Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: 12:51
« ne: 08-03-2021, 18:02:05 »

 

‘Kënga Magjike 2021’, pritet të fillojuë së shpejti prezantimin e këngëve në “E diela shqiptare”. Lajmin, producenti Ardit Gjebrea e ka ndarë publikisht para pak kohësh. Këngëtarët pjesëmarrës në këtë edicion kanë nisur dorëzimin e materialeve dhe një pjesë e tyre kanë lajmëruar virtualisht edhe ndjekësit e tyre. Ndërkohë, sot janë publikuar sot edhe emrat Big që do të jenë pjesë e edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”. Prezantimi i këngëtarëve dhe këngëve konkuruese të këtij edicioni do të nisë në datën 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Netët gjysmëfinale do të mbahen në datat 26 dhe 27 maj, ndërsa finalja më 29 maj 2021.

Mes tyre:

Alban Ramosaj, Ardit Stafa & Salije Bajrami, Eneda Tarifa, Enxhi Kumria, Era Rusi, Erik Lloshi, Eva Alikaj & Çlirim Denaj, Fifi & Bruno, Fitnete Tuda & Don Duli, Gerta Mahmutaj, Julian Lekocaj, Klajdi Haruni & Flori Mumajesi, Krusita, Lindita, Lorenc Hasrama, Marjona Metohu, Marsela Çibukaj, Orgesa Zaimi, Semi Jaupaj, Soni Malaj, Xhesika Polo & Klint Çollaku, Xhon Jesku, Aurel Thëllimi, Eltina Minarolli & Dea Strica./lapsi