Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare] - 187 - Muzikë Shqip

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]

Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]

· 5409 · 566732

 • Postime: 18089
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4650 ne: 19-12-2009, 10:28:32
Mi gjeni keto plss..

Stine - Pse
Bujar Qamili - Nuk jam me sikur atehere
                    - Mos u largo
                    - Fati i zi


Thnxx :)

 • Postime: 2887
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#4651 ne: 19-12-2009, 14:16:13
Babygirl, kenga e Stines gjendet nje faqe me pare ose tema Top Fest 6.

 • Postime: 18089
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4652 ne: 20-12-2009, 00:10:43
Thnxxx..e mora..pres ato tjerat.. :perqafim

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4653 ne: 20-12-2009, 01:53:34
Mi gjeni keto plss..

Stine - Pse
Bujar Qamili - Nuk jam me sikur atehere
                    - Mos u largo
                    - Fati i zi


Thnxx :)
Ajo e para shpresoj që të jet e saktë :)

Nuk jam me sikur atehere

Mos u largo

Fati i zi« Editimi i fundit: 26-12-2009, 04:37:43 nga adushe »

 • Postime: 18089
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4654 ne: 21-12-2009, 14:49:44
Edhe keto plss...dhe ju le te pushoni per festa.. :engjell: :D

Ermal Fejzullahu - Ne mendje te kam
                           - Vetem vet
                           - Me mjafton


Flmmmmmm shume shume.. :)

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4655 ne: 21-12-2009, 20:04:12
Edhe keto plss...dhe ju le te pushoni per festa.. :engjell: :D

Ermal Fejzullahu - Ne mendje te kam
                           - Vetem vet
                           - Me mjafton

Ermal Fejzullahu - Ne mendje te kam
Kliko Ketu

Ermal Fejzullahu - Vetem vet
Kliko KetuFlmmmmmm shume shume.. :)

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4656 ne: 22-12-2009, 05:39:30
« Editimi i fundit: 07-01-2010, 20:49:16 nga adushe »

 • Postime: 3237
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#4657 ne: 22-12-2009, 14:25:10
Une e dua kete kenge.MA plotesoni nje here deshiren  hmmmmm:

Te Pranoje Si Je   Aleksander Gjoka    (Feat. Elton Deda Dhe Redon Makashi)

E keni dhe textin.
cbeni cte donim, ose kendojeni vete dhe vini keto ose e gjeni si tu vi me mire.

Ti mos u shqetëso kur vjen në strat
Dhe pse blen më të shtrenjtin deodorant
Se më josh parfumi i trupit tënd
Ta fali ty natyra ndaj më çmënd

E sado të jetë dielli i fortë
Ti syze mos mbaj kur më takon
Dua të shoh t'përlotesh ti vërtetë
Kur përgjërohesh se sa më do

Dhe kur je në lokal me mua ti
Pasqyrën nxjerr dhe bën tualet
Vallë, a s'të mjaftojnë këta sytë e mi
Për të parë a je simpatike vërtetë

(refren)
O sy njerëzorë, që botën e shikoni
...në çdo skaj
Pasqyrë e shpirtit jeni, kaltërsi dhe re
Dhe nëse ai ndizet e digjet flakë e zjarr
Jo, jo, fasada s'ka rëndësi për ne
------------ (x 2)

Dashuri, dashuri si ajri je
Pa të smund te jetoj

Kopertinë e një libri je
Të tërheq sapo e sheh
Por brenda fjalë dhe vetëm fjalë
....pa vlerë

Të pranoj kështu si je
Si natyra të krijoi
Ndaj më prano si jam

 • Postime: 1258
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4658 ne: 26-12-2009, 23:35:03
Sinan hoxha e Shyhrete Behluli
Kendoje kengen Kosovare..

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#4659 ne: 27-12-2009, 00:29:05
 kerkoj kenget me prekese per ti shkarkuar andi shkoza

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4660 ne: 27-12-2009, 03:19:33
Sinan hoxha e Shyhrete Behluli
Kendoje kengen Kosovare..

01.Sinan Hoxha& Shyrhete Behluli - Kendoma kengen

 • Postime: 1436
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4661 ne: 27-12-2009, 13:50:00
Blero & Zajmina ndodhet ketu

« Editimi i fundit: 30-12-2009, 00:57:27 nga adushe »

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4663 ne: 27-12-2009, 18:42:12
kerkoj kenget me prekese per ti shkarkuar andi shkoza

01.Andi Shkoza - Afer do te mbaj
Kliko ketu

02.andishkoza-bjonde vagabonde
Kliko ketu

03.Andi Shkoza - Bota le te flasi
Kliko ketu

04.Andi Shkoza - Capkene
Kliko ketu

05.Andi Shkoza - Luan me mua
Kliko ketu

 • Postime: 1258
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4664 ne: 31-12-2009, 22:24:35
Kerkoj nje kenge, e kendon nje person i cili eshte paksa sikur TRIX.
Nuk ja di emrin as kenges as kengtarit, por refrengun pak a shumm..

shum e vogel e qfar fati, mos beso qa flasin bota
ti beso ne fjalt e mia se me dogji dashuria
o sa fort zemren ma knaqe, kur ti puth qubat ne faqe
kur ti puth dy syt e si . as nuk sho e as nuk ndij

Flm shum.. DjDiki

 • Postime: 425
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Femer

#4665 ne: 05-01-2010, 16:06:16
Kerkoj kengen "nena ime" nga violeta kukaj

flm

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4666 ne: 05-01-2010, 17:27:43
Albqikaa kenget e Top Fest 5 ndodhen ketu

kliko ketu

 • Postime: 425
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Femer

#4667 ne: 07-01-2010, 12:00:17
Albqikaa kenget e Top Fest 5 ndodhen ketu

kliko ketu

por ato kenget nuk jane ne kualitet CD

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4668 ne: 07-01-2010, 14:26:35
por ato kenget nuk jane ne kualitet CD

ok do mundohem une ti gjej me kualitet kurse per top fest 6 ajo vetem i ka te pastra po gjeta te tjera ti tregoj

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#4670 ne: 09-01-2010, 15:30:20
heyyy rulezz mirdita ;) un kam disa kerkesa per te gjet disa keng.. po i kam kerkuar dhe pa rezultat  ketu esht shpresa ime e fundit per ti gjet!! ju faleminderit :)

1)maniola : lum kush do te ket..
2)rilinda velaj: bera dasm tunda fshane..
3)ergys hyra: ku bien keto daulle...
4)mira jani: shqiperi moj tugjatjeta..
5)adiriana koreta: moj shelege e cobanit..
6)ylli baka:albumi i fundit..
7) kolazhi: djemt e vjoses

 • Postime: 1582
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#4671 ne: 09-01-2010, 17:49:42
heyyy rulezz mirdita ;) un kam disa kerkesa per te gjet disa keng.. po i kam kerkuar dhe pa rezultat  ketu esht shpresa ime e fundit per ti gjet!! ju faleminderit :)

1)maniola : lum kush do te ket..
2)rilinda velaj: bera dasm tunda fshane..
3)ergys hyra: ku bien keto daulle...
4)mira jani: shqiperi moj tugjatjeta..
5)adiriana koreta: moj shelege e cobanit..
6)ylli baka:albumi i fundit..
7) kolazhi: djemt e vjosesErgys Hyka - pse bien keto daulle ndodhet ketu

& Kenget po ti postoj tek kjo teme

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#4672 ne: 09-01-2010, 23:37:01
faleminderit ;)

 • Postime: 425
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Femer

#4673 ne: 11-01-2010, 12:08:03
KENGA E RE E LEONORA JAKUPIT "NJE PUTHJE (ALL I NEED IS LOVE)"


Leonora Jakupi - Nje puthje
« Editimi i fundit: 12-01-2010, 01:30:15 nga adushe »

Temat e fundit