×

Vdes Michael Jackson, mbreti i pop-it

Vdes Michael Jackson, mbreti i pop-it

· 29 · 6453

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#25 ne: 13-05-2010, 00:17:24
Ncncnc, filluan keta. Elvisi eshte gjalle, 2pac po ashtu, tani dhe Majkelli :)

  • Postime: 1569
  • Gjinia: Femer
BabyGirlⓋⓛⓅ
#26 ne: 17-05-2010, 20:06:47
lereni keto se jan prralla njeriu qe vdes nuk ngjallet me

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#27 ne: 26-06-2011, 22:11:31
2 vjet nga vdekja e yllit të popit Michael Jackson

Sot mbushen dy vjet që nga vdekja e papritur e mbretit të popit, Michael Jackson i cili u shua në shtëpinë e tij në Los Anxhelos me 25 qershor 2009.

Që pas vdekjes së tij, Jackson ka shitur më shumë se 16.3 milion këngë të blera nëpërmjet internetit dhe më shumë se 10.6 milion albume në mbarë botën.

Adhuruesit e tij e kanë të shënuar këtë ditë për të kujtuar idhullin e tyre, i cili edhe pas vdekjes nderohet me cmime, njëri prej të cilave ishte ajo e dhënë nga revista britanike ‘Enemi’ që e konsideronte Jackson sipas një sondazhi të kryer si këngëtarin më të madh të të gjitha kohërave.

Megjithatë aludimet janë të shumta për vdekjen e papritur të Jackson. E motra La Toja këmbëngul se mbreti i popit është vrarë nga mjeku i tij personal Conrad Murray, i cili ndodhet nën hetim për këtë ngjarje.

Jackson vdiq në shtëpinë e tij në Los Anxhelos pas një ataku kardiak pas autopsisë gjetën në gjakun e tij një sasi të lartë qetësuesi të quajtur propofol, i ndaluar në shume vende të botës.
(e.m/NEWS24/BalkanWeb)

  • Postime: 22694
  • Gjinia: Mashkull
M A X
#28 ne: 25-11-2011, 16:30:07
Mjeku Murray, 100 milionë $ fëmijëve të Jackson

Sipas gazetës TMZ, mjeku i Michael Jackson, Conrad Murray duhet t’u paguajë rreth 100 milionë dollarë fëmijëve të këngëtarit për humbjet e shkaktuara pas vdekjes së babait të tyre.

TMZ shkruan se 3 fëmijët e mbretit të muzikës pop kanë kërkuar kompensim nga mjeku Murray, i cili u dënua me katër vjet burg për vrasjen e Michael Jackson.

Jackson humbi jetën më 25 qershor të vitit 2009, ndërkohë që përgatitej për turneun e tij muzikor, që do të shënonte edhe rikthimin e tij në muzikë.

(er.nu/tg/BalkanWeb)