Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare] - 36 - Muzikë Shqip

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]

Kërkoj Këngën? [Për këngë shqiptare]

· 5409 · 555787

 • Postime: 170
 • Gjinia: Mashkull

#875 ne: 06-12-2006, 12:20:04
hey a esht ajo kenga e nores..ne albumin e ri a?

 • Postime: 170
 • Gjinia: Mashkull

#876 ne: 06-12-2006, 12:25:57
ey more vesh se ajo kënga e nores esht e huazuar a e vjedhur.. nga Dragan Koliko te molim...ashtu um tha :P

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#877 ne: 06-12-2006, 14:48:09
Eshte kenge e re te cilen do e kendoje per naten e Vitit Ri.

Nuk eshte e perfshire ne albumin ,, Opium ,,

 • Postime: 16

#878 ne: 06-12-2006, 19:40:46
Kërkojë këngën Aman Aman kenduar nga Silvi dhe Ciko

 :perqafim (për atë qe ma gjen)

Akoma po e kerkoj këtë këngën po asnjëri s'mi gjen dot këngët qe dua.  :P Ja ku është videoja ne youtube por do doja ta kisha ne mp3 qe ta vendosja ne cd.

 • Postime: 121
 • Gjinia: Mashkull

#879 ne: 06-12-2006, 23:27:25
Kerkoj Altin Sulkun - Hardhia e rrushit?

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer

#880 ne: 06-12-2006, 23:45:25
Akoma po e kerkoj këtë këngën po asnjëri s'mi gjen dot këngët qe dua.  :P Ja ku është videoja ne youtube por do doja ta kisha ne mp3 qe ta vendosja ne cd.

kliko ketu

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer

#881 ne: 06-12-2006, 23:55:04
Kërkojë Altin Sulkun - Hardhia e rrushit?

shkarko
save target as...


esht nje remix altin shira dhe altin sulku ne fillim me kengen hardhia e rrushit,shpresoj qe te te pelqej

 • Postime: 170
 • Gjinia: Mashkull

#882 ne: 07-12-2006, 09:43:25
Është këngë e re te cilën do e kendoje për naten e Vitit Ri.

Nuk është e përfshirë ne albumin ,, Opium ,,
aha..okei..flm per këng pra... :D

 • Postime: 65

#883 ne: 07-12-2006, 16:43:41
lady m ju lutem me kengen mos genje

 • Postime: 1258
 • Gjinia: Mashkull

#884 ne: 07-12-2006, 18:46:07
Kengen e ibrahim rugoves ju lutemmm

 • Postime: 29
 • Gjinia: Mashkull

#885 ne: 08-12-2006, 00:35:44
Shkelzen Jetishi- XENI- 2006         

01-XENI - Albulena.mp3
http://www.speedyshare.com/157839290.html

02-XENI - Kush po luan me def
http://www.speedyshare.com/436629346.html

03-XENI - N'maje t'shtepis u ngrit flamuri.mp3
http://www.speedyshare.com/381234934.html

04-XENI - Kendon Tirana, këndon Prishtina.mp3
http://www.speedyshare.com/945816876.html

05-XENI - Na u nis dasma.mp3
http://www.speedyshare.com/773193308.html

06-XENI - Eja dhanderr,shtylle e shtepis.mp3
http://www.speedyshare.com/137536959.html

07-XENI - Nusja jonë e bukur.mp3
http://www.speedyshare.com/715686168.html

08-XENI - Shtrona moj nuse, shtrona.mp3
http://www.speedyshare.com/784983749.html

09-XENI - Lujma, lujma belin.mp3
http://www.speedyshare.com/296645487.html

10-XENI - Dil njeher.mp3
http://www.speedyshare.com/678741944.html

11-XENI - I vujtun jam.mp3
http://www.speedyshare.com/434435974.html

12-XENI - Oh një lulisht me trandofila.mp3
http://www.speedyshare.com/995226178.html

13-XENI - Ndegjoni shokë.mp3
http://www.speedyshare.com/693177154.html

14-XENI - 30 Dite ne Ramazan.mp3
http://www.speedyshare.com/547602375.html

15-XENI - O t'shitoft zana.mp3
http://www.speedyshare.com/875845783.html

16-XENI - Vet me the te dua.mp3
http://www.speedyshare.com/686728927.html

Ej Geisha, a ka mundsi edhe niher me i vendose disa nga kenget e Xenit se ishin fshire :(. Kontrolloi cilat nuk jane dhe vendosi perseri nese nuk priton.

P.S. Bon edhe dikush tjeter me i vendose, se kam problem :)

 • Postime: 16

#886 ne: 08-12-2006, 03:56:31

 • Postime: 281
 • Gjinia: Mashkull

#887 ne: 08-12-2006, 06:45:25
01 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Song For The Hero 'Celo Mezani'.mp3
02 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Pastoral Symphony'.mp3
03 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Te Kesh Mall'.mp3
04 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Berceuse - Lullaby.mp3
05 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Once Again As In 1960.mp3
06 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Caba For The Violin.mp3
07 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Complainte-Lament'.mp3
08 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Pastoral Melody.mp3
09 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Bagpipe Tune From Pogradec.mp3
10 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Medley.mp3
11 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Rhapsodic Suite.mp3
12 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Fishermen's Work Song.mp3
13 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Medley From Mirdita.mp3
14 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Ostinato' Singing.mp3
15 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Popular Tune From Lezha.mp3
16 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Concert Of Sheperd's Flutes.mp3

http://rapidshare.com/files/4175723/Mysterious_Albania.rar


 • Postime: 25

#888 ne: 08-12-2006, 11:32:53
!!!! A ben dot njeri gje ????

Po kerkoj këngën e Aurela Gaces "Me jetën dashuruar" por mesa duket qenka e pagjetshme. Po qe se e ka njeri te ma çoje se me hengri veshet gruaja   Faleminderit

 • Postime: 674
 • Gjinia: Mashkull

#889 ne: 08-12-2006, 11:38:19
Kënga magjike nga cd 2. ME 128

Armend Rexhepagiqi
Bertan Asllani
Besa
Burn
Denis Hasa
Eneda Tarifa
Ermal Fejzullahu
Gentian Gojani
Gerta Heta
Gessa
Gilan G. B2N & 25%
Hip Hop Soldiers
Kastro Zizo ft. Besmir Metani & Sanchez
L.R.C. & Master bas
Rezarta Shkurta - Dj
Rona
Seldi
West Side Family

Links ne 2 pjesë

Kodi: [Zgjidh]
http://www.speedyshare.com/699901277.html
Kodi: [Zgjidh]
http://www.speedyshare.com/667440296.html
Rapidshare ne 2 pjese
Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.com/files/6578933/KENGA_MAGJIKE_2006_CD_2_---_PART_1.rar
Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.com/files/6578934/KENGA_MAGJIKE_2006_CD_2_---_PART_2.rarpassword terencizeriyt

 • Postime: 2800
 • Gjinia: Femer

#890 ne: 08-12-2006, 11:47:25
Pershendetje ,

Me gjen dikush kenge te Mimoza Nelajt gjitha qe ka ajo  :)

ju flm.

 • Postime: 182
 • Gjinia: Mashkull

#891 ne: 08-12-2006, 13:45:42
01 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Song For The Hero 'Celo Mezani'.mp3
02 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Pastoral Symphony'.mp3
03 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Të Kesh Mall'.mp3
04 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Berceuse - Lullaby.mp3
05 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Once Again As In 1960.mp3
06 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Caba For The Violin.mp3
07 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Complainte-Lament'.mp3
08 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Pastoral Melody.mp3
09 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Bagpipe Tune From Pogradec.mp3
10 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Medley.mp3
11 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Rhapsodic Suite.mp3
12 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Fishermen's Work Song.mp3
13 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Medley From Mirëdita.mp3
14 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - 'Ostinato' Singing.mp3
15 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Popular Tune From Lezha.mp3
16 - Various Traditional Albanian Artists and Ensembles - Concert Of Sheperd's Flutes.mp3

http://rapidshare.com/files/4175723/Mysterious_Albania.rar
Mandi78, faleminderit shume na ke ofruar nje dhurate te mrekullueshme ne prag te ketij fund viti...nje album me kenge dhe valle te verteta shqipe... je shume i madhe edhe njehere faleminderit   

#892 ne: 08-12-2006, 19:57:35
!!!! A bën dot njeri gjë ????

Po kerkoj këngën e Aurela Gaces "Me jetën dashuruar" por mesa duket qenka e pagjetshme. Po qe se e ka njeri te ma çoje se me hengri veshet gruaja   Faleminderit

Eshte goxha e veshtire.Une kam pare dhe ne faqe te tjera mezi gjendet.E vetmja menyre eshte te gjesh ndonje kasete te sajen dhe ta hedhesh ne disk..me siguri ndonje shtepi diskografike do e kete!

 • Postime: 121
 • Gjinia: Mashkull

#893 ne: 08-12-2006, 23:58:44
Rrofsh Eurogina

 • Postime: 269

#894 ne: 09-12-2006, 12:11:09
A mundet ndonjeri me ma gjet kengen e Dulit qe shkon disi kshtu:

"Po pina viski o me coca cola
po lujn valle o vajzat belholla..."

 • Postime: 531
 • Gjinia: Mashkull

#895 ne: 09-12-2006, 13:16:21
A e ka ndonje kengen e Gilit - Rock me cifteli?

 • Postime: 531
 • Gjinia: Mashkull

#896 ne: 09-12-2006, 13:29:20
dhe nese mundeni dhe kengen e Bleones - Ti nuk di as me ma lyp?

 • Postime: 2416
 • Gjinia: Femer

#897 ne: 09-12-2006, 15:05:01
dhe nëse mundeni dhe këngën e Bleones - Ti nuk di as me ma lyp?

mere o yll
kiss kiss miss ya * nga ke humb

kliko ketu

 • Postime: 531
 • Gjinia: Mashkull

#898 ne: 09-12-2006, 15:21:57
mere o yll
kiss kiss miss ya * nga ke humb

kliko këtu

shuuuuume flm ylli
te puccccccccc forttttttttt
edhe ti me ke munguar shume ;)

 • Postime: 30

#899 ne: 09-12-2006, 20:40:28
hi
kush mund ti gjeje kenget e kengetares maya
 ka dale tani te bbf
ka nxjerre dy kenge
lege lege dhe fustan verdha
ciao

Temat e fundit