Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: M A X
« ne: 24-11-2020, 00:32:35 »

 

Cfare ishte e pamundur vetem disa vite me pare, tani fale mediave sociale, Youtube dhe Spotify edhe artiste nga Azia e larget po arrijne sukses te papare ne te kater anet e globit.
Blackpink jane bere tashme Spice Girls te kohes se sotme, ashtu si BTS jane bere Backstreet Boys e vitit 2020. Vajzat nga Korea te Blackpink, ashtu si dhe koleget e tyre te grupit BTS edhe se kendojne me tekste gjysem koreance dhe gjysem anglisht, perseri nuk i ka penguar te kene sukses te papare ne Ameriken veriore, Europen perendimore dhe ne te gjithe hemisferen perendimore, tregje keto te sunduara tradicionalisht nga muzika anglisht dhe ne disa raste dhe nga ajo ne spanjisht. Endrra eshte duke u bere realitet, K-pop po behet mainstream ne perendim dhe grupe sikurse Blackpink dhe BTS, sic duket jane vetem fillimi.