Muzika - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per muziken.

Pergjigje nga: Mishel Forever, Trendafili i kuq

"Uragani" Elhaida Dani përfshin "The voice" në Itali

Mishel...............
31-05-2013, 09:43:44
i lumte
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, dreamm, Pasion

Shqipëria konkuron sonte në Eurosong

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
16-05-2013, 18:45:51

“Gangnam Style” zbret në Tiranë

TIRANE - Këngëtari koreano-jugor PSY pritet të mbërrijë në Tiranë më 18 maj, i shoqëruar me balerinat që e shoqërojnë në videon e tij të famshme të këngës “Gangnam Style”. Lajmi është bërë i ditur nga një klub nate në Tiranë, ku do të performojë këngëtari i suksesshëm. PSY, ka nxjerrë së fundi n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqeßåßy ღ
25-07-2012, 09:50:35

“Tirana Jazz & World Music Festival”, për herë të parë në Tiranë

Është një aktivitet me përmasa ndërkombëtare, i cili do të mbahet në Tiranë. Për të parën herë në vendin tonë krijohet Festivali Ndërkombëtar i Muzikës Jazz, “Tirana Jazz & World Music Festival 2012”. Për të parën herë të apasionuarit pas xhazit do të kenë mundësinë të ndjekin “live” muzikën më ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
17-06-2012, 08:53:29

Busta Rhymes vjen sërish për koncert, ne Prishtine

Është ai përsëri. Njeriu i cili e realizoi koncertin më të mirë të karrierës së tij në 20 vitet e fundit, shkruan përsëri histori. Vjen në vendin tonë për herë të dytë dhe për ta ‘kallë’ edhe më shumë se sa në vizitën e tij të parë. Kompania NextLevel ka konfirmuar se Busta Rhymes do të performo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, whitesnake

Aleksander Gjoka

Mishel...............
12-06-2012, 13:36:58
Aleksander Gjoka - Perse e kam pas edhe komshi dreqin si bubi kacurrel :P
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
23-05-2012, 01:22:22

Ndërron jetë Robin Gibbs, yll i Bee Gees

Një tjetër yll i muzikës pop i fundviteve ’70 ka ndërruar jetë: Robin Gibbs, këngëtari i grupit të famshëm Bee Gees ka humbur betejën me kancerin në moshën 62-vjeçare. Robin ka vdekur në Londër ditën e dielë pas sëmundjes që e persekutonte prej kohësh. Në prill gjendja e tij u përkeqësua shumë, ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

whitesnake
29-02-2012, 10:28:31

Jim Morrison

KENGETARI QE IKU PER TE MBETUR MIT E kane quajtur: "Kengetari i lirise" dhe "Njeri me zemer te madhe"; "Njeri me nje tru brilant qe me jeten e tij arriti te ndryshonte mentalitetin e njerezve";.Varri i tij ne Paris eshte vend pelegrinazhi per admiruesit, muzikantet, poetet , nje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: whitesnake, C.entau.r, +ERELA+

Whitesnake - Forevermore

whitesnake
24-02-2012, 14:03:34
Whitesnake - Blindman Mund ta gjeni kuptimin e ketij teksti?  :)
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-02-2012, 21:12:22

Përse vdesin heronjtë e muzikës?

Vdekja e papritur dhe tragjike e Whitney Houston ka frymëzuar dhe trembur shumë artistë të botës së muzikës. "Jam i tmerruar nga fakti që të gjithë heronjtë e mi nuk kanë arritur t'i mbushin të 50", tha QuestlovePërse vdesin heronjtë e muzikës?Vdekja e papritur dhe tragjike e Wh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, olti

Grammy 2012

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
12-02-2012, 21:34:30

Shtypi “rozë” në Shqipëri

Këtë javë kuptuam që nuk është kriza ekonomike problemi më i madh që kemi. Politika nuk ishte bërë kurrë kaq “rozë” ose mbase kaq “rozë” ka qenë gjithmonë. Me siguri asnjë këngëtar apo personazh publik në Shqipëri nuk ka ndjekur mbledhjet e komisioneve parlamentare, aq më pak atë të ligjeve. Cil...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, dreamm, olti

Kënga më e dëgjuar në botë

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-12-2011, 22:25:49

“Xhamadani Vija Vija” - Historia e një kënge

18 vjet më parë, brenda pak orëve, kompozitori Zef Çoba dhe poeti Alfred Çapaliku krijuan këngën aq shumë të njohur “Xhamadani Vija Vija”. Tashmë kjo këngë që këndohet e dëgjohet gjithandej nga shqiptarët e të gjitha moshave është kthyer në një këngë mit, një këngë që frymëzon dhe lidh brezat. P...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Mishel Forever, shejtania

Evanescence

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: regrets, magnuna, olti

Jimi Hendrix

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
25-11-2011, 23:19:33

Yje të rinj në ngjitje

Ego e madhe në trup të vogël! Sigurisht që e kemi fjalën për vogëlushen e re të skenës: Elia Shena! Si mund të mos i vije re sytë në formë bajame të njërës prej pjesëmarrëseve në Top Girls! Edhe pse doli e dyta nuk mund të thuash që u mbulua nga harresa dhe po të shohësh disa intervista të saj s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2011, 00:18:39

Gigi D’Alessio koncert në Tiranë

Gigi D’Alessio koncert në TiranëLajme të mira vijnë sërish nga Italia. Pas lajmit të koncertit të Gianluca Grignanit një tjetër emër i madh i muzikës italiane do të vijë së shpejti për një koncert në Tiranë. Me sponsorizimin gjeneral të “Bonavita” së shpejti Gigi D’Alessio do të japë një koncert...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 00:20:44

Simfonia shqiptare ne Moskë

“Oisosfonia” e kompozitorit të njohur Aleksandër Peci, u luajt në festivalin ndërkombetar “Vjeshta e Moskës” në Rusi. Kjo është edhe hera e parë pas 55 vjetësh, që muzika simfonike shqiptare dëgjohet në një skenë moskovite. Vepra u dirigjua nga Sergei Tararin dhe uluajt nga Orkestra eFilharm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-11-2011, 10:55:12

Vitin e ardhshëm dueti Jackson-Mercury

Një duet i realizuar në vitet ‘80-të, do të mund të publikohet vetëm vitin e ardhshëm. Bëhet fjalë për dy legjendarë të muzikës botërore, Freddie Mercury dhe Michael Jackson të cilët do të ‘rikthehen’ me një duet në një kohë kur asnjëri prej tyre nuk është më në jetë. Është tabloidi britanik “Th...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-11-2011, 10:51:57

Country Awards, Swift triumfon

Këngëtarja Taylor Swift është shndërruar në femrën e dytë në historinë e muzikës botërore që ka mundur të kurorëzohet me trofeun “Argëtuesja e Vitit” në Country Music Awards.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-11-2011, 13:18:53

Black Sabbath drejt ribashkimit?

Black Sabbath drejt ribashkimit? Në fakt zërat për një rikthim të mundshëm të bandës legjendare të heavy metal, qarkullojnë prej muajsh, por ajo që po bind gjithnjë e më shumë të gjithë fansat e metalit, dhe mbarë publikun, është faqja zyrtare e grupit në internet. Në faqen zyrtare të grupit shi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-10-2011, 10:19:31

Këngëtarët eksperimentalë

Tendencat e fundit muzikore dhe këngëtarët “eksperimentalë” që pushtojnë ekranet e televizioneve muzikore në Shqipëri, u vendosën në qendër të vëmendjes së emisionit të Pasdites, në një studio ku ishin të ftuar vokalisti i grupit “Burn”, Renis Gjoka, personazhi i “Big Brother 3”, Bertina Mehmeti...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-10-2011, 00:07:17

Mbyll sytë Pavlina Nikaj, pionierja e këngës së lehtë

Mbyll sytë Pavlina Nikaj, pionierja e këngës së lehtëMbyll sytë këngëtarja e ish-Estradës së Tiranës, Pavlina Nikaj. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, dhe “pioniere” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare, Pavlina Nikaj u nda sot nga jeta në moshën 80 vjeçare.Me një zë altoje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe