Muzika - 3

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

M A X
29-09-2011, 12:15:41

Fansa të çmendur

“Beatles”, “U2”, “Take-That”, Elvis Preasly apo Michael Jackson, janë grupe muzikore dhe këngëtarë që kanë bërë për vete miliona fansa. Stadiumet dhe sheshet e hapura, u bënë vende ku takimet me idhujt e tyre “hynë në hisori”, një histori që përsëritet sot e kësaj dite, ku adrenalina nuk njeh ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-09-2011, 23:52:32

Nga mbreti i funk-ut në 'i pastrehë'

Nga një yll multimilioner në një të pastrehë që jeton në një furgon. Janë të largëta kohët kur organizonte festa të zhurmshme në vilën e tij madhështore të Bel Air Road, në Beverly Hills dhe ndër të ftuarit nuk mungonin personazhe të shquar si Stevie Wonder, Jimi Hendrix, Janis Joplin e Miles Da...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

SocialNetwork
08-09-2011, 14:58:22

X-Zibit, më 11 tetor koncert në Prishtinë

Një prej reperëve më të njohur amerikanë, X-Zibit, do të mbajë koncert për të rinjtë kosovarë më 11 tetor në Prishtinë. NextLevel e ka konfirmuar koncertin, i cili do të mbahet në sallën 1 tetori më datën 11 tetor dhe pos reperit në skenë do të ngjiten edhe artistë kosovarë.X-Zi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-08-2011, 16:00:51

Mtv Video Music Award

Mtv Video Music Award, ja disa nga fituesitKa qenë Katy Perry që ka fituar me “Man on the moon” çmimin për videon më të mirë të vitit në MTV Video Music Awards, në Los Angeles. Me këngën “Fireworks”, videoja më e mirë mashkullore është, sipas publikut të MTV, ajo e Justin Bieber me këngën “U Smi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-08-2011, 00:25:48

Lenny Kravitz

Del më 30 gusht albumi i ri i shumëpritur i Lenny Kravit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-08-2011, 12:43:19

Vasco Rossi

Vasco Rossi sërish në spitalVasco Rossi është shtruar sërish në Villalba, klinika private në Bolonja prej së cilës kishte dalë më 1 gusht pas një periudhe rekuperimi prej dy javësh.Rokeri, ka shpjeguar zëdhënësja Tania Sachs, duke mohuar sërish patologjitë e rënda, ka kaluar një natë pa gjumë pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-08-2011, 19:04:29

Në muzikën e Augustin Simonit, një shekull histori

Nga Jorida PaskuMarrë nga Gazeta Shekulli
Ka ca njerëz që duken se janë mishërimi i gjallë i historisë së një vendi. Augustin Simoni, i njohur në gjithë Shkodrën si Cini, i lindur në vitin 1938, ka jetuar kohën e Luftës së Dytë Botërore, vjedhjet, plaçkitjet, ardhjet e italianëve dhe g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-07-2011, 15:58:50

Statujë për pionerin e Rock & Roll

Pioneri i Rock & Roll, Chuck Berry, i cili është ende aktiv në moshën 84-vjeçare, mori ditën e djeshme ovacionin e rreth 500 personave gjatë inaugurimit të një statuje të tij në St. Luis të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Statuja prej bronzi është 2.4 metra e lartë.Megjithatë, pati edhe person...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-07-2011, 13:12:49

Klubi 27

Klubi 27, vdekje në rrethana misterioze e të pazbardhuraVdekje në rrethana misterioze dhe disa prej tyre ende të pazbardhura. Mosha 27 vjeç, është pikërisht ajo në të cilën kanë humbur jetën shumë artistë. E fundit…Amy Winehouse.Hyrjet e shpeshta në klinikat e rehabilitimit nga droga, kishin par...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
13-07-2011, 09:11:57

Alqi Kareco, mjeshtri “i padukshëm”

U fol shumë pak për të. Në ditët e fundit të qershorit, kur ai u largua nga jeta heshturazi, për mos tu kthyer më. Pionieri i orkestrimit në Shqipëri, në 25 qershor i tha “lamtumirë” botës ku jetoi dhe njerëzve të tij të dashur, duke lënë pas një pasuri të çmuar për artin dhe muzikën e vendit të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: hendrix, the king

Muzike Rock - Video

hendrix
10-07-2011, 12:29:28
Pershendetje I MADHI!
Black Label Society - In This River (Live).mp4 Ka nje kontakte fort te mire me publikun...Percjell e nje mesaxh te shenjte e te gjithe njerezve te shenjte,do ta veren ne video....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: the king, Aldrahn

Death Metal, Alternative, GOTH, punk...

the king
03-07-2011, 12:15:11
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Albalove
03-06-2011, 16:50:47

Ti-Kej [EZ] Ft Young Gl [E7] & Mc-Atlantis - Mbi Kufoma ( New 2011 )

Youtube New 2011 Mbi Kufoma © Ti-Kej Ft Young GL & Mc-Atlantis Shkarko http://www.box.net/shared/hmc68npplh
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


ßåßy ღ
19-05-2011, 13:36:06

Forbes, Lady Gaga mund Winfrey

 Lady Gaga ka arritur atë që dukej e pamundshme, ka përmbysur nga froni moderatoren Oprah Winfrey të njerëzve më të fuqishëm në shoubizin botëror në listën vjetore të revistës “Forbes”. “Lady Gaga ia kaloi Oprah këtë vit falë fuqisë së saj në rrjetet shoqërore si Twitter dhe Facebook”, ka deklar...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-05-2011, 07:53:35

Lady Gaga me 10 milionë fansa në Twitter

Këngëtarja amerikane Lady Gaga është personi i parë që ka mbledhur 10 milionë fansa në Twitter. Këngëtarja kontroverse, e cila është një nga më të njohurat sot, këto ditë ka mbledhur mbi 10 milionë fansa në Twitter dhe menjëherë i është falënderuar fansave të saj, transmetojnë mediet amerikane. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-05-2011, 07:51:11

Bieber në Hong Kong e presin vetëm 7 fansa

 :DKëngëtari i ri kanadez, Justin Bieber, tashmë është mësuar që në çdo aeroport ta presin fansa të shumtë, të cilët bërtasin dhe kërkojnë autografin e tij. Megjithatë, ai u zemërua shumë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: edmfrkevwmc, ERA Vl, dreamm

Një shqiptare duet me Riki Martin

edmfrkevwmc
16-05-2011, 14:45:46
CitimNjë shqiptare duet me Riki Martin
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: `annoonim, 4life, kijameti

CILI MENDONI SE ESHTE REPERI ME I MIRE SHQIPTAR?

`annoonim
16-05-2011, 08:53:01
Nooizy 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-05-2011, 00:13:04

John Lenon me kitarë në një lulishte te Durresit

   John Lennon, pjestari i grupit të famshëm të Bitëllsave, do të 'qëndrojë' i ulur së bashku me kitarën e tij në një nga stolat dekorativë të qytetit të Durrësit. Skulptori Qazim Kërtusha është autori i monumentit të këngëtarit dhe kompozitorit legjendar të viteve 1960, i cili bashkë me grupin ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-04-2011, 00:23:07

Manu Chao: Në Tiranë, shumë emocione

Manu Chao: Në Tiranë, shumë emocioneNë pragun e koncetit të sotëm në “Qemal Stafa” në Tiranë, këngëtari me famë botërore, Manu Chao, dha një intervistë ekskluzive për Top Channel.- Ju keni thënë se edhe pse i rritur, e konsideroni veten si fëmijë kur punoni. Si i kombinoni këto dy gjëra bashkë?M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-04-2011, 00:20:17

Kurt Cobain, vetvrasja për inat të suksesit

Javët e fundit të jetës së Kurt Cobain kanë qenë të mbushura me ankth dhe shqetësime, sigurisht edhe thashetheme. Thashethemet u përhapën me shpejtësi se ylli i rrokut Kurt Cobain po shkatërrohejKurt Cobain, vetvrasja për inat të suksesit8 prill 1994Javët e fundit të jetës së Ku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

dreamm
11-04-2011, 20:45:52

Vaçe Zela: Ëndrra ime më e madhe është të shoh edhe njëherë Shqipërinë!

Një portret special nga Alfred Papuçiu për këngëtaren më të madhe shqiptareMë 7 prill, Vaçja jonë kombëtare mbushi 72 vjeç. Ai mëngjes si çdo vit është i bukur dhe me diell në Bazel të Zvicrës, qytet në kufi me Gjermaninë dhe Francën. Tek kutia e postës në “Burgfelderstrasse 11,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-03-2011, 22:07:41

Orkestrat frymore në Shqipëri

Orkestrat frymore në Shqipëri janë më të vjetrat e të gjithë formacioneve muzikore në vendin tonë. Këto formacione u ngritën pothuajse në çdo qytet shumë herët, duke u bërë pjesë e rëndësishme e jetës artistike dhe kulturore të vendit që në vitet 1920. Njëkohësisht, u shdërruan në themelin e muz...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
18-03-2011, 11:45:20

Ricky Martin: Jeta ime nuk është më e çmendur

Dikur bënte joga, tani i vetmi trajnim është ai i të rriturit dy djemtë binjakë. Ishte trasgresiv, sot vendos në plan të parë familjen. Por nëse mendoni se Ricky Martin nuk është më seksi dhe i shfrenuar si dikur, gaboheni....Ricky Martin vazhdon të mbetet një djalosh shumë i bukur edhe pse ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-03-2011, 18:22:42

Micheal Jackson, 275 mln $ në 2010-n

Micheal Jackson është këngëtari që më shumë u pasurua në vitin 2010, ndërsa shtëpia diskografike që zotëron të drejtat e tij arkëtoi plot 275 milion dollarë pas vdekjes së “Mbretit të rokut”, bëri të ditur revista e specializuar “Forbes”. Emra si Rihanna dhe Lady Gaga, pavarësisht se shumë popul...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
08-03-2011, 21:41:13

Paradokset e muzikës shqiptare

Bota shumëngjyreshe e muzikës dhe videoklipeve shqiptare, përballë paradoksit të tregut të tyre të kufizuar, u vendosën në qendër të reportazhit të emisionit të pasdites në Top Channel. Videoklipet e shtrenjtë dhe veshjet që ende nuk kanë dalë ende nëpër dyqane janë të zakonshëm në spotet muziko...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-03-2011, 01:56:12

Anët e panjohura të reperit amerikan Eminem

Eminem është një reper amerikan, të cilin shumica prej jush e njihni. Albumet e tij të para ishin vërtet të jashtëzakonshme, tërhoqën popullaritet, por në jetën private nuk kishte qetësi.Keni dëgjuar ndonjëherë për Iluminatin dhe teoritë konspirative? Mirë, për ata që nuk e dinë se çfarë është I...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
25-02-2011, 12:45:42

Busta Rhymes më 29 prill në Prishtinë

Reperi me famë botërore Busta Rhymes, do të mbajë koncert në Prishtinë. Organizatorët e këtij koncerti “Next Level’ dhe “Full House”, kanë konfirmuar për Telegrafi.com se me datën 29 prill në sallën 1 Tetori do të jetë një koncert shumë i madh në Prishtinë.“Me 29 prill në sallën 1 Tetori do të v...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-02-2011, 10:47:30

Vechioni, fituesi i “Sanremo”

Është Roberto Vechioni fituesi i edicionit të 61 të festivalit italian të këngës, Sanremo.“Profesori” i muzikës italiane (kalindur më 1943) mundi me këngën e tij “Chiamami ancora amore” bashkëpunimin Moda’-Emma (vendi i dytë) dhe Al Banon, i treti.“Këtë fitore ja dedikoj popullit italian të cili...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe