periudhe eshte fantastik..

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#201 ne: 10-05-2007, 07:43:01
Edhe mua me pelqejne keto veshjet qe ke vendosur ti SmiLey, sidomos keto 2 me poshte. E para eshte sa klasi dhe sportive, aq edhe elegante, e vecante dhe e sofistikuar. Fustanin Kafe pastaj mos e pyet (wow sa dua ta kem kete fustanin, identik). Ne fakt ketu ka dale shume Kafja ne Mode edhe tani ne Pranvere dhe une kam marre disa fustane kafe, edhe nje i tille s'do ishte keq ta shtoja ne garderoben time. LOL Kjo vajza me ato cizmet shesh dhe shik, e ka kombinuar shume mire. ;)
[/quote]

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#202 ne: 10-05-2007, 07:46:50
Te Bukura edhe keto. Me pelqejne shume pantallonat capri si keto, tek outfit i pare. Si te tilla gjen plot tek dyqane si the Limites, J. Crew, Marciano & Express ketu. Kam edhe une plot capris te ngjashme si keto. Do marr edhe te tjera per Vere madje, jane ultra dhe shume te rehatshme per kete kohe. Bluza duket e bukur tek kjo vajza, por nuk jam e sigurte nese une do ta vishja nje te tille.Ndersa ky fustani i zi eshte klas fare, si edhe seksi. Te tille mund te gjesh tek bebe, Arden B. & Marciano. Biles edhe tek White House/ Black Market. Nje fustan i tille (1 little black dress si ky) mbetet gjithmone klasik dhe ne Mode!! :)Ndersa fustani i trete s'me pelqen edhe aq me thene te drejten, edhe pse ngjan mire tek ajo vajza.

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#203 ne: 10-05-2007, 08:01:30
O Smiley po na hap pune moj.... :D

Ky fundi roze me atë gjethkat qenka hata...Për këtë periudhe është fantastik..

Edhe mua me pelqen shume ky fundi roze me lulet/gjethet jeshile. Une kam nja 3 funde me kete model dhe keshtu te lirshme, fiks. Njerin e kam edhe une me nje ngjyre solide ne background dhe me lule (gati identik me kete vetem se me ngjyra te tjera), tjetrin e kam me vija te pjerreta dhe vertikale kryesisht ne ngjyrat jeshile e bojeqielli. Dhe tjetrin e kam ngjyre jeshile si mente. Ja prit t'ju nis nje foto. ;)

Ja, ky eshte fundi im ngjyre mente (meqe me gjendet nje foto ne PC, sapo e bera crop):
Mua me pelqen shume edhe ai fundi i trete ngjyre gri i celur. Sa klasi, shik dhe femeror, sidomos me ate fjongon poshte. Une vdes per fjongo. Ketu tek ne jane shume ne Mode (kane dale shume ne Mode gjerat femerore e klasike si te viteve 50 dhe 60) dhe mua vete me shkojne shume gjerat me fjongo. Plus qe stilin e kam shume femeror, dhe ndryshe nga ty Erlehta, une vesh GJITHMONE Fustane! Dmth preferoj fustanet dhe fundet sesa pantallonat (per Pranvere/Vere). ;)

Ja edhe nje tjeter fund (i ngjashem ne stil dhe model me ate rozin qe ka vendosur SmiLey), qe mua me pelqen shume. Eshte i zi me roze te celur fare dhe me xixa si dekorime te vogla atje tek motivet e luleve. Fundi im edhe ky (me pelqen shume edhe ky):
Sic e shikoni pra, me pelqejne shume keta fundet si umbrella, pra verefe. Me duken shume klasi, femerore dhe te rehatshem biles. :) Madje mund te rrotullohesh e te besh Lambaden me keto. LOL

 • Postime: 5966
SmiLey
#204 ne: 10-05-2007, 09:51:50
e shoh qe s'i paskam hap pune vetem Erlehtes, por edhe Elegances, nice! :D
hajt pra, kur do mi jipni leket mua t'ua blej keto gjerat qe pelqyet LOL se vec ketu blihen :P
po u vendos dhe nja 2 per ne plazh, se qepar s'pata mundesi se me duhej te dilja :) • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#205 ne: 10-05-2007, 10:54:56
e shoh qe s'i paskam hap pune vetëm Erlehtes, por edhe Elegances, nice! :D
hajt pra, kur do mi jipni leket mua t'ua blej këto gjërat qe pelqyet LOL se veç këtu blihen :P
po u vendos dhe nja 2 për ne plazh, se qepar s'pata mundësi se me duhej te dilja :)

Hahahaha, po moj kur behet fjala per Moden une mbaroj. Po ti e bere qe e bere/ Une kam kete mendim, kur t'i bledh per vete keto 3 fundet, na bli edhe nga nje mua dhe Erlehtes si kujtim, per respekt. He, s'e kam mire?! LOL Pastaj ti do kesh 3 per vete, neve vetem nga njecke. :D :P

Dhe s'me the keto dy fundet e mia te pelqyen apo jo?!


P.S. Ypp xhixhi qenka ai fustani mini gri, per ne plazh. Sa i thjeshte e sportiv aq edhe i bukur e seksi. ;) Ke gusto ti moj cupe! :)

 • Postime: 5966
SmiLey
#206 ne: 10-05-2007, 12:40:57
pse mi u lirun depot këtu :P
ec mi me hidhni ca pare, se ju te dyja te martume :D keni me shumë kursime sesa mua LOL
yes, fundet me pelqyen... sidomos ai mentia shumë i kendshem për vere, but you watch out that tummy of urs :D
Të shkojnë fundet goxha :lule


p.s.: flm për komentet e fustanit seksi, didnt i tell u... sexy is my middle name, cos my last is drop-dead gorgeous LOL (j/k :-[)

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#207 ne: 10-05-2007, 17:15:17
pse mi u lirun depot këtu :P
ec mi me hidhni ca pare, se ju te dyja te martume :D keni me shumë kursime sesa mua LOL
yes, fundet me pelqyen... sidomos ai mentia shumë i kendshem për vere, but you watch out that tummy of urs :D
Të shkojnë fundet goxha :lule


p.s.: flm për komentet e fustanit seksi, didnt i tell u... sexy is my middle name, cos my last is drop-dead gorgeous LOL (j/k :-[)

Jo moj, perkundrazi neve te martuarat kemi me pak pare, me pak kursime dhe shume me teper harxhe, se sidomos ketej nga USA njehere, faturat jane pa fund. Pyet ate tjetrin nese s'me beson mua. :D

Fundi mente me pelqen edhe mua shume. E kam veshur nja 3 here - qe do te thote e kam veshur goxha, se une kam aq shume rroba saqe 30% e garderobes sime s'eshte veshur asnjehere, 30% tjeter eshte veshur vetem nje here, dhe pjesa tjeter eshte veshur me shume se nje here. Hahahaha. Sa per barkun, thjesht e kam nxjerre ashtu ne ate foto (eshte poza dmth, a little out). Nuk po them se kam stomak si te Gwen Stefanit jo, por une nickun e kam Elegante edhe per kete arsye, e dashur.


P.S. Ti duhet te ma besh dhurate nje fund per dy arsye: e para per ditelindjen time (Happy Birthday to Me), dhe e dyta se me shhkojne shume fundet (vete e the! :P  :-[)

 • Postime: 5966
SmiLey
#208 ne: 10-05-2007, 17:45:50
kur e ke ditelindjen moj :O
nëse s'te ka ardhur akoma, mos ia uro vetes para kohe, se thonë qe sjell bad luck :D
unë tani për tani iher, jam trok brok :P ato kursimet e mia s'po i kap me dorë iher për iher, se dhe unë pres te martohem e te parapergatitem për këto faturat qe thua ti LOL
Por gjithesesi, një dhurate edhe mund ta bëjmë me sa te na e lejoj kartagjena :D

Ika te fle gjume tani gjum: se m'ka ik dita sot në forum... edhe nji ditë qe nejta ne shtepi, jo te merresha me gjëra te tjera me te rëndësishme po u mora me forum :O naten e mirë befsh  :lule :pafshim

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#209 ne: 10-05-2007, 17:59:28
kur e ke ditelindjen moj :O
nëse s'te ka ardhur akoma, mos ia uro vetes para kohe, se thonë qe sjell bad luck :D
unë tani për tani iher, jam trok brok :P ato kursimet e mia s'po i kap me dorë iher për iher, se dhe unë pres te martohem e te parapergatitem për këto faturat qe thua ti LOL
Por gjithesesi, një dhurate edhe mund ta bëjmë me sa te na e lejoj kartagjena :D

Ika te fle gjume tani gjum: se m'ka ik dita sot në forum... edhe nji ditë qe nejta ne shtepi, jo te merresha me gjëra te tjera me te rëndësishme po u mora me forum :O naten e mirë befsh  :lule :pafshim

Flmd per Urimin per Ditelindijen. Nuk e urova veten para kohe jo pa merak. Packa se une s'besoj nga kesoj supersticiozitetesh . Nejse: HAPPY BIRTHDAY TO ME! Dhe fundin e ri e pres me poste, kur te jesh me pak broke nga Financat. Pres une deri ne fund te 2007-es, pa merak. "Me Mire Vone se Kurre" - s'thone kot! LOL

Flmd qe diten pushim (njesoj si une, se edhe une sot pushim isha dhe ja tere diten ne kete derbardhe e kalova LOL) E KALOVE MES GJIRIT TONE! Hajde Naten e Mire se vallaj ora 1.00 e mengjesit atje. Na iku dita edhe neve ketej, pa le juve andej! :)

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#210 ne: 11-05-2007, 06:36:57
Shkuan cupat ne butik
Por te blenin kishin frik

Ku shikonte njera
Menjehere i merrte te tera

Nje moment u be puna keq
Per te kapur rrobat filluan te benin keç

Jep e merr perplas me koke e me bark
Rrobat u shperndane keq perqark

Aq keq e kishin ngaterruar kete pune
Sa edhe vete nga goja po dilte shkume

Me bukura e te terave ishta pamja e tyre
Kishin mbetur pa rroba para pasqyre

S'kish burre none ti pajtonte keto kokemushka
Per veshjet e tyre te vrisnin me ushta


 LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#211 ne: 11-05-2007, 14:27:50
Shkuan çupat ne butik
Por te blenin kishin frik

Ku shikonte njera
Menjehere i merrte te tera

Një moment u be puna keq
Për te kapur rrobat filluan te bënin keç

Jep e merr perplas me kokë e me bark
Rrobat u shperndane keq perqark

Aq keq e kishin ngaterruar këtë pune
Sa edhe vete nga goja po dilte shkume

Me bukura e te terave ishta pamja e tyre
Kishin mbetur pa rroba para pasqyrë

S'kish burrë none ti pajtonte këto kokemushka
Për veshjet e tyre te vrisnin me ushta


 LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL


Hahahaha, ti me shkrin mua, me shkrin. Si gjithmone shume gazmor dhe i kendshem. Nejse, une dal e bej shopping shume dhe shpesh por nje poezi e tille nuk do te me pershtatej se edhe sikur nga dora te ma merrte ndonjera ndonje gje, them me vete s'ka gje se ka me te mira per ty ose s'ishte e thene per ta patur/blere. :) Dhe keshtu, si perfundim me kete "rregull" hyj ne ndonje dyqan apo butik tjeter dhe shpenzoj akoma me shume. LOL

:perqafim Ujku i Paqshem dhe i Urte!
Capkenja
#212 ne: 12-05-2007, 06:42:24
Dje dola për te qerasur veten(këtë gjë e bëj gjithmonë kur jam e mërzitur dhe sa lek kam i bëj rrush e kumbulla )

kalova një herë nga C$A gjeta një fustan veror shumë i bukur deri tek gjynjte,i hapur lart ngjyra bardh e zi si me gjethe..edhe një blere shpejt e shpejt...pa e vrarë mendjen shumë(se kushtonte nja 40 euro po ç'të besh..)edhe fiks e kombinova me një pale sandale me tak te lartë...këto vine si bezhe...

pastaj kalova me një tjetër dyqan edhe bleva një bluze për vere kjo po material si kashmire(ngjyrë si qumeshi)..diçka si serioze kjo bluza (më duhet me raste kur kam takime pune)..

pastaj kalova me një tjetër tek Orsay..ehehe aty ja futa një fundi te kuq ky material si akllas pak a shumë.....kur erdha ne shtepi  pashë sa lek kisha prishur ehhe kisha lënë ca po ç'të besh po  vjen vera dhe kena nevojë për rroba të ndryshme...
« Editimi i fundit: 13-05-2007, 06:38:23 nga Capkenja »

 • Postime: 5966
SmiLey
#213 ne: 22-05-2007, 14:41:48
Ja dhe disa veshje qe kane dal tani ne mode :) :engjell:


 • Postime: 5966
SmiLey
#214 ne: 22-05-2007, 14:44:20
 :engjell: :X
 • Postime: 5966
SmiLey
#215 ne: 22-05-2007, 14:48:45
Vet kam blere atë kanatieren e verdhe nga Miss Sixty :P duket shumë bukur me minifundin xhins :engjell:Capkenja
#216 ne: 23-05-2007, 01:36:17
Mua po me pelqen ky fundi i fundit..qenka i lezecem vertet !

 • Postime: 6734
 • Gjinia: Femer
erlehta
#217 ne: 23-05-2007, 04:07:10
e shoh qe s'i paskam hap pune vetëm Erlehtes, por edhe Elegances, nice! :D
hajt pra, kur do mi jipni leket mua t'ua blej këto gjërat qe pelqyet LOL se veç këtu blihen :P
po u vendos dhe nja 2 për ne plazh, se qepar s'pata mundësi se me duhej te dilja :)


Smiley si keto veshje .kemi ketu tek H&M  :D

Para disa ditesh i pashe.

Tani per vere H&M ka veshje vertete te bukura.
Ne fillim une nuk e pelqeja sepse me teper modele te mira, vetem per djemte ka pasur..por tani na e ka bere qejfin dhe ne cupkave :D

 • Postime: 5966
SmiLey
#218 ne: 23-05-2007, 15:06:56
Edhe ne kemi këtu H&M, por vallaj u be kohe qe s'kam hyrë atje... tani qe kujtoj i bie qe ne Janar te kem shkuar madje :O Edhe unë ndaj s'jam futur atje shpesh, sepse shpeshherë s'më kanë pëlqyer gjërat e tyre për vajza... por m.q.s. me thua qe e kanë rregullu doren, po dal nji xhiro për fundjave anej :P
Të flm :perqafim

 • Postime: 5966
SmiLey
#219 ne: 23-05-2007, 15:13:10
Me pelqen shume ky fustani per vere por icik i shtrenjte £240 :S por them ta marr :-[edhe kjo bluza me pelqen, shume sweet :)


 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#220 ne: 23-05-2007, 22:18:25
Ja dhe disa veshje qe kanë dal tani ne mode :) :engjell:
Me vjen shume mire qe une s'qenkam jashte mode. LOL E di pse e them kete sesi ai fustani atllas ngjyre argjendi une kam jo nje po dy. Njeri eshte i bardhe fiks si ai model, material pambuk i perziere (vjen si i derdhur), ndersa tjetrin e kam te zi atllas, vetem se menget si ambazhure i ka pakez me te gjata. Me pelqejne shume qe te dy, sidomos i ziu (eshte nje cike me lluks) dhe eshte e vertete qe te tille kane dale shume ne Mode, tani. Kam edhe nje fustan shume te ngjashem me ate bardh-e-ziun si me globa, qe rri i pushtuar me ate dekoltene e ulur te gjoksit, pra puthit pas gjoksit. :) Kam edhe funde qe poshte jane te ngjashme me keto qe ke vendosur ti me siper, SmiLey. Te gjitha keto veshjet e mia, gati identike apo shume te ngjashme me keto, une i kam blere tek "bebe", "The Limited" & "Express".

Meqe ra fjala, gjerat Bardh e Zi kane dale shuuuuume ne Mode. Leqe per mendimin tim, ketij kombinimi ngjyrash, s'i del Moda asnjehere!

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#221 ne: 24-05-2007, 11:04:42
Keto veshjet besoj do dukeshin bukur te Smiley dhe Eleganca  :)

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#222 ne: 24-05-2007, 11:08:23
Ja dhe kjo veshja me pelqen shume :)

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#223 ne: 26-05-2007, 18:39:51
Kjo veshja e fundit qe ke postuar, Lepurushe, me pelqeka edhe mua shume. Qenka e thjeshte, e bukur dhe elegante. :)

 • Postime: 5966
SmiLey
#224 ne: 05-06-2007, 21:13:28
Vdes fare për këtë fustanin :love:
Kam një dasëm ne gusht dhe po me pëlqen shumë te blej këtë, po si thoni ju, duhet te marr diçka te bardhe si kjo :-x... mos dukem si nuse vet pastaj :D