EUROVISION SONG CONTEST 2010: OSLO - Muzikë e Huaj

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

EUROVISION SONG CONTEST 2010: OSLO

· 9 · 1753

EUROVISION SONG CONTEST 2010: OSLO

· 9 · 1753

 • Postime: 425
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 04-03-2010, 11:23:24
  HELLO EVERYBODY!

  DO POSTOJ KETU TE GJITHA INFORMACIONET DHE KENGET NGA EUROVIZIONI 2010.

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #1 ne: 04-03-2010, 11:29:48
  Në Letoni, Aisha fitoi me kengen e saj "What For", e cila gjithashtu është një balladë me shoqërim fizarmonikë.

  Mund te beni download ketu:
  http://uploading.com/files/c51e6368/SF1%20-%20Latvia%20-%20Aisha%20-%20What%20for%20-%20Studio.mp3.html

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #2 ne: 04-03-2010, 11:34:03
  Në Gjeorgji,  fitoje Sopho Nizharadze. Ajo tani ka zgjedhur edhe pista dhe ajo ishte balada e bukur "Shine", e cila ishte shkruar me ndihmën e Hanne Sørvaag norvegjez, Harry Sommer Dahl dhe krishterë Leuzzi.

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #3 ne: 04-03-2010, 11:40:19
  Turqia është një e vërtetë "superfuqi" në kontekstin e Eurovizionit. Kete do te kendon grupi Manga, i cili do të bëjë tre kontributet, kompozime e tij, dhe ata duhet të këndohen në turqisht dhe anglisht. Në fund të shkurtit një juri vendos se cili prej këngëve të cilësisë për të siguruar që të paraqitet në Oslo. Ku është gjuha angleze që zbatohen. Turqia është një histori që ia vlen të mbrojtur. Sertab fitoi me "Everyway That I Can" në vitin 2004 dhe vitin e kaluar u bë Hadise dhe "Dum Tek Tek" katër.


  Beje download ketu:
  http://www.sendspace.com/file/z1yqq5

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 04-03-2010, 12:06:04
  FINALJA E "MELODIFESTIVALEN" NE SUEDI DO TE MBAHET ME 13 MARS KU DO TE MARRIN PJESE:

  Salem Al Fakir - Keep On Walking
  Darin - You´re Out Of My Life
  Ola - Unstoppable
  Eric Saade - Manboy
  Andreas johnsson - We Can Work It Out
  Timoteij - Kom
  Anna Bergendahl - This Is My Life
  Peter Jöback - Hallow

  KENGA E KËNGETARIT DARIN "YOU´RE OUT OF MY LIFE" ESHTE SHUME E KERKUAR NE SUEDI, GERMANI DHE SHUME VENDE TE TJERA TE BOTES. KENGA E TIJ ESHTE NJE BALLAD SHUME E DHIMBSHME DHE FLITET SE AI DO TE FITOJE NATEN FINALE NE SUEDI, DHE FLITET SHUME SE AI DO TE FITOJE EDHE EUROVIZIONIN NE OSLO, DHE KJO KENGE DO TE PREK SHUME ZEMRA NE GJITH BOTEN.

  PER TE SHKARKUAR KETE KENGE SHKONI TEK TEMA, KERKOJ KENGEN (PER KENGE TE HUAJ) DHE ATY DO TE GJENI LINKUN PER TE BERE DOWNLOAD.

  • Postime: 19
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #5 ne: 04-04-2010, 04:48:12
  Armenia 1010 Apricot Stone --Eva Rivas dhe Greece 2010 --Opa  Ju lutem:)

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #6 ne: 22-04-2010, 10:47:04
  Armenia 1010 Apricot Stone --Eva Rivas dhe Greece 2010 --Opa  Ju lutem:)

  Eva Rivas - Apricot Stone

  http://rs907tl2.rapidshare.com/file..._Final_version_.mp3 (Final version)

  Giorgos Alkaios Ft. Friends - Opa

  http://rapidshare.com/files/371609448/2010_-_Greece_-_Giorgos_Alkaios___Friends_-_OPA__Final_version_.mp3

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 28-04-2010, 10:22:44
  EUROVISION SONG CONTEST 2010 OSLO  01. Juliana Pasha - It's all about you (Albania)
  02. Eva Rivas - Apricot stone (Armenia)
  03. Safura - Drip drop (Azerbaijan)
  04. Vukašin Brajić - Thunder and lightning (Bosnia & Herzegovina)
  05. Tom Dice - Me and my guitar (Belgium)
  06. Miroslav 'Miro' Kostadinov - Angel si ti (Bulgaria)
  07. 3+2 - Butterflies (Belarus)
  08. Michael von der Heide - Il pleut de l'or (Switzerland)
  09. Jon Lilygreen & The Islanders - Life looks better in spring (Cyprus)
  10. Lena - Satellite (Germany)
  11. Chanée & N'Evergreen - In a moment like this (Denmark)
  12. Malcolm Lincoln - Siren (Estonia)
  13. Daniel Diges - Algo pequeñito (Spain)
  14. Kuunkuiskaajat - Työlki ellää (Finland)
  15. Jessy Matador - Allez! Ola! Olé! (France)
  16. Sofia Nizharadze - Shine (Georgia)
  17. Giorgos Alkaios & Friends - Opa (Greece)
  18. Feminnem - Lako je sve (Croatia)
  19. Josh Dubovie - That sounds good to me (United Kingdom)
  20. Niamh Kavanagh - It's for you (Ireland)
  21. Harel Skaat - Milim (Israel)
  22. Hera Björk - Je ne sais quoi (Iceland)
  23. InCulto - Eastern European funk (Lithuania)
  24. Aisha - What for (Latvia)
  25. SunStroke Project & Olia Tira - Run away (Moldova)
  26. Gjoko Taneski feat. Billy Zver & Pejcin - Jas ja imam silata (FYR Macedonia)
  27. Thea Garrett - My dream (Malta)
  28. Sieneke - Ik ben verliefd (Sha-la-lie) (The Netherlands)
  29. Didrik Solli-Tangen - My heart is yours (Norway)
  30. Marcin Mroziński - Legenda (Poland)
  31. Filipa Azevedo - Há dias assim (Portugal)
  32. Paula Seling feat. Ovi - Playing with fire (Romania)
  33. Milan Stanković - Ovo je Balkan (Serbia)
  34. Peter Nalitch & Friends - Lost and forgotten (Russia)
  35. Anna Bergendahl - This is my life (Sweden)
  36. Anzambel Roka Žlindere & Kalamari - Narodnozabavni rock (Slovenia)
  37. Kristina Pelakova - Horehronie (Slovakia)
  38. MaNga- We could be the same (Turkey)
  39. Alyosha - Sweet people (Ukraine)


  http://rapidshare.com/files/379539450/2010_Oslo.part1.rar

  http://rapidshare.com/files/379543605/2010_Oslo.part2.rar

  Temat e fundit