Era Istrefi, në krye të klasifikimeve me këngën e saj - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Era Istrefi, në krye të klasifikimeve me këngën e saj

Era Istrefi, në krye të klasifikimeve me këngën e saj

· 6 · 773

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-06-2019, 21:46:56

Vetëm 5 ditë më parë, Era publikoi pa pritur një bashkëpunim të ri me një reper rus, Allj ose ndryshe Sayonara Boy, të titulluar “Sayonara Babe”. Kënga e publikuar vetëm në variantin audio, po korr sukses në Rusi duke u renditur e para në Apple Music, siç ka treguar Era Istrefi në Instagram.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-06-2019, 21:49:39
Uroj te jete bere me leje, por kjo eshte nje kopje identike e nje rapper-i gjerman, Bausa, qe korri shume sukses me kete kenge para 1 viti.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 27-06-2019, 07:44:16
Kenga qenka vertete me lejen e autorit origjinal, Bausa.👍
Citim
Russischer Rapstar bedient sich bei Bausas "Was du Liebe nennst"
Den Beat erkennt jeder, der in den letzten zwei Jahren nicht unter einem Stein gelebt hat, innerhalb von Sekunden. Auch die Melodie und der Gesang kommen einem höchst bekannt vor. Ganz klar: Der russische Rapper Allj aka Sayonara Boy und die kosovarische Sängerin Era Istrefi haben sich bei Bausas "Was du Liebe nennst" bedient und den Hit mit neuen Lyrics auf Englisch und Russisch neu aufgelegt.
https://hiphop.de/magazin/news/russischer-rapstar-bedient-sich-bei-bausas-was-du-liebe-nennst-320058

 • Postime: 718
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-07-2019, 21:10:29
Cfare do thone ruset kur ta marrin vesh qe Era eshte prej Kosoves🤔😏

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 05-07-2019, 13:54:23
Te vazhdoje bashkepunimi 😁

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 21-09-2019, 23:20:31

Vetëm pak minuta më parë është publikuar bashkëpunimi më i ri i këngëtares shqiptare Era Istrefi me artistët e huaj Yellow Claw dhe Offset, i cili na u fiksua që me të parën herë që e dëgjuam!

Videoklipi i dedikohet historisë reale të një çifti, të cilët ishin fansa të mëdhenj të grupit Yellow Claw dhe në njërin prej koncerteve të tyre, djali i kishte propozuar partneres për martesë në skenë, në sy të Yellow Claw dhe miliona fansave të pranishëm.

Historisë së tyre Yellow Claw i ka dedikuar këngën “Let’s Get Married” në bashkëpunim me Era Istrefin dhe Offset.

Gjatë këngës, Era dëgjohet të këndojë një pjesë shqip: “Se si ti, s’o asnjo, njo si ti, s’e gjej mo” dhe s’mund të ishim më të lumtur se kaq!

Temat e fundit