11 rekorde të tmerrshme seksuale! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

11 rekorde të tmerrshme seksuale!

11 rekorde të tmerrshme seksuale!

· 9 · 1454

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-03-2012, 05:12:19

Akti seksual, masturbimi, orgazma, madje edhe madhësia…
edhe kohëzgjatja e seksit janë diskutuar shpesh nga burrat dhe gratë e të gjitha moshave, që në çdo bisedë të tyre do dominojnë për seksin.Madje kur është fjala për rekorde seksuale, atëherë ndizet gjaku.Studiuesit amerikanë të Kinsey Institute kanë menduar se mundësia e burrave dhe e grave në seks ka bërë që ata të arrijnë në shumë rekorde.
11 rekorde të pabesueshme erotike që me siguri do behen subjek i së ardhmes në diskutime për të gjithë!
1.Rekord atësie
Ismail MoulayIbn Sharif e ka fituar këtë rekord në shekullin e 17 , ku ai kishte shënuar numrin më të madh të fëmijëve.Numri i fëmijëve ishte 1042 dhe ishin lindur nga 500 gra.Ishte në të vërtetë një njeri i pasur dhe në atë kohë ai i kishte marrë nuset e tij të gjitha me dasëm.Sudimtari i dytë për këtë rekord ishte Maroku Alaouite dhe ishte i njohur në të gjithë historinë si babai më i dashur i vendit.
2. Rekordi i lindjeve të nënës
Gruaja që lindi shumë fëmijë është një femër nga fshati Shuya, në lindje të Moskës.Kjo zonjë kishte jo më pak se 27 lindje, pasi që nga viti 1725 deri në 1765 ajo lindi 16 binjakë, 7 herë trinjakë dhe 4 herë katërnjakë.
3. Rekord të moshës të atësisë dhe nënës më të vogël
Shaun Steard ishte vetëm 12 vjeç kur ai u bë baba, ndërsa nëna më e re eshte një 5-vjeçare, Lina Medina nga Peruja.
4.Rekord masturbimi
Burrat: Sipas hulumtimit një adoleshtent mund të masurbuohet 11 herë në një orë. Megjithatë rekordin e ka thyer një 28-vjeçar ku përpara syve të mjekëve të Qendrës për Studime Seksuale dhe martesore në Kaliforni ka arritur të masturbuohet 16 herë në 60 minuta.
Gratë: Në të njëjtën kohë në një dhomë aty pranë, padyshim në të njëjtën qendër, 26-vjeçarja fitoi rekordin botëror duke dhënë një shfaqe të madhe , pra 134 orgazma brenda një orë.
5. Rekordi i një orgazme më të gjatë
Kohëzgjatja mesatare e një orgazme mashkullore është 5 deri në 8 sekonda.Nga ana tjetër gratë mund të përjetojnë një orgazmë të vazhdueshme në tru, e cila quhet orgazme shkencore status. Dr.Masters dhe Johnson në vitin 1966 regjistruan një orgazmë femërore që zgjati 43 sekonda të plota.
6. Rekord i hedhjes së spermës në distancë
Distanca mesatare më e madhe që mund të hidhet sperma është 20 cm, në një shpejtësi prej 11 kilometrash në orë.Por rekordi i takon gjermanit Horts Schultz, i cili arriti të hedhë spermën në një gjatësi prej 5.71 metrash, në një lartësi prej 3 .76 metrash dhe me një shpejtësi prej 16 .3 k m në orë .
7. Rekordi i sasisë së spermës
Sperma e prodhuar nga një njeri normal është 3,2 ml.Sasia më e madhe e spermës është regjistruar zyrtarisht në vitin 1954 dhe është 15 ml.
8. Rekordi i gëlltitjes së spermës
Një amerikane jo dhe aq e njohur, aktorja Michelle Monaghan është mbajtësia zyrtare e rekordit për gruan më të uritur për spermë.Në vitin 1991 në një spital në Los Angelos i kanë hequr nga stomaku i saj 457 gram spermë.
9. Rekordi për penisin më të gjatë
Dr.Robert Dickinson në vitin 1913 mati penisin e një burri i cili kishte një gjatësi prej 34.3 cm dhe trashësi prej 15.8 cm.Në të kundërt, 2.6 cm gjatësia e një penisi është regjistruar nga studiuesit si një rekord negativ.
10. Rekordi me kantaktet seksuale
Një numër i egër për seks, i përbërë nga 52.000 njerëz, arritën të kalojnë rekordin botëror.Ata kishin marrëdhënie seksuale të paktën 33 herë në javë për 30 vjet.
11. Rekordi i kontakteve erotike brenda një dite
Me 919 burra erdhi në kontakt Lisa Sparxxx, e njohur si ylli i pornografisë amerikane duke fituar kështu rekordin botëror.Aktorja seksi ka arritur qëllimin e saj për seskin më të gjatë në vitin 2004.


http://20minuta.info/2012/11-rekorde-te-tmerrshme-seksuale-2.html

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 28-03-2012, 11:30:43
po per hedhje cici ne distance s'kishte rekord LOL....na u shpif seksi me gjithe keto rekorde

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 28-03-2012, 11:35:22
Cjane keto tema turpi ketu  :-[

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 28-03-2012, 12:13:54
une s'bera gje..qe baba duret LOL

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 28-03-2012, 15:59:07
Kushedi nga i gjen ky Kiss keto tema. Rrezik ke shoqata e fshatareve ne New York.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 28-03-2012, 18:49:30
ti Eriono je kundra seksit gjo?

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 28-03-2012, 19:13:28
Un s'jam kundra, por ky Kiss eshte konfliktual ne vetvete dhe me habit sesi ka arrit me e bo copy/paste ket artikull.

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 28-03-2012, 20:08:51
Un s'jam kundra, por ky Kiss eshte konfliktual ne vetvete dhe me habit sesi ka arrit me e bo copy/paste ket artikull.

Hej ti shoku kujdes se po then edhe ti ndonje rrekord me gojen tende duke permendur panderprere emrin (Kisss) neper tema.... :D

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8 ne: 28-03-2012, 21:14:00
kiss ai do futet ne rekordet e mesiperme per terheqje rripash sutjenash LOL

Temat e fundit