Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj ! - 5 - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj !

Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj !

· 155 · 45771

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#100 ne: 03-06-2006, 13:23:18
Kënga e Sinanit - Ti me je si një pik loti është huazuar nga një këngëtar nga Shqipëria Altin Shira - Ti gjithmonë je një pik loti

Tash s'e di kush kujt ja ka huazuar ,  :P mundet te dyt e kan huazuar nga dikush i 3-ti  :D
Bleta me duket se këngën Ti me je si një pik loti Sinan Vllasaliu e ka marr nga Bekim Kumanova-Ti gjithmonë je një pikë loti nuk di nuk jam e sigurt por për së pari herë këtë këngë e kam ndegju nga ky këngëtar.

 • Postime: 33
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#101 ne: 04-06-2006, 21:35:00
hahah po mendoni se bekim kumanova e ka shkru vet këngën????

këto te tipit te bekimit ja kan marr buken romeve, po leje sa buken sa e helmun rinine tonë me kulturë rome, ata tjert me kuluture (muzikë sllave) disa tjerë greke, disa turke... e kshtu me rradhë... a muzika e mirefillt shqipe është harru krejt, edhe në fund pas 20 vjeteve rinia jona ka për tpase krize identiteti skan me ditë se cila është kultura shqipe edhe kan me mendu se muzika jonë është rome, sllave, greke e kjo është vetëm nisje për asimilim, ma von kan me fole gjuhën e atynve qe ja kan vjedh muziken...

turp turp

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0

#102 ne: 05-07-2006, 14:54:29
JU LUTEM
 LEXONI KET


ADELINA DUL NE RTK MASI JA DHIJTEN FTYREN QE KA VJEDH KANG (DY KANG BULGARKA)
POR AJO KA VJEDH ME SHUM SE 13keng aq ikam gjet une dhe me siguri qe ju edin dhe per me shum

VETEM nje vajz ketu qe thojke nuk eka vjedh adelina nje keng qe spo di emrin e kenges

qe ndegjoneni vet ju

PRODIGY- NO GOOD

hahahahahaah adelina hajduke

lene GENTA KA DHE 4 KENG TE VJEDHTA NE ALBUMIN E DYT
DHE 7 NE ALBUMIN E PAR
9 keng i ka pat albumi kejt

 • Postime: 182
 • Karma: +5/-0

#103 ne: 06-07-2006, 07:16:26
Xina,ka dallim mes perpunimit dhe vjedhjes.
P.sh. një lope si ti e perpunon qumshtin,por nuk d.m.th qe e ke vjedh.A po kupton?
Ok e di qe e ke vështirë me kuptu,se Adelina e ka te perpunuar edhe "Lose Yourself" te Eminemit,por ka marrur aq sa lejohet me ligj dhe e ka PERPUNUAR!!!
Ok,kur t'zhvillohet truri i vogël,e kupton çka është përpunimi ne muzikë,lajmerohu.
Eh,qetash tu baglu ty ftyra po m'duket  :D
Mos u prek,shaka po bëjmë  :engjell:

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0

#104 ne: 06-07-2006, 13:49:32
heheheh Hi5

zemer dhe me par te shenova
ti shum i menqun tek je a?
je mashkull?femer?

trurin kam ndoshta te ri por te pjekur dhe jam me siguri me e re se sa ju

po ato fjal qe ti i fol lopa mjel apo qka muti the
shko ne shkoll mesohu ME mir;)

ka dallim sepse kan kthy prej amerikes familja sepse ke ka kallet me mexican nuk pat marre dhe abort me be bebeb 3mujsh.........e kush esht lop tasht?SHKELJAAAAAaaa

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#105 ne: 06-07-2006, 13:55:19
O Adelina eshte hajneshe e vjeter(se o rudh mo :D),edhe plus nuk ka vjedh ka mar.... :D..

Mpuq mpuq per Adelinen :D

 • Postime: 28
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#106 ne: 07-07-2006, 03:06:31
po mire bre shka jeni pizat te Adelina...A po ju pagun ajo juve qe po i bani gajlete saj....nc nc nc  Jojo:
Ska asnje kegetare qe nuk po vjedh pi dikujna...krej kengetaret shqiptar jan bere te njoftur per vjedhje apo huazime sido qoft...nese atyre nuk ju vjen turp te kendojn kege te vjedhura...shka keni ju....?????

 • Postime: 182
 • Karma: +5/-0

#107 ne: 07-07-2006, 05:02:01
Xina,s'di s'di valla veq me mexican e pa mexican,me beba e pa to,Genta po e kall loqko vdesin meshkujt per te.Per Adelinen mos te flasim,ajo eshte legjende.Po ti moj e mjere qe kurr n'jete s'do ta shijosh jeten e tyre dhe adhurimin qe kane njerezit per to,as gjysem minuti?Krejt cka mund te besh eshte te shkruash ne internet  :'(
E cka ke arrit? Kurgjo...  :(
Lefti,u KALLE PER ADELINEN, e paramendo ajo sigurisht nuk e din qe ti ekziston hihihihihi :D

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#108 ne: 07-07-2006, 11:36:19
Hi69 shum po me vjen mire nese nuk   din qe ekzistoj,se per zotin kish ardh me i mar nja 2-3 ideja pej meje e ja kish  fillu  me u duk pak ma ndryshe se molldavet.... :D

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0

#109 ne: 07-07-2006, 15:15:59
Hi5

shko pastro pelenen

skam enderr te kallt per kengtare qe me pat shikime nga te gjitht lol

babin advokat........as nje shqiptar ne gurbet ska shtepi si timen:.........;) eja me vizito PER BES nese nuk me beso

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#110 ne: 07-07-2006, 17:05:23
Për besë kjo temë nuk po dihet a është temë per huazimin ose vjedhjen e kengeve apo teme per bisedime private  se kush ka shtepi me te bukur ose se kush ka baban avokat apo kush kallet per adelinen etj etj.

 • Postime: 25
 • Karma: +0/-0

#111 ne: 08-07-2006, 08:17:30
po ok  bleta se e gjeta edhe kenge do te digjesh te leonora poloskes, kenga a eshte e perpunuar apo qka se din, mirepo kjo kenge ka beats dhe shume sene tjera prej kenges Lean Back te rap-erit Fat Joe, ndegjo mire kete kenge dhe pastaj leonoren edhe i sheh qe ka shume shume pak dallim dhe ma jep nje pergjigje

 • Postime: 298
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#112 ne: 09-07-2006, 08:10:17
JU LUTEM
 LEXONI KET


ADELINA DUL NE RTK MASI JA DHIJTEN FTYREN QE KA VJEDH KANG (DY KANG BULGARKA)
POR AJO KA VJEDH ME SHUM SE 13keng aq ikam gjet unë dhe me siguri qe ju edin dhe për me shum

VETEM një vajz këtu qe thojke nuk eka vjedh adelina një keng qe s'po di emrin e kenges

qe ndegjoneni vet ju

PRODIGY- NO GOOD

hahahahahaah adelina hajduke

Mundet ti gjesh ato kenge dhe mbase me fakte te tregosh ketu dhe jo veç me fjale

 • Postime: 26
 • Karma: +0/-0

#113 ne: 10-07-2006, 19:04:10
po mundem qe ti dergoj
por nuk ja di emrin

dhe njera prej tyrev esht vetem melodi nuk kendon askush
ajo esht perdor neper darsma;)


po nuk munde te gjejsh kengen NO GOOD a lol

skam nevoj te genjej

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#114 ne: 21-07-2006, 12:45:07
Nuke di a e ka postu dikush tjeter ma perpara veq edhe Produkt 28 e paskan jomsh kengen 'Trokas' ( 'Kumral Bomba' nga turku Rafet el Roman)
Hallal u koft
Trokas:      http://www.megaupload.com/?d=LBUALH2I
Kumral Bomba:     http://www.megaupload.com/?d=W0TKWNCA

 • Postime: 182
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#115 ne: 26-07-2006, 08:25:25
Shumë këngëtare tanë, jo vetëm qe i vjedhin këngët e kengetareve te famshem, por disa nga ta kopjojn (vjedhin) edhe stilin e veshjes dhe dukjes se tyre.
Ne linkun qe e keni me poshtë munde te shikoni si Adelina Ismajli , kopjon stilet dhe dukjen e yjeve botërore:

Kodi: [Zgjidh]
linku nuk punon
« Editimi i fundit: 10-11-2006, 10:39:28 nga Terenc Pepa »

 • Postime: 298
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#116 ne: 26-07-2006, 08:34:32
Flitet ketu per kenge apo per  hmmmmm:

edhe nuk e di a i keni analizuar mir si duhet veshjet dhe fotot t Adelines .

Ne ate foton qe ka dal kishe si J.Lo . Adelina ka dal ne vitin 2001 kurse J.Lo ne vitin 2004 kur ka be reklamen e Pepssit.
Pastaj ne nje foto ti Angelina Jolie , Adelina ka dal po ashtu ne vitiin 2001 foto keto te bera nga Art-Foto Prishtine te Fatmiri , fotot i keni ne albumin ,, Prej fillimi ,, kurse Angelina ka dal ne vitin 2005 kur ka bere filmin Mr and Mrs Smith  ^o)

 • Postime: 182
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#117 ne: 26-07-2006, 08:48:13
Flitet këtu për këngë apo për  hmmmmm:

edhe nuk e di a i keni analizuar mir si duhet veshjet dhe fotot t Adelines .

Ne atë foton qe ka dal kishe si J.Lo . Adelina ka dal ne vitin 2001 kurse J.Lo ne vitin 2004 kur ka be reklamen e Pepssit.
Pastaj ne një foto ti Angelina Jolie , Adelina ka dal po ashtu ne vitiin 2001 foto këto te bëra nga Art-Foto Prishtinë te Fatmiri , fotot i keni ne albumin ,, Prej fillimi ,, kurse Angelina ka dal ne vitin 2005 kur ka bërë filmin Mr and Mrs Smith  ^o)

Sipas teje po del qe J.Lo dhe Angelina Joli dhe yjet e tjera te Hollivudit  po e kopjojkan Adelina Ismajlin, apo don te thuash qe keto foto jane krejt te rastesishme...

Ndersa sa i perket asaj se apo flas per kengen apo per  hmmmmm:, te them qe po flas per vjedhjet qe po bene estrada e jone e ketu hyjne te gjitha, vjedhja e kengeve, teksteve, dukja, spotet.... etj

 • Postime: 298
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#118 ne: 26-07-2006, 11:35:34
Nuk te thash qe yjet e holivudit e kopjojne Adelina Ismajlin , por une te thash krahasoj vitet ne te cilat kan dal fotot , nese ben krahasimin ke me verejt gjerat.

Yjet e Hollivudit edhe ato jan me dy sy me nje goje me dy vesh , skan asgje me teper se Adelina Ismajli dhe kengetaret tjera shqipetare  ;)

 • Postime: 3096
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Femer

#119 ne: 26-07-2006, 15:45:17
Eshte e vertet ti Geisha mir ke thene qe jane te njejta edhe nese kane marrur ndonje kopijim nga Adelina nuk u be kijameti edhe nuk eshte gje qe nuk besohet mundet te ndodh

 • Postime: 182
 • Karma: +5/-0

#120 ne: 26-07-2006, 16:16:09
Naturalisht...
A u ngule pak,apo u ngule pak?
 :D
Mos u nxej,llaf po bejme...
Geishaaaa ama synin- :perqafim
Belinaa,ama kaqurrelat  :-[

 • Postime: 15
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#121 ne: 26-07-2006, 17:51:31
Vdesim te huazojme pak ne Shqiptaret po hajd mo duhet me i ngja me shume botes!  :(

 • Postime: 674
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#122 ne: 16-09-2006, 12:42:03
2 fast 2 furious tokyo quhet filmi qe baba records & tingulli 3 bëjnë copy/paste kolonen zanore te filmit .
KENGA QUHET 100 %

Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.de/files/33308036/Tingulli_3_-_100___i_trent.mp3
ketu eshte kenga origjinale
Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.de/files/33311457/09_Hot_Fuji_Brian_Tyler.mp3

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#123 ne: 04-11-2006, 11:43:54
Etno Engjujt te kapur ne flagrance :P hahaha, kenga Haje ni banane e albumit "Vitamin E" eshte vjedhur nga nje kenge te cilen komiku Borat e ka ne filmin e tij te ri, nuk e di se kush e kendon kengen origjinale, por ketu i keni te dyjat. Degjim te kendshem.

(nuk i kam vene kenget e plota se nuk ia vlene :))

Kenga origjinale ne filmin e Borat
http://www.speedyshare.com/671392269.html

Etno Engjujt - Haje ni Banane
http://www.speedyshare.com/798723840.html

Ja edhe pjesa e filmit te Borat ku degjohet muzika e lartpermendur (mund te ndodhe qe Borat e ka vjedhe kengen nga Etno Engjujt pasi e dim qe edhe nga Ilir Shaqiri ka huazur nje kenge :P)

 • Postime: 674
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#124 ne: 08-12-2006, 12:07:12
ON FIRE ESHTE KENGA QE ETONOT E KAN BERE COPY PASTE RRITMIN. E KENDON LLOYD BANKS ME 50 CENT.

Temat e fundit