100 Këngët e Shekullit(2007)-Edicioni 2 - Muzikë Shqip

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

100 Këngët e Shekullit(2007)-Edicioni 2

· 10 · 27177

100 Këngët e Shekullit(2007)-Edicioni 2

· 10 · 27177

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  ne: 28-09-2007, 01:23:06
  per te shkarkuar kenget mund te klikoni mbi te dhe shtypni butonin anash ku thot"Download Original"


  CD.Vol.1

  1.Feste ne Malësi-Eranda Libohova
  Kliko Këtu

  2.Kënga e mjekut-Stefi Prifti & Endri Prifti
  Kliko Këtu

  3.Këngët e vendit tim--Grupi i këngëtarëve
  Kliko Këtu

  4.Ne ekranin e televizorit-Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  5.Nuk e fshehim dashurinë-Evis Mula
  Kliko Këtu

  6.Portreti yt-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  7.Shoke te pandare-Sherif Merdani
  Kliko Këtu

  8.Thuaja rini-Mira Konci
  Kliko Këtu

  9.Trendeline & këngë-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  10.Zemra e një gruaje-Redon Makashi
  Kliko Këtu
  « Editimi i fundit: 29-09-2007, 13:34:28 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #1 ne: 04-10-2007, 00:03:16
  CD.Vol.2


  1.Bicikleta-Redon Makashi
  Kliko Këtu

  2.Emri i studentit--Nertila Koka
  Kliko Këtu

  3.Kanapeja-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  4.Këngët e vendit tim--Grupi i këngëtarëve 2
  Kliko Këtu

  5.Kur jam pranë teje-Evis Mula
  Kliko këtu

  6.Më prit-Nertila Koka
  Kliko Këtu

  7.Natë gusht,natë prush--Mariza Ikonomi
  Kliko këtu

  8.Ne lindëm në Pranverë--Stefi Prifti & Endri Prifti
  Kliko Këtu

  9.Perhere te dy-Nertila Koka & Pandi Laco

  Kliko Këtu

  10.Sagapo,Të dua-Nertila Koka & Pandi laco
  Kliko Këtu

  11.Sot ora shtatë-Sherif Merdani
  Kliko Këtu

  12.Un jam një vajzë-Eranda Libohova
  Kliko Këtu

  13.Veç njëherë jetojme-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #2 ne: 11-10-2007, 14:04:16
  CD.Vol.3


  1.Bashkmoshataret-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  2.Fqinja-Redon Makashi
  Kliko Këtu

  3.Kolazh me këngëtarët e rinj
  Kliko Këtu

  4.Kthehu për vete,për mua--Evis Mula
  Kliko Këtu

  5.Lot me ty o djalë-Indrit Mesiti
  Kliko Këtu

  6.Mesuesi i parë-Endri & Stefi Prifti
  Kliko Këtu

  7.Mozaik tingujsh,mozaik ngjyrash-Mira Konci
  KLiko Këtu

  8.Na lini te jetojme-Vesa Smolica
  Kliko Këtu

  9.Nenave Shqiptare-Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  10.Nene moj do pres gershetin-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  11. Pyes Lotin-Xhejsi Jorgaqi
  Kliko Këtu

  12.Qeshu vogelushi im-Klajdi Musabelliu
  Kliko Këtu

  13.Zemra det i gjerë-Sherif Merdani
  Kliko Këtu
  « Editimi i fundit: 13-10-2007, 01:50:09 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #3 ne: 23-10-2007, 03:19:07
  CD.Vol.4

  1.E njëjta ëndërr-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  2.Horoskop '92-Orgesa Zaimi
  Kliko Këtu

  3.Kacurrelat-Endri Prifti & Stefi Prifti
  Kliko Këtu

  4.Kolazh me artistet e rinj-Kolazh
  Kliko Këtu

  5.Kur jemi bashke te dy-Redon Makashi
  Kliko Këtu

  6.Kurrë mos më lesho-Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  7.Mes nesh është dashuria-Mira Konci
  Kliko Këtu

  8.Nuk iu zemerova Pranveres-Mateus Frroku
  Kliko Këtu

  9.Ofelia-Evis Mula
  Kliko Këtu

  10.Shoqa ime-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  11.Sinfonia e nenes-Sherif Merdani
  Kliko Këtu

  12.Telefonate zemrash-Francesk Radi & Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  13.Zemer e lodhur-Francesk Radi & Pandi Laco
  Kliko Këtu

  14.Udhetuam se bashku-Eranda Libohova
  Kliko Këtu

  15.Zemra te fal-Samanta Karavello
  Kliko Këtu

  16.Kolazh me këngë te kengetarit Francesk Radi-Kolazh
  Kliko Këtu
  « Editimi i fundit: 25-10-2007, 01:04:24 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #4 ne: 31-10-2007, 01:58:07
  CD.Vol.5

  1.Vajza dhe deti-Redon Makashi
  Kliko Këtu

  2.Të dashures-Mira Konci
  Kliko Këtu

  3.Shoqet tona ilegale-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  4.Qyteti i vjetër-Xhejsi JOrgaqi
  Kliko Këtu

  5.Përsëri ke me u afru-Klajdi Musabelliu
  Kliko Këtu

  6.Një zambak i bardhe mbi gurë-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  7.Ne cdo zemer mbjell gezim-Mariza Ikonomi
  Kliko Ketu

  8.A do vish sivjet ne plazh-Sherif Merdani
  Kliko Ketu

  9.Lulet ne dritare-Endri & Stefi Prifti
  Kliko Ketu

  10.Kafe Flora-Evis Mula
  Kliko Ketu

  11.Kengë për Cerciz Topullin-Eranda Libohova
  Kliko Ketu

  12.Baballaret-Ajkuna Omeri
  Kliko Ketu

  13.Lumturia nuk dhurohet-Tonin Tershana
  Kliko Ketu

  14.Kenga e nenes-Sherif Merdani & Tonin Tershana
  Kliko Ketu

  15.Dhe ti erdhe ne plazh-Sherif Merdani
  Kliko Ketu
  « Editimi i fundit: 06-11-2007, 05:53:31 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #5 ne: 07-11-2007, 05:05:58
  CD.Vol.6

  1.Adhuroj stinen e vjeshtes-Endri Prifti & Stefi Prifti
  Kliko Këtu

  2.C'është dashuria-Orgesa Zaimi
  Kliko Këtu

  3.Gjeologes-Redon Makashi
  Kliko Këtu

  4.Kenge moj-Mira Konci
  Kliko Këtu

  5.Kenget tona-Indrit Mesiti
  Kliko Këtu

  6.Kur zemrat rrahin si një zemër-Evis Mula
  Kliko Këtu

  7.Mos Qaj-Mateus Frroku
  Kliko Këtu

  8.Një mëngjes-Eranda Libohova
  Kliko Këtu

  9.Pranvere e jetës tonë-Eneda Tarifa
  Kliko Këtu

  10.Rrugë-Vesa Smolica
  Kliko Këtu

  11.Shqipëria pershendet-Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  12.Sot kendoj-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  13.Takim pas vitesh-Sherif Merdani
  Kliko Këtu

  14.Të pajtohemi-Samanta Karavello
  Kliko Këtu
  « Editimi i fundit: 14-11-2007, 13:43:46 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #6 ne: 14-11-2007, 04:21:38
  CD.Vol.7

  1.Buka e duarve tona-Vesa Smolica
  Kliko Këtu

  2.Djali simpatik--Eneda Tarifa dhe Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  3.Këngë rinore-Orgesa Zaimi dhe Xhejsi Jorgaqi
  Kliko Këtu

  4.Kur përëndon dielli-Alida Hisku & NIkolin Gjergji
  Kliko Këtu

  5.Margjelo-Nikolin Gjergji
  Kliko Këtu

  6.Makinisti-Mira Konci & Redon Makashi
  Kliko Këtu

  7.Nentori i lirisë-Alida Hisku
  Kliko Këtu

  8.Në këtë natë-Xhejsi Jorgaqi
  Kliko Këtu

  9.Njerezit e agimeve-Alida Hiksu & Endri & Srefi Prifti
  Kliko Këtu

  10.Një kenge për ty-Klajdi Musabelliu
  Kliko Këtu

  11.Pallati 176-Anjeza Shahini & Endri Prifti
  Kliko Këtu

  12.Pesha e fatit-Evis Mula & Mateus Frroku & Stefi Prifti
  Kliko Këtu

  13.Sagapo,Të dua-Samanta Karavello & Klajdi Musabelliu
  Kliko Këtu

  14.Skam c'e dua pasurinë-Eranda Libohova ft.Sherif Merdani
  Kliko Ketu

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #7 ne: 20-01-2008, 18:17:36
  CD.Vol.8

  1.Të fala zemeres time-Anjeza Shahini
  Kliko Këtu

  2.Manushaqes-Arta Babaramo
  Kliko Këtu

  3.Vajzes Korcare-Arta Babaramo
  Kliko Këtu

  4.Zhgenjimi-Eneida Tarifa
  Kliko Këtu

  5.Preheri yt o nene-Eranda Libohova
  Kliko Këtu

  6.Kenge për Fato Berberin-Evis Mula
  Kliko Këtu

  7.Kolazh me kenge te Anita Bitri
  Kliko Këtu

  8.Kolazh me këngët e Muharrem Xhadikut
  Kliko Këtu

  9.Valsi i rinis-Mariza Ikonomi
  Kliko Këtu

  10.Nuk kerkoj tjetër njeri-Mira Konci
  Kliko Këtu

  11.Duart e tua-Sherif Merdani
  Kliko Këtu

  12.Rrjedhin mengjeset-Endri & Stefi Prifti
  Kliko Këtu

  13.Djepi i trimeris-Vesa Smolica & Indrit Mesini
  Kliko Këtu


  falimderit per pishtina.us per kenget
  « Editimi i fundit: 21-01-2008, 14:05:50 nga eurogina »

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #8 ne: 26-01-2008, 21:24:09
  CD.Vol.9


  1.Perhere me kenge-Anjeza Shahini
  Kliko Ketu

  2.Mirmengjes student-Eneida Tarifa
  Kliko Ketu

  3.Dasma e traktoristit-Eranda Libohova
  Kliko Ketu

  4.E njejta enderr-Ermira Babaliu
  Kliko Ketu

  5.Mbremja qe mban dashurine time-Ermira Babaliu
  Kliko Ketu

  6.Pran te kalterit det-Ermira Babaliu
  Kliko Ketu

  7.Unaza-Evis Mula
  Kliko Ketu

  8.Te njoha ty-Indrit Mesini
  Kliko Ketu

  9.Sa deshire-Klaidi Musabelliu
  Kliko Ketu

  10.Partizani vogel-Mariza Ikonomi
  Kliko Ketu

  11.Mes jush-Mateus Frroku
  Kliko Ketu

  12.O moj e bukura Arberi-Mira Konci
  Kliko Ketu

  13.Zgjodhja njerin-Orgesa Zaimi
  Kliko Ketu

  14.Kartolina-Redon Makashi
  Kliko Ketu

  15.Se kenduam let it be-Sherif Merdani
  Kliko Ketu

  16.Nje serenat per ty-Stefi & Endri Prifti
  Kliko Ketu

  • Postime: 2417
  • Karma: +6/-1
  • Gjinia: Femer
 • i identifikuar

  #9 ne: 03-02-2008, 06:21:46
  CD.Vol.10


  1.Kolazh i dritave-Artistet e rinje
  Kliko Këtu

  2.Kolazh me kenge te Enver Shengjergjit-Artistet e rinje
  Kliko Këtu

  3.Askush s'do ta besoj-Indrit Mesiti
  Kliko Këtu

  4.Për here te dua-Lindita Theodhori
  Kliko Këtu

  5.Moj pranvere-Luan Zhegu
  Kliko Këtu

  6.Luan Zhegu & Femijet Kripemjaltezat
  Kliko Këtu

  7.Kur xhirohej një film-Luan Zhegu & Samanta Karavella
  Kliko Këtu

  8.vetëm 5 minuta-Mateus Frroku
  Kliko Këtu

  9.Jetoj-Mira Konci
  Kliko Këtu

  10.Kur e humba një dashuri-Orgesa Zaimi
  Kliko Këtu

  11.Gjethet e shtatorit-Samanta Karavello
  Kliko Këtu

  12.E njejt mbetet ITAKO-Vesa Smolica
  Kliko Këtu
  « Editimi i fundit: 11-02-2008, 04:02:14 nga eurogina »

  Temat e fundit