Muzike Franceze - Muzikë e Huaj

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Muzike Franceze

· 28 · 8697

Muzike Franceze

· 28 · 8697

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 28-07-2008, 18:36:09
  Carla Bruni - Comme si de rien n'était (2008)

  01.Ma Jeunesse
  02.La Possibilité D´une Île
  03.L´amoureuse
  04.Tu Es Ma Came
  05.Salut Marin
  06.Ta Tienne
  07.Péché D´envie
  08.You Belong To Me
  09.Le Temps Perdu
  10.Déranger Les Pierres
  11.Je Suis Une Enfant
  12.L´antilope
  13.Notre Grand Amour Est Mort
  14.Il Vecchio E Il Bambino

  http://rapidshare.com/files/130959943/c.br.matisse.rar.html
  « Editimi i fundit: 10-12-2009, 17:19:40 nga Charlie »

  • Postime: 1936
  • Karma: +23/-14
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 28-07-2008, 22:00:55
  sbesoj te kete fansa te muzikes franceze<megjithese meqe paska edhe te muzikes gjermane>gjithshka mund te ndodh :P

  • Postime: 243
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 28-07-2008, 22:07:03
  titi10 ja ke fut kot :D

  Une vdes per muzik franceze dhe kam plot ne pc tim

  Thanks Dora

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 29-07-2008, 00:40:40
  sbesoj te këtë fansa te muzikes franceze<megjithëse meqë paska edhe te muzikes gjermane>gjithshka mund të ndodh :P

  Muzika gjermanisht eshte shume e zhvilluar. Shiko verdalle dhe do gjesh plot ;)
  Mendo qe ka 100 milion njerez qe flasin gjermanisht.

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 29-07-2008, 09:21:00
  Unë mendoj qe është muzikë shumë e këndshme dhe ka zera te pavdekshem (Edith Piaf, Patricia Kaas, etj). Megjithatë, çdo pelqim është sipas tipit te personit :)

  1. Joe Dassin – Salut
  Kliko këtu

  2. Patricia Kaas – Mlle Chante le Blues
  Kliko këtu

  03. Adamo – Tombe la neige
  Kliko këtu

  04. Daniel Gerard – Butterfly
  Kliko këtu

  05. Mireille Mathieu – Pardonne moi
  Kliko këtu

  06. Edith Piaf – Non, Je ne regrette rien
  Kliko këtu

  07. Charles Trennet – Johnny, tu me manque
  Kliko ketu

  08. Vanessa Paradis – Joe, le Taxi
  Kliko ketu

  • Postime: 4261
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #5 ne: 23-08-2008, 10:40:47
  1 Windmills Of Your Mind - The Paris Musette Legrand
  2 Under Paris Skies - The Paris Musette Legrand
  3 D'accord - The Paris Musette Long
  4 Ma Petite - The Paris Musette Gouid/Lall
  5 C'est Tout - The Paris Musette Gould
  6 Les Matelots - The Paris Musette Emblow
  7 Canal Du Midi - The Paris Musette Lally
  8 French Connection - Les Petits Violons Wright
  9 Pomme Frites - The Paris Musette Denny
  10 Je Pense Avec Mon Coeur - Jack Hallam Hallam
  11 Enchante - The Paris Musette Long
  12 Chez Michel - The Paris Musette Harrison
  13 Amelise - Jack Hallam Hallam
  14 Mon Amour - The Paris Musette John
  15 Promenade A Montmatre - The Paris Musette Long
  16 Sur La Plage - The Paris Musette Lally
  17 Bossa Nouveau - The Paris Musette Emblow
  18 Madame Sophie - The Paris Musette Harrison

  http://rapidshare.com/files/8362244/Music_of_France.part1.rar.html
  http://rapidshare.com/files/8362243/Music_of_France.part2.rar.html

  • Postime: 4261
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #6 ne: 23-08-2008, 10:43:10
  The Best of France [1995]

  1. Serge Gainsbourg : L’anamour
  2. Patricia Kaas : Hôtel Normandy
  3. Michel Fugain : Une belle histoire
  4. Maurane : Toutes les mamas
  5. Johnny Hallyday : La musique que j’aime
  6. Jean-Jacques Goldman : Je marche seul
  7. Françoise Hardy : Moi vouloir toi
  8. Claude Dubois : Le blues du businessman
  9. Michel Delpech : Quand j’étais chanteur
  10. Jane Birkin : Di Doo Dah
  11. Alain Chamfort : Bambou
  12. Philippe Chatel : Mister Hyde
  13. Pauline Ester : Oui je l’adore
  14. Richard Gotainer : Primitif
  15. Louis Chedid : Ainsi soit-il

  http://rapidshare.com/files/108226720/boF1a.rar
  http://rapidshare.com/files/108248065/boF1b.rar

  • Postime: 1936
  • Karma: +23/-14
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 24-08-2008, 21:23:27
  Muzika gjermanisht është shumë e zhvilluar. Shiko verdalle dhe do gjesh plot ;)
  Mendo qe ka 100 milion njerëz qe flasin gjermanisht.
  gjermania eshte shume e zhvilluar por jo muzika gjermane,edhe muzika kineze eshte e zhvilluar sepse jane mbi nje miliarde qe flasin kinezce ;)

  • Postime: 130
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 24-08-2008, 21:33:10
  Iu thafte dora atij qe me ka fshi mesazhin  :P
  Ku i keni gjetur keto kenge? Nga varri i keni nxjerr? :D
  Edith Piaf pfffff
  Ka dale CD e Karla Bruni-Sarkozy per frankofilat :) kerkoni tek youtube

  Ps:Est-ce qu'il y a quelqu'un qui parle français ici? Merci

  • Postime: 1936
  • Karma: +23/-14
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 24-08-2008, 21:35:10
  une e flas pak por sdi ta shkruaj :P

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #10 ne: 24-08-2008, 23:39:19
  gjermania është shumë e zhvilluar por jo muzika gjermane,edhe muzika kineze është e zhvilluar sepse janë mbi një miliarde qe flasin kinezce ;)

  Thuaj ti keshtu qe se njeh realitetin.
  Ke ndegjuar ndonjehere per Nenan, Xavier Naidoo,  Die fantastischen Vier apo Falkon?
  Shiko nje here ketu: http://www.galeriashqiptare.net/thumbnails-181.html

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #11 ne: 24-08-2008, 23:40:44
  Iu thafte dora atij qe më ka fshi mesazhin  :P
  Ku i keni gjetur këto kenge? Nga varri i keni nxjerr? :D
  Edith Piaf pfffff
  Ka dalë CD e Karla Bruni-Sarkozy për frankofilat :) kerkoni tek youtube

  Ps:Est-ce qu'il y a quelqu'un qui parle français ici? Merci

  Kjo ndodh sepse nuk njihet nga afer realiteti. Eshte sikur te pyesesh nje spanjoll per muziken qe behet ne Shqiperi :)
  Do ishte mire te na sillje ketu nje compilation me kenget me te mira ne gjuhen franceze qe ka dale vitet e fundit fare, si dhe ate me aktualen sigurisht.

  • Postime: 130
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #12 ne: 24-08-2008, 23:48:13
  Kjo ndodh sepse nuk njihet nga afër realiteti. Është sikur te pyesesh një spanjoll për muziken qe bëhet ne Shqipëri :)
  Do ishte mirë te na sillje këtu një compilation me këngët me te mira ne gjuhën franceze qe ka dalë vitet e fundit fare, si dhe atë me aktualen sigurisht.

  Ok Max relaxe :)

  Kompilacion? ËËËËËË ne te vertet  po deshet muzik nga i gjithe globi shkoni tek
   http://www.israbox.com/

  ;)

  • Postime: 27311
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #13 ne: 25-08-2008, 00:10:25
  Qe te ndihmoj pak unë me muziken me aktuale frengjisht, se paku atë qe është dhe chartet botërore.

  Bukuroshja belge Kate Rayan ne perpunimin e hitit frances te viteve '80 Ella, elle l'a te kenduar me pare (ne '87) nga francezja Francë Gall.

  • Postime: 4261
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #14 ne: 25-08-2008, 09:46:10
  Ju perkujtoj se ketu nuk eshte Bar Kafe dhe sa me pak fjale dhe aq me shume pune do te ishte mire ;)


  Flm per mirekuptim

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #15 ne: 27-10-2008, 15:13:34
  Edith Piaf - Padam Padam And Other Hits [2008]

  01 padam padam 03:12
  02 les trois doches 04:10
  03 cetait un jour de fete 03:55
  04 elle frequentait la rue pigalle 03:35
  05 un coin tout bleu du film montmarte-sur-seine 02:46
  06 le vagabond 03:24
  07 les histoires de coeur 04:53
  08 mon legionnaire 03:30
  09 d lautre cote de la rue 03:19
  10 qu as-tu fait john 02:24
  11 le disque use 04:08
  12 la vie en rose 03:08  Remix)

  Kodi: [Zgjidh]
  http://rapidshare.com/files/111780867/Edith_Piaf_-_Padam_Padam_And_Other_Hits2008.rar

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #16 ne: 27-10-2008, 15:15:43
  Patricia Kaas - Toute la musique

  01. D'Allemagne
  02. Ceux qui n'ont rien
  03. Ou sont les Hommes
  04. La nuit est mauve
  05. Il me dit que je suis belle
  06. Je voudrais la connaitre
  07. Des regrets
  08. Une fille de l'Est
  09. Une derniere semaine a New York
  10. Entrer dans la lumiere
  11. On pourrait
  12. Mademoiselle chante le Blues
  13. Toute la musique que j'aime
  14. Quand on n'a que l'Amour
  15. Je le garde pour toi
  16. L'Aigle noir
  17. Herz eines Kampfers

  Kodi: [Zgjidh]
  http://rapidshare.com/files/132267352/allmusicmiss.part1.rar
  http://rapidshare.com/files/132268593/allmusicmiss.part2.rar

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #17 ne: 23-07-2009, 12:45:00
  Ku i keni gjetur keto kenge? Nga varri i keni nxjerr? :D
  Edith Piaf pfffff
  Ka dale CD e Karla Bruni-Sarkozy per frankofilat :) kerkoni tek youtube

  Ps:Est-ce qu'il y a quelqu'un qui parle français ici? Merci
  [/quote].


  Po edhe ty ku e gjete Carla Brunin, kur kemi shum tjer qe jane me miliona here me te mire.

  Bien sur qu'il existe des francophones dans ce petite monde albanaise

  • Postime: 173
  • Karma: +9/-7
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #18 ne: 10-10-2009, 21:56:08
  Et si tu n'existais pas, Daca tu n ai exista

  • Postime: 1
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #19 ne: 29-12-2009, 12:50:38
  Carla Bruni - Comme si de rien n'était (2008)

  01.Ma Jeunesse
  02.La Possibilité D´une Île
  03.L´amoureuse
  04.Tu Es Ma Came
  05.Salut Marin
  06.Ta Tienne
  07.Péché D´envie
  08.You Belong To Me
  09.Le Temps Perdu
  10.Déranger Les Pierres
  11.Je Suis Une Enfant
  12.L´antilope
  13.Notre Grand Amour Est Mort
  14.Il Vecchio E Il Bambino

  http://rapidshare.com/files/130959943/c.br.matisse.rar.html

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #20 ne: 04-02-2010, 16:08:13
  Natasha St-Pier - Tu trouveras ...
  10 ans de succès [Acte 1]
  (2009)

  Tracklist:
  01. Tu trouveras
  02. L'instant T (Inédit)
  03. Je n'ai que mon âme (Eurovision 2001)
  04. Mourir demain
  05. Un ange frappe à ma porte
  06. Nos rendez-vous
  07. Tant que c'est toi
  08. Vivre ou survivre
  09. Tu m'envoles
  10. Embrasse-moi
  11. Alors on se raccroche
  12. Ce silence
  13. 1,2,3
  14. Tant que j'existerai
  15. Là-bas
  16. Haut les cœurs (Inédit)
  17. Trade it all (Inédit)

  DOWNLOAD:
  http://rapidshare.com/files/317607174/N.St.P_-_TT10AS__2009_.rar

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #21 ne: 22-04-2010, 10:19:25
  VITAA - CELLE QUE JE VOIS (2010)  01 Invitaation 4:06
  02 Une Fille Pas Comme Les Autres 3:19
  03 Pour Que Tu Restes 4:44
  04 Tout Recommencer 3:04
  05 Faut Pas Me Chercher 3:32
  06 Maintenant 4:51
  07 Je Ne Brûle Pas 4:54
  08 Celui Qui Te Berçera 4:14
  09 Comme Je Respire 4:39
  10 Voir Le Monde D'en Haut 4:53
  11 Faire Un Tour 4:02
  12 Je M'attends Au Pire 5:42
  13 Mes Actes Manqués 4:18
  14 La Grande Reine 4:56
  15 Celle Que Je Vois 5:53
  16 Quand La Lumière S'eteint 4:11

  http://rapidshare.com/files/323279325/vitaa-celle_que_je_vois-web-fr-2010.rar

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #22 ne: 22-04-2010, 10:23:21
  IN-GRID - PASSION (2010)  1. Les Fous
  2. Le Dragueur
  3. Amour Ma Passion
  4. Movie Star
  5. Jalousie
  6. Les Jeux Sont Faits
  7. Sweet Desire
  8. Vive Le Swing
  9. C'est L'amour
  10. Le Cri Du Coeur
  11. Tout Pour Toi
  12. Papillonne Sur Moi
  13. A Ma Facon
  14. Tu Es La (feat. Pochill)

  http://www.multiupload.com/OD87MLDNDO

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #23 ne: 24-05-2010, 09:48:24
  MELISSA M - QUOI QUE TU DISES (SINGLE 2009)  http://rapidshare.com/files/203591906/Quoi_Que_Tu_Dises_JXMB.mp3

  • Postime: 425
  • Karma: +2/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #24 ne: 02-06-2010, 08:20:24
  YSA FERRER - FRENCH KISS (SINGLE 2010)  1. French Kiss

  http://usershare.net/4tpagfttgswb

  Temat e fundit