×

Veshje!

· 314 · 67467

Veshje!

· 314 · 67467

 • Postime: 5966
SmiLey
#225 ne: 05-06-2007, 21:17:21
Ja dhe disa te tjera qe janë te lezetshme :engjell: • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#226 ne: 05-06-2007, 21:21:48
ndersa ky me duket shume shik :D not really for the occasion :S • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#227 ne: 05-06-2007, 21:24:53
keto fustanet per nje night-out tani ne vere :) cute right :P

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#228 ne: 06-06-2007, 23:36:21
ndërsa ky me duket shumë shik :D not really for the occasion :S

Kte fustan kam dasht me ble, e kam provu dhe me ka pelqyer shume por nuk kishin numrin tim... mua me duheshe 4 ato kishin vetem 6 dhe siper  :(
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#229 ne: 08-06-2007, 12:43:40
me fal se pyes, po ke konsideroni size 4 ju atje ne USA? :)
nëse mund te ma kthesh me atë italian (p.sh. eshte 36, 38 apo 40 me italianin) ose atë UK (4, 6 or 8) do të me beje nder... sepse asnjëherë s'kam ditur tamam numrat tuaja te kembyera me ato te Evropes :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#230 ne: 09-06-2007, 03:06:50
Me duket se njësoj si nga Anglia i kemi dhe ne numrat. Ne fustane numri me i vogël është 2-sh dhe gjithmonë shkojn numra ciftesh si pshm. 2, 4, 6, etj. Sa për vendet e tjera te Evropes se kam iden fare...vetëm te xhinset e di qe jam #27 se kam blere disa pale qe jan me numrat e Evropes nga firma qe kan...se këtu ne Amerikë xhinset shkojn nga 1-2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10.. dmth dy numra bejn fjale per nje pale ...I hope I'm making sense  :)


 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5966
SmiLey
#231 ne: 09-06-2007, 12:11:07
Yes, you are but not for UK though. S'kena numrin me te vogël 2-shin ne :D Me te vërtetë i kemi numrat çift si ju... d.m.th. 6,8,10,12, 14 etc. Por unë e di se s'kanë te njëjtin klasifikim ne masë apo numer si ju, ndaj doja ta dija me saktesisht nëse ishte e mundur :D Me duket se ndryshojmë me 2 numra... nëse për ju 2 është një xsmall, për ne këtu petite size 4 është xsmall, ndërsa për një femër normale ne build por te dobët kemi size 6 being as xsmall :) Ndërsa size 8 e kemi si small/te vogël.


ps. Nice pic :engjell:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3103
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#232 ne: 11-06-2007, 17:24:11
veshje
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3103
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#233 ne: 11-06-2007, 17:32:22
a
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3103
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#234 ne: 11-06-2007, 17:43:19
aaaa
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3103
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#235 ne: 11-06-2007, 17:51:54
aaaa
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3103
 • Gjinia: Femer
Belinaa
#236 ne: 11-06-2007, 20:57:10
Veshje
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#237 ne: 12-06-2007, 16:56:47
ndërsa ky me duket shumë shik :D not really for the occasion :S

Goca, une e kam kete fustanin, madje aq shume me ka pelqyer saqe e kam te kuq dhe tiger print. ;) Dhe une kam masen 4, Crystal. Eshte fustan vertet shume klasik dhe luks dhe ate satinin e ka material ultra, edhe prerja ama, ato te qepurat dhe surret, sidomos tek gjoksi dhe ne kurriz, i shtojne elegancen. Mund ta gjesh akoma ne shitje kete tek department store "Lord & Taylor" dhe cuditerisht cmimi mbetet i njejte si 6-7 muaj me pare kur kam marre une te mite. Nuk eshte ulur fare pasi vazhdon te shitet dhe ka shume kerkesa per kete fustan. Si cmim (me gjithe takse) eshte nja 200$.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
PLUMI
#238 ne: 15-11-2007, 09:51:59
 hahahaha se di more pse po e permendni gjoksin e saj! valla bash mir ku me mar me pas gjoksin e dashura ime ashtuu.une per veten tim veq ne gjoksin e saj kisha fjet!!!! :P
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6664
 • Gjinia: Femer
erlehta
#239 ne: 17-11-2007, 09:09:22
Me pelqen modeli i fustanit te zi, por si ngjyre do te me pelqente shume te ishte roze e embel :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1
Belasweet
#240 ne: 17-11-2007, 21:41:16
Ehe s'po kuptoj ku është temaaaa!!!!:)

« Editimi i fundit: 18-11-2007, 10:46:28 nga erlehta »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6664
 • Gjinia: Femer
erlehta
#241 ne: 18-11-2007, 10:47:10
Cilen teme kerkoni???
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#242 ne: 05-12-2007, 22:36:13


 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#243 ne: 05-12-2007, 22:40:47


 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1615
 • Gjinia: Femer
CrYsTaL TeaRs
#244 ne: 05-12-2007, 22:50:12
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
vildan
#245 ne: 31-03-2009, 23:18:01
kto veshje qenkan metevertet elegante
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#246 ne: 29-10-2012, 09:24:52
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#247 ne: 29-10-2012, 09:26:29
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#248 ne: 29-10-2012, 09:28:28
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#249 ne: 16-11-2012, 10:41:33
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super