Ndjenja - 13

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

Berni
09-02-2011, 14:46:28

Aftësitë seksuale të femrave që çmendin meshkujt

Ka femra që janë të shkëlqyeshme në shtrat, por ka edhe mbretëresha të seksit – gra që në mëngë kanë një mori trikash vrasës të vardisjes, por aftësitë e tyre të renditura në mënyrë të përsosur i sjellin meshkujt deri në çmenduri.

ßåßy ღ
07-02-2011, 14:25:06

Si të ruani martesën?

Nëse martesa juaj tani është në majën më të lartë të lumturisë, ju sigurisht se do pyesni vetën se çfarë duhet bërë që ta ruani. Asnjëherë nuk është herët që të mendoni për parandalimin e divorcit pa marrë parasysh se në cilën shkallë gjendet martesa juaj. Në raste kur divorci juaj do të shkojë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-02-2011, 11:45:15

Shkaqet e sterilitetit tek femrat!

Defekti në vezore, i cili përbën 30-40 % të shkaqeve të sterilitetit tek gratë. Në këtë rast ndodh çrregullim në funksionin e vezoreve ose mungon prodhimi i vezëve për shkak të një çekuilibri në sekretimin e hormoneve hipofizare dhe ato të vezoreve që ndikojnë në rritjen dhe pjekjen e vezëve, dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-02-2011, 01:57:21

Si ta bësh për vete me disa taktika të thjeshta

Duke shfrytëzuar kombinime te përsosura, për asnjë çast nuk duhet te lejoni që partneri yt të mendojë për ndonjë tjetër.Paralizojeni me shikimËshtë me rëndësi se çfarë qëndrimi mban dhe sa është seksi. Pra, si ta bësh mashkullin që sa çel e mbyll sytë të mbetet gojëhapur dhe me ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-01-2011, 00:46:04

Çfarë na shtyn të bëjmë dashuri?

“Tërheqja e partnerit", arsyeja numër 1 që shtyn një çift drejt lidhjes. Një pyetje që për dekada më radhë ka tërhequr vëmendjen e psikologëve dhe specialistëve të ndryshëm në fushën e seksologjisë, është edhe ajo se cilat janë arsyet që i shtyjnë njerëzit të bëjnë dashuri. Në t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 12:42:42

Pasthirrma gjate seksit

Këto eksklamacione të veçanta janë mënyrë e komunikimit ose e shprehjes së eksitimit dhe kënaqësisë. Disa gra dhe burra lëshojnë tinguj si sinjal për t’i komunikuar partnerit se ndjehen mire, të tjera zhurmojnë dhe i lënë trupat e tyre të lëvizin lirisht nga që ‘humbasin kontrollin” dhe bëhen të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


+ERELA+
20-01-2011, 12:25:27

Metoda për zgjatjen e kohës së ejakulacionit

Prishja parakohe është problem për të gjithë djemtë dhe burrat.Nga pyetja kuptohet se ti prishesh shpejt kur masturbon. Seks me partnerë me sa duket nuk ke filluar të bësh.Së pari të them, se të masturbosh çdo ditë, duket si shumë. Norma nuk ka. Bën mirë ta rrallosh deri 3-4 herë në javë. Kështu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 12:14:41

Seksi me para dhe seksi pa para

"Ndryshimi kryesor ndrëmjet seksit me para dhe seksit pa para është se seksi me para zakonisht kushton më pak. " ka thene Brendan Francis. po ju si mendoni?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 11:59:16

Këshilla seksuale

Disa zakone seksuale1- Brenda vaginës tuaj përdorni vetëm lubrifikantë me bazë ujore.Lubrifikantët mbrojnë vaginën e thatë nga dëmtimet dhe irritimet gjatë seksit. Lubrifikantët me bazë vajore nuk duhet t’i përdorni sepse ato prishin kondomet, ose diafragmat. Vaji, gjithashtu, mund të shkaktoj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 10:44:29

Interseksi

Sot, termi “intersex”, përdoret më shpesh në media, nga sa përdoret termi “hermaphrodite”. Zakonisht, njerëzit lindin me gjenitale, që qartësisht identifikojnë ata si mashkull ose si femër. “Është djalë” ose “Është vajzë”! thonë njerëzit kur u lind një fëmijë… Por, njerëzit e lindur me interseks...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 10:42:22

Të jesh “Seksi”

Sipas fjalorëve do të thotë: Grua erotike, grua që nxit dëshirën seksuale, grua plot me seks e etj. Sipas perceptimit tim një grua ose një vajzë “sexy” është ajo që nuk ka droje ta shprehë seksualitetin e saj dhe që i pëlqen të bëjë seks.Për ta kuptuar gruane sotme seksuale është me rëndësi të...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
20-01-2011, 10:36:34

A është i sigurtë prezervativi?

përdorimi i kondomeve është mënyra më e mire për të arritur atë që quhet seksi i sigurtë. Në këto rreshta përmblidhet në esencë përmbajtja e shumë leksioneve që mund të mbahen për seksin e sigurtë. Në qoftë se më keni dëgjuar të them “o seks të sigurtë, o hiç seks”, duhet ta dini se kam patur pa...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
18-01-2011, 23:59:21

"Shkenca e beqarisë"

Machacek ka dokumentuar të gjithë takimet e saj dhe i ka ndarë në tre kategori: Të mirë, të këqinj dhe shumë të shëmtuar. Këto takime i ka përshkruar në librin e saj më të ri, "Shkenca e beqarisë"Realiteti i femrave sot, tridhjetë vjeç dhe vetëmRachel Machacek ka kaq kohë që del...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
16-01-2011, 15:46:46

Si ta përmirësoni jetën tuaj seksuale

Nëse e keni ndjenjën që jeta e juaj dashurore është në rënie e sipër, definitivisht duhet të merrni masa të caktuara, ndërsa eksperti për seks, doktori Ian Kerner këshillon këto nëntë mënyra me anë të të cilave do ta përmirësoni situatën në dhomën tuaj të fjetjes.

Berni
16-01-2011, 15:44:05

Dashuria, një mister shkencor

Të dashurosh është një çështje shumë e ndërlikuar dhe sipas një kërkimi të ri, bëhet fjalë për një proces në të cilin përfshihen 12 zona të trurit që prodhojnë të ashtuquajturin momentin“magjik”.

Berni
16-01-2011, 15:40:34

Meshkujt më së shumti i duan femrat e ndara

Hulumtimi i zhvilluar në universitetin në Michigan u përpjek të zbulojë se si ndikojnë ndarjet nga partneri në lidhjet e ardhme të dashurisë dhe arritën në disa rezultate befasuese.

Berni
16-01-2011, 15:32:22

Mbi 70 për qind e çifteve, tepër të lodhur për seks

Nëse ndjeni se do të duhej të ‘pasuronit’ jetën tuaj seksuale, por për këtë ju mungon energjia, nuk jeni një rast i vetëm.Shtatë nga dhjetë çifte janë tepër të lodhur për seks, tregon studimi më i ri i kryer në Britani. Gjashtë nga dhjetë të anketuarit, e pranojnë se do të duhej të angazhohen më...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
14-01-2011, 11:23:57

Kur lamtumira vjen...

Pas njëzet vjet martese njerëzit i mendojnë dhe i gjykojnë situatat me gjakftohtësi.Kështu ata zbulojnë se një pjesë e madhe e jetës së tyre përbëhej nga gabime dhe mungesa, që nuk ishin marrë në konsideratë. Është fakt se marrëdhëniet dashurore si dhe filozofia që fshihet pas tyre nuk mësohet n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
11-01-2011, 10:52:38

Ja femrat e politikës që kanë pozuar nudo

Politikanët që janë zhveshurMara Carfagna, ItaliSilvio Berlusconi e emëroi Mara Carfagna-n si ministren e Shanseves të Barabarta në qeverinë e 2008-ës. Ish-modelja dhe mbretëresha e bukurisë u fut në politikë pas një karrierë në televizion. Fotot e saj gjysëm nudo mund të gjenden në internet, mj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, titi labi

Këshilla si të afroheni me personin që ju pëlqen

+ERELA+
11-01-2011, 08:37:41
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2011, 11:48:37

Lotët ulin dëshirën seksuale tek meshkujt

Një grup kërkuesish arriti në përfundimin se lotët e femrave ulin dëshirën seksuale tek meshkujt, raportoi gjatë ditës “BBC”.Shkencëtarët e Institutit Weizmann në Izrael arritën nëpërfundimin se lotët lëshojnë një sinjal kimik, i cili ul aftësitë nuhatëse tek meshkujt.Nuhatja është një prej elem...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-01-2011, 16:38:15

Pse lind tradhtia në çift?

Tradhtia është një dukuri, e cila lind kryesisht nën kornizën e mungesës së përjetimit të një jetë të lumtur në çift.Sipas sondazheve më të fundit, 60 për qind e femrave e justifikojnë tradhtinë që i bëjnë partnerit me pakënaqësinë që kanë me të. Në njëfarë mënyre, tradhtia përkthehet kështu si ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
27-12-2010, 19:42:53

Si t’i joshim femrat?

Shumë meshkuj duan të bëjnë për vete bukuroshen për të cilën të gjithë kanë interes si yjet e filmave, yjet e estradës, aktore, modele, mirëpo në të njëjtën kohë nuk kanë asnjë ide si duhet vepruar për të tërhequr.1. Mos u shqetësoniTe bukuroshet seksi kap lehtë strategjia sport...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: LamiA, +ERELA+

E shkuara

LamiA
24-12-2010, 13:25:16
 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
24-12-2010, 12:43:18

Pse meshkujt nuk flasin për problemet seksuale?

Së pari ata refuzojnë ta përballin situatën vetëm, janë femrat ato që duhet të insistojnë që këta të 'rrëfehen' për t'u ndihmuar.Jane gjithnje e me te shume te numer jane meshkujt qe kane probleme seksuale, te llojeve te ndryshme: por me te njejtin ritem jane edhe ata qe refuzojne te flasin per...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
24-12-2010, 12:01:58

Ngrohtësia dhe kujdesi i partnerit

Me gjithë qëllimet më të mira të një çifti, partnerët duhet ta kuptojnë se dy njerëzve të pavarur nuk mund t’u plotësohen të gjitha nevojat e tyre gjatë gjithë kohës. Prandaj duhet që nga ana e të dyve të bëhen përpjekjet e duhura që asnjërit mos t’i mungojë ngrohtësia dhe kujdesi i partnerit. M...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

+ERELA+
24-12-2010, 11:56:21

Meshkujt vazhdojnë të jenë në kërkim të kënaqësisë perfekte

Meshkujt vazhdojnë të jenë në kërkim të kënaqësisë perfekteTë gjithë kanë lexuar apo kanë kërkuar të gjejnë informacion për të njohur zonat erogjene në trupin e njeriut. Ekspertët pas studimeve të bëra dhe rezultateve të arritura kanë treguar zonat e erogjene si te femrat, ashtu edhe te me...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, titi labi, lio

A harrohet seksi i parë ?

+ERELA+
24-12-2010, 11:09:37
...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: bleranda.d, Stefi, +ERELA+

Puthja mbron shëndetin

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
22-12-2010, 12:06:24

Mitet për tradhtinë

Mitet në të cilat besojmë, madje edhe personat që e praktikojnë një lidhje të dyfishtë, nuk janë të vërteta, të paktën jo gjithmonë...Nëse është për t’iu besuar hulumtimeve, ky mit vlen për shumicën e meshkujve. Madje edhe ata të cilët i duan partneret e tyre nuk e lëshojnë mundësinë që të jenë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
22-12-2010, 10:01:21

Intimiteti dhe kërkesat

Njeriu ka një kuriozitet të fortë për intimitetet e të tjerëve, pasi edhe ai ve...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

LamiA
22-12-2010, 09:57:24

Dashuritë e fshehta

Dashuri të fshehtë ka çdo i pesti person që është në një lidhje dashurie, ndërsa ndaj saj ndjejnë epsh më të madh se ndaj partneres së përhershme. Ka treguar anketa britanike e realizuar me 3 000 persona. Në shumicën e rasteve, partneri e di se për kë është fjala, pasi ato janë zakonisht mikesha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: +ERELA+, BeRni

Përjetimi i dashurisë

+ERELA+
22-12-2010, 09:20:15
Eshte komplet personal!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-12-2010, 00:58:35

5 arsye për të cilat e vlerësojmë dashurinë

Marrëdhënia seksuale do t'jua lehtësojë jetën vetëm nëse ajo ju përshtatet dhe është ekzaktësisht për ju, ekspertët tregojnë arsyet të cilat e gjallërojnë një marrëdhënie.