×

Jamie Meyer, Qe Ne Shqip Do Ta Quajme Alban Skenderaj!

Jamie Meyer, Qe Ne Shqip Do Ta Quajme Alban Skenderaj!

· 5 · 1113

  • Postime: 425
  • Gjinia: Femer
Dyelless
ne: 02-11-2011, 08:59:48


Merrni nje moment te kohes juaj dhe degjoni pak kenget nga nje ze te mrekullueshme nga kengetari i njohur suedez, Jamie Meyer.

Ai e mori famen e madhe ne "Popstars" ne vitin 2002 ne Suedi, ku ai perfundoi ne vedin e trete. Pavaresisht nga humbja e tij, ai mori nje marreveshje muzikore dhe ne vitin 2003 ai publikoi albumin e tij te pare "It's All About Me". Dy nga kenget ne kete album jane shkruar posacerisht nga Bryan Adams.

Pas ketij debut albumi, Jamie vazhdoj me heshtje per nje kohe te gjate, por ai beri nje rikthim ne vitin 2008 me albumin e tij te dyte "Great Big Chance". Ne vitin 2010 ai ka realizuar albumin e tij te trete me radhe "Good Night To Be Young".

Ketu jane te gjitha albumet dhe mund te blihen ne iTunes.

Jamie Meyer - It's All About Me (iTunes Album)

Jamie Meyer - Great Big Chance (iTunes Album)

Jamie Meyer - Good Night To Be Young (iTunes Album)


Me poste do vendos disa link ku mund te gjeni muziken e tij:

Degjoni muziken e tij ne Spotify:
Jamie Meyer (Spotify)

Beni Follow ne Twitter:
JamieMeyerMusic (Twitter)

Beni Like ne Facebook:
Jamie Meyer Fans (Facebook)

Per te gjithe ata qe jetojne ne Suedi:
Jamie do te performoj Live ne Underbara Bar me 17 nentor ne Stockholm, ju ftojme qe te jeni pjese e kesaj mbremje.

Per me shume informata kliko mbi linkun
Jamie Meyer Live - Stockholm @Underbara BarMe 15 Dhjetor Jamie do te performoj Live ne Gallerian ne Stockholm. (Vlen per te gjithe ata qe jetojne ne Suedi) Hyrja gratis!Me poshte jane disa klipe te kengeve Live si dhe videoklipet

Videoklipi i fundit Good Night To Be Young.
Jamie Meyer - "Good Night To Be Young" (Official Music Video)

Kenga Left My Heart In Vegas, eshte nje kenge shum e degjuar nga albumi tij te fundit.
Jamie Meyer - Left My Heart In Vegas (Live)

Jamie Meyer - "There's Only Plan A" Live TV4 Nyhetsmorgon

Kjo eshte kenga e tij e pare, me te cilen debutoi ne vitin 2003, pasi ai mori vendin e trete ne Popstars ne vitin 2002
Jamie Meyer - Psycho (Official Music Video) 2003

Kenge nga albumi i dyte.
Jamie Meyer - "I'd Be There Anyway" Official Video

Jamie Meyer - Heaven Isn't Far Away (Official Video)

Ky eshte nje Cover te kenges Livin On A Prayer nga Bon Jovi
Jamie Meyer /Old Town Sessions (Bon Jovi - "Livin' On A Prayer") cover 1/4) on iTunes
« Editimi i fundit: 23-11-2011, 14:40:30 nga Dyelless »

  • Postime: 2
AlbXhuli
#1 ne: 03-11-2011, 10:41:09
ku muna mi bo download kto albumet?  :)

  • Postime: 2
Milotiic
#2 ne: 03-11-2011, 10:54:20
i perngjan paksa albanit;) mund ta besh upload albumin e fundit goodnight to be young??  :perqafim

  • Postime: 425
  • Gjinia: Femer
Dyelless
#3 ne: 18-11-2011, 09:27:23
TE GJITHA ALBUMET GJINDEN NE ITUNES, AMAZON.COM OSE SPOTIFY PER DOWNLOAD.

  • Postime: 425
  • Gjinia: Femer
Dyelless
#4 ne: 06-12-2011, 16:34:12
Me 15 Dhjetor Jamie do te performoj Live ne Gallerian ne Stockholm. (Vlen per te gjithe ata qe jetojne ne Suedi) Hyrja gratis!

Ketu do te jete edhe Chris Medina gjithashtu prezent dhe do performoj Live ne Stockholm.