Justin Bieber artisti i vitit ne “American Music Awards” - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Justin Bieber artisti i vitit ne “American Music Awards”

Justin Bieber artisti i vitit ne “American Music Awards”

· 7 · 1448

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-11-2010, 10:25:57
Justin Bieber ishte protagonisti në “American Music Awards” duke fituar katër çmimet për të cilat aspironte, duke përfshirë këtu edhe “Artisti i Vitit”.Kanadezi 16-vjeçar mori gjithashtu çmimin për albumin më të mirë të vitit (“My World”), për artistin mashkull më të mirë dhe për artistin e ri më të mirë.

“Kjo është e mrekullueshme, nuk mund të ndaloj buzëqeshjen. Nuk e di si është e mundur të fitoj këto çmime sepse kur isha tre vjeç këndoja këngë të Eminem dhe tani po marr çmime duke “e mundur” si rival”, u shpreh Bieber.

Usher mori çmimin si artisti më i mirë R&B dhe një çmim tjetër për albumin më të mirë soul/R&B (Raymond vs Raymond).

“Black Eyed Peas” u votuan si grupi më i mirë, Taylor Swift dhe Brad Paisley morën çmimin si artistët më të mirë të muzikës country, Rihanna si artistja më e mirë soul/R&B dhe së fundi “Muse” u cilësuan si grupi më i mirë rock/alternative. TCH

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 31-12-2010, 14:33:25
Kesaj i thone te te mbertheje fati per flokesh. :D

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 05-01-2011, 12:13:05
Ket vit paskemi "Fatin" :D te shohim kete tipin edhe duke aktruar. :D

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 17-11-2011, 15:06:25
Tërhiqet pretendimi për atësinë e Bieber

Dy javë pasi pretendoi se fëmija i saj është ngjizur me këngëtarin Justin Bieber, 20-vjeçarja Mariah Yeater tërhoqi të gjitha akuzat dhe kërcënimin për të dërguar çështjen në gjykatë.

Dy avokatët që përfaqësonin adoleshenten, kanë dhënë dorëheqjen nga kjo çështje. Tërheqja vjen disa ditë pasi Bieber deklaroi se jo vetëm që është i gatshëm që t’i nënshtrohet testit të ADN-së, por edhe që do të padisë të renë për mashtrim dhe dëmtim të imazhit, nëse fëmija nuk do të rezultojë i tiji.

Yeater shokoi fansat e Bieber dhe të së dashurës së tij Selena Gomez, kur pretendoi se kishte ngelur lindur fëmijën e 17-vjeçarit, pas një kontakti seksual të ndodhur pas përfundimit të një koncerti në muajin tetor.

Në një intervistë në një program televiziv amerikan një javë më parë, 20-vjeçarja pati deklaruar: “Me sa duket, ai pati një pëlqim me shikim të parë ndaj meje dhe sapo u afrova, më pyeti nëse do ta kisha problem të shkonim diku ku mund të qëndronim vetëm”. /top channel

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 17-11-2011, 22:22:01
So...shume zhurme per asgje..

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 18-11-2011, 08:24:36
WTF...he sucks.....

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 21-10-2020, 11:49:41
Justin Bieber mori famë vite më parë kur ishte ende një fëmijë, duke u vendosur në qendër të vëmendjes, sikundër është edhe sot.

Ndonëse e kemi parë si një djalë shumë të bukur, të talentuar, tepër të adhurueshëm, jo rrallëherë është kritikuar për sjelljet e tij në dukje të nxituara, duke e kornizuar shpesh edhe si ‘arrogant’.
Mirëpo, ka shumë gjëra që ne nuk i dimë rreth tij, për të cilat idhulli i fëmijërisë së vajzave të viteve 2000 ka folur në këngën e tij të fundit, ku na ka treguar anën e errët të fëmijërisë.
Kënga titullohet “Lonely” dhe siç mund ta kuptoni nga titulli, 26-vjeçari thotë se ka patur një fëmijëri të vështirë dhe ka qenë ‘vetëm’.
Një 14-vjeçar i quajtur Jacob Tremblay, paraqitet në rolin e këngëtarit, me stilin tipik të flokëve të tij si edhe veshjen me ngjyrë lejla.
Jacob Tremblay plays Justin Bieber in the video for the single “Lonely.”
Në video, Tremblay shihet nga Justin në një dhomë zhveshje para se producenti Benny Blanco ta bëjë të famshëm. Tremblay i këndon tekstet melankolike në një skenë boshe, në të cilën ndodhet vetëm Justin.
Të gjithë e dinë emrin tim tani
Por ndonjëherë, kjo periudhë ende ndihet e çuditshme
Ashtu si të dukesh në një pasqyrë, provo të qëndrueshme vetveten
Më pas, ndër rreshta thuhet:

Të gjithë e dinë të kaluarën time tani
Ashtu si shtëpia ime ishte gjithmonë prej qelqi
Dhe mbase ky është çmimi që ju paguani
Për paratë dhe famën në moshë të hershme
Dhe të gjithë më panë të sëmurë
Dhe u duk sikur askush nuk u interesua
Ata kritikuan gjërat që bëra unë
Si një fëmijë idiot!

Por në “Lonely”, Bieber nuk feston për famën – përkundrazi, kënga krijon një imazh shumë më realist të asaj që do të thotë të jesh i famshëm si adoleshent.

Në shtator të vitit që lamë pas, Bieber postoi në mediat sociale një status rreth shëndetit mendor, duke reflektuar mbi gabimet që ai kishte bërë në të kaluarën e tij.

“Unë isha 18 vjeç, pa njohur botën reale, me miliona dollarë dhe mundësi për gjithçka që dëshiroja. Kjo është shumë e frikshme për këdo.”

Menjëherë pasi u publikua “Lonely”, Bieber shkroi në Twitter :

Të them të drejtën kënga është e vështirë për mua ta dëgjoj duke marrë parasysh se sa e vështirë ishte të kaloja nëpër disa nga këto kapituj. Unë besoj se është e rëndësishme të shprehësh dobësitë dhe kjo është arsyeja pse unë besoj se kjo këngë është kaq e fuqishme.

“Lonely” është kënga e dytë e albumit të botuar së fundmi nga Bieber “Changes”. /lapsi

Temat e fundit