Kënga Magjike 2021 - Muzika

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kënga Magjike 2021

Kënga Magjike 2021

· 1 · 133

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 08-03-2021, 18:02:05
 

‘Kënga Magjike 2021’, pritet të fillojuë së shpejti prezantimin e këngëve në “E diela shqiptare”. Lajmin, producenti Ardit Gjebrea e ka ndarë publikisht para pak kohësh. Këngëtarët pjesëmarrës në këtë edicion kanë nisur dorëzimin e materialeve dhe një pjesë e tyre kanë lajmëruar virtualisht edhe ndjekësit e tyre. Ndërkohë, sot janë publikuar sot edhe emrat Big që do të jenë pjesë e edicionit të 22-të të festivalit “Kënga Magjike”. Prezantimi i këngëtarëve dhe këngëve konkuruese të këtij edicioni do të nisë në datën 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Netët gjysmëfinale do të mbahen në datat 26 dhe 27 maj, ndërsa finalja më 29 maj 2021.

Mes tyre:

Alban Ramosaj, Ardit Stafa & Salije Bajrami, Eneda Tarifa, Enxhi Kumria, Era Rusi, Erik Lloshi, Eva Alikaj & Çlirim Denaj, Fifi & Bruno, Fitnete Tuda & Don Duli, Gerta Mahmutaj, Julian Lekocaj, Klajdi Haruni & Flori Mumajesi, Krusita, Lindita, Lorenc Hasrama, Marjona Metohu, Marsela Çibukaj, Orgesa Zaimi, Semi Jaupaj, Soni Malaj, Xhesika Polo & Klint Çollaku, Xhon Jesku, Aurel Thëllimi, Eltina Minarolli & Dea Strica./lapsi

Temat e fundit