Kënga me e bukur Shqiptare e momentit - Muzikë Shqip

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kënga me e bukur Shqiptare e momentit

Kënga me e bukur Shqiptare e momentit

· 106 · 28461

 • Postime: 824
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 23-10-2007, 18:17:57
Përshëndetje te gjithëve ,

Do ju ftoja te jepnit vleresimin tuaj për Kengen Shqiptare me te bukur te momentit !!! 

Duke qenë se vazhdimisht tregu muzikor shqiptar pasurohet me këngët të reja , besoj se dhe vlerësimi i juaj do të ndryshohet kohe pas kohe ....

Do ishte kenaqesi nëse do të kalonit here pas here nga kjo teme  dhe te linit përshtypjet tuaja se cilen kenge konsideroni si me te bukuren e momentit te Muzikes Shqiptare .


Ju Faleminderit !

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 13-11-2007, 23:25:39
 pershendetje Amy..

nuk njoh shume muziken e tanishme shqiptare..ama para pak kohesh degjova nje kenge nga "ELITA 5"

titullohej "CMENDEM"
gjithmone me ka pelqyer ky grup..kane nje muzike fantastike pa permenduar nje text te gjalle plot kuptim...

#2 ne: 14-11-2007, 12:53:43
Flori dhe Luar per mua

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-11-2007, 15:35:03
Elvana Gjata Ku Jeton Dashuria eshte kenge klas,ka shume mundesi ta fitoj kengen magjike me kete kenge.

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 21-11-2007, 11:50:41
Kengen magjike do ta fitoje Flori dhe Soni, po mua personalisht dhe momentalisht me pelqen shume "Ku jeton dashuria" e Elvana Gjates.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 23-11-2007, 11:33:30
Soni - Zig zag me pelqen shummm

#6 ne: 29-11-2007, 10:29:44
Përshëndetje Amy..

nuk njoh shumë muziken e tanishme shqiptare..ama para pak kohësh dëgjova një kenge nga "ELITA 5"

titullohej "CMENDEM"
gjithmonë më ka pëlqyer ky grup..kanë një muzikë fantastike pa permenduar një text te gjallë plot kuptim...

 • Postime: 61
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 29-11-2007, 11:55:05
se pranon shpat kasapi

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 01-12-2007, 22:30:55
Mandarin  :D

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 08-12-2007, 16:56:21
Elita 5 ---- Çmendem
Aurela Gaçe-- hape veten ti
Elvana Gjata------ ku jeton dashuria

Erlehta, edhe mua me pelqen "mandarine"  :)

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 08-12-2007, 18:40:36
Sinan Hoxha - Parfumi :D

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 08-12-2007, 21:39:05
kenga me e bukur:mos shaj mbas shpine-rebel a.k.a unikkatil.sweetkisskujdes kur shkruan cdo njeri ka shijen e vet
« Editimi i fundit: 29-01-2008, 17:30:02 nga eurogina »

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 08-01-2008, 22:14:49
Per mendimim tim kenget Shqiptare me te bukura te momentit jane: "Zemren e Lame Peng" e Olta Bokes, "Ku Jeton Dashuria Ime" e Elvana Gjates, "Hape Veten Ti" e Aurela Gaces, "Fluturimi" e Sonit dhe Florit, "Choco & Cacao" e Eranda Libohoves & "Nxenesja me e Mire" e Anjeza Shahinit.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 09-01-2008, 01:09:04
Elita 5 - Cmendem dhe Aurela Gace - Hape Veten.

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 12-01-2008, 05:33:12
mbase une jam plak nga brenda po me pelqejne jashte zakonit muzika jugut.ndac polifonike ndac dasmore.le qe ashtu jemi te tere ne te jugut te vjeter nga traditat juve te tjeret keni filluar moderrnizim te pa pare.

 • Postime: 50
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 19-01-2008, 02:12:10


flori ft luar-gjithmone
flori fy soni malaj-fluturimi 3470
aurela gace-hape veten
the dreams-dedikuar nenes
kaltrina selimi-ti me fal

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 29-01-2008, 17:28:57
Lamtumire--Yjet e Panjohura

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 03-02-2008, 15:07:28
The Dreams - Dedikuar nënës.

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 11-02-2008, 08:38:41
Kjo do jete kenga Hit e kesaj jave,po u shpall Kosova e Pavarur me date 17 Shkurt.

Vagabondi & Hysni Zela - Kosova e Pavarur

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 19-02-2008, 17:10:53
kenga e re e Zanfines po me pelqen shume

nga njeshi ke dhjeta

 • Postime: 822
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 22-02-2008, 20:16:43
per mua kenget qe me pelqejn me shume shqiptare jane ato te perpunuara nga 100 kenget e shekullit  :engjell:

 • Postime: 824
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 28-02-2008, 19:26:09
Zemren e lame peng - Olta Boka  ;)

#22 ne: 29-02-2008, 18:55:29
kenga e re e Zanfines po me pëlqen shumë

nga njeshi ke dhjeta

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 29-02-2008, 23:43:27
Kenga me e bukur? Kenga ime :P

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 14-03-2008, 16:35:40
Adelina Ismaili - Trimit tim

Temat e fundit