Era Istrefi dëshiron të këndojë vetëm shqip - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Era Istrefi dëshiron të këndojë vetëm shqip

Era Istrefi dëshiron të këndojë vetëm shqip

· 3 · 719

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 02-04-2019, 19:32:03
 

Këngëtarja e njohur shqiptare e afirmuar tashmë edhe jashtë vendin Era Istrefi, ka qenë e ftuar së fundmi në një intervistë për televizionin e madh MTV.
Mes shumë pyetjesh lidhur me suksesin në karrierë dhe projekteve të reja që priten nga ajo, Era shpalosi edhe një detaj tjetër që ka të bëjë pikërisht me këngët e saj në të ardhmen.
Istrefi është shprehur se nuk do dëshironte që ta ‘trradhtonte’ gjuhën shqipe, ndaj preferon që edhe këngët e saj të reja të kenë një pjesë të tyre në shqip.

Kjo dëshirë e saj vjen pas suksesit të jashtëzakonshëm të hitit “Bonbon”, e cila është njëkohësisht kënga e parë në gjuhën shqipe që ka arritur të depërtojë me një sukses të tillë jashtë vendit. /Telegrafi/

  • Postime: 24
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 02-04-2019, 20:29:07
Po bravo i qofte Eres, kengetare te tille te kete  sa me shume Shqiperia. :perqafim

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-04-2019, 00:13:26
Dy motrat Istrefi
 

Temat e fundit