Vdes Whitney Huston!! - Zëri Muzikor

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vdes Whitney Huston!!

Vdes Whitney Huston!!

· 10 · 1211

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

ne: 12-02-2012, 07:41:37
Woww sa me erdh gjynah.. :(
 

Kengetarja dhe aktorja amerikane Whitney Houston ka vdekur ne moshen 48 vjecare. Lajmi eshte konfirmuar nga publicistja e saj Kristen Foster.
 
Nuk dihen per momentin shkaqet dhe vendi i vdekjes. Houston konsiderohet si nje prej kengetareve me te medha te te gjitha koherave, nderkohe qe ka arritur sukses te madh edhe ne kinematografi duke interpretuar ne filma si 'The Bodyguard' dhe 'Waiting to Exhale'. Suksesi i saj lihej shpesh ne hije nga skandalet e saj me drogen dhe martesa e turbullt me kengetarin Bobby Brown.
 

Whitney Houston - I Will Always Love You
« Editimi i fundit: 18-12-2020, 13:59:51 nga 22659 »

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 12-02-2012, 11:56:45
Këngëtarja legjendare e popit Whitney Houston ka ndërruar jetë në dhomën e një hoteli në Beverly Hills pas një lufte të gjatë ndaj varësisë së alkoolit dhe drogës gjatë gjithë karrierës së saj.

Këngëtarja është gjetur nga truprojat e pajetë në vaskë, me kuti pilulash të rrëzuara përtokë. Pas mbërritjes së emergjencës, mjekët janë munduar ta sjellin në jetë por ka qenë e pamundur. Në orën 3 të mëngjesit të ditës së sotme, ajo është shpallur zyrtarisht e vdekur.

Pavarësisht dyshimit të ovërdozës, arsyet zyrtare të vdekjes së saj nuk njihen, pasi në katin e katërt të qëndrimit të saj në atë hotel, nuk është gjetur asnjë pilulë ilegale, përveçse dihet që natë më parë ajo doli nga klubi i hotelit e xhindosur dhe e dehur, aq sa askush nuk mund ta mbante nën kontroll.

Menjëherë pas vdekjes së saj, VIP-a të njohur të industrisë së muzikës dhe kinematografisë kanë filluar të shprehin keqardhjen e tyre për humbjen e kësaj gruaje me një zë legjendar.

E lindur dhe rritur në New Jersey, Houston nisi të këndonte në kishë dhe klube nate në New York, përpara se të niste një karrierë modeleje dhe të firmoste një kontratë me një kompani muzikore, që e shndërroi në një prej ikonave të muzikës së viteve 1980-90.

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 12-02-2012, 12:24:27
Sa e re... :( :(

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 12-02-2012, 21:29:09
Këngëtarja dhe aktorja amerikane, Whitney Houston, ndërroi jetë në Los Anxhelos në moshën 48 vjeçare.

Policia konfirmoi se ajo “u shua” në dhomën e një hoteli në “Beverly Hills”, ku po qëndronte si e ftuar. Vdekja u zyrtarizua në orët e para të ditës së dielë.

Houston, një prej këngëtareve më të suksesshme të të gjitha kohërave, do të kujtohet veçanërisht për këngë si “Will Always love you” apo “Saving all my love for you”.

E njohur gjithashtu për një betejë të gjatë ndaj varësisë prej substancave narkotike, Houston dyshohet të ketë ndërruar jetë nga një mbidozë, por kjo nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Sipas asaj që raportojnë disa media amerikane, ajo ishte parë për herë të fundit në publik ditën e enjte, tërësisht jashtë forme dhe e dehur. Personi i fundit me të cilin foli këngëtarja ishte e bija, disa orë përpara se një truprojë ta gjente me një puls shumë të dobët në dhomën e saj.

Houston u konfirmua e vdekur pas mbërritjes së shërbimeve të urgjencës, pavarësisht se ata u përpoqën për 20 minuta me radhë ta mbanin në jetë.

E lindur dhe rritur në Nju Xhersi, Houston nisi të këndonte në kishë dhe klube nate në Nju Jork, përpara se të niste një karrierë modeleje dhe të firmoste një kontratë me një kompani muzikore, që e shndërroi në një prej ikonave të muzikës së viteve 1980-90. /top channel

 • Postime: 956
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 13-02-2012, 08:48:42
Un propozoj nje referendum per rinine shqiptare ku te votojne per te mbajtur zi kombetare per 3 dite per kete njeri te shenjte, per kete njeri qe ka sjelle revolucion ne historine e njerezimit  :(

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 15-02-2012, 00:57:02
Lajmi tragjik i vdekjes së Whitney Houston erdhi në vigjiljen e natës më të madhe të muzikës, Çmimet Grammy. Ky spektakël i jashtëzakonshëm dikur ka qenë mbretëria e saj

Rënia tragjike e një superylli

Whitney Houston, e cila konsiderohej mbretëresha e muzikës pop deri sa zëri i saj i mrekullueshëm dhe imazhi mbretëror u shkatërruan nga përdorimi i drogës, sjellja e pahijshme dhe martesa e trazuar me këngëtarin Bobby Brown, ka vdekur. Ishte vetëm 48 vjeç. Publicisti i saj, Kristen Foster tha të shtunën se këngëtarja ishte shuar, por shkaku dhe vendndodhja e tragjedisë ishin të paditura.
Lajmi i vdekjes së Houston-it erdhi në vigjiljen e natës më të madhe të muzikës, Çmimet Grammy. Ky spektakël i jashtëzakonshëm dikur ka qenë mbretëria e saj. Këshilltari i përhershëm i "Më është thyer zemra kur kam dëgjuar lajmin e vdekjes së Whitney-t", tha producenti muzikor, Quincy Jones në një deklaratë me shkrim. "Gjithmonë jam bërë pishman që nuk kam bashkëpunuar asnjëherë me të. Ajo ishte një talent unik dhe origjinal, i pakrahasueshëm. Do të më mungojë tmerrësisht shumë".
Në kulmin e karrierës së saj, Houston ka qenë vajza e artë e industrisë së muzikës. Që nga mesi i viteve 1998 dhe deri në fund të viteve 1990, ajo ishte artistja që shiste më shumë albume. Ajo i mahniste fansat e saj me një vokal të fuqishëm, të pamundimshëm dhe unik. Suksesi i saj i jashtëzakonshëm e katapultoi menjëherë nga muzika tek kinemaja, ku shkëlqeu në rolin e protagonistes në disa perla kinematografike si "Truproja" dhe "Në pritje për të nxjerrë frymën".
Ajo kishte zërin perfekt dhe imazhin perfekt. Një këngëtare shumë e bukur, joshëse, por kurrë trasgresive, dinte se si të ruante qëndrimin e saj. Ajo ka influencuar një brez të tërë këngëtaresh, që nga Christina Aguilera e deri tek Mariah Carey, e cila kur doli për herë të parë tingëllonte tërësisht si Whitney Houston.
Por, në fund të karrierës së saj, Houston u kthye në historinë paralajmëruese të kostos së lartë të përdorimit të drogës. Shitjet e albumeve të saj ranë drastikisht dhe hitet nuk dilnin më. Imazhi i saj i dikurshëm prej sirene u shpërfytyrua nga një sjellje e egër dhe skenave mjaft të çuditshme në publik. Ajo rrëfeu se abuzonte me përdorimin e kokainës, marijuanës dhe pilulave. Zëri i saj dikur origjinal dhe i jashtëzakonshëm u bë i vrazhdë dhe i ngjirur, madje nuk arrinte të kapte notat e larta që nuk kishin përbërë ndonjëherë mundim për të.
"Djalli më i madh jam unë. Unë di të jem mikja ime më e mirë ose armikja më e betuar", i ka thënë Houston gazetares së "ABC"-së, Diane Sawyer në një intervistë famëkeqe të vitin 2002...

Përgatiti: KLARITA BAJRAKTARI

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 16-02-2012, 18:45:39
Un propozoj nje referendum per rinine shqiptare ku te votojne per te mbajtur zi kombetare per 3 dite per kete njeri te shenjte, per kete njeri qe ka sjelle revolucion ne historine e njerezimit  :(

Po nga qejfi vdiq ajo, se mos i tha ndonjeri drogohu cdo dite. Ate jete zgjodhi dhe e pesoi si shume kengetare te tjere qe kane vdekur ne moshe te re.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 19-02-2012, 09:39:39
Më shumë sesa nga fama, funerali i Whitney Houston do të jetë i rrethuar nga besimi. Fituesja e 6 çmimeve Grammy, e vetmja artiste që rreshtoi njëri pas tjetrit 7 hite radhazi në vendin e parë të klasifikimeve do të kujtohet sot në Newark të New Jersey-t pikërisht në kishën, ku këndoi fëmijë përpara familjes se vet dhe te gjithe komunitetit.

Pjesëmarres në ceremoni do te jene mes te tjeresh mbeteresha e Soul-it, Aretha Franklin, i madhi Stevie Wonder dhe fituesi i Academy Award, Kevin Coster. Varrimi i Whitney Houston do te mbledhe nje grup emrash te famshem, dhe kjo nuk eshte cudi. Ne fund te fundit, kishte gati 30 vjet qe punonte me te miret. Nga kisha e vogel e New Jersey-t, ku kendonte muzike fetare e luante ne organo, Whitney me zerin e e saj te jashtezakonshem do te ngrihej ne statusin e nje ylli, do te shnderrohej ne nje prej divave me te shquara te muzikes pop. Mori 400 cmime karriere shiti më shumë se 170 million albume në mbarë botën dhe regjistroi këngë për një nga kolonat zanore më të shitura në të gjitha kohërat në filmin, “The Bodyguard.”

Por ne ceremonine e varrimit, ku pjesemarrja eshte me ftese, me shume sesa fama dhe arritjet e saj, do te kremtohet besimi, shpresa dhe dashuria. Ky eshte edhe mesazhi qe 1.500 personat e pranishem pritet te marrin ne kishen me tulla te kuqe, ndersa miliona te tjere do te mund ta ndjekin sherbesen ne televizion apo dhe ne internet.Per disa ore sot, historia e rrefyer nuk do te jete ajo e dehjes per disa dite rresht perpara vdekjes, e droges dhe abuzimeve qe i shkaterruan zerin, e ngritjes ne statusin e me te mires e shembjes ne abisin e veterrenimit. Sot ne Neëark do te kujtohet vajza 11-vjecare "Nippy", siç e quanin me perkedheli, e cila ndoqi rrugen e se emes dhe kendoi ne korin e kishen. Do te kujtohet edhe superylli Whitney, qe kthehej gjithmone per sherbesat e te dieles se Pashkeve, pa i harruar kurre rrenjet e saj, edhe pas suksesit marramendes.

Ne mbremjen para ceremonise, Tonny Bennet i dedikoi nje kenge e tha: “Kur e dëgjova për herë të parë telefonova Clive Davis dhe i thashë: Më në fund ke gjetur këngëtaren më të mirë që kam dëgjuar ndonjëherë në jetën time". /top channel#

Lamtumira e Whitney Houston, ceremoni në New Jersey - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 23-03-2012, 15:31:16
Vdekja e Whitney Houston është shkaktuar nga mbytja aksidentale, por përdorimi i drogës dhe sëmundja e zemrës ishin gjithashtu faktorë, njoftoi mjeku ligjor, pas rezulatit të analizave.
 
Zëdhënësi i mjekut ligjor tha se testet e drogës treguan se këngëtarja 48-vjeçare amerikane ka qenë një përdoruese kronike e kokainës.

 Njoftimi në këtë mënyrë u jep fund spekulimeve mbi shkakun e vdekjes së Houston.

 Ajo u gjet zhytur në banjën e hotelit të saj në Los Angeles, në prag të ceremonisë të “Çmimeve Grammy” më 11 shkurt të këtij viti.

 Në një deklaratë, zyra e mjekut ligjor të qarkut të LA, e përshkroi mënyrën e vdekjes së Houston si një aksident.

 Shkaku i vdekjes citohej si mbytje, efektet aterosklerotike të sëmundjes së zemrës dhe përdorimi e kokainës.

 Drogëra të tjera të gjetura në gjakun e saj ishin marihuana,  një drogë kundër-ankthit, një relaksant muskujsh dhe një mjekim për alergji.

“Por këto nuk rezultonin faktorë në vdekjen e saj”, shton deklarata e  lëshuar nga mjeku ligjor.

 Patricia Houston, motra dhe menaxherja e këngëtares, tha për “Associated Press”: "Ne jemi të pikëlluar, pasi mësuam rezultatet e Toksikologjisë edhe pse jemi të kënaqur që çështja u mbyll”.

Ylli i pop-it u varros në një varrezë në vendlindjen e saj Neë Jersey, pas një funerali që u ndoq nga njerëz të famshëm duke përfshirë Oprah Ëinfrey, Alicia Keys,  Mariah Carey dhe Mary J Blige.

 Këngëtarja, e cila ishte një nga artistet më të mira në botë në mesin e viteve 1980 deri në fund të viteve 1990, pati një betejë të gjatë me varësinë ndaj drogës.

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 05-04-2012, 12:05:02
Houston u mbyt në ujë të valuar

Whitney Houston është mbytur në ujë të valuar në vaskën e banjës në një hotel të Beverly Hills, me kokainë në trup dhe me pluhurin e bardhë pranë saj.
 
Kështu thuhet në raportin perfundimtar të mjekut ligjor mbi rrethanat e vdekjes së yllit të muzikës, e cila u nda nga jeta në mënyrë të papritur më 11 shkurt. Hetuesit kanë gjetur substancë pluhuri të bardhë, një letër të bërë tub, një lugë të vogël dhe një pasqyrë pranë trupit nudo të Houston, e cila u gjet e pajetë në vaskë me fytyrë poshtë. Këto janë detaje të raportit me 40 faqe të mjekesise ligjore në Los Angeles.

 Houston, e cila ndërroi jetë në moshën 48-vjeçare kishte patur probleme me drogën. Autopsia ka përcaktuar se vdekja ishte aksidentale për shkak se këngëtarja ka qenë nën efektin e lëndëve narkotike dhe se në ato momente ka patur dhimbje në zemër.

 Sipas hetuesve, gruaja u gjet e mbytur në vaskën e mbushur rreth 30 centimetra me ujë të nxehtë. Në momentin e këqyrjes se vendit te ngjarjes, temperatura e ujit ishte 34 gradë, por hetuesit mbërritën aty 6 orë pas vdekjes. Këngëtarja kishte edhe gjurmë marijuane, ndërsa në dhomën e saj ishte një shishe e hapur shampanje.

Temat e fundit