Muzika - 4

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

M A X
15-02-2011, 00:53:39

Nis rrugëtimi i Top Fest 8

Top Fest 8, festivali i këngës mbarëshqiptare, nisi sot rrugëtimin e tij drejt finales, me fillimin e fazës së parë.Mbi 130 këngëtarë dhe grupe nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe diaspora do të konkurrojnë, për të fituar një vend në finalen e madhe.Kjo fazë e prezantuar nga Marina d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
11-02-2011, 12:10:53

Ricky Martin, Çmimi Gay i vitit

Këngëtari i famshëm spanjoll, Ricky Martin, do të marrë çmimim më të rëndësishëm vjetor që jep organizata e homoseksualëve dhe lesbikeve amerikane, pasi pranoi një vit më parë se është gay. Shoqata e quajtur shkurtimisht GLAAD, nderon me çmimin Vito Russo të gjithë ata homoseksualë që luftojnë p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, Tribbiani, ERA Vl

Berisha: Do sjellim yjet e muzikës botërore

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
28-01-2011, 10:22:26

Lupa, shqiptari që pushtoi muzikën house

Emisioni i pasdites në Top Channel vizitoi Klajdi Lupën, prodhuesin e disa prej hiteve më të njohura të muzikës house në botë, të cilat pushtuan diskotekat gjatë vitit 2010.”The End”, “Reckless” dhe “Last Summer” nga Nickos ishin kënget e para që i sollën “sukssesin e pabesueshem”. I specializua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
25-01-2011, 14:29:42

Lady Gaga: Ferri i drogës

Lady Gaga e ka të vështirë të kujtojë momente nga rinia e saj e hershme për shkak të përdorimit të kokainës dhe alkoolit. Këngëtarja e famshme filloi të përdorte substancat e paligjshme pasi u përjashtua nga kursi i muzikës në Universitetin e New York-ut, në vitin 2005.Në një intervistë, Lady Ga...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dyelless
25-01-2011, 12:17:11

GOLDEN HITS 2011 (SE SHPEJTI)

Ky album do te permban keto kenge:1. Tuna - Pse Jo2. Ermali - Ti Ke Faj3. Argjentina - Jeta Vazhdon4. Linda Ft. Nora Istrefi & Big D - All Mine5. Duffy´e Ft. Ledri - Pom M´pelqen6. Genta - Vajzat Shqiptare7. Emmy - Ama Jep8. Greta Koci - Koha S´ndal9. Big Basta Ft. Samanta Karavello - Start10. N...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-01-2011, 12:55:01

Muzika i jep kënaqësi trurit

Muzika i jep kenaqësi trurit, njësoj si ushqimi, seksi, droga. Tingujt muzikore induktojne një ngarkesë dopamine, transmetues i kënaqësisë në zonat nervore që prodhojne kështu ndjenjat e kënaqësisë.Arsyet e prodhimit të këtij efekti, një ekip i kërkimit në Universtitetin e Montreal McGill e boto...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-01-2011, 17:57:42

Rikthehet Britney Spears

Britney Spears i rikthehet sërish muzikës.Këngëtarja ka zbuluar “cover”-in e këngës së saj të re “Hold It Against Me”, në të cilin duket se koha është kthyer pas.Në këtë kopertinë, Spears duket më e re dhe e freskët.Britney e zbuloi “cover”-in në ‘Twitter’ ditën e sotme duke shkruar: “Këngën dëg...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2010, 12:21:24

Selami Kolonja - Melhem për nënat që i lëndoi koha

Selami Kolonja/Melhem për nënat që i lëndoi koha...Nga Agron SEJAMINIJe i detyruar t'i mbetesh borxh Selami Kolonjës, pasi nuk mundesh që me një shkrim të shpalosësh karakterin dhe personalitetin e tij. Ndjehesh mirë kur mëson për jetën e tij familjare. Një djalë dhe baba tipik kolonjar, në dhëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, olti

Rrëfim për një këngë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, whitesnake

3 doors down

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, whitesnake

Guns'N Roses

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, whitesnake

Pleqtë e Krujës

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, Trendafili i kuq

Eminem me 10 nominime për Grammy

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-11-2010, 01:43:34

Bota e muzikës dhe fitimet e saj marramendëse

Tregu diskografik ka ndryshuar. 60-vjeçarët mbushin stadiumet, CD blihen në supermarket dhe çmimet e biletave janë trefishuar. Mirëserdhët në botën e muzikës që duhej të ishte në krizë të thellë ekonomike, por që ka treguar se gëzon shëndet të plotë. Artistët aktualisht fitojnë shumë herë më tep...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, dreamm, olti

Eminem: Si dola nga errësira

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: olti

MTV Europe Music Awards

M A X
09-11-2010, 00:32:44
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
09-11-2010, 00:23:15

Muzikë nga mermeri

Çiftelia është një instrument me dy tela, por për Gjin Pepkolajn, një 45 vjeçar të apasionuar me muzikën, ajo mund të jetë akoma më shumë. Mund të jetë një çelës, një pushkë, një lopatë, një shtëpi, një piramidë, pse jo dhe një gur prej mermeri që lëshon tingull.Gjini në jetën e përditshme shet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
31-10-2010, 23:36:50

Rapsodi Fran Pali i shtohet listës së artistëve të harruar

Ndonëse është një ndër rapsodët më në zë të Shqipërisë, pjesëmarrës në të gjitha festivalet e Gjirokastrës, mbartës i dhjetëra cmimeve e medaljeve, mjeshtëri i violinës së parë shqiptare Fran Pali, tashmë në moshën 75-vjecare ndjehet i harruar. Ai vazhdon të jetojë mes veglave muzikore të krijua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-10-2010, 23:41:51

10 këngëtarët që të vënë në gjumë

Sa herë kemi thënë "kjo këngë më vë në gjumë", apo sa herë kemi rënë në gjumë të vërtetë duke dëgjuar një këngë?Kjo është një çështje që prek shumë njerëz dhe prandaj agjencia Travelodge në Britaninë e Madhe, përmes një sondazhi përkatës, ka parë të arsyeshme për të krijuar një hierarki që për s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CentauR.
28-10-2010, 18:56:38

A Headbangers Journey

Metal: A Headbanger's Journey (1/19) http://www.metalhistory.com/about-the-film.html
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: AK54, whitesnake, C.entau.r

Reperi i huaj i preferuar?

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, olti, adushe

Tiziano Ferro: Jam homoseksual!

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
13-10-2010, 21:31:50
Sa interesante... Dashuria s'ka moshe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ·÷±±÷·‡±: Adrenalina :±‡, europalbania

Michael Jackon

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


whitesnake
29-09-2010, 13:30:16

Na lini te jetojme

Na Lini Te Jetojme - Josif Gjipali - Lyrics by Alban Emiri Nje kenge megjithese se e vjeter kjo por ngelet shume e bukur te pakten per shijet e mija. Nese e mbani mend ne nje emision te TOPSHOW e solli ndermend Eugent Bushpepaj(Sunrise). E ka kenduar edhe Elton Deda por Orogjinali eshte Nga Josif Gjipa
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe