×
Hyrja
Profili

Hip Hop-i i stilit Trap dhe Migos flow

Hip Hop-i i stilit Trap dhe Migos flow

· 2 · 2271

  • Postime: 26690
  • Gjinia: Mashkull

ne: 17-09-2019, 19:47:08

E keni vene re qe vitet e fundit hip-hopi ka marre forma qe duken shume ndryshe nga ai qe kemi njohur perpara? Kjo ka te beje me nje trend, i quajtur Trap Music, si dhe nje nenforme e tij akoma me aktuale e quajtur Migos Flow ose Triplete flow. Trap music qe i ka fillimet e tij ne fund te viteve '90, por qe eshte bere mainstream vetem pas viteve '10 te shekullit aktual.
Ndersa mepare nje rapper me shume recitonte duke ndjekur beats-et qe ishin me te ngadalshme (rreth 85-100 beats per minute), sot ndiqen ritme me te shpejta (rreth 120-140 beats per minute) dhe tekstet duket me shume si te kenduara (jo gati recitime te ngadalshme). Migos flow shkon akoma me tej dhe fjalet i ndan dhe kendohet me rrokje: ver-sa-ce | ver-sa-ce| me-du-sa | head on me|

Perfaqsues tipik te ketij nenzhanri te hiphop-it:
This is america


Walk-it, Talk-it - Migos ft. Drakehttps://en.wikipedia.org/wiki/Trap_music
https://www.hotnewhiphop.com/why-migos-rap-the-way-they-do-news.50165.html
https://www.vox.com/2017/9/18/16328330/migos-triplet-flow-rap
  • Postime: 26690
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-11-2019, 10:18:54
Nje perfaqsues shqip i ketij ritmi

Temat e fundit