Muzika - 5

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

whitesnake
28-09-2010, 22:32:05

Per te gjithe ata qe sapo kane arritur moshen 18...

Skid Row - 18 And Life (lyrics - subtitulos) Ricky was a young boy, He had a heart of stone. Lived 9 to 5 and worked his fingers to the bone. Just barely got out of school, came from the edge of town. Fought like a switchblade so no one could take him down. He had no money, oooh no good at home. He
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-09-2010, 14:49:24

5 albumet më të shumëpritur të vitit

Alban Skënderaj Alban Skënderaj ka treguar për "SH2" se këtë fundvit ka plane të botojë albumin e tij të ri në gjuhën shqipe, ndërsa po bën përpjekje për të publikuar dhe një album në italisht për tregun italian. Fansat e tij mezi e presin këtë album, pasi janë të sigurt që qënd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, BeRni

Helena Paparizou, koncert live në Tiranë me 25 Shtator

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
20-09-2010, 14:52:22
Ja na doli dhe nje koncert!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-09-2010, 10:08:25

Lady Gaga, këngëtarja e huaj më e preferuar nga shqiptarët

Çfarë muzike të huaj dëgjojnë shqiptarët? Cilët janë këngëtarët e tyre më të preferuar? Këto pyetje po i bënim vetes javën e shkuar dhe menjëherë filluam të shkruanim shkrimin e radhës.Kërkim pas kërkimi, pyetje pas pyetje arritëm të krijonim një klasifikim të përgjithshëm të këngëtarëve të huaj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
15-09-2010, 15:14:00

Muzikë për trupin dhe mendjen

Sipas studiuesve të shkencave, muzika i ndihmon të vegjlit të komunikojnë, nxit të mësuarin kur janë fëmijë dhe ndihmon të arrijnë më shpejt moshën madhore. Nuk ka rëndësi nëse bëhet fjalë për një këngë rrep të Eminemit, apo një simfoni të Bethovenit. Mjafton të shihni reagimet e një foshnje të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-09-2010, 10:24:53

Çmimet “Music Avards”, Lady Gaga rrëmben 8 çmime

Lady Gaga është mbretëresha e mbremjes së ndarjes së cmimeve “MTV Video Music Awards” me 8 trofe të fituar, duke konfirmuar momentin pozitiv që po kalon në karrierën e saj.

Pergjigje nga: dreamm, BeRni

Cute Babulja

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-09-2010, 17:09:08

Vrasësit të Lennon i refuzohet liria

Vrasësi i John Lennon do të qëndojë në burg, 30 vjet pas vdekjes së pjesëtarit legjendar të Beatles.Komisioni kompetent për vlerësimin e sjelljes së të dënuarve ka refuzuar për herë të gjashtë kërkesën e Mark David Chapman, për të qenë i lirë.Chapman kërkoi lirinë me motivacionin se kishte tregu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Albalove
07-09-2010, 22:33:01

Dirty Sound Ft Mc-Atlantis & Ti-Kej - Alba Girl ( New 2010 )

Linki per shkarkim http://www.sendspace.com/file/w9k14h Linki i Youtube Alba Girl ♥ Dirty Sound Ft Mc-Atlantis & Ti-Kej ( OFFICIAL MUSIC 2010 ) Ndegjim te kendeshem
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-09-2010, 18:16:17

Lady Gaga, Monstra që frikëson Madonën

14 milionë albume të shitura, koncerte me shikueshmëri rekord dhe një veshje që të tremb. Kush është dhe ku dëshiron të shkojë e vetmja këngëtare që arriti ta frikësojë Madonën.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: dreamm, erlehta, olti

Martesa e Robbie Williams

dreamm
04-09-2010, 17:46:03
hahhahahaaa Erlehta
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, dreamm

Muzika dhe rregullat që nuk ndryshojnë

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
01-09-2010, 23:22:20
Citim nga: dreamm ne 01-09-2010, 23:17:05Ehhhh tell me about it..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-08-2010, 00:11:33

Eddy Wata DJ, këngëtari dhe producenti i njohur në Vlorë

Me sloganin një verë plot argëtim, AMC bashkë me Bliss sjellin në Vlorë Eddy Wata.

Pergjigje nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, Gifted, TokioHotel#1

"Tokio Hotel "

*
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
02-08-2010, 22:41:19
Tokio Hotel - World Behind My Wall
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Ermira Voxa, JokkerPott

Albanian punk / Oi! / metal bands

*
Zara
22-07-2010, 21:11:00
Kur te kete,te tregoj une 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyGirlⓋⓛⓅ
21-07-2010, 01:04:17

Zbulohet i dashuri i ri i Çiljetës

Natyrisht është e kuptueshme se një lajm i tillë të vë pak në siklet, por tashmë në rrethet e artistëve të gjithë e dinë se Çiljeta dhe Romeo nuk janë më bashkë.Ata që dikur u quajtën si një çift model, janë ndarë pas disa vitesh lidhje dhe fejese zyrtare. Dhe vetëm disa javë më pas, këngëtarja ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2010, 01:24:54

Këngëtarit lirik Kastriot Tusha i jepet Urdhëri "Mjeshtër i Madh"

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dekoroi tenorin e mirënjohur Kastriot Tusha me Urdhrin “Mjeshtër i Madh”, me motivacionin: “Për kontributin e dhënë në kulturën e artin shqiptar, nëpërmjet interpretimit me mjeshtëri si këngëtar lirik në muzikën klasike e në artin muzikor popullor dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-07-2010, 01:18:35

Ethem Qerimi - Ai që magjepsi edhe vet violinën

 Ethem Qerimi/Ai që magjepsi edhe vet violinënNga Agron SEJAMININëse do të kishte gojë, e para që do të përgëzonte Ethem Qerimin, do të ishte ajo, mbretëresha e veglave muzikore. Rallëkush si ai, ka mundur të përcjellë magjishëm tingujt e saj. Shpjegohet kjo mjeshtëri. Në shpirtin e tij, buron n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyGirlⓋⓛⓅ
30-06-2010, 03:37:14

Rozana Radi ben operacion

Rozana Radi sjell për të gjithë lexuesit një lajm dhe disa foto po aq ekskluzive. Gjatë gjithë karrierës së saj ka luajtur rolin e vajzës moskokëçarëse, andaj dhe suksesin e ka pasur me ‘kile’. Prej kohësh në qarqet e gazetarëve rozë, qarkullonte lajmi se Rozana Radi, ka bërë gjoksin operacion, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyGirlⓋⓛⓅ
28-06-2010, 07:02:48

Korab Shaqiri së shpejti më album të ri

Këngëtari Korab Shaqiri pasi që ka lancuar videoklipin e tij të fundit “Verën e kaluar”, ai tani është në përgatitje të albumit të ri. Korabi shpreson që se shpejti të lanson edhe një këngë të re së bashku me video-klip. Ai është sharmant, i ri, i kërkuar, i realiz
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-06-2010, 22:18:36

Lezhë, zhvillohet Festivali i Raposodëve

Nostalgjia e këngëve me çifteli dhe lahutë ka zgjuar dëshirat për të dëgjuar muzikën e vjetër të trevave të veriut. Edicioni i shtatë i festivalit folklorik kombëtar i raposodëve dhe instrumentistëve popullorë ka sjellë në qytetin e Lezhës mbi 20 raposodë nga të gjitha trevat shqipfolëse të veri...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyGirlⓋⓛⓅ
24-06-2010, 03:35:18

Google konkurron Apple edhe në muzikë

Së shpejti Google do nxjerrë një shërbim për shkarkimin e këngëve të lidhur me motorin e saj të kërkimit që në vitin 2011 do pasohet nga një shërbim muzikor me abonim. Lajmin e bën të ditur “Wall Street Journal” që citon burime të brendshme të kompanisë nga Mountain View. Projekti është ende i p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: adushe, erlehta, ERAVL

Elsa Lila, në dhjetëshen e hit-eve italiane !

BabyGirlⓋⓛⓅ
20-06-2010, 04:28:17
bravo elsa
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-06-2010, 10:25:57

Si joshin femrat VIP?

Kanë reputacion dhe emri i artit i shoqëron kudo. Janë të bukura e cfarë nuk bëjnë që hiret e tyre femërore të sigurojnë vëmendje.Joshëse me feminilitetin e tyre dhe mbi të gjitha të njohura, ja qe kanë edhe ato dobësitë e tyre femërore, si shumë të tjera që nuk gëzojnë faktin e të qenurit VIP. ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyGirlⓋⓛⓅ
17-05-2010, 20:09:10

Shuhet Ronnie James Dio

Ka vdekur ne moshen 67 vjecare, nje prej zerave me te njohur te muzikes rock. Ronnie James Dio, ish kengetar i Black Sabbath e Rainbow, u shuajt mengjesin e sotem pas nje beteje 6 mujore me kancerin. Lajmi u be i ditur nga Wendy Dio, bashkeshorte dhe manaxhere e artistit, me ane te nje njoftimi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-05-2010, 14:43:18

Ja si i transformon truku artistët

Jemi mësuar t’i shikojmë në skenat botërore me imazhe spektakolare dhe performanca magjike, por a janë të tillë edhe në jetën e përditshme?Po flasim për VIP-at që në bazë të artit të tyre kanë tranformimin e fizikut të tyre nëpërmjet trukut. Më poshtë në galeri do të shikoni disa shembuj.Top C...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe