Anna - Nora Istrefi feat. Gjiko - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Anna - Nora Istrefi feat. Gjiko

Anna - Nora Istrefi feat. Gjiko

· 8 · 1092

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-01-2020, 11:31:21

Mendoj se eshte kenga me e mire qe ka bere ndonjehere Nora Istrefi. Nese sheh vetem videon e nuk i ve re tekstit, duket sikur eshte nje kenge per dashurine e Nores per nje femer te quajtur Anna, por ne fakt eshte Nora qe i lutet Annes te mos ia marre burrin.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-01-2020, 11:39:39
 

[Teksti i kenges "Anna" ft. Gjiko]

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s’o fair, oh

[Vargu 1: Nora Istrefi]
Ai po t'kqyr, ai po t'sheh
Veten pyt "A mund ta kem?"
Pi pëlqen, n’sytë e tij shkëlqen
Ajo e vren dhe m'shikon mua
E unë i them, e unë i them:
"Lumturia jem nuk o n'dorë tem
Varet ti çfarë vendimi merr, n'dorë tone o Anna"
Ajo është e bukur, ajo është e mirë
Trupi i saj nuk ka koment, buzët e saj si karamel
Ajo është e bukur, ajo është e mirë
Trupi i saj nuk ka koment, buzët e saj si karamel

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair

[Vargu 2: Gjiko]
Boll u përlajtëm, mos ta ndin ty për Anna-n
Ty s'të lo për Kim-in, as për Rihanna-n
Unë ty t'du pse s’po m’beson që m'ki mu
Jom tu e vrejt që ki ndrru
Sa herë që ke kajt unë ta kom ble ni çantë
Sa herë t’kom bërtit, jom mërzit që je mërzit
S'ka shans me m'nxon n'flagrancë
Mos rri n’distancë si me jetu n'Francë
Baby, ça ke? Mos e the derën e re
Mos e gjuj telefonin se prapë duna me ta ble
Jena bo si serial porque, me na ndijn komshinjtë tu u rreh
Ti e din, unë e di, unë e di
Që ata kanë shti amo unë s'e kom shti
Kështu që mos ta ndin mama
Se Anna don banana po bananen teme nah nah

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair, oh

[Ura: Nora Istrefi]
Se ai është krejt ça unë kom, është jeta ime
Ti mundesh me pas kon don, mendoje mirë

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair, oh

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 28-01-2020, 14:33:11
Duket qe eshte bazuar te kenga e Jolene, ka te njejten permbajtje. Gjithsesi e vertet qe eshte nje nga kenget me te bukura qe ka bere deri me sot.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 29-01-2020, 07:07:50
Po, nga teksti ashtu duket.
Se dija që e ka pas kënduar dhe Cyrus kete kenge.

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 29-01-2020, 09:17:43
Dhe Era Rusi ka këngë me të njëjtën përmbajtje.
😊


 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 29-01-2020, 09:25:58
Tematika e njejte, por muzika eshte totalisht ndryshe dhe ne nje kenge kjo ka me shume rendesi.

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 02-03-2020, 00:34:41
Duket qe eshte bazuar te kenga e Jolene, ka te njejten permbajtje. Gjithsesi e vertet qe eshte nje nga kenget me te bukura qe ka bere deri me sot.se ku e ka ngjashmerine 1 zot e di lol

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 02-03-2020, 08:50:22
se ku e ka ngjashmerine 1 zot e di lol

Degjoje ne versionin e Dolly Parton  :D

ndoshta del dicka rruges  :D

Temat e fundit