Muzika - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

Pergjigje nga: Loadingg, Trendafili i kuq

iTunes shet kengen e 10 milionte!

*
Loadingg
02-03-2010, 12:37:06
shum miree....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Albalove
28-02-2010, 17:34:57

Mc-Atlantis ft warboss & i panjohuri - Mc Dinyy - Zemer Shqiptare

New New 2010 Mc-Atlantis ft warboss & i panjohuri - Mc Dinyy - Zemer Shqiptare Linki download http://www.sendspace.com/file/dk2k8g Linki Yotube 2010 Zemer Shqiptare - Mc-Atlantis Ft warboss & I Panjohuri - Mc Dinny Comen
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-02-2010, 08:54:39

Zhani Ciko, i lidhur perjetsisht me muziken.

Lidhja e tij me institucionin qe drejton sot eshte e hershme. Ishte vetem 5 vjec kur ndiqte me shume deshire cdo shfaqe te vene ne skene nga Teatri i Operas dhe Baletit. Koreografi Agron Aliaj e ruan ne memorie keshtu: “Zhanin e njoh qe me pantallona te shkurtra kur vinte ne teater dhe ndiqte me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-01-2010, 00:03:15

Grupi serb vjedh kengen “E para” te Arta Bajramit

Grupi serb vjedh kengen “E para” te Arta BajramitE Premte, 29 Janar 2010Vjedhjen e kesaj kenge e ka bere te ditur vete Arta Bajrami per mediat kosovare. Ajo ka thene se para disa javesh ka mesuar se nje grup serb, i quajtur “Funky G”, ka vjedhur nje kenge nga albumi i saj i fund...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
25-01-2010, 14:52:01

Sytë pjesa më e ndjeshme ndaj muzikes!

Cilat pjese te trupit veme me shume ne levizje kur kendojme nje kenge qe na pelqen? Nje studim te tille e ka marre persiper Fleshmap, nje projekt artistik i krijuar me qellim katalogimin e te gjitha pikave te deshires ne trupin human. Duke analizuar 10 mije kenge te 11 rrymave te ndryshme, Flesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
21-01-2010, 11:56:49

Muzike per bebet ne barkun e nenes

Te degjosh muzike ne shtatzani i ben mire bebes. Ndaj "Ritmo Advanced Pregnancy Sound System" eshte risia e fundit teknologjike per grate ne pritje te lindjes se nje bebeje.Ne formen e nje rripi, ai vendoset perreth barkut te nenes dhe i mundeson bebes te degjoje muziken e preferuar.Muzika eshte...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Albalove
06-12-2009, 10:11:26

Mc-Atlantis - Heyy Zemer

kang ere prej kti reperit seni imir ish ngone dhe vlersone po knojke me do tjer ndegjim te kendeshem Mc-Atlantis - Heyy Zemer Ft ... ? ( Albanian Music Mp3 2010 )
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
04-12-2009, 19:04:38

Britani, Simaku shpallet kompozitori i vitit 2009!

Duke i surprizuar te gjithe, nje kompozitor shqiptar ka fituar cmimin prestigjoz “Kompozitori i vitit” ne Britanine e Madhe. Thoma Simaku, lektor ne Universitetin e Jorkut e mori kete cmim gjate ceremonise se pervitshme organizuar nga Aklademia Britanike e Autoreve te Kengeve, Kompozitoreve dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-11-2009, 20:51:32

Tina Turner, diva e muzikes mbush 70 vjec

[html] Tina Turner, diva e muzikes mbush70 vjec
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
23-11-2009, 12:57:22

Taylor Swift mbreteresha e Music Awards ne SHBA!

Pavaresisht se ka nderruar jete ne 25 qersho...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2009, 00:04:52

ADN, percaktuese ne shijet muzikore

E keni pyetur ndonjehere veten pse pelqeni muziken pop dhe jo rock apo hip-hop dhe jo muziken klasike? Pergjigjen mund ta gjeni te fshehur ne ADN-ne tuaj.Studimi qe ka zbuluar kete detaj mjaft interesant te qennies tone eshte kryer nga “King's College London Department of Twin Research” qe ka ma...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
27-10-2009, 12:53:37

Ditën që John Lenon dhe muzika vdiqën…

 "Ne morëm disa telefonata që na thonin se John ishte plagosur", kujton ai. "Më pas dëgjuam se kishte vdekur". Ai ishte i pari nga Beatles-at e mbijetuar që e mori vesh lajmin e keqDitën që John Lenon dhe muzika vdiqën…8 dhjetor 1980Ishte ora 11 e natës në qytetin e New Yorkut d...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-10-2009, 13:09:08

Heinrich, DJ i parë në botë

Takim me Heinrich, DJ i parë në botëQyteti gjerman i Ahenit në Gjermani, me të drejtë mund të pretendojë se është vendi ku 50 vjet më parë lindi diskoteka e parë në botë. DJ i parë i planetit, Heinrich, rrëfen se si u bë pjesë e një historie unike, në të cilën hyri krejt në mëny...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 13:14:59

"Beatles" që nuk i keni parë dhe dëgjuar kurrë

"Beatles" që nuk i keni parë dhe dëgjuar kurrëFoto të papublikuara më parë, që tregojnë të fshehtat e grupit. Dialogë të regjistruar, të cilët nuk janë bërë publik deri tani, shumë të rëndësishëm për të kuptuar se si lindnin sukseset e tyre, ndërkohë që e gjithë diskografia e ty...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-09-2009, 14:29:57

Albano Carrisi rikthehet për të gjashtën herë në Shqipëri

Albano Carrisi rikthehet për të gjashtën herë në ShqipëriSot, gjërat kanë ndryshuar për mirë në Shqipëri... Dhe këtë më mirë se kushdo tjetër mund ta verë re Albano Carrisi, kantautori italian që 20 vjet më parë, atëherë kur vendi ishte ende në diktaturë, ngriti në këmbë publi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-09-2009, 11:56:11

Si u çmend bota për princeshën e re te popit, Lady Gaga

Ajo është princesha më e re e popit dhe preja më e fundit e paparacëve. Çfarë ka Lady Gaga që i tërheq kaq shumë?Si u çmend bota për princeshën e popitMario Anzuoni / ReutersLady Gaga hyn në dhomë, duke mbajtur në dorë një filxhan çaji. Nuk ka asgjë të çuditshme, mund të mendo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-09-2009, 17:43:09

Inva Mula, triumf ne France

Kryeqyteti francez, Parisi, ka çelur sezonin e ri operistik me operan ‘Mireille’ te kompozitorit francez Charles Gounod.Ne qarqet muzikore te Parisit te tere mendojne se Nicolas Joel, drejtori i ri i operas, ka vene nje bast duke zgjedhur per fillimin e sezonit te ri lirik, operan ‘Mireille’.Çes...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
23-08-2009, 23:51:35

Xhovani Luci, një nga pesë dirigjentët e orkestrës rinore botërore

 Xhovani Luci, një nga pesë dirigjentët e orkestrës rinore botëroreMë kot u lodhëm për t'i zbuluar ndonjë rrënjë që i nxiti pasionin për muzikën. Nuk ka familje shkodrane, - thotë Xhovani, - që të mos kishte në shtëpi, një artist. Edhe në familjen e tyre, kishte kohë që vëllai i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
03-08-2009, 21:44:12

Alban Skenderaj ne "Formula 1"!

Pista gjermane e Nyrburgringut, ku zhvillohen garat e Formula 1 dhe te gjitha sportet esktreme do te kendoje me zerin e Alban Skenderajt. Kengetari shqiptar nuk eshte menduar dy here perpara ofertes gjermane per t’u bere kolona zanore e garave ne pisten me te njohur. Pjesa titullohet “This is th...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
GoOn!
02-07-2009, 20:25:22

Kontra ft. Superior`s - Put em up ( Summer 2009 )

Kontra ft. Superior`s - Put em up ( Summer 2009 ) Shkarko : http://www.sendspace.com/file/for39c
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2009, 16:14:34

Së shpejti muzikë pa pagesë për shkarkim

Në internet së shpejti do të paraqitet një faqe e re për shkarkimin e dosjeve muzikore "Beezik".Bëhet fjalë për një faqe e cila do të mundësoj shkarkimin e dosjeve muzikore pa pagesë duke marrë poenë për të blerë në internet me çmime më të lira, kanë njoftuar mediat elektronike ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: artemisa, Dor-ina, shejtania

Cfare kuptimi ka muzika tek ju ?

Amy
11-05-2009, 03:57:39
JETE 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-03-2009, 02:09:50

Nikolla Zoraqi - I mëkuari me tinguj muzikorë

Një nga kompozitorët më të shquar shqiptarë, krijimtaria e të cilit është përfaqësuese për muzikën e kultivuarNikolla Zoraqi/I mëkuari me tinguj muzikorë...
Nga Agron SEJAMINI
Para se ai të vinte në jetë, në sh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sh2dow
14-03-2009, 17:56:16

Pritëm disa orë që të shihnim Unikkatilin

Siguria ishte maximale kontrollat beheshin pa dallim gjinije duke mos anashka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
GoOn!
23-02-2009, 21:16:22

Kontra ft ShkupiFamily - fuck inat-g

Kontra ft ShkupiFamily - f**k inat-g
Shkarko : ( http://www.sendspace.com/file/cciu6g )
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy
03-02-2009, 22:00:15

Kabareja e pare shqiptare

GJERGJ LEKA SJELL TE PAREN KABARE SHQIPTARE Harrojini një moment karaoket me këngëtarë që s’i kini parë kurrëmë parë dhe pubet me muzikë që e pëlqen vetëm DJ. Tashmë në Tiranë mund të kaloni fundjavën në një ambient që çd...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe