×
Hyrja
Profili

Bota e Muzikes

Berni
ne: 16-03-2007, 10:40:52
Nga Elvis Presli te hip hop-i, muzika që ndryshoi lukun !

Muzika

Xhinset e Elvis Prestlit, xhaketat e "Bitëllsave", këpucët e larta, pantallonat prej lëkure të Xhim Morrisonit, bluzat e Sid Vicious dhe getat rrjetë të mbretëreshës së popit, Madonës: sa të shumta në numër janë veshjet që janë bërë të famshme, të cilat janë ngjitur pa vështirësi në botën e modë...

Berni
ne: 12-03-2007, 13:31:53
Të rinjtë që i këndojnë Zotit në shqip !

Muzika

Ata janë një grup të rinjsh të pasionuar pas muzikës. Të gjithë të talentuar, dhe një pjesë e tyre emra të njohur të muzikës së lehtë shqiptare. Jorida Zaimaj, Artan Ndreka, Gjergj Ndoci, Isli Islami, Besnik Gaçe, Marsel Nikolli, Elvis Alushi, Luljeta Alizoti dhe Annette Van Gorkum janë 9 të rin...

Berni
ne: 06-03-2007, 12:15:56
Periudhat e errëta të yjeve Boteror !

Muzika

Pjesa më e madhe e tyre janë në klinika rehabilitimi për probleme me alkoolin dhe drogën E fundit në listë është Britney Spears, por lista e yjeve që frekuentojnë klinikat për t‘u dizintoksikuar nga droga, alkooli dhe ilaçet, është vërtet e gjatë. Ditën e ditëlindjes së tij të 3...

arbias
ne: 31-01-2007, 14:18:29
James Blunt shfaq te verteten e luftes ne kosove

Muzika

2007Dokumentari “The Last Checkpoint-James Blunt Returns To Kosovo” shfaqet në muajin shkurt në LondërJames Blunt shfaq të vërtetën e luftës në Kosovë Filmi rrëfen për eksperiencat e këngëtarit gjatë shërbimit të tij në kuadër të forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë, si dhe për eksplorimin e...

Berni
ne: 30-01-2007, 12:25:06
Japonezët 90 mijë dollarë për isopolifoninë shqiptare !

Muzika

Edhe Japonia e largët kontribuon për Kryeveprën e Trashëgimisë Gojore të Njerëzimit, isopolifoninë shqiptare.Pas investimit me 24.000 dollarë që Kongresi Amerikan bëri në muajin shtator për Prodhimin e Enciklopedisë së Muzikës Iso-Polifonike të Shqipërisë, qeveria japoneze vjen në ndihmë me 90 m...

Berni
ne: 10-01-2007, 12:37:29
Orkestra e parë frymore dhe historia e krijimit të saj !

Muzika

Kur u krijua dhe ç’rol luajti për ShqipërinëNë gusht të vitit 1876, At Gabriel Musati i Shoqërisë së Jezusit hapi në Shkodër një shkollë muzike, ku u përgatitën 20 koristët e parë, të cilët u inkuadruan në koret e Kishës Katedrale dhe të Kongregacionit të Zonjës Nunciate. Në kët...

Berni
ne: 09-01-2007, 11:49:29
"Mozart", zbulohet vepra e panjohur për piano !

Muzika

Viti 2006 ishte viti i Volfgang Amadeus Mozartit. Ai shënoi 250-vjetorin e lindjes së gjeniut të muzikës nga Salzburgu. Por duket se edhe 210 vjet pas vdekjes së tij ka ende të reja për t'u zbuluar nga veprat e tij, pjesë deri tani të panjohura. Kështu pak përpara përfundimit të vitit të Mozarti...

Berni
ne: 26-12-2006, 11:19:20
Ndahet nga jeta ikona e soul-it, Xhejms Braun

Muzika

Këngëtari amerikan i muzikës soul, Xhejms Braun (James Brown) ka vdekur në moshën 73- vjeçare. Agjenti i tij është shprehur se këngëtari vdiq në spital në Atlantë ku po kurohej nga pneumonia. Njeriu që u bë i njohur si Kumbara e Soul-it ishte dikur lustraxhi që u rrit në varfëri në jugun amerika...


Dimi
ne: 06-11-2006, 22:20:27
Klarinet

Muzika

Din n'do kush ku mund te  gjej nota per Klarinet*
MARACUCHO
ne: 28-07-2006, 08:16:03
Latin Music ! ...per te apasionuarit e ritmit me sensual ne Bote !! todos aqui'

Muzika

 ... a degjohet muzika latine ne Shqiperi . nqs Po , cfare rryme preferohet me shume , cilet kenge njihen dhe cilet kengetare ose grupe adhurohen me shume ???? ;)


*
Vështrusja
ne: 16-06-2006, 18:58:44
Sugjeroni Techno

Muzika

Për ata qe pëlqejnë techno muzik (sidomos gjat beharit :D) ju sugjeroj te degjoni:gigi d'agostino - l'amour toujours (radio edit)ju përshëndes


  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board