"Uragani" Elhaida Dani përfshin "The voice" në Itali - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

"Uragani" Elhaida Dani përfshin "The voice" në Itali

"Uragani" Elhaida Dani përfshin "The voice" në Itali

· 7 · 3990

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

ne: 29-03-2013, 16:43:31
Ka mahnitur jurinë e “The voice” në Itali dhe publikun, këngëtarja shqiptare, 19 vjeçarja Elhaida Dani.

Me interpretimin e këngës “Mama knows best” Elhaida ngriti në këmbë jo vetëm publikun italian, por edhe anëtarët e jurisë së “The Voice”.

Të mahnitur e të ekzaltuar nga fuqia dhe bukuria e zërit të këngëtares shqiptare, të mëdhenjtë e muzikës italiane, Raffaella Carra, Ricardo Cocciante dhe anëtarët e tjerë të jurisë nuk i kursyen fjalët për 19 vjeçaren nga Shqipëria duke e cilësuar atë një “uragan”, “shkatërruese”, "të madhe", “fantastike”, “një fuqi të natyrës” dhe më pas “luftuan” me njëri-tjetrin për ta marrë atë nën “kujdestarinë” e tyre.

Tepër e emocionuar dhe shumë modeste, Elhaida zgjodhi Ricardo Coccianten, për të vazhduar rrugën e bukur në këtë spektakël, të pëlqyer shumë tashmë edhe në Shqipëri. Raffaella, pas zgjedhjes së trajnerit nga Elhaida, tha: Mister Cocciante, keni marrë në skuadër një bombë!

Elhada na bëri krenarë të gjithëve, jo vetëm me interpretimin e mahnitshëm, por edhe kur shqiptoi me zë të brishtë “Jam Elhaida dhe vij nga Shqipëria”.

I urojmë sukses në rrugën e saj këngëtares sonë Elhaida Dani, e cila është tashmë shumë e njohur në Shqipëri nga interpretimi i këngës, me të cilën mori çmimin e parë në "Top Fest 9".

(an.jo/Balkanweb)

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 29-03-2013, 16:45:34

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#2 ne: 29-03-2013, 16:45:56
Me pelqen kjo vajze...bravo

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 16-05-2013, 18:47:55
The Voice of Italy, Elhaida Dani një hap larg gjysmëfinales

ROME – Mbrëmjen e sotme në The Voice of Italy do të ngjiten në skenë 3 konkurrues të grupit të çdo anëtari të jurisë, e nga këta do të shkojnë në gjysmëfinale vetëm 2: një do të shpëtohet nga publiku e një nga profesori i grupit.

Këngëtarja e talentuar shqiptare, Elhaida Dani deri tani ka kaluar me sukses fazat e garës. Falë zërit të saj të bukur ka bërë për vete të gjithë, anëtarët e jurisë e publikun. Që ajo të shkojë në gjysmëfinale, sot kjo varet edhe prej publikut televiziv.

Për Elhaidën mund të votohet vetëm ndërsa janë në skenë konkurrentët e grupit të Cocciantes, ku bën pjesë edhe ajo, dhe jo gjatë gjithë kohëzgjatjes së programit. Praktikisht, votohet nga çasti kur nis të këndojë i pari nga konkurrentët gjatë gjithë kohëzgjatjes së programit, deri kur përfundon performanca e të fundit të grupit.

Duke uruar që Elhaida të jetë një ndër 8 gjysmëfinalistët e ardhshëm, kujtojmë që emisioni i sotëm nis në orën 21:05 në RAI2.

12 këngëtarët akoma në garë:
Skuadra Cocciante: Elhaida Dani; Mattia Lever e Lorenzo Campani.
Skuadra Carrà: Veronica De Simone; Emanuele Lucas e Manuel Foresta.
Skuadra Noemi: Giuseppe Scianna; Diana Ëinter e Silvia Capasso.
Skuadra Pelù: Francesco Guasti; Cristina Balestriere e Timothy Cavicchini.

(er.nu/BalkanWeb)

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 24-05-2013, 17:27:40
Kaloi ne finale :)

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 31-05-2013, 09:10:16
Elhaida fitoi "The Voice of Italy"  :)

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 31-05-2013, 09:43:44
i lumte

Temat e fundit