Muzika - 8

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

*
nos
26-04-2007, 08:00:15

UNTOUCHABLES-MC

KY ESHTE GRUPI IM DHE UN QUHEM NOS DHE KENDOJ HIP HOP KETO JAN TEKSTET QEKAM SHKRUAR UN DHE KETO JAN KENGETEE MIJA.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
19-03-2007, 12:52:34

Sulejman Balza: “Elbasani, vatër e kompozitorëve të shquar”

Ju njiheni nga qytetarët elbasanas si dirigjent dhe kompozitor me emër. Si kanë qenë fillimet tuaja muzikore?Lidhja ime me muzikën ishte dëshira e prindërve të mi, e pikërisht e babait tim, i cili kishte mbaruar shkollën normale dhe siç e dini, në këtë shkollë të madhe të arsimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-03-2007, 10:40:52

Nga Elvis Presli te hip hop-i, muzika që ndryshoi lukun !

Xhinset e Elvis Prestlit, xhaketat e "Bitëllsave", këpucët e larta, pantallonat prej lëkure të Xhim Morrisonit, bluzat e Sid Vicious dhe getat rrjetë të mbretëreshës së popit, Madonës: sa të shumta në numër janë veshjet që janë bërë të famshme, të cilat janë ngjitur pa vështirësi në botën e modë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
12-03-2007, 13:31:53

Të rinjtë që i këndojnë Zotit në shqip !

Ata janë një grup të rinjsh të pasionuar pas muzikës. Të gjithë të talentuar, dhe një pjesë e tyre emra të njohur të muzikës së lehtë shqiptare. Jorida Zaimaj, Artan Ndreka, Gjergj Ndoci, Isli Islami, Besnik Gaçe, Marsel Nikolli, Elvis Alushi, Luljeta Alizoti dhe Annette Van Gorkum janë 9 të rin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-03-2007, 12:15:56

Periudhat e errëta të yjeve Boteror !

Pjesa më e madhe e tyre janë në klinika rehabilitimi për probleme me alkoolin dhe drogën E fundit në listë është Britney Spears, por lista e yjeve që frekuentojnë klinikat për t‘u dizintoksikuar nga droga, alkooli dhe ilaçet, është vërtet e gjatë. Ditën e ditëlindjes së tij të 3...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

arbias
31-01-2007, 14:18:29

James Blunt shfaq te verteten e luftes ne kosove

2007Dokumentari “The Last Checkpoint-James Blunt Returns To Kosovo” shfaqet në muajin shkurt në LondërJames Blunt shfaq të vërtetën e luftës në Kosovë Filmi rrëfen për eksperiencat e këngëtarit gjatë shërbimit të tij në kuadër të forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, si dhe për eksplorimin e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
30-01-2007, 12:25:06

Japonezët 90 mijë dollarë për isopolifoninë shqiptare !

Edhe Japonia e largët kontribuon për Kryeveprën e Trashëgimisë Gojore të Njerëzimit, isopolifoninë shqiptare.Pas investimit me 24.000 dollarë që Kongresi Amerikan bëri në muajin shtator për Prodhimin e Enciklopedisë së Muzikës Iso-Polifonike të Shqipërisë, qeveria japoneze vjen në ndihmë me 90 m...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-01-2007, 12:37:29

Orkestra e parë frymore dhe historia e krijimit të saj !

Kur u krijua dhe ç’rol luajti për ShqipërinëNë gusht të vitit 1876, At Gabriel Musati i Shoqërisë së Jezusit hapi në Shkodër një shkollë muzike, ku u përgatitën 20 koristët e parë, të cilët u inkuadruan në koret e Kishës Katedrale dhe të Kongregacionit të Zonjës Nunciate. Në kët...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
09-01-2007, 11:49:29

"Mozart", zbulohet vepra e panjohur për piano !

Viti 2006 ishte viti i Volfgang Amadeus Mozartit. Ai shënoi 250-vjetorin e lindjes së gjeniut të muzikës nga Salzburgu. Por duket se edhe 210 vjet pas vdekjes së tij ka ende të reja për t'u zbuluar nga veprat e tij, pjesë deri tani të panjohura. Kështu pak përpara përfundimit të vitit të Mozarti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-12-2006, 11:19:20

Ndahet nga jeta ikona e soul-it, Xhejms Braun

Këngëtari amerikan i muzikës soul, Xhejms Braun (James Brown) ka vdekur në moshën 73- vjeçare. Agjenti i tij është shprehur se këngëtari vdiq në spital në Atlantë ku po kurohej nga pneumonia. Njeriu që u bë i njohur si Kumbara e Soul-it ishte dikur lustraxhi që u rrit në varfëri në jugun amerika...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Dimi
06-11-2006, 22:20:27

Klarinet

Din n'do kush ku mund te  gjej nota per Klarinet
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
MARACUCHO
28-07-2006, 08:16:03

Latin Music ! ...per te apasionuarit e ritmit me sensual ne Bote !! todos aqui'

 ... a degjohet muzika latine ne Shqiperi . nqs Po , cfare rryme preferohet me shume , cilet kenge njihen dhe cilet kengetare ose grupe adhurohen me shume ???? ;)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Vështrusja
16-06-2006, 18:58:44

Sugjeroni Techno

Për ata qe pëlqejnë techno muzik (sidomos gjat beharit :D) ju sugjeroj te degjoni:gigi d'agostino - l'amour toujours (radio edit)ju përshëndes
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe