Hip Hop-i i stilit Trap dhe Migos flow - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hip Hop-i i stilit Trap dhe Migos flow

Hip Hop-i i stilit Trap dhe Migos flow

· 3 · 2692

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-09-2019, 19:47:08

E keni vene re qe vitet e fundit hip-hopi ka marre forma qe duken shume ndryshe nga ai qe kemi njohur perpara? Kjo ka te beje me nje trend, i quajtur Trap Music, si dhe nje nenforme e tij akoma me aktuale e quajtur Migos Flow ose Triplete flow. Trap music qe i ka fillimet e tij ne fund te viteve '90, por qe eshte bere mainstream vetem pas viteve '10 te shekullit aktual.
Ndersa mepare nje rapper me shume recitonte duke ndjekur beats-et qe ishin me te ngadalshme (rreth 85-100 beats per minute), sot ndiqen ritme me te shpejta (rreth 120-140 beats per minute) dhe tekstet duket me shume si te kenduara (jo gati recitime te ngadalshme). Migos flow shkon akoma me tej dhe fjalet i ndan dhe kendohet me rrokje: ver-sa-ce | ver-sa-ce| me-du-sa | head on me|

Perfaqsues tipik te ketij nenzhanri te hiphop-it:
This is america


Walk-it, Talk-it - Migos ft. Drakehttps://en.wikipedia.org/wiki/Trap_music
https://www.hotnewhiphop.com/why-migos-rap-the-way-they-do-news.50165.html
https://www.vox.com/2017/9/18/16328330/migos-triplet-flow-rap
  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-11-2019, 10:18:54
Nje perfaqsues shqip i ketij ritmi

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 14-12-2020, 21:25:55

Nje tjeter kenge shqip qe i perket kesaj rryme. Noizy feat. Ledri Vula "Dje & Sot"

Temat e fundit