Ndjenja - 12

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

Berni
16-06-2011, 23:51:36

Paraloja më e preferuar e çifteve

Të shikuarit filmave erotik në shtëpi për shumicën janë tabu temë, por studimi më i ri tregon se shumë praktikojnë pikërisht atë, dhe në këtë rast gjithsesi kënaqen. Në hulumtim janë përfshirë 2 mijë vetë ku Playboy tregoi se shumica e partnerëve të dërgojnë mesazhe dhe foto dhe përdorin të asht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: shejtania, The World

Arti i dashurise, lol. :-)

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
24-05-2011, 16:31:01

Prostituta e dikurshme, sot është bashkëshortja ime

Nuk do ta kisha menduar kurrë se pikërisht unë do të isha pjesë e një historie të tillë, por ja që ndodh. Dashuria nuk gjykohet, as rrethanat dhe nuk mund t’i kuptosh asnjëherë arsyet e dikujt, nëse nuk i përjeton vetë ato. Unë jam 29 vjeç, jam një djalë i zakonshëm, kam mbaruar shkollën e mesme...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
19-05-2011, 16:26:46

Kontraceptivi të zbukuron fizikisht

Pilula e kontraceptivit është një kombinim mes kënaqësisë dhe dobisë, e cila krahas shmangies të një shtatzënie të padëshiruar, u lejon femrave të jenë më të bukura dhe të paraqitshme, duke u bërë një sekret i vërtetë kënaqësie.Nga burime të dhënash të Shoqërisë Italiane të Kontraceptivëve, që k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
27-04-2011, 11:59:07

e-maili: 'Gjeografia e grave dhe burrave.'

Kohë më parë nëpërmjet internetit qarkullonte një e-mail që titullohej “Gjeografia e Grave dhe Burrave” dhe unee lexova rastesisht sot, lexoje c'thote me poshte:Dhe çfarë përmbante do të thoni ju!? Pikërisht gjeografinë e këtyre dy specieve sipas grup-moshave. Le ta fillojmë më mirë me to dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 10:17:48

ADOLESHENTET DHE SEXI ….DISA PYETJE TE VESHTIRA.

Pa komplekse, nuk paragjykojne dhe pa tabu? Vetem me fjale. Pas maskes adoleshentet fshehin brishtesine, turpin. Dhe mijera pyetje. Qe u kemi dhene pergjigje. Pushimet e para te pashoqerura nga mami dhe babi. Oret e vona jashte me miqte. Vera per adoleshentet eshte stina e “takimeve te zjarrta”....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


+ERELA+
07-04-2011, 09:46:50

Vende të cuditshme për të bërë dashuri

Sensual, i këndshëm dhe argëtues, Këto karakteristika duhet të ketë seksi në një cift. Por ndonjëherë rutina dhe koha e paktë në dispozicion detyrojnë libidonë të 'shkojë shpejt në pension'.Për këtë motiv, shumë vende të pazakonshme dhe të 'ndaluara' stimulojnë fantazinë e cifteve në kërkim të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:45:13

Pasojat e dashurisë online

Dikur dhe tradicionalisht na është përcjellë si mesazh nga më të moçmit dhe më të diturit se në dashuri dhe për dashurinë nuk mund dhe nuk duhet që të nxitohesh.Në vitet ’70 kishte shumë këngë dhe këngëtarë të grupeve të ndryshme që përcollën përmes muzikës së tyre mesazhin se: Për dashurinë e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:43:58

Pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Nju Jork- Fustani i zi është elegant, shik, por me sa duket, të bën të dukesh më e vjetër. Pra, nëse ju doni të joshni një mashkull … lëreni atë në dollap.Burrat, në fakt, çmendem për femrat veshur në të kuqe. Ngjyra e flaktë shkakton një tërheqje, sepse është i lidhur me instinktin primar të ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:42:29

Pyetjet që femrës nuk i behen.

David DeAngelo, autori i librit “Double Your Dating”, pohon se shumica e meshkujve bëjnë gabime të mëdha që në takimin e parë dhe atë duke parashtruar pyetja plotësisht të panevojshme, nga të cilat femrat tmerrohen.Pikërisht për këtë DeAngelo vendosi që meshkujve t’u japë disa këshilla për çka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:34:18

Cilat janë minutat më të dëshiruar për seks?

  Edhe pse shumica ëndërrojnë për seks maraton, hulumtimi u bazohet njohurive terapeutëve seksual të cilët kanë treguar se për marrëdhënie satisfiable duhet shumë më pak kohë se sa shumica mendojnë. Njohuri rreth kohëzgjatjes së seksit (nga fillimi i depërtimit deri te derdhja) të ndarë në grupe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:32:35

Dysheku magjik

“Bëni dashuri, jo luftë” Kjo është një thënie e vjetër nga ‘hipikët’, ndoshta e vjedhur dhe e aplikuar në praktikë nga një sipërmarrës italian. Ai ka prodhuar një dyshek që “premton” pagjumësi dhe orë të tëra pasioni në shtrat. Dysheku në fjalë përbëhet nga disa aksesorë shtesë, në mënyrë që f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:26:53

Sekretet e errëta të femrave

Sekretet e errëta të femrave   Femra mund ta bekojë apo mallkojë mashkullin. Kjo sipas një të përditshmeje amerikane, e cila shkruan se jo çdo femër është e ëmbël dhe e pafajshme ashtu siç duket. Ekzistojnë lloje të femrave, që mund të dërgojnë buzë humnerës, madje edhe mashkullin më të fortë. S...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:25:03

Humbni kilogramë me seks dietën

Dita më e lumtur e të gjithë të dashuruarve po afrohet. Çokollatat janë njëra nga dhuratat më të dashura, të cilat femra mund t’i marrin për Shën Valentin, dhe që këto kalori sa më lehtë t’i digjni, dorëzohuni ilaçit më të mirë dhe më të thjeshtë, seksit. Kështu në vend që të numëroni çdo ditë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:15:02

Seksi? Njerëzit ende shumë për të mësuar

 Rreth 50 vite pas revolucionit seksual në vendet perëndimore, një prej protagonistëve të lëvizjes rinore të asaj kohe, thotë se njerëzit janë ende injorantë në fushën e seksit. Seksologu gjerman, Volkmar Sigusch, një prej mendimtarëve që hodhi në teori atë që ndodhte në vitet ’60 të shekullit t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
07-04-2011, 09:11:55

Ja pse meshkujt çmenden pas gjinjve të femrave

Fenomeni gjinjtë e femrës dhe vlera e tyre, janë vleresuar gjithmonë dhe këtë fakt nuk mund ta kundërshtoj askush. I duan të gjitha llojet, të mëdha, të vogla, të drejta dhe të shtrembëta, por një gjë është e sigurt, para tyre meshkujt, por ndonjëherë edhe femrat, mbesin gjithmonë pa frymë.Për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-04-2011, 00:36:58

Më mirë një fund me dhimbje apo...?

Të dashurosh është bukur, por në atë lidhje merren parasysh të gjitha. Dhimbja është ajo që i qëndron gjithmonë pranë asaj, dhe shpesh herë e intrigon me madhështinë e saj, dhe e ve në pozita nënshtrimi. Por të themi të vërtetën, nuk ka dashuri pa dhimbje, sikurse nuk ka dhimbje pa dashuri. Shpe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lefter, agoniiiii995, titi10

Dashurine apo karrieren..????

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
20-03-2011, 21:33:38

Nuk është sëmundje dashuria, por mungesa e saj

Sa e sigurt është që një lidhje e mirë ndihmon në shëndetin tonë, po kaq e sigurt është që një lidhje e keqe mund të na sëmurë! Një studim i Universitetit të Ohajos tek 4 çifte e vërteton këtë. U kërkua nga 80 persona të presin shumë pak pëllëmbën e tyre.Dhe më pas, për disa orë çdo ditë, diskut...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lefter, +ERELA+, BeRni

Zbuloni zonat delikate në trupin e një femre!

Lefter
15-03-2011, 13:27:33
Tybe shkrihet....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-03-2011, 00:40:49

A jeni të lumtur në dashuri?

Mund të jem i/e lumtur në dashuri? Sa ia bëjmë vetes këtë pyetje… Për ta kuptuar nuk ka nevojë që të lexojmë manuale dhe libra psikologjie që janë në treg; mjafton të shohësh brenda vetes dhe t’i japësh përgjigje të sinqertë këtyre 13 pyetjeve”1. Pse ka nisur raporti dhe cfarë ka speciale? Eshtë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, Trendafili i kuq

Pse tradhetojne meshkujt dhe femrat?!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, shkodrane

Seks para kafesë? Po!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:42:14

Celularët ndikojnë në kualitetin e spermës !!!...

Celularët ndikojnë në kualitetin e spermës !!!...Tani është pothuajse tërësisht e qartë se rrezatimi i celularëve në një mënyrë ndikon në trupin e njerëzve, derisa studimi më i ri të cilin e ka kryer Qendra për mjekësi reproduktive nga Cleveland i SHBA-ve ka dëshmuar që në masë të madhe ndikon n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:39:46

Gratë po infektohen më shumë se burrat nga SIDA

Gratë po infektohen më shumë se burrat nga SIDAUdhëheqësit e vendeve kryesore të industrializuara janë përgatitur të diskutojnë kërcënimin që përbën SIDA, sëmundje që po përhapet me një ritëm më të shpejtë se sa përpjekjet për ta ndalur atë. Një raport i kohëve të fundit tregon se më shumë gra s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:37:20

Hormoni i besnikërisë.

Ndërkohë që disa hormone, që nuk prodhohen për një kohë të gjatë, janë përgjegjëse për ndjenjat romantike të periudhës së parë të rënies në dashuri, ndikojnë disa hormone të tjera për shtuar dëshirën për një lidhje me afat akoma më të gjatë me partnerin Shumë marrëdhënie çiftore mbeten të pandry...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:20:42

Legalizimi i prostitucionit!

Mendova te hap kete teme , por se di a eshte hapur me pare si fillim, pastaj duke pare ne Shqiperi prostitucioni eshte problem.Shume here nuk pranohet apo thuhet shprehja e famshme "s'kemi pare gje" , duhet te dini qe ka shume lokale qe e ofrojne kete sherbim dhe vajzat i mbajne ne bodrumet mbra...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
15-02-2011, 09:12:09

Si ndikon marrëdhënia në çift në shëndet

Studimet e fundit kanë zbuluar se ekzistojnë disa arsye që seksi dhe dashuria ndikojnë jo vetëm në bukurinë por edhe në shëndetin e femrave dhe të meshkujve.1- Dashuria e mjaftueshme bën që femrat të duken në formë të mirë dhe me pamje të shkëlqyeshme.Shkaku kryesor, i cili ndikon për arritjen e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe