Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Passion
« ne: 02-03-2020, 08:50:22 »

se ku e ka ngjashmerine 1 zot e di lol

Degjoje ne versionin e Dolly Parton  :D

ndoshta del dicka rruges  :D
Postuar nga: Shej
« ne: 02-03-2020, 00:34:41 »

Duket qe eshte bazuar te kenga e Jolene, ka te njejten permbajtje. Gjithsesi e vertet qe eshte nje nga kenget me te bukura qe ka bere deri me sot.

https://youtu.be/wOwblaKmyVw

se ku e ka ngjashmerine 1 zot e di lol
Postuar nga: M A X
« ne: 29-01-2020, 09:25:58 »

Tematika e njejte, por muzika eshte totalisht ndryshe dhe ne nje kenge kjo ka me shume rendesi.
Postuar nga: Parloté
« ne: 29-01-2020, 09:17:43 »

Dhe Era Rusi ka këngë me të njëjtën përmbajtje.
😊

https://youtu.be/onzvg_MDT60
Postuar nga: erlehta
« ne: 29-01-2020, 07:07:50 »

Po, nga teksti ashtu duket.
Se dija që e ka pas kënduar dhe Cyrus kete kenge.
Postuar nga: Mand1
« ne: 28-01-2020, 14:33:11 »

Duket qe eshte bazuar te kenga e Jolene, ka te njejten permbajtje. Gjithsesi e vertet qe eshte nje nga kenget me te bukura qe ka bere deri me sot.

https://youtu.be/wOwblaKmyVw
Postuar nga: M A X
« ne: 28-01-2020, 11:39:39 »

 

[Teksti i kenges "Anna" ft. Gjiko]

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s’o fair, oh

[Vargu 1: Nora Istrefi]
Ai po t'kqyr, ai po t'sheh
Veten pyt "A mund ta kem?"
Pi pëlqen, n’sytë e tij shkëlqen
Ajo e vren dhe m'shikon mua
E unë i them, e unë i them:
"Lumturia jem nuk o n'dorë tem
Varet ti çfarë vendimi merr, n'dorë tone o Anna"
Ajo është e bukur, ajo është e mirë
Trupi i saj nuk ka koment, buzët e saj si karamel
Ajo është e bukur, ajo është e mirë
Trupi i saj nuk ka koment, buzët e saj si karamel

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair

[Vargu 2: Gjiko]
Boll u përlajtëm, mos ta ndin ty për Anna-n
Ty s'të lo për Kim-in, as për Rihanna-n
Unë ty t'du pse s’po m’beson që m'ki mu
Jom tu e vrejt që ki ndrru
Sa herë që ke kajt unë ta kom ble ni çantë
Sa herë t’kom bërtit, jom mërzit që je mërzit
S'ka shans me m'nxon n'flagrancë
Mos rri n’distancë si me jetu n'Francë
Baby, ça ke? Mos e the derën e re
Mos e gjuj telefonin se prapë duna me ta ble
Jena bo si serial porque, me na ndijn komshinjtë tu u rreh
Ti e din, unë e di, unë e di
Që ata kanë shti amo unë s'e kom shti
Kështu që mos ta ndin mama
Se Anna don banana po bananen teme nah nah

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair, oh

[Ura: Nora Istrefi]
Se ai është krejt ça unë kom, është jeta ime
Ti mundesh me pas kon don, mendoje mirë

[Kori: Nora Istrefi]
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair
Oh Anna, oh no no Anna
Dashninë tem ti mos e merr
E di që munesh po s'o fair, oh
Postuar nga: M A X
« ne: 28-01-2020, 11:31:21 »

https://www.youtube.com/watch?v=OqvVz_ctf50
Mendoj se eshte kenga me e mire qe ka bere ndonjehere Nora Istrefi. Nese sheh vetem videon e nuk i ve re tekstit, duket sikur eshte nje kenge per dashurine e Nores per nje femer te quajtur Anna, por ne fakt eshte Nora qe i lutet Annes te mos ia marre burrin.