×

Rikthehen “Take That”

Rikthehen “Take That”

· 7 · 881

 • Postime: 22694
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 26-10-2010, 22:24:40
“Take That” do rikthehen në botën e muzikës me një tur verën e ardhshme dhe Gary Barlow shprehet se “shfaqjet do të jenë spektakolare”.

Pesë djemtë do të performojnë në Britaninë e Madhe dhe Irlandë, duke filluar nga 30 maji me koncertin në stadiumin “City of Light”, në Sunderland.

Më pas do të vazhdojnë koncertet në Londër, Manchester, Cardiff, Dublin, Glasgow dhe Birmingham.

Robbie Williams deklaroi se përveç këngëve me grupin me të cilin u nda në vitin 1995, ai do të këndojë edhe këngët e tij të karrierës “solo”.

“Unë do të këndoj vetëm. Më pas do të këndojnë djemtë dhe në fund do të këndojmë bashkë”, shprehet Williams. Top Channel

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#1 ne: 27-10-2010, 22:26:51
Me gjithe keto grupe qe po dalin perdite, keta pak veshtire do kene suksesin qe kane pasur. :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#2 ne: 28-10-2010, 16:54:41
Jane sh grup boring..vec 2 kenge i kane pak te mira.

Rroft "TheScript" :D

 • Postime: 22694
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#3 ne: 16-11-2010, 00:49:33
Robbie Williams bashkohet sërish më grupin “Take That” pas 15 vjetësh të ndarë. Por jo përgjithon, ata kanë përformuar vetëm në një natë në emision X Faktor në natën e fundit e finale për këtë sezon. Përvec këngëve të kënduara bashkë secili prej këngëtarëve bëri edhe performancë solo. Balkanweb

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#4 ne: 16-11-2010, 11:54:53
I pashe keta te shtunen ne X factor. :)
Te them te drejten me shume me pelqyen JLS. :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#5 ne: 16-11-2010, 16:01:17
Kenduan mire....ama kur krahason JLS dhe keta...keta jane old.

 • Postime: 22694
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#6 ne: 05-10-2011, 00:55:26
Robbie Williams lë sërish grupin Take That

Gary Barlow ka bërë të ditur se Robbie Williams ka lënë sërish grupin Take That.

40-vjeçari u shpreh se ribashkimi i grupit muzikor anglez ishte diçka e mrekullueshme, por tani ata janë sërish katër pjesëtarë.

“Ëndrra jonë ishte të bënim një turne të gjithë bashkë dhe ia dolëm. Tani Robbie po punon për një album të ri solo dhe jemi sërish vetëm 4 anëtarë. Nuk ka asnjë problem, madje shumë fansa duan që Take That të përbëhen nga ne të katërt”, u shpreh Barlow.

Në lidhje me një ribashkim tjetër në të ardhmen, këngëtari nuk e përjashtoi këtë mundësi: “Robbie është vëllai jonë dhe nëse ai kërkon që një ditë të rikthehet sërish, është i mirëpritur.” /top channel