Muzikë Klasike. - Muzikë e Huaj

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Muzikë Klasike.

· 24 · 3993

Muzikë Klasike.

· 24 · 3993

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 13-02-2008, 22:42:57
  Ju lutem,kush mund te me ndihmoj.

  Danubi Blu i Johann Strauss.
  Swan Lake ,Liqeni i Mjelmave  nga Tchaikovsky
  « Editimi i fundit: 15-02-2008, 18:05:57 nga Charlie »

  • Postime: 7083
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #2 ne: 15-02-2008, 18:38:25
  Kam thene per ty une ore  :D

   :perqafim :perqafim :perqafim

  • Postime: 4261
  • Karma: +73/-57
 • i identifikuar

  #3 ne: 16-02-2008, 01:19:21
  Me mire mos e thuaj se pastaj do te xhelozojn te tjeret :D

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 31-03-2008, 08:11:57
  Me te mirat e Beethoven

  Kodi: [Zgjidh]
  http://rapidshare.com/files/103685636/Ludwig20kbps.part1.rar.html
  http://rapidshare.com/files/103687013/Ludwig20kbps.part2.rar.html

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #5 ne: 31-03-2008, 08:13:38
  Me te mirat e Moxartit  Kodi: [Zgjidh]
  http://rapidshare.com/files/103680424/WolfgangAmadeusMozart.part1.rar.html
  http://rapidshare.com/files/103684969/WolfgangAmadeusMozart.part2.rar.html

  • Postime: 855
  • Karma: +4/-4
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #6 ne: 31-07-2008, 17:20:31
  Pershendetje,
  Kush mund te me gjeje "kater stinet" te Vivaldit?

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #7 ne: 01-08-2008, 08:37:08
  Përshëndetje,
  Kush mund te me gjeje "katër stinet" te Vivaldit?


  Të gjitha bashke  Pranvera


  Vjeshta

  • Postime: 855
  • Karma: +4/-4
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 01-08-2008, 16:04:13
  FLMN Dora :)


  Pranveren (kete qe eshte me vete) e ke ne ndonje version tjeter se nuk e di perse nuk me hapet si file tek media player?

  • Postime: 66
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #9 ne: 16-09-2008, 21:16:21
  Dora, te linku te gjitha bashke jane vetem pjesae  pare dhe e peste e 4 stineve..si i behet??  mund te kontrollosh te lutem?

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #10 ne: 24-11-2008, 14:02:47
  po kete..mundet te ma gjeje njeri plss? :)

  Serenade  'Eine Kleine Nachtmusik',       Wolfgang Amadeus Mozart      

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #11 ne: 24-11-2008, 15:00:01
  po këtë..mundet te ma gjeje njeri plss? :)

  Serenade  'Eine Kleine Nachtmusik',       Wolfgang Amadeus Mozart      

  Mozart - Eine Kleine Nachtmusik

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #12 ne: 24-11-2008, 16:54:21

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #13 ne: 10-01-2009, 21:03:03
  Tchaikovsky -   "Sugar Plum Fairy"..plsss :)

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #14 ne: 12-01-2009, 08:18:33

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #15 ne: 17-01-2009, 21:03:38
  Tcaikovsky - Sugar Plum Fairy

  thnx per mundimin Dora..por me thote sign up for DivShare ^o)

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #16 ne: 19-01-2009, 12:25:06
  thnx per mundimin Dora..por me thote sign up for DivShare ^o)

  E di kam probleme me account-in, po ja tek e ke:

  Sugar Plum Fairy

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #17 ne: 19-01-2009, 13:54:29
  E di kam probleme me account-in, po ja tek e ke:

  Sugar Plum Fairy

  thnx sugar.. :perqafim

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #18 ne: 12-04-2009, 18:36:27
  versionin e meposhtem do desha ne mundeshit..:) :)

  "O sole mio" - Pavarotti, Brian Adams
   dhe...  "The Last rose of summer" Andre Rieu
  ...plsss

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #19 ne: 14-04-2009, 08:47:54
  versionin e meposhtem do desha ne mundeshit..:) :)

  "O sole mio" - Pavarotti, Brian Adams
   dhe...  "The Last rose of summer" Andre Rieu
  ...plsss

  Pavarotti & Adams - O sole mio

  Andre Rieu - The last rose of summer

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #20 ne: 08-09-2009, 17:06:59
  'Moonlight Sonata' Bethoven....plss and thnx  :perqafim

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #21 ne: 08-09-2009, 17:12:29
  'Moonlight Sonata' Bethoven....plss and thnx  :perqafim

  Beethoven - Moonlight Sonata

  • Postime: 12151
  • Karma: +185/-20
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #22 ne: 20-03-2010, 22:28:33
  Me ndihmoni dot me kete please??


  Schubert "Serenade"
  "Feelings" ( music Adagio by Tomaso Albinoni )


  Thnx :)

  • Postime: 2870
  • Karma: +16/-0
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #23 ne: 23-03-2010, 08:29:40
  Me ndihmoni dot me kete please??


  Schubert "Serenade"
  "Feelings" ( music Adagio by Tomaso Albinoni )


  Thnx :)

  Serenade (Schubert).MP3

  Temat e fundit