Ndjenja - 9

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

M A X
18-11-2011, 16:03:25

Kur dashuria vret me të vërtetë

Përfundimi i një marrëdhënie dashurore ose vdekja e një njeriu të dashur është një prej arsyeve kryesore të infarkteve në botë dhe femrat goditen nëntë herë më shumë. Ky ishte përfundimi i një studimi të publikuar ditën e premte në një revistë mjekësore. Traumat ose tronditjet emocionale janë në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
16-11-2011, 15:19:31

ISHP: Marrëdhënie seksuale që 13 vjeç

ISHP: Marrëdhënie seksuale që 13 vjeç Vajzat shqiptare nisin jetën seksuale që në moshën 13-vjeçare. Fakti i frikshëm del nga një raport i ISHP-së, ku vihet në dukje ulja e moshës për sa i përket pjekurisë seksuale.Duke pasur parasysh këtë fakt, femrat shqiptare janë të ekspozuara edhe ndaj një ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
24-10-2011, 00:18:40

Gjysma e femrave tërhiqen nga femrat e tjera

Gjysma e femrave tërhiqen nga femrat e tjera, cilat janë shkaqet e lezbizmit
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-10-2011, 00:22:57

Abstinenca seksuale

Të zgjedhësh “argjërimin” seksualNuk është se ndodh shpesh në ditët e sotme, por dy të sapodiplomuar dëshmuan në emisionin e “Pasdites” se si kanë vendosur të heqin dorë nga aktiviteti seksual, për të pritur momentin e duhur me partnerin e jetës.Megjithatë, rasti i tyre ishte i ndryshëm, me Bren...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, SweetAntonia

Një australian që kërkon nuse shqiptare

Nore
19-10-2011, 10:42:27
te iku beqaria
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
05-10-2011, 08:54:22

As seksi më i gjatë nuk zgjat më shumë se 12 minuta!

Psikologët thonë se një numër shumë i vogël i njerëzve kryejnë marrëdhënie seksuale që zgjatin më shumë se 12 minuta. Thëniet se seksi duhet të zgjasë me orë shkaktojnë frustrim te çiftet, të cilat për këtë arsye e konsiderojnë jetën e tyre seksuale si të keqe.Seksologët kanadezë kanë zbuluar se...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-09-2011, 17:23:25

6 gabimet fatale të femrave në shtrat

Kur jeta seksuale bëhet e mërzitshme, femrat e kanë më të lehtë të nxjerrin një listë me dobësitë e partnerit të tyre, por harrojnë se kanë edhe ato gabimet e tyre në shtrat.Ja se çfarë mund të kemi parasysh gjatë aktit seksual në mënyrë që të marrim kënaqësinë që dëshirojmë.Gabimi 1: Fe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-09-2011, 00:54:50

Shtiruni sikur nuk e njihni njëri-tjetrin

Për seks pasionant shtiruni sikur nuk e njihni njëri-tjetrinKur partnerët i njohin trupat e tyre, seksi mund të bëhet monoton, ndërsa në disa raste pasioni mund të zhduket në tërësi. Ju sjellim disa këshilla me ndihmën e të cilave do ta ndizni atmosferën në dhomën e gjumit. Studiuesit kanë përfu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
13-09-2011, 12:23:03

Haraçi i madh i lirisë seksuale

Eglantina BardhiInfeksionet seksualisht të transmetueshme apo siç i’u thotë populli sëmundjet e turpit janë ulur këmbëkryq edhe në popullatën shqiptare. Janë rreth 25 lloje infeksionesh seksualisht të transmetueshme, të cilat i gjen në kategori të ndryshme të popullsisw dhe larmia e tyre është s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-09-2011, 14:08:50

Moda e re e të mbajturit dietë? Seksi...

Femrat gjithmonë e më shumë po parapëlqejnë që të humbasin kilogramët e tepërta duke bërë vetëm seks. Këtë gjë po e vlerësojnë si dietën më të mirë, duke hedhur poshtë të gjitha dietat e përfolura deri tani, nga përdorimi i të cilave ndihen më se të lodhura. Mendimet Shumica e tyre shprehen se p...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-09-2011, 12:35:50

Zbuloni profilin e mashkullit që ju tradhton

Të jesh në gjende për të dalluar një partner jobesnik mund të jetë shumë e komplikuar, sepse mosbesimi mund të marrë maska të ndryshme në një çift. Ka disa lloje të tradhtisë në dashuri. Në këtë artikull do t'ju japim disa leksione se si të mund të dalloni partnerët jobesnikë dhe të gjitha shenj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
07-09-2011, 14:23:11

Partnerja që meshkujt dëshirojnë

Meshkujt te femra nuk kërkojnë vetëm të dashurën, por edhe një shoqe, një përkrahëse, një person që do t'i mbështesë dhe do të jetë pranë tyre. Prandaj është shumë me rëndësi që të lini përshtypje të parë të mirë dhe të dini se çfarë duan meshkujt që të keni vetëbesim.* Femrat duhet ta kenë të q...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-08-2011, 15:49:20

Çfarë dinë shkencëtarët për dashurinë?

Deri më sot, shkencëtarët nuk kanë dashur të ngatërrohen me të. Arsyeja e një mosinteresimi ndaj emocionit më intesiv të jetës nuk është e vështirë për t'u kuptuar. Dashuria është e butë, shkenca është e fortëÇfarë dinë shkencëtarët për dashurinë?Çfarë është kjo ndjenjë e quajtu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-08-2011, 02:30:26

Çfarë duhet veshur për një takim të parë?

Të vendosësh se çfarë duhet veshur për një takim të parë është e vështirë, por shumë e rëndë sishme. Çdokush bën gjykime të shpejta, edhe pse në mënyrë të pavetëdijshme, pasi veshja ka një impakt masiv në takime të para. Njihuni me rregulla që vlejnë për një ditë të tillë... Këshilla për femra T...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-08-2011, 12:29:27

Kush është mjeku që ua ktheu virgjërinë grave!

Ky person u jep grave “pafajësinë e dytë”. Doktori Stefan Gynter thotë se ka ribërë virgjëresha plot 400 gra. Kirurgu intim nga Dyseldorfi i Gjermanisë thotë se është specializuar pikërisht për këtë çështje.“Kur bëja praktikën time në Bohum vinin shumë gra myslimane, të cilat më pyesnin se a mun...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
12-08-2011, 11:26:53

Shumica bëjnë seks natën, 26% në mëngjes

Është ajo çka është zbuluar nga një kërkim i “Adam & Eve”, një ndërmarrje e afirmuar produktesh për të rritur.Sondazhi i tyre, “Great American Sex Survey” ka marrë në ekzaminim një numër të konsiderueshëm çiftesh në SHBA, rreth 500, për të sjellë në dritë atë çka bëhet dhe atë çka realisht dëshi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe