Muzika - 7

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

*
turi
26-11-2008, 17:57:19

Muzika sot e nesër

Ashtu si çdo gjë qe po globalizohet dhe shijet e njerëzve drej kësaj po shkojnë.Muzika sot është pothuajse elektronike me efekte e më pak interpretim, çdo gjë është komerciale, kjo do të sjelle dalë nga dalë dhe tharjen e shpirtit te njeriut. Shpresojmë qe rezistenca te zgjase ne kohe, s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: memet, RappeR, eurogina

TopHits - Mars 2008

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
dsshkup
09-11-2008, 01:48:26

DS Records Audio

Mc Shkupi feat.Dj SuaT - Ma I Fort Se Ti (2008) Download Link : http://www.sendspace.com/file/nsj76t Ylker Baliu feat.Dj SuaT - Ah Sa Kam Gabu (RMX) Download Link : http://www.sendspace.com/file/g9tkrr Video Link : c Shkupi feat.Dj SuaT - Demo 2008 Download Link : http://www.sendsp
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
29-10-2008, 11:52:27

“Led Zeppelin”, zëvëndësojnë Plant

“Led Zeppelin” do të nisin turneun e tyre nëpër botë me një tjetër këngëtarë në vend të Robert Plant, i cili është jashtë grupit që nga shtatori. Bateristi John Paul Jones ka konfirmuar për BBC, se po bëjnë prova me disa këngëtarë për të zëvëndësuar solistin historik të bandës. Një nga zërat e z...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
ketrusha
06-09-2008, 13:08:56

Notat e himnit te Kosoves

Kam nevoj për notat e Himnit te Kosoves nëse mund te me ndimoni jua di për nder.  
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: IZAORA, albi2, eurogina

Kenget me prekese?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
dsshkup
16-07-2008, 01:51:19

Bullgari Azis Kopjon nga shqiptari Dj Suat

MEGA-YLLI BULGAR AZIS KOPJON NGA DJ I NJOHUR SHQIPTAR DJ SUAT! - E pabesue...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-07-2008, 16:01:00

Elina Duni, Shqiptarja e Jazz-it, surpriza e shekullit ne Zvicer

ZVICER - Eshte cilesuar si surpriza me e bukur e shekullit XXI ne Zvicer. Shqiptarja 28-vjecare e muzikes Jazz, Elina Duni, duket se eshte e perkedhelura e kritikes, ndaj edhe perhere e me teper, me zerin e saj po perpin pushtet nga skenat evropiane te Jazz-it. Ne agjencine gjermane te lajmeve D...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-07-2008, 15:30:10

Xhim Morrison është gjallë ?

Shoku i grupit: Jeton në ishujt SejshellesHistoria përsëritet. Xhim Morrison, njëlloj si Elvis Presly? Lideri i "The Doors", për disa nuk ka vdekur, njëlloj si mbreti i rokut. Ndoshta sepse vdekja, për ata që kanë lënë gjurmë në histori, është e vështirë të pranohet. Sipas shoku...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
07-07-2008, 20:13:39

Tedi Papavrami, ky "gladiator"!

Tedi Papavrami ka drithëruar amfiteatrin antik të Durrësit në këtë fundjavë të nxehtë korriku, duke shuar jehonën e britmave të gladiatorëve të përgjakur dhe duke ua lënë vendin tingujve magjikë të dalë nga duart e virtuozit mbi violinë. Një publik i zgjedhur prej më se 400 vetash ka mbushur shk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyDance
30-05-2008, 11:59:54

VIP-at e Kosovës ndihmojne gratë e Krushës

VIP-at e Kosovës për gratë e Krushës Rreth tetë bukuroshe dhe këngëtare të estradës kosovare janë mbledhur tok në një aksion humanitar të organizuar nga Rottary Club dhe Oda Ekonomike Amerikane, për të ndihmuar gratë e Krushës se Rahovecit.Afërdita Paçarada (miss), Diell...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
aleda
23-05-2008, 12:13:16

QELBANIX + Marian Kostandini Koncert ne Mynih Gjermani

QELBANIX + Marian Kostandini Koncert ne Mynih GjermaniMe date 31 Maj, organizohet për here te nëntë ne qytetin e Mynihut ne Gjermani, “Nata e gjatë e muzikes”. Duke fillua nga ora 20:00 deri ne 03:00 te mengjesit, ne rreth 100 institucione të ndryshme ne qytet, muzikante nga me shumë se 20 vende...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-04-2008, 12:09:40

Sherif Merdani, "Ku mbete ti rini?!"

Në sallën e teatrit "Skampa" në Elbasan, muzikë për nostalgjikët e viteve ‘70 Brezi i "muzikës së ndaluar" mbrëmë ka pasur nderin dhe kënaqësinë të ndjekë një ndër "fansat" e viteve ‘70. Këngëtari i njohur, Sherif Merdani, ka ngritur në këmbë sallën qendrore të teatrit "Skampa"...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Adhurues, Belinaa, Dora

TopHits Albanian-Mars/08

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-03-2008, 12:19:24

Aulon Naçi, Vlonjati që i bën "sfidë" Mozartit

Ka rezultuar tepër i suksesshëm shkëmbimi studentor midis konservatorit "Tomadini" të Udines dhe atij "Mozarteum" të atdheut të muzikës, Salzburgut - Austri. Aulon Naçi, 24-vjeçar shqiptar, i lindur në Vlorë, prej 6 vjetësh student kompozicioni në konservatorin e Udines më datë 12 mars në "WIENE...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shirgjani, Acarimi, NutsMc

Rap in Albania

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vera2707, BeRni

Vajza e këngëtarit, padit "BBF" për albumet e të atit !

vera2707
12-02-2008, 21:26:56
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

BabyDance
23-11-2007, 12:37:21

VIP-at qe s’jetuan te lumtur

Ka pritur plot shtate vjet lirimin e bashkeshortit nga burgu. Por pak dite pasi Mentor Hadergjonaj eshte kthyer ne shtepi Alberia ka vendosur te ndahet prej tij. Nje histori kjo qe na kujtoi ndarjen po kaq te cuditshme te Ingrid Gjonit me Enean, vetem pak jave pas fejeses se tyre te bujshme. Apo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: azizi, dem baba dem

dem baba dem

azizi
20-11-2007, 00:37:37
jupershendes tanveqyqyqy
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-09-2007, 13:41:55

Xukero, mbreti i dueteve rrok !

Kantautori numëron 15 milionë disqe të shitura nëpër botëYlli i rrokut flet për peripecitë e karrierës së tij dhe dhimbjen e madhe për humbjen e PavarotitPersonalisht, teknologjinë e urrej.Më kanë dhuruar dy iPod, por nuki mbajta", thotë Xukero. "Babi, popse nuk...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-09-2007, 15:51:54

Familje këngëtarësh e muzikantësh shqiptarë !

Avni Mula, Nina Mula, Inva MulaNjë familje e mirënjohur artistësh në fushën e muzikës, janë familja Mula. Avni Mula dhe bashkëshortja e tij Nina Mula e kanë zhvilluar karrierën e tyre artistike në Teatrin e Operas dhe Baletit duke realizuar role kryesore të repertori artistik të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy
26-06-2007, 03:24:17

“Këngët e tokës” ndërkombëtarizojnë Ksamilin

 Qendra “Dea” e artit në qytezën e Ksamilit pas disa vitesh heshtje, si rezultat i një investimi disa mijëra euro, është shndërruar në një qendër me përmasa ndërkombëtare. E pajisur më së miri me skena, lozha, plate, qendër të orkestrës dhe gjithçka që i nevojitet një godinë për të shpalosur art...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Amy
07-06-2007, 01:26:38

Cesk Zadeja

Cesk Zadeja, "Troket" vepra e pambaruar Dicka ruhet, mbahet ne fshehtesi, shpesh edhe pa dashur te jete keshtu! Dekada te tera krijimtarie te Cesk Zadese, bene te mundur qe te ishte pjese e universit muzikor shqiptar, jo vetem si krijues por edhe si prezantues i shpirtit te pop...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
gattina
17-05-2007, 06:52:33

Keng edhe kercim latino amerikano

Mua me pelqejn shumë këngët latino amerikane edhe kercimi latino esht shumë i bukur.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
04-05-2007, 09:18:06

Sherif Merdani: Shteti të ndalojë këtë lloj muzikë Antikombetare !

“Përse Kadare më bëri telefonatë pasi dhashë deklarata kundër këngëtarëve”Eshtë e thënë që Sherif Merdani të jetë përherë një zog i lirë. Si atëherë kur me këngët e Çelentanos dhe Albanos çonte peshë zemrat e shqiptarëve, dhe vetëm për këtë shkak bëri 16 vjet burg. Por në këto k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe