Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj ! - 6 - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj !

Hite te kenges shqipe te huazuara (vjedhura) nga muzika e huaj !

· 155 · 46312

 • Postime: 11
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#125 ne: 15-06-2007, 04:17:10
Edhe SHPAT KASAPI - FISNIKE eshte e vjedhur nga nje kenge bullgare e kendon nje kengetare bjonde bullgare dhe ne Video Klip eshte edhe nje Ferrari i kuq. Dhe Video Klipi eshte si ne shkretetire dhe shkembinj. Por s'ia di titullin.

Mundohuni qe kenget qe keni deklaruar te vjedhura tja gjeni titujt e sakte te kenges origjinale.

#126 ne: 22-08-2007, 10:54:04
Kastro Zizo & Zajmina - Chupa Chupa e vjedhur nga El Medico-Chupa Chupa ,krahasoni videot .

Medico-Chupa Chupa


Kastro Zizo & Zajmina - Chupa Chupa

 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#127 ne: 02-10-2007, 08:13:40
kenga fisnike kendon kati kengtarja bullgare sinan hoxha ka vjedh kengen e bukur je nag nje kengtar turk dhe dy keng me duket apo nej nga kentari bullgar aziz

zajmina vajsari ka vjedhur kengen sonte me prit nuk ja di emrin kengtares me gjeni pak ket please
gent aismjali keng e vjedhur une te dua ehst  nag jovana tipsin ice boy katlizmash ehst e vjedhur nga ludakris and trina edona llalloshi djali im nga kosva whatever ekendon kati

 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#128 ne: 02-10-2007, 08:17:22
bertani ehde leonora polaska kan vjedhur kenget etyreve nga kengtarja raina ce kac personte

#129 ne: 02-10-2007, 23:04:07
Anjeza vjedh nga Rumuni Adrian Minue

Anjeza Branka dhe Ervin Bushati vjedhin këngën Party nga kengtari i njour Rumun Adrian Minue - Party, rastsisht e ndegjova këtë këngën rumune, identike me te anjezes, kerkoj falje nëse kjo ka qen e postume edhe me herët, pasi nuk i lexova të gjitha postimet këtu  ;)

Ndegjoni dhe krahasoni këngët .


Anjeza ft. Ervin Bushati - Shkojm ne Party

Adrian Minue - Party

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#130 ne: 20-11-2007, 13:20:31
Edhe kenga e Anila Nimanit - Ta them a mos ta them eshte e vjedhur nga romanishtja

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#131 ne: 23-11-2007, 11:14:56
Kenga e Gilit ---!!!!

Antique - Opa Opa (Music Video) • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#132 ne: 23-11-2007, 11:15:54
Nora Istrefi huazon....

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#133 ne: 23-11-2007, 11:17:14
Ketu keni edhe 2 kenge tjera te huzuara

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#134 ne: 23-11-2007, 11:18:06
Genta Ismajli, Bertan Asllani, Nora Istrefi, Bleona Qereti huazojne

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#135 ne: 23-11-2007, 11:21:59
Ryva Kajtazi huazon nga Azizi dhe Gloria

Lori - Leri leri huazon nga Teodora Proba
Rovena Huazon kengen hej hej nga Alisia - Karamel


 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#136 ne: 05-01-2008, 04:20:10
leonora bahiti kenga e saj do vazhdojm te pim tekila kenga e vjedhur nga kentarja bullgare alisia exusimi
dip kenga qe e ka vjedhur shpat kasapi fisnike esht kengtarja bullgare katy
adelina ismjali vjedhi këngën shko rr,s
nga alisia kenga thirret byrzaj bavno
gjyste vulaj ka vjedh një keng nga kengtarja bullgarja anna kenga thirrett juda za ljubov
kati njama kaj da te spasi
edona llalloshi djali im nga kosva
ka shum e shum keng te vjedhura do ti gjern dhe ti veri këtu merat se kengt nuk di me i ver këtu.

Si duket nuk paske gjurmuar temat ne kete rubrike, ku une kam poastuar nje teme interesante mbi huazimin e kengetareve shqiptare nga ato bullgar, sepse sic tha anetari me larte edhe bullgaret sjan mall me i mire se na edhe ata kopjojne
Si duket i paske infot e gabuara
« Editimi i fundit: 06-01-2008, 20:13:46 nga BabyDance »

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#137 ne: 05-01-2008, 04:30:08
Ore nuk jane te gjitha te vjedhura.

Mos mendoni se bullgaret jane mall me i mire...Edhe ata vjedhin nga ne, biles me shume nga cka ne vjedhim nga ata.

 • Postime: 351
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#138 ne: 05-01-2008, 04:56:52
mihrije bra kenga saj bota beht flak esht e vjedhur nga bullgarja ivena

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#139 ne: 02-04-2008, 23:42:44
Tregu i muzikes ne Ballkan eshte bere nje lemsh qe nuk po i gjendet filli.Nje kenge e degjon ne shqip,pastaj ne sllavisht,pastaj ne greqisht etj etj. Kenga me e fundit e Zajmines,nje bashkepunim me Ratin dhe titull “Zarfe trendafilash”  eshte ne fakt nje kenge e kengetares greke Elli Kokkinou me titull “Fila me”. Po e njejta kenge me pas eshte kopjuar dhe nga dy kengetar rumune Adrian Minune dhe Simona Sensual “Trandafirul De La Tine”.Ne fakt dueti rumun dhe ai shqiptar jane shume te ngjashem si ne kendim ashtu dhe ne pamje haahhahaha, megjithese keta tanet jane me te bukur.Per bukuri s’na e merr kush ne.


Me poshte keni mundesine te ndiqni tre klipet dhe na tregoni cili eshte versioni juaj I preferuar.


Zajmina dhe Rati - Zarfe trendafilashElli Kokkinou - Fila meAdrian Minune dhe Simona Sensual - Trandafirul De La Tine


 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#140 ne: 04-04-2008, 16:19:58
Kjo eshte femer skandaloze. Kjo vetem te zhvishet di, puna me  perfekte qe di te bej.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#141 ne: 01-08-2008, 17:21:02
TOP RTK i dates 27. Prill 2007
Huazimi i kengetares Mihrije Braha dhe te tjere
 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#142 ne: 13-08-2008, 00:09:47
Hiti me i mire i Leonores,i kopjuar nga serbet?

Ndoshta ju e dini tashme kete lajm,por per ata qe nuk e dine,si puna ime...wow kujt do ti kishte shkuar ndermendje se pas gjithe asaj propagande patriotike,kengetarja Leonora Jakupi hitin e saj me te mire do ta kishte te kopjuar nga nje serb? Behet fjale per kengen "Ti nuk egziston" e cila eshte nje version i kenges me titull "Nemogu od nje " te kengetarit serb Daniel Djokic.Me poshte keni mundesi te ndiqni te dyja videot me te dy versionet e kengeve...a me lejohet me thene turp? Jo per gje,por ju mbetet hatri ju pastaj!Ene e dini cka eshte per te qeshur? Qe kjo sa u shpall pavarsia shkoi na boni dhe kenge "Te falem ty Kosove" si patriote e madhe...ku ku! Sigurisht qe jam i nxehur! E kam pas shume qejf ket' kenge,e si shume te tjera kur dalin keshtu te "huazume" te vjen inat,zhgenjehesh e nuk do ti degjosh me.

 • Postime: 824
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#143 ne: 16-08-2008, 15:27:06
"Ti nuk egziston" apo "Nemogu od një " - E PARA ???!!!

 • Postime: 824
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#144 ne: 16-08-2008, 15:31:33
KENGE E SHQIPERUAR POR SHUME KUPTIMPLOTE :


VENDI IM
Chris De Burgh  -  "Read My Name"

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#145 ne: 08-09-2008, 01:32:53
Është interesant te thuhet se disa këngëtare tonë perveç qe i kopjojne këngët e huaja ata i kopjojne edhe stilet dhe paraqitjen skenike te kengetareve botërore .
Ja disa shembuj:
Adelina Ismajli ne albumin e dytë një foto (dukja ne fotografi) është e kopjuar nga Jenifer Lopez
Eliza Hoxha- titullin e albumit te fundit 100 % Eliza e ka kopjuar nga Monica Beluci, 100% Monica Beluci,
Malsori titullin dhe permbajtjen e kenges Kthehuni e ka kopjuar nga Ceca-Vratite se u moj Beograd
Edhe Nora Istrefi me dukjen e saj mundohet ta kopjoj Jenifer Lopezin, e shumë raste te tjera...natyralist e vrejta ket dhe disi me pengoj, do ty shpjegoj disa gjera te muzikes, mos i mer per zemre.

Sa i perket dukjes se Adelina Ismailit, ne fotografi, sesht ajo fajtore, por produksioni qe ka fotografuar, se ajo seshte top modele, te ket perkujdesesit dhe keshilltaret e saj e nuk di qfar tjeter, mendoj se eshte e qqart qfar dua te them.

Sa i perket Titullit elizez mund te pajtohem normal, por mund te kishte qen edhe propozim i producentit, ose i menagjerit, eshte e pamundshme ty dij nje kengtar gjitha titujt e kengece ose albumeve e sdi qfar tejter, megjithate me kete disi pajtohem.

Malsori, nuk e ka vjedhur at, por producenti qe qeshet neper media me shum kengtar te rinj qe drejtohen tek ai, dhe ai tregon se qfar kekrojn ata dhe se sa budallenj jan ( Gje qe me ben te plas se aj eshte hiq fare, bej muzik edhe un duke ber sample te gatshme nga interneti, bile bile mund te gjej komplet instrumentalin e kenges ) Aj buri gilit Ilir a si quhet aj se nuk ja di emrin, at keng ka kompozuar dhe ka shkruar textin.

Me mendimin e nores pajtohem komplet, po ajo mundohet te kopjoj eshte mese e vertet, bile bile mundohet te blej fustane te famous girl te hollivudit.

Tash do i ceki disa keng te vjedhura qe mbase nuk jan ketu.


Tignulli 3-nt feat Ciljeta - Dridhe - Tokio Drift soundtrack - Hot Fuji

tingulli 3nt - a e din se - 50 cent - realest niggaz

Kalofshi bukur diskutime te kendshme

 • Postime: 328
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#146 ne: 08-09-2008, 16:02:08
Ja edhe një deshmi për at qe fola se kengtaret nuk jan te njohur me renat e texteshkruesve Plus Minus - kenduar nga Buce Rama është e huazuar nga Shkendije Muja - Plus Minus ( isthe edhe Emri Albumit e vjeter eshte ), sigurisht qe textshkrusit i bëjn me plot vetedije se eshet me leht te huazosh se sa te krijosh diçka. megjithate kjo sesht faji i Buce rames por i aty qe shkruan textin ne ket rast flas.

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#147 ne: 09-09-2008, 13:08:37
Mund te na sjellesh ndonje video ne lidhje me keto kenge ?

Edhe kenga e Remzie Osmanit qe kendon ne duet me vellaun e vet kjo e fundit me duket eshte kenduar me heret nga dikush tjeter ?

 • Postime: 824
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#148 ne: 26-12-2008, 23:25:56
Hiti me i madh i Adrianit “Shqipes” i kopjuar nga Nino D’Angelo


Nino D'angelo - Mari' (Dalla Galleria Umberto di Napoli - 2002)
Adrian Gaxha - Shqipes

#149 ne: 28-10-2009, 20:07:32
Produktat 28 te Shqipnise jane hajna githashtu kqyrni trokas si asht vjedh prej Rafet el Roman - Kumral Bomba

Kangen Larg
e kan vjedh nga nga gemelli diversi - Mary

Temat e fundit