Nostalgjia e muzikes shqiptare - 2 - Muzikë Shqip

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nostalgjia e muzikes shqiptare

Nostalgjia e muzikes shqiptare

· 55 · 26099

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#25 ne: 01-10-2008, 23:53:07
Festivali 1997

1.Akullthyesit-Djemte
Kliko Ketu

2.Arberie Hadergjonaj-Lozonjare
Kliko Ketu

3.Dashuria e pare
Kliko Ketu


te tjerat do vin se shpejti

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 02-10-2008, 08:09:51
Hey Dora,shum falemderit për këngët qe na ofron po këngët e festivalit 1983 nuk shkarkohen te gjithë,mund ti hedhësh një sy tlutem?Shpresoj ta besh sa më shpejtë se me zi po pres ti shkarkoj :(

Me thuaj cilat kenge nuk shkarkohen?

 • Postime: 42
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 02-10-2008, 14:24:05
Me thuaj cilat kenge nuk shkarkohen?

Ok,me poshte ke te gjitha kenget qe nuk shkarkohen:
1.Gaqo Cako - Poeti i maleve
2.Gaqo Cako - Vajza me kacurrela
3.Luan Zhegu – Kompozitori dhe fëmijët
4.Aferdita Laci – Femija I pare
5.Tonin Tershana – Nene moj, do pres gershetin
6.Parashqevi Simaku – Gezimi i shtepise se re
7.Zana Cela – Një zambak i bardhe mbi gur
8.Arta Babaramo – Të rrapi ne Mashkullore
9.Marina Grabovari – Mesnata
10.Tatjana Isai – Të me rritesh për Shqipërinë
11.Burbuqe Rada – Dhurate për ditelindje
12.Vilson Shaho dhe Elvira Koroveshi – Drita e kongreseve
13.Jolanda Dhamo – Vajza me trëndafi
14.Shpresa Ranxa – Kenget e popullit tim
15.Dhimiter Dushi – Mesuesi i parë
16.Liljana Kondakciu – E bukur vjen pranvera
17.Vace Zela & Lindita Sota - Natën vonë & Vajzat
18.Bashkim Alibali - S'ma njohe zemren
19.Bashkim Alibali - Mirësevjen pranvere
20.Manjola Nallbani - Udhetoj i menduar

Mfal qe te hapa pune,po si marr dot:(

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 02-10-2008, 14:43:59
mund te mi gjeni kenget pluralizmi te morena rekes,me pa vellai sot me nje djale te nertila kokes, te dashuroj te irma libohoves ike me dallendyshet te manjola nallbani,me kete rast i lutem dores ne qoftese i ka te mi dergoj ne imail ketty.nu@libero.it te falenderoj
« Editimi i fundit: 03-10-2008, 12:57:53 nga ketty »

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 15-10-2008, 16:06:41
01. Morena Reka - Me thuaj po
Kliko ketu

02. Nertila Koka - Nje lule pranvere
Kliko ketu

03. Nertila Koka - Ti vjen
Kliko ketu

#30 ne: 16-10-2008, 11:50:52
Këtu e keni një perzgjedhje me kenge shqipe, te kenduara qysh nga vitet 80, por qe ndegjohen edhe sot, shpresoj t`ju pelqejn.

1- Blero - Fotografia

2- Hareja - Nuk është ashtu

3- Trix- Të kerkoj

4- Sinan Vllasaliu - S`do të Kem Nuse

5- Vjollca Luka - Ty te Kujtoj

6- Nazmi Belica - Si te Dashuroj

7- Afrim Muqiqi - Mos Mendo se te Harroj

8- Burhan Halili - Kujtimet e Jetes ( Ne bankat e Shkolles )

9- Adelina Ismaili - Shko

10-Adelina Ismaili - Sonte

11-Adelina Ismaili - Ti do të martohesh

12-Afrim Muqiqi - Xhelozia

13-Alban Skenderaj - Vetëm ty

14-Ardit Gjebrea - Shumë te kam dashur por...

15-Ardit Gjebrea - Ti nuk ke me ndjenja

16-Blero - Me Mungon

17-Elita 5 - Al kapone

18-Elita 5 - Cmendem

19-Elita 5 - Dua te vdes

20-Elita 5 - E urej shiun

21-Elita 5 - Faleminderit

22-Elita 5 - Fat ne fatkeqësi

23-Elita 5 - Haroje Vetmine

24-Elita 5 - Iluzioni

25-Elita 5 - Këngët mi vrave me dashuri

26-Elita 5 - Kthehu të lutem e dashur

27-Elita 5 - Me Kujtohen Çastet Tona

28-Elita 5 - Na ishte njëherë

29-Elita 5 - Nita

30-Elita 5 - Pendimi

31-Elita 5 - Rastet kanë fuqi

32-Elita 5 - Shiu vetm ty të lag

33-Elita 5 - Simfonia e detit

34-Elita 5 - Udhetari i nates

35-Elita 5 - Ti e vrave Dashurine

36-Fisnikët - Dashuri e mjera

37-Fisnikët - Druri i takimit

38-Fisnikët - Jeta vazhdon

39-Fisnikët - Më fal

40-Fisniket - Zoteria Juaj

41-Hidaver Osmani - E pa besë

42-Hidaver Osmani - Nora

43-Xeni - Kalaja e Ulqinit

44-Dani - Fjalët Qe Na Ndan

45-Sabri Fejzullahu - Pa lamtumire

46-Sabri Fejzullahu - Pranvera ne Prishtinë

47-Sabri Fejzullahu - Zemer e plagosur

48-Trix - Ndarja ne errësirë

49-Trix - Pa lamtumir

50-Trix - Qaj për ty

51-Trix - Të Mbulofte Reja

52-Trix - U tretën ëndërrat

53-Trix - Të kerkoj

54-Trixi - Zeshkanja

55-Telex - Nuk besoj

56-TNT - Bjondine

57-Grupi 403 - Ëndrra

58-Grupi 403 - A do të kthehet

59-Grupi 403 - Engjujt nuk jetojnë në tokë

60-Grupi 403 - Epizodi i fundit

61-Grupi 403 - Me ty

62-Grupi 403 - Indexi

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 16-10-2008, 12:26:53
GILI - Studenti

01. Fluturojne shqiponjat

02. Mat me dy poteza

03. Mbreti I loteve

04. Studenti

05. Shamia ne tentene

06. Sikur te isha djalë

07. Po flitet

08. Ding dong

------------------------------------

GILI – Fol shqip

01. Fol shqip

02. Dada do ta shes

03. Takatlushja

04. Nuk ka lule

05. Barbi kukulla

06. Xixellonja

07. Rock me cifteli

08. Engjejt qajne

Falenderoj Tinen nga Zelanda e Re, e cila bëri te mundur këto dy albume.

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#32 ne: 29-10-2008, 08:58:06
Nga grupi "Akullthyesit":

01. Djemte

02. Mos me moho

03. Vetmi e harruar

#33 ne: 29-10-2008, 11:03:44


Grupi 403 është një Rock Grup i themeluar ne vitin 1981.
Tre shokët Mentor Gjurgjiali(bas kitarë), Fatmir Zajmi (bateri) e Naim Osmani (kitarë) janë themeluesti e grupit që më vonë morri formën e duhur me Hektor Gjurgjialin (vokal, kitarë) shtylla kryesore grupit, Arben Godanca (kitarë) dhe Veton Orana (klaviaturë).
Në lidhje me numrin “403”, sot e asaj ditë ekziston një dilemë: se ky numër ka të bëj me dhomën e konviktit “403”, se bëhet fjalë për lëvizjen studentore e ’81 –shit etj. Por, sipas Hektorit emri ka të bëje me hudhjen e zarit në lojë, ku numri 4 dhe 3 janë numrat me gjasa më të mëdha nga hudhja e dyfisht, e kurse të tjerët pothuajse 0. Dhe nga zari doli dhe emri 403.

Me poshtë mund ti shkarkoni disa nga Hitet e këtij Rock grupi.

1 - Grupi 403 - Indexi

2 - Grupi 403 - Ëndrra

3 - Grupi 403 - Engjujt nuk jetojn ne toke

4 - Grupi 403 - A do të kthehet

5 - Grupi 403 - Arsyeja Nr. 2

6 - Grupi 403 - Bëhu fer


7 - Grupi 403 - Boemi

8 - Grupi 403 - Epizodi i fundit

9 - Grupi 403 - Me ty

10 -Grupi 403 - Jeta nuk është imitim

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#34 ne: 10-11-2008, 09:07:59

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#35 ne: 25-11-2008, 12:06:39

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#36 ne: 25-12-2008, 15:27:45
Kerkesat per albume duhet t'i besh ne teemen perkatese
« Editimi i fundit: 26-12-2008, 08:05:47 nga Dora »

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#37 ne: 26-12-2008, 09:03:02
Adelina Ismaili - Mos ma gjuaj diellin me gur (viti 1993)

Kliko ketu

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#38 ne: 08-05-2009, 08:19:52
Nertila Koka & Gezim Cela - Cel si gonxhe dashuria

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#39 ne: 22-07-2009, 11:03:04
Nje album nga ERMIRA BABALIU

01. Lulet e majit

02. Harroje dashurine

03. Gjithmone perpara teje kalova

04. Kali i bardhe

05. Eja

06. E njejta enderr

07. Dua t'u them

08. Cfare t'u them une shoqeve

09. Buzekorale

10. Emri me i bukur

Shkarkoje te gjithe:

http://www.4shared.com/file/119786798/48e4f045/Ermira_Babaliu.html

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#40 ne: 16-12-2009, 09:13:03
Dora te lutem na e vendos ne mp3 kete kenge te mrekullushme te Frederik Ndocit
Frederik Ndoci - Ne cdo zemer nje here troket

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#41 ne: 17-12-2009, 09:04:48
Dora te lutem na e vendos ne mp3 kete kenge te mrekullushme te Frederik Ndocit

Kliko ketu

 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#42 ne: 20-12-2009, 06:51:58
Ja dhe nje kenge e mrekullushme kenduar ne vitin 1987 nga Nertila Koka dhe Bashkim Alibali, me falni por nuk di si ti vendos ne mp3
Nertila Koka dhe Bashkim Alibali - Perhere me ty

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 21-12-2009, 08:36:52
Ja dhe nje kenge e mrekullushme kenduar ne vitin 1987 nga Nertila Koka dhe Bashkim Alibali, me falni por nuk di si ti vendos ne mp3

Nertila Koka & Bashkim Alibali - Perhere me ty

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 19-04-2011, 11:16:31
Ardit Gjebrea & Liljana Kondakci - Falem.mp3

Anita Bitri & Gjergj Leka - Era percjell fjalen te dua.mp3

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 21-04-2011, 09:58:47

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

 • Postime: 2870
 • Karma: +16/-0
 • Gjinia: Femer

Temat e fundit