Blackpink dhe BTS kane marre kuroren e muzikes se sotme POP - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Blackpink dhe BTS kane marre kuroren e muzikes se sotme POP

Blackpink dhe BTS kane marre kuroren e muzikes se sotme POP

· 1 · 1136

  • Postime: 28587
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 24-11-2020, 00:32:35
 

Cfare ishte e pamundur vetem disa vite me pare, tani fale mediave sociale, Youtube dhe Spotify edhe artiste nga Azia e larget po arrijne sukses te papare ne te kater anet e globit.
Blackpink jane bere tashme Spice Girls te kohes se sotme, ashtu si BTS jane bere Backstreet Boys e vitit 2020. Vajzat nga Korea te Blackpink, ashtu si dhe koleget e tyre te grupit BTS edhe se kendojne me tekste gjysem koreance dhe gjysem anglisht, perseri nuk i ka penguar te kene sukses te papare ne Ameriken veriore, Europen perendimore dhe ne te gjithe hemisferen perendimore, tregje keto te sunduara tradicionalisht nga muzika anglisht dhe ne disa raste dhe nga ajo ne spanjisht. Endrra eshte duke u bere realitet, K-pop po behet mainstream ne perendim dhe grupe sikurse Blackpink dhe BTS, sic duket jane vetem fillimi.

Temat e fundit