Kush eshte bilbili i kenges popullore shqiptare ? - Muzika Popullore

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush eshte bilbili i kenges popullore shqiptare ?

  Kush eshte bilbili i kenges popullore shqiptare ?

  · 84 · 35184

  • Postime: 182
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  ne: 06-04-2006, 06:21:04
  Na ka rastisur te degjojm shpesh per kengetarët dhe kengetaret qe konsiderohen si bilbil i kenges shqipe.
  Keshtu me kete epitet ne Kosovë, jane quajtur Nexhmije Pagarusha , Shkurte Fejza, Qamili i vogel etj, ndersa ne Shqiperi me sa kam mundur te kuptoj nje epitet i tille i jiper kengetareve si Merita Halili, Hafza Zymberi, Fitnente Rexha etj... Ju lutem edhe juve forumit te shprehni mendimet e juaja se kend e konsideroni si bilbil te kenges popullore shqiptare ne Kosove dhe Shqiperi ...

  Per mendimin tim ne Kosove ky epiteti i takon Nexhmije Pagarushes ndersa ne Shqiperi Fitnente Rexhes...

  • Postime: 3707
  • Karma: +16/-2
  • Gjinia: Mashkull

  #1 ne: 06-04-2006, 06:44:32
  Nuk e di ne Kosove, por per mua ka qene dhe mbetet Merita Halili.

  • Postime: 1631
  • Karma: +2/-6
  • Gjinia: Mashkull

  #2 ne: 06-04-2006, 06:52:25
  Per kosov per mue dhe per shum t tjer ,besoj esht dhe do te jet gjithmon Shkurte Fejza

  • Postime: 2796
  • Karma: +21/-19
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 06-04-2006, 06:57:42
  Nexhmije Pagarusha ,
  Shkurte Fejza ,

  • Postime: 3075
  • Karma: +4/-0
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 06-04-2006, 09:05:47
  Bilbil i Kenges shqipe eshte E madhja Nexhmije Pagarusha!!

  • Postime: 296
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #5 ne: 15-04-2006, 11:14:45
  Normal qe Nexhmije Pagarusha  :perqafim ;)

  • Postime: 9
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #6 ne: 15-05-2006, 21:10:19
  Normal qe eshte Shkelzen Jetishi Xeni.

  • Postime: 855
  • Karma: +4/-4
  • Gjinia: Femer

  #7 ne: 16-05-2006, 04:42:41
  Kengetare te muzikes popullore ka mjaft.
  Per mua me te miret aktualisht jane:
  Gezim Nika
  Bujar Qamili
  Merita Halili, etj.

  • Postime: 338
  • Karma: +12/-10

  #8 ne: 16-05-2006, 08:17:38
  Nexhmie Pagarusha...respekt per kete Zonje te madhe!
  gjithashtu edhe Shkurte Fejza ... por ka edhe shume e shume tjere qe mund te konsiderohen si bilbila te muzikes populllore shqiptare!

  • Postime: 1533
  • Karma: +6/-0

  #9 ne: 16-05-2006, 08:25:42
  Zanfina, Genta dhe Bleona!

  • Postime: 121
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #10 ne: 17-05-2006, 11:43:13
  Ne Shqiperi eshte vetem Vaçe Zela kurse ne Kosove Nexhmie Pagarusha

  • Postime: 33
  • Karma: +0/-0

  #11 ne: 21-05-2006, 03:02:46
  Nese e kemi fjalen per shqip dhe vetem shqipe athere mundem me thane se Sinan Vllasaliu eshte mbreti i muzikes te paster shqipe. :urra:

  • Postime: 2208
  • Karma: +13/-1
  • Gjinia: Femer

  #12 ne: 21-05-2006, 07:55:41
  Po Eli Faren pse nuk e ka permendur njeri?  :S

  • Postime: 6958
  • Karma: +266/-154
  • Gjinia: Femer

  #13 ne: 23-05-2006, 10:55:41
  Nexhmie Pagarusha, Vace Zela, Fitnete Rexha, Lucie Miloti, mesiguri kam harru ndonje tjeter

  • Postime: 5930
  • Karma: +9/-0

  #14 ne: 02-06-2006, 16:14:11
  Une ca qe keni shkruajtur juve, as i njoh fare (?)
  Nejse, sipas shijes time:

  1- Irini Qiriako :engjell:
  2- Merita Halili
  3- Eli Fara

   :pafshim

  • Postime: 2
  • Karma: +0/-0

  #15 ne: 20-06-2006, 16:40:01
  Pa diskutim, bilbil i kenges shqipetare si te asaj popullore , te lehte dhe cfardo coft eshte zonja e nderuar Nexhmile Pagarusha.

  • Postime: 16
  • Karma: +0/-0

  #16 ne: 21-06-2006, 04:15:51
  pas danit edhe xenit ata te tjeret jan  me shume sorra se sa bilbila

  • Postime: 822
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Femer

  #17 ne: 12-09-2006, 17:25:30

  Unë ca qe keni shkruajtur juve, as i njoh fare (?)
  Nejse, sipas shijes time:

  1- Irini Qiriako :engjell:
  2- Merita Halili
  3- Eli Fara

   :pafshim
  këto te treja me pelqejn shumë dhe mua :)


  ps:paske shije muzike si une ti smiley   :D

  • Postime: 776
  • Karma: +8/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #18 ne: 12-09-2006, 19:37:36
  sinon hoxha
  moli&jeti
  xhelal xheladini
  andi shkoza
  gysi&grupi
  Ismail daja&nesti&ceti&beci


  kush me gjen dot yje siper ketyre mua

  LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL

  • Postime: 2796
  • Karma: +21/-19
  • Gjinia: Femer

  #19 ne: 26-04-2007, 04:54:56
  Nexhmije Pagarusha
  Shkurte Fejza
  Vace Zela
  Merita Halili
  Irini Qiriako
  Bujar Qamili
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: